Yüzüstü yatarken ve kucağa alındığında dizlerini kırarak durmaya başlama sebebi?

kirmizi puantiye

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2014
2.713
2.477
Bebeğim 13 aylık. Birkaç gündür bu şekilde. Her zaman değil ama uzun süreli yüzüstü duracağı zamanlar uyurken yani, popoyu hafif dikmeye başladı ya da biraz yan dönüp tek bacağını kırmaya. Kucağıma aldığımda yine sürekli değil ama dizilerini büküp öyle duruyor, sonra kendini saldığı da oluyor.
Bikaç gün üstüste böğürtlen yedi bu aralar. Acaba midesine mi dokundu? Değişik kaka yapmıştı çünkü. Ama 2 gün oldu başka yemedi hala devam ediyor bu dizlerini bükerek durma. Etkisi bu kadar uzun sürer mi ki?
Bi de başka ihtimal bişey yutması. İnşallah yutmamıştır. Yutsa anlayabilir miyim?
Huzursuzluk standart. Uykularda biraz bozulma var, kısaldı biraz.
Daha devam ederse dr a götürcez bu hafta. Devam ederse usg çekeriz dedi telefonla.

Benim 4 yaşındaki kızım uyurken kendi istediği pozisyonu alabildiğinden beri gaz, karın ağrısı, kaka, çiş varsa, üşüdüyse secde pozisyonu alır. Ne zaman secde pozisyonunda yakalasam bunlardan biri oluyor mutlaka. Üşüdüğünü düşünüyorsam üstünü örtüyorum bir süre sonra uzatıyor bacaklarını. Gaz varsa çıkarıyor uzatıyor. Çiş kaka varsa cok gecmeden uyanıp tuvalete gitmek istiyor. Hiç şaşmadı şimdiye kadar. Uykuda secde pozisyonu = stres bizde :)

Benim 4 yaşındaki kızım uyurken kendi istediği pozisyonu alabildiğinden beri gaz, karın ağrısı, kaka, çiş varsa, üşüdüyse secde pozisyonu alır. Ne zaman secde pozisyonunda yakalasam bunlardan biri oluyor mutlaka. Üşüdüğünü düşünüyorsam üstünü örtüyorum bir süre sonra uzatıyor bacaklarını. Gaz varsa çıkarıyor uzatıyor. Çiş kaka varsa cok gecmeden uyanıp tuvalete gitmek istiyor. Hiç şaşmadı şimdiye kadar. Uykuda secde pozisyonu = stres bizde :)
Karın ağrısı olabilir bizim de. Bekleyeyim azalıyor sanki yavaş yavaş.

Yeni bir şey öğrenmiş olabilir mi mesela o şekilde ayağa kalmak gibi bebekler yeni şeyler öğrendikleri zaman uyku esnasında da yapmaya çalışırşarmış

X