Zamanı mı?

mrc-ymn

Üç Prensin Tek Prensesi S-M-Y
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2015
1.347
1.235
34
Kızlar herkese iyi yıllar günaydınlar
Kendimi ilk iş gününde buraya zor attım
Moralim çok bozuk daha öncede bir kaç kez konu açmıştım bununla ilgili
Lütfen yardımcı olun
6-3 yaşında iki oğlum var
10 yıldır çalışıyorum
Ev kredisi ödüyoruz kredi borcumuz kadar paramız var
Ve babamın bize verdiği bir evimiz var 1500,00 TL kirada ister satın ister kiraya verin dedi şimdilik kirada
3150,00 TL maaş alıyorum sadece pazar çalışmıyorum işle evim arası 1 saat olduğu için 7:30-19:30 arası yokum
Ve özellikle büyük oğlum son 4-5 aydır çok ciddi problemler çıkartıp her gece ağlamaya bana yalvarmaya başladı
Bunun dışında çok ciddi anlamda davranışları bozulmaya başladı
Babaanne ve dedesi sürekli şikayet ediyor
Ben işi bırakmayı düşünüyorum maddi olarak biraz yorabilir ama 5 sene sonra 35 yaşımda büyük orta okula küçük 2.sınıfa gitmeye başladığında tekrar çalışmak istiyorum.
Size sorum şu oğlumun bebeklik yıllarında çalışmış ilk okula başlayınca çıkmış olmak geç kalmak mıdır
İkincisi 35 yaş tekrar işe başlamak için geç midir(Şuan bir şirkette muhasebede çalışıyorum tekrar bu alanda çalışmak değil niyetim
sadece primlerim dolsun diye asgari ücretle yada part-time olsa bile yeterli)
Ne olur yardımcı olun eşim kadarı bana bıraktı ne destek ne köstek oluyor
Teşekkür ederim şimdiden
Tek tek cevap yazamayabilirim malum çalışıyorum:KK43:

EKLEME:Kızlar çalışmamak biraz korkutuyor beni
Evden çalışabileceğim iş bakıyorum
Bu şeklide çağrı merkezinde evden çalışan yada evden çalışabileceğim iş önerisi olan var mı lütfen yardımcı olun

Son düzenleme:
Bir süre ara verebilirsiniz. Yada çalışmaya devam edip , eve döndüğünüz zaman cocugunuza daha fazla ilgi gösterebilirsiniz. Çocuk ilgi ıstiyor belli ki.
İnanın ilgim sürekli üstlerinde ama malum iki taneler birde yemek ye bulaşık derken saat 20:00 oluyor
E sonra ödevleri başlıyor inanın şöyle yarım saat bile rahat oturmam ilgileneyim derken

Gelire göre gider olur bazı şeylerden kısıp çocuklarınızın yanında olmanız daha hayırlı olacaktır. Çocuklarınız bi daha bu yaşlara gelmeyecek maalesef. Belli ki anne özlemi çekiyor çocuklar okula başlayınca başlarsınız işe

5 yıl sonra Türkiye'de ve dünyada nasıl bir ortam olacağını bilemeyiz...Geç değil ama iş bulamayabilirsin
Çok haklısınız
İnanın bende böyle düşünüyordum
Ama oğlum sürekli yalvarır halde ve çevresinde neredeyse kimsenin annesi çalışmıyor
Sınıfta sadece 4 veli çalışmıyor
Onlarında çalışma saatleri daha kısa

Gelire göre gider olur bazı şeylerden kısıp çocuklarınızın yanında olmanız daha hayırlı olacaktır. Çocuklarınız bi daha bu yaşlara gelmeyecek maalesef. Belli ki anne özlemi çekiyor çocuklar okula başlayınca başlarsınız işe
Ya yemin ederim içimde fırtınalar kopuyor
Dün sabah iki oğlum ve ben yatıyorduk büyük bi ande bir kalktı ağlayarak
Beni kardeşi sanmış işe gittiğimi düşünüp hemen ağlamaya başladı
İnanın bu kadar zahmete çok çok para alsam içim daha az yanacak

Çok haklısınız
İnanın bende böyle düşünüyordum
Ama oğlum sürekli yalvarır halde ve çevresinde neredeyse kimsenin annesi çalışmıyor
Sınıfta sadece 4 veli çalışmıyor
Onlarında çalışma saatleri daha kısa

Akşam cıkıs saatiniz cok gec ve ctesi tüm gün olması ...saatleri daha iyi olan bir iş baksanız?

