Z. Kamil tüp bebek aşamaları

Biraz karışık olmuş ama açıklamaya çalışayım.

Psikiyatri; Dahiliye ; Genel Cerrahi ve Anestezi nin imzaladığı kağıdı randevu almadan sağlık kuruluna götürün.

Onlar size diyecek şu zaman alın. Gidip onu alıp diğer evrakların içine koyup en son rapor için tüp bebek bölümüne teslim ediyorsunuz. Zaten onlar sizi yönlendirir.

Sağlık kurulu ilk kağıda onay versin onu alın. Önemli olan o.
Teşekkürler, kusuruma bakmayın. Bana danısmadaki bey evrakları tamamlayıp tüp bebege randevu alarak eşinizle gelin dedi. Çünkü benim daha dosyam yok. Dosya açılırken eşim imza atacakmış.
Dosya açılacak ve sonra dosya sağlık kuruluna gönderilecek anladığım. Sanırım bir saglık kuruluna evrak götürüp onların gel demesini bir de en son raporun çıkmasını bekleyeceğim değil mi ? 🤷🏽‍♀️

Biraz karışık olmuş ama açıklamaya çalışayım.

Psikiyatri; Dahiliye ; Genel Cerrahi ve Anestezi nin imzaladığı kağıdı randevu almadan sağlık kuruluna götürün.

Onlar size diyecek şu zaman alın. Gidip onu alıp diğer evrakların içine koyup en son rapor için tüp bebek bölümüne teslim ediyorsunuz. Zaten onlar sizi yönlendirir.

Sağlık kurulu ilk kağıda onay versin onu alın. Önemli olan o.
Teslim edildikten sonra tarih veriyorlar mı yani dosya mı açılıyor bende yarın gidicem de merak ettim

Adetinizin ilk 1_3 günü arasında sabah erken saatte (8,30 gibi) tüp bebek merkezinize gidip sıraya giriyorsunuz. Ultrason ve kan testlerinin yapılıyor ve size gitmeniz gereken doktor listesi veriliyor, dahiliye,psikiyatri,anestezi ve genel cerrah(meme ultrasonu istiyor devlette çok sıra var özelde ultrasonu çektirip cerraha gidebilirsin) her bir doktordan sana verilen forma imza alman gerekecek. Eşinin sperm testi isteniyor(devlette bunun içinde sıra var özelde testi yaptırıp, zeynepkamil üroloji doktoruna sonucu gösterip imza alıyorsun tüm imza süreçleri bittiğinde , rapor bölümüne formu veriyorsunuz sonrasında 10 gün içinde raporunuz çıkmış oluyor. Bu arada hsg rahim filmi de zorunlu dışarda cektirmenizi öneririm filmi. (Dipnot son 1 yıl içinde kültür ve smear sonucuniz yok ise sistemde mutlaka jinekolojide bu işlemleri de yaptırmanız gerekli benim 13 ay oldu diye jinekoloji isim uzamisyi sırf buyuzden.

Rapor cikincada tüp bebek bölümünden sekreterlik ilaç ve sisteme giriş yapıyor. Sonrasında adetinizle birlikte tüp bebekten randevu alıyorsunuz (yada dış merkez özel hastane ise oradan alınıyor)

Başka bir sorunuz olursa da yardımcı olurum. Eğer adetliyken gittiğiniz gün 2 randevu alırsanız yukarıda yazdığım bölümlerden daha az gelgit yaparsınız hastaneye :)

merhabalar; ben zeynep kamılde özel olarak tüp bebek yapıcam surecı beklemek ıstemedıgım ıcın ucretlı tup bebek yapıcam ama yınede bu doktorlara gıtmeme gerek varmıdır ?

merhabalar; ben zeynep kamılde özel olarak tüp bebek yapıcam surecı beklemek ıstemedıgım ıcın ucretlı tup bebek yapıcam ama yınede bu doktorlara gıtmeme gerek varmıdır ?
Sanırım yaptırman gerekiyor bugün gittim çünkü dosyayı vermek için burda mı yaptırcaksn özelde mi diye sordular dosyayı tamamlamak lazım

@ radebe3 radebe3 arkadasına sorabilirsen çok sevinirimmmm.

selamlar tekrar, bir süre buralardan uzaktım.

Birseyleri yanlısmı yaptım diye korkuya girdim.

Şöyle ki ;

HSG , smear ve kültürü henüz yapmadım ama kurul kagıdını gezdirdim imzalattım ( Psikiyatri , dahiliye vs varya onlardan bahsediyorum)

Eşim henüz ürolog işlemlerini halletmedi. Şubat tarihli sperm testimiz var. Doğrudan Zeynep kamil ürolojiden randevu alsak sanırım onaylar?

Benim vajınusmus geçmişim olduğu için tüp bebek işlemlerini biraz askıya almak istedim ama zaman aleyhime mi işliyor emin olamadım. En bastan aynı işlemleri yapmak istemiyorum.

Haziran adetim ile bu sürece girmiştim örneğin aralıkda gitsem tüp bebek raporu için bana hepsini baştan mı yaptırılar?

Bu saydığım evraklar hazırlanınca eşinizle tüp bebeğe gidip dosya açıyorsunuz,eşinizin olması şart ,çünkü dosya aciminda imza alınıyor,dosya açıldıktan sonra devlet destekli ilaç raporunuzu alıyorsunuz,isterseniz o raporu Zeynep Kamil de kullanıyorsunuz,isterseniz o raporu alıp özele gidersiniz
in_cim in_cim burada tüm evraklar tamamlanınca tüp bebeğe randevu alınıp tüm evraklar oraya teslim ediliyor diyor. Bana hastanedeki bey de öyle söyledi ama forumda önce sağlık kuruluna girecek dediler. Haftaya öğrenirim nasılmış. Benim de kafam karışık.

in_cim in_cim burada tüm evraklar tamamlanınca tüp bebeğe randevu alınıp tüm evraklar oraya teslim ediliyor diyor. Bana hastanedeki bey de öyle söyledi ama forumda önce sağlık kuruluna girecek dediler. Haftaya öğrenirim nasılmış. Benim de kafam karışık.
in_cim in_cim 4 bölümün imzaladığı raporu sağlık kurula veriyoruz. Rapor 1 hafta sonra ordan cıkıyor. Sonra raporla birlikte tüm evraklarla tüp bebeğe randevu alıp eşle gidiyoruz dosya açılıyor. Sonra asıl rapor cıkıyor.

Canım dahiliye-anestezi-psikiyatri-genel cerrahi bölümlerinden onay aldıktan sonra sağlık kuruluna gidiliyor oradan kısa sürede onay çıkıyor verdikleri listede geri kalanlari da yaptırınca gidiyorsun bakılıyor dosyana herşey tamamsa tekrar sağlık kuruluna gidiliyor bu defa rapor için onay bekliyorsun.

Canım dahiliye-anestezi-psikiyatri-genel cerrahi bölümlerinden onay aldıktan sonra sağlık kuruluna gidiliyor oradan kısa sürede onay çıkıyor verdikleri listede geri kalanlari da yaptırınca gidiyorsun bakılıyor dosyana herşey tamamsa tekrar sağlık kuruluna gidiliyor bu defa rapor için onay bekliyorsun.
Son onaydan sonra ne kadar raporun çıkması yani en son tüm evrakları teslim ettikten sonra ?

Selamlar, 4 bölüm imzalı kagıdımı teslim ettim. Haftaya gel al raporu dediler ama ben henüz HSG ve smear yaptrmadım.

Raporum orda kalsa sonra alsam olur mu acaba ? Atmıyorlardır herhalde ?

Tüm evraklar tamamlanınca tüp bebekten randevu alcam dimi ? Eşimle gitmem gerek. ?

Bundan sonraki süreci anlatabilir misinşz ?

Selamlar, 4 bölüm imzalı kagıdımı teslim ettim. Haftaya gel al raporu dediler ama ben henüz HSG ve smear yaptrmadım.

Raporum orda kalsa sonra alsam olur mu acaba ? Atmıyorlardır herhalde ?

Tüm evraklar tamamlanınca tüp bebekten randevu alcam dimi ? Eşimle gitmem gerek. ?

Bundan sonraki süreci anlatabilir misinşz ?
Selam canım
Raporu atmazlar herhalde, saklarlar ama geçerlilik süresi var mı bilmiyorum. Tüm evrakları toparlayınca eşin ile birlikte tüp bebege randevu alacaksın. Orda dosya acılıyor dosya numarası veriliyor. Bana pazartesi gel bu dosyayı heyete vereceksin denildi. Heyete verdikten sonra da rapor çıkacak inşallah.

X