Z. Kamil tüp bebek aşamaları

Şimdi 3. Günü üst ve kan verildi tmm.
Arada randevu almana gerek yok

Ardından 21. Gün sabah gidin.
Kan vereceksiniz.
Size bı kagit verecek sağlık raporu için.

Genel cerrahı - anestezi - psikiyatri - dahiliye bunların 4 inden onay alıp o kağıdı sağlık kuruluna vereceksiniz .

Siz 21. Güne Alabilirsiniz bunların 3 unden randevu alın onu da halletmiş olun.
Hatta genel cerrahı meme usg isteyecek onu Zeynep Kamil 2 ay sonraya dolu vermiyor randevu. Özelde 150 TL ye hallettim ben. Ultrason ile birlikte gidin genel cerrahı ye 2 kere ugrasmayin.

Diğerleri birşey yaptırmıyor. Direk imzalıyor eğer tahliller iyi ise.

Hsg için ise ben Sonomed de yaptırdım.
acı eşiğim çok düşük. 800 TL verdim. 5 dk sürmedi. Aneztezi ile iyi ki yaptırmamışım. Zaten orada çok güzel ilgilenip sakinlestiriyorlar. Siz yine de önceden arayıp özel durumunuzu anlatin

Teşekkür ederim.

Adetimin 21.gününe kadar smear , kültür testi ve meme ultrasonunu halledeceğim.

EKG istendiğini okudum biyerde. EKG için özelde kardiyolojiye gitsem kabul olur mu ?

Adetimin 21.günü de aç karna randevusuz Zeynep Kamile gideceğim.

Aynı güne genel cerrahi , psikiyatri ve anesteziden den randevu alabildim. 2 gün sonrasına da dahiliyeden aldım .

---> anestezi için ( sadece ameliyat olacaklar ve mailing olmayan yazıyordu ama sorun olmaz herhalde )

Teşekkür ederim.

Adetimin 21.gününe kadar smear , kültür testi ve meme ultrasonunu halledeceğim.

EKG istendiğini okudum biyerde. EKG için özelde kardiyolojiye gitsem kabul olur mu ?

Adetimin 21.günü de aç karna randevusuz Zeynep Kamile gideceğim.

Aynı güne genel cerrahi , psikiyatri ve anesteziden den randevu alabildim. 2 gün sonrasına da dahiliyeden aldım .

---> anestezi için ( sadece ameliyat olacaklar ve mailing olmayan yazıyordu ama sorun olmaz herhalde )
Merhaba, EKG yi dışarıda çektirmenize geeek yok, tüp bebek size çekilecek dediğinde ekg ve akciğer röntgenini aynı gün çektirebiliyorsunuz. En azından benim öyle olmuştu.
Genel cerrah meme ultrasonu istiyormuş onun için randevu yok dedi hastane bana. Doktorda istediğin yerde çektirebilirsin demişti, ben daha çektiremedim.
Anestezi içinde ameliyat hastaları yazmasına takılmayın, bende öyle randevu aldım ve doktor onayladı ☺️

Merhaba, EKG yi dışarıda çektirmenize geeek yok, tüp bebek size çekilecek dediğinde ekg ve akciğer röntgenini aynı gün çektirebiliyorsunuz. En azından benim öyle olmuştu.
Genel cerrah meme ultrasonu istiyormuş onun için randevu yok dedi hastane bana. Doktorda istediğin yerde çektirebilirsin demişti, ben daha çektiremedim.
Anestezi içinde ameliyat hastaları yazmasına takılmayın, bende öyle randevu aldım ve doktor onayladı ☺️

çok teşekkrü ederim.

siz HSG 'yi zeynep kamilde mi çektirdiniz?

Yarın randevu verdiler bana çok korkuyorum. Ağrı eşiğim düşüktür. Birde vajınusmus geçmişim var :KK43:

çok agrılı ise özelde yaptıracağım bilgi verebilir misiniz?

çok teşekkrü ederim.

siz HSG 'yi zeynep kamilde mi çektirdiniz?

Yarın randevu verdiler bana çok korkuyorum. Ağrı eşiğim düşüktür. Birde vajınusmus geçmişim var :KK43:

çok agrılı ise özelde yaptıracağım bilgi verebilir misiniz?
Rica ederim ne demek ☺️
Ben başka yerde çektirmiştim 1 buçuk sene falan oldu çektireli.
Anestezili çektirmedim ancak herhangi bir ağrı sızı hissetmedim.
Çektirmeden önce çok yorum okuyup tedirgin olmuştum ancak benim normal muayeneden farklı geçmedi.

Ben adetin 3.günü kan verdikten sonra HSG için herhangi bir doktorla görüşmedim ama telefon üzerinden yarın için HSG sırası aldım.

HSG isteği olması için önce randevu mu almam lazımdı ? yarın çekmezler mi ?

Detaylı bilgilendirme için çok çok teşekkür ederim.

Zeynep Kamilde verilen HSG numarasından randevu alınamıyor ya açmıyorlar.

Ben şimdi bazı özel nedenlerden işlemlerimi 2 ay ötelesem , adetin 3.günü verdiğim kan ve USG boşa mı gidiyor? Geçerlilik süresi var mı ?

Eylül gibi tekrar başlayayım diyorum .Eylüle kadar da eşime bazı vitamin takvileri kullandırıcaz.

ben 5 yıllık evliyim ama eşimde ileri hareketli sperm 3.4 milyon.
-Zeynep Kamil de hsg filmi randevusu çok zor,günde 4 kişiye cevap verip sonra telefonu acmiyorlar,
-Adetli kan usg ninn süresi 6 ay,ona göre planlama yapin
- eşinizin sperm sayısı 5 milyon altı,sperm sonucunu üroloji doktoruna gösterin raporlatin( farklı zamanlarda yapılmış 3 tane test ile gidin,erkek kaynaklı tüp bebekte ,3 tane sprm sonucu şartı var)
- tüp bebekte çalışan erkek personel baya yakın arkadaşım,her soruma cevap veriyor bende size yazıyorum,bilgiler net bilgiler

-Zeynep Kamil de hsg filmi randevusu çok zor,günde 4 kişiye cevap verip sonra telefonu acmiyorlar,
-Adetli kan usg ninn süresi 6 ay,ona göre planlama yapin
- eşinizin sperm sayısı 5 milyon altı,sperm sonucunu üroloji doktoruna gösterin raporlatin( farklı zamanlarda yapılmış 3 tane test ile gidin,erkek kaynaklı tüp bebekte ,3 tane sprm sonucu şartı var)
- tüp bebekte çalışan erkek personel baya yakın arkadaşım,her soruma cevap veriyor bende size yazıyorum,bilgiler net bilgiler

yarına randevu aldım ben hsg için ama herhangi bir doktor istek kağıdım yok . Tüp bebek girişim var ama . Tüp bebek mi yönlendirecek yarın ? Çekmezlerse boşuna gitmeyim. ? Randevu almak gerekiyorsa yarın uygun randevu yok tüp bebekte

yarına randevu aldım ben hsg için ama herhangi bir doktor istek kağıdım yok . Tüp bebek girişim var ama . Tüp bebek mi yönlendirecek yarın ? Çekmezlerse boşuna gitmeyim. ? Randevu almak gerekiyorsa yarın uygun randevu yok tüp bebekte
0216 li numara var ordan randevu aldin sanırım,yarın tüp bebek deilde ,infertilite Pol. Gidip ilaç yazdircaksin,ilaçları eczaneden alıp, röntgen bölümüne inceksin orda hsg çekiliyor

0216 li numara var ordan randevu aldin sanırım,yarın tüp bebek deilde ,infertilite Pol. Gidip ilaç yazdircaksin,ilaçları eczaneden alıp, röntgen bölümüne inceksin orda hsg çekiliyor

çok teşekkür ederim. İnşallah ağrısız yapabilirim. Vajınusmıs yaşadım çok uzun süre hala rahat değilim.
korkuyorum :KK43:

Ben adetin 3.günü kan verdikten sonra HSG için herhangi bir doktorla görüşmedim ama telefon üzerinden yarın için HSG sırası aldım.