Ya yemin ederim içimde fırtınalar kopuyor
Dün sabah iki oğlum ve ben yatıyorduk büyük bi ande bir kalktı ağlayarak
Beni kardeşi sanmış işe gittiğimi düşünüp hemen ağlamaya başladı
İnanın bu kadar zahmete çok çok para alsam içim daha az yanacak

Bu da normal değil ama cocugunuzu bi pedegoga götürün

İnanın ilgim sürekli üstlerinde ama malum iki taneler birde yemek ye bulaşık derken saat 20:00 oluyor
E sonra ödevleri başlıyor inanın şöyle yarım saat bile rahat oturmam ilgileneyim derken
Tek sizin değil babanın da ilgi göstermesi lazım. Size göre fazla olan ilgi cocuk icin yeterli değil demek ki. Çok zorlanıp hayatı kendime dar edeceğime işe ara verirdim.

Bu arada eşiniz ne yapıyor
Eşim çok ilgilidir
Kesinlikle yardımcı olur
ama çocuklar onu değil beni istiyor
Büyük anne dersimi seninle yapıcam der
Küçük anne benimle oyna der
Babanızla yapın desem asla ikna olmazlar
Eşimde elinden geldiğince evi süpürür çayı demler
Yardım eder yani

Gündüz kim bakıyor nasıl davranıyorlar

Pandemi okul yok dışarısı yok çocuk bunalmış

Ama bunun sizin çalışmanızla ilgisi esasen yok

Bu arada akşam mesela yemek evet tabii yenilecek ama bulaşık vs zaman harcamayın zaten geç geliyorsunuz

Eşiniz kaçta geliyor siz gelip yemek yiyip oyun moduna geçmelisiniz ders vs bitmeli o saate

İlkokul bire mi gidiyor çocuk onu anlayamadım anaokulu mu

Gündüz kim bakıyor nasıl davranıyorlar

Pandemi okul yok dışarısı yok çocuk bunalmış

Ama bunun sizin çalışmanızla ilgisi esasen yok

Bu arada akşam mesela yemek evet tabii yenilecek ama bulaşık vs zaman harcamayın zaten geç geliyorsunuz

Eşiniz kaçta geliyor siz gelip yemek yiyip oyun moduna geçmelisiniz ders vs bitmeli o saate

İlkokul bire mi gidiyor çocuk onu anlayamadım anaokulu mu
Babaanne ve dedesi bakıyor
bulaşıkla yemekle zaman harcamayın derken ne demek istediniz
Eşimle aynı yerde çalışıyoruz beraber girip beraber çıkıyoruz
İlkokul 1.sınıfa gidiyor gündüz babaannesiyle yapamıyorlar yapsalar da düzgün olmadığı için mecburen akşama kalıyor

Cocuk evde tikilip kaldigi icin bunalmis durumda. Okula gidiyor olsa boyle olmaz. Bence konunun sizin calismanizla alakasi yok. Ama derseniz ki ayrilip cocuklara bakacagim,o daha zor bir is inanin. Disarida calismak cok daha kolay ve boylece cocuklarinizla iletisiminiz cok daha verimli. İsten cikacaksiniz evde butun gun oturup ne yapacaksiniz 2 cocukla? Gelir durumu azalacak,caniniz istediginde bir sey alabilecek misiniz cocuklarinizla, ya da canimiz istedi hadi suraya gidelim diyebilecek misiniz? Bunlar hep parayla olan seyler. Uzgunum,keske boyle olmasa ama para cok seyