Yüzüm ve elim uyuşuyor

Peki siz kullanmayın, Allah' da muhtaç etmesin inşallah.
Ben hiç bir ilacı doktor yazmadan kullanmam. Doktor yazsa bile dikkatli kullanırım. Düzenli olarak vücuduma soktuğum herhangi bir ilaç yok.
Kimseye de ilaç önermem. Benim alerjilerim var mesela. Tavsiye ettiğiniz ya da eline ilacı verdiğiniz insanın o ilacın etken maddesine alerjisi varsa, anaflaktik şoka girerse ne yapacaksınız? 5 dakikada müdahale edilmezse ölümle sonuçlanan durumlar bunlar. Aspirine alerji olur mu demeyin, olur.

Kişiye göre değişebilir.Benim etim çok hassas aspirin kullanınca bir yere az da çarpsam morariyorum. Doktor onerirse evet ama onun dişin da ben haftada 3 gün kullanamam. Hamileliğin de kullanmıştım cun

Öte yandan da aspirin kan sulandıriyor. Allah korusun bir yerin kesilse büyük sorun

Burada yazarak ilaç tavsiyesi verilmesi çok yanlış ne olursa olsun. Olasılıklar üzerinde konuşuyoruz şu anda.

Doktora gidene kadar günde 1 tane Coraspin 100 mg veya bebek aspirini kullan, inşallah stresten kaynaklıdır ama damar tıkanıklığı belirtisi olma ihtimali yüksek. Allah şifanı versin inşallah :dua: :dua: :dua: :dua: :dua:

Kılcal damarlarda tıkanıklık olma ihtimali yüksek, doktora git lütfen.

Kalp ve damar cerrahisi

Damarlarda herhangi bir sıkıntı yoksa ki uyuşma kılcal damarlara kan gitmediği ya da saniyenin 1/10' u dahi olsa geç gittiği için olur. Eğer sinirsel bir şeyse ki bel fıtığında da sinirlere baskı olduğu için kolda uyuşma olabilir, Nöroloji bölümüne gitmesi gerekiyorsa Kalp ve Damar Uzmanı oraya sevk edecektir.

Coraspin veya bebek aspirini kullanmasını söylediğim için diyorsan, hayır doktor değilim. Ama, belli bir yaştan sonra sigara kullanan, kırmızı et ile yoğun beslenen bireylerin damar tıkanıklığına karşı, sigara kullanılmasa ve düzenli beslenilse bile şu illet corona dan sonra pıhtı atma olayı oldukça fazla olduğu için kan sulandırıcı olan bu ilaçların kullanılması gerektiğini çok araştırdığım için iyi biliyorum. Konu sahibi doktor randevusuna gidene kadar bu ilaçları kullanırsa, ekstradan herhangi bir sıkıntı yaşamaz.

Sen benim yazdıklarımı okudun mu? Kesin bir sorun yaşamaz diye bir şey yazıyor mu? Damar tıkanıklığı ile ilgili bir sorun varsa doktor randevusuna kadar kan inceleceği için sıkıntı yaşamaz diyorum, sen ne anlıyorsun acaba?

Her gün içmedikten sonra bir sorun olmaz, ben her pazartesi, çarşamba ve cuma kendim kullanıyorum. Regl de bile o kadar etkilemiyor.

Baya baya doktor gibi insanlara tavsiyeler veriyorsunuz. Bir durun artık. Bir de herkese cevap yetiştiriyorsunuz. Siz burdaki birinin başına bir şey gelse bunun hesabını nasıl vermeyi planlıyorsunuz ?

Baya baya doktor gibi insanlara tavsiyeler veriyorsunuz. Bir durun artık. Bir de herkese cevap yetiştiriyorsunuz. Siz burdaki birinin başına bir şey gelse bunun hesabını nasıl vermeyi planlıyorsunuz ?
Kocakarı ilacı tavsiye etmişim gibi konuşma lütfen, ben sadece araştırmalarım neticesinde kendi kullandığım ve reçetesiz satılan bir şeyi söyledim. İsteyen kullanır, isteyen kullanmaz.

Kocakarı ilacı tavsiye etmişim gibi konuşma lütfen, ben sadece araştırmalarım neticesinde kendi kullandığım ve reçetesiz satılan bir şeyi söyledim. İsteyen kullanır, isteyen kullanmaz.
Parol de reçetesiz satılıyor. Ben içersem ölürüm. Reçetesiz diye zararsız mı sanıyorsunuz?

Hatta bir dönem kullandığım biyolojik ajanlar bile reçetesiz satılıyor. Her hafta kan tahlili veriyorum ben onları kullandığım sürede.

İyi niyetlisin fakat.Asprin cidden çok basit bir ilaç değil.Burdqn okuyup da bunu bilmeden içen biri çıkabilir. Velev ki o kişi dışarıda trafik kazası geçirdi.Kani durmaz.Bu basit görünen aspirin onun ölümüne sebep olabilir.Anlatmaya çalıştığımız şey bu.

Parol de reçetesiz satılıyor. Ben içersem ölürüm. Reçetesiz diye zararsız mı sanıyorsunuz?

Hatta bir dönem kullandığım biyolojik ajanlar bile reçetesiz satılıyor. Her hafta kan tahlili veriyorum ben onları kullandığım sürede.
Siz de haklısınız, sizden de özür dilerim.

Dövüşmen guzum :KK70:
Aklı başında bir kadınım bence.
Doktor önerisi hariç ilaç kullanmam.
Cumartesi burayı güncellerim
Sen kullanmazsın da aklı başında olmayan bir kadın burayı okuyup gider kullanır.

Tavsiyeyi veren arkadaş da birilerinden duymuş, doktora gitme, sorma gereği duymadan kullanıyor, üstelik başkalarına da tavsiye ediyor. Tepki verelim ki tavsiye vermekten vazgeçer belki.

X