HSG isteği olması için önce randevu mu almam lazımdı ? yarın çekmezler mi ?
Bana mı sordun anlamadım ama ben dışarıda çektirdiğim için Zeynep Kamil'in prosedürünü bilmiyorum

Maalesef vajınusmusdan dolayı HSG mi çektiremedim. Özelde anestezili çektiricem inş.

HSG de görevli kişiler okadar iyi davranıyorlarki korkmayın. Eğer buraları bir gün okurlarsa Allah razı olsun onlardan . Sabırla denediler.

radebe3 radebe3 bıkmadan usanmadan yazdığın cevapladığın için de ayrıca teşekkür ederim. Gerçekten tüp bebekdeki o beyefendi inanılmaz yardım edici. Ondan da Allah razı olsun. Kalbindekini istediklerini nasip etsin İnşAllah.
Devlet hastanesinde güler yüz bulunca insan çok mutlu oluyor.

sırada 21.günündeki işlemler var. Bakalım bu süreçte beni neler bekliyor. Anestezi , pskioloji ,genel cerrahtan randevu aldım. (

Maalesef vajınusmusdan dolayı HSG mi çektiremedim. Özelde anestezili çektiricem inş.

HSG de görevli kişiler okadar iyi davranıyorlarki korkmayın. Eğer buraları bir gün okurlarsa Allah razı olsun onlardan . Sabırla denediler.

radebe3 radebe3 bıkmadan usanmadan yazdığın cevapladığın için de ayrıca teşekkür ederim. Gerçekten tüp bebekdeki o beyefendi inanılmaz yardım edici. Ondan da Allah razı olsun. Kalbindekini istediklerini nasip etsin İnşAllah.
Devlet hastanesinde güler yüz bulunca insan çok mutlu oluyor.

sırada 21.günündeki işlemler var. Bakalım bu süreçte beni neler bekliyor. Anestezi , pskioloji ,genel cerrahtan randevu aldım. (
Çalışanlar bencede iyiler,özellikle dediğin gibi ,erkek personelin adı Rıdvan,herkese yardımcı oluyor elinden geldigince

Meme ultrasonunun bir süresi var mı ? 2018 aralıkda çektirdiğim var bende geçerli mi acaba ?
Meme usg yi genel cerrahi doktoru istiyor.sonucu görüp onay veriyor,2018 de cekildiysen sanırım onay verir.yeniden çekil demez

Adetinizin ilk 1_3 günü arasında sabah erken saatte (8,30 gibi) tüp bebek merkezinize gidip sıraya giriyorsunuz. Ultrason ve kan testlerinin yapılıyor ve size gitmeniz gereken doktor listesi veriliyor, dahiliye,psikiyatri,anestezi ve genel cerrah(meme ultrasonu istiyor devlette çok sıra var özelde ultrasonu çektirip cerraha gidebilirsin) her bir doktordan sana verilen forma imza alman gerekecek. Eşinin sperm testi isteniyor(devlette bunun içinde sıra var özelde testi yaptırıp, zeynepkamil üroloji doktoruna sonucu gösterip imza alıyorsun tüm imza süreçleri bittiğinde , rapor bölümüne formu veriyorsunuz sonrasında 10 gün içinde raporunuz çıkmış oluyor. Bu arada hsg rahim filmi de zorunlu dışarda cektirmenizi öneririm filmi. (Dipnot son 1 yıl içinde kültür ve smear sonucuniz yok ise sistemde mutlaka jinekolojide bu işlemleri de yaptırmanız gerekli benim 13 ay oldu diye jinekoloji isim uzamisyi sırf buyuzden.

Rapor cikincada tüp bebek bölümünden sekreterlik ilaç ve sisteme giriş yapıyor. Sonrasında adetinizle birlikte tüp bebekten randevu alıyorsunuz (yada dış merkez özel hastane ise oradan alınıyor)

Başka bir sorunuz olursa da yardımcı olurum. Eğer adetliyken gittiğiniz gün 2 randevu alırsanız yukarıda yazdığım bölümlerden daha az gelgit yaparsınız hastaneye :)
Merhaba bana kimse onaylatmam için form vermedi. Hsg, smear, vajinal kültür ve üroloji raporu ile dosya actıracaksın sonra sağlık raporu dediler. İşlemlerin tam sırası nedir acaba benim inanılmaz kafam karıştı 🙃

Merhaba bana kimse onaylatmam için form vermedi. Hsg, smear, vajinal kültür ve üroloji raporu ile dosya actıracaksın sonra sağlık raporu dediler. İşlemlerin tam sırası nedir acaba benim inanılmaz kafam karıştı 🙃
Size bir kağıt verdiler mi ilk muayenede
Orda aşamalar yazıyor.
Önce hastanede kan usg röntgen ve EKG.
Sonrasında adetin 21. Günü kan vereceksiniz.
Aynı zamanda psikoloji genel cerrahi anestezi ve dahiliye ye.
Burda genel cerrahi göğüs mamografisi istiyor.
Onu hastanede ya da özelde çektirip direk Dr a gösterebilirsiniz.
O arada hsg kültür smear i da hallediyorsunuz.
Hsg yoğundu özelde de yaptırabilirsiniz.

Sonrasında bu Genel Cerrahi; Dahiliye ; Anestezi ve Psikoloji nin onayladığı kağıdı sağlık kuruluna veriyorsunuz.

Sonra onlar 5 10 gün sonraya gün veriyor gidip raporu alıp diğer evrakların içine koyup tüp bebek bölümüne teslim ediyorsunuz ve rapor çıkıyor 🥰🥰

İnşallah açıklayıcı olmuştur.

Orda aşamalar yazıyor.

Sonrasında bu Genel Cerrahi; Dahiliye ; Anestezi ve Psikoloji nin onayladığı kağıdı sağlık kuruluna veriyorsunuz.

Sonra onlar 5 10 gün sonraya gün veriyor gidip raporu alıp diğer evrakların içine koyup tüp bebek bölümüne teslim ediyorsunuz ve rapor çıkıyor 🥰🥰

Teşekkürler bilgiler için. 21. Gün gittiğimde mi onaylanan kağıdı verecekler. Ben 21. Gün dahiliyeye 22. Gün genel cerrah anesteziye randevu aldım. Psikiyatriye bulamadım. Diğer evraklarım tam sayılır tek meme ultrasonunu halledicem dısarda. Merak ettiğim diğer konu şubatta cekilmiş rahim filmim var ve aynı şekilde eşimin de sperm testi şubatta. Bunları yenilememe gerek var mı ? Tekrar teşekkürler bilgiler için.

Orda aşamalar yazıyor.

Bu arada bana ekg ve röntgen de cektirmediler. Sadece kan verdim ve usg bakıldı. Ekg ve röntgen kagıtta da yazmıyor. Zaten bence o verdikleri kagıtta yazan acıklamar yetersiz. Dosya acmaya eşle gelin diyor yani ama bu hangi aşama hangi evraklarla dosya acılıyor. Biraz daha ayrıntılı yazmaları gerekirdi…..

Teşekkürler bilgiler için. 21. Gün gittiğimde mi onaylanan kağıdı verecekler. Ben 21. Gün dahiliyeye 22. Gün genel cerrah anesteziye randevu aldım. Psikiyatriye bulamadım. Diğer evraklarım tam sayılır tek meme ultrasonunu halledicem dısarda. Merak ettiğim diğer konu şubatta cekilmiş rahim filmim var ve aynı şekilde eşimin de sperm testi şubatta. Bunları yenilememe gerek var mı ? Tekrar teşekkürler bilgiler için.
Hayir siz 21. Gün gidip kan vereceksiniz.
Onlar da size bunları da yaptırın diye
Dahiliye ; Genel Cerrahi ; Psikiyatri ve Anestezi sen Onay Almanız için Kağıt verecekler.
Siz her bölüme ayrı ayrı gidip o kağıdı imzalatip sağlık kurulu na teslim edeceksiniz.

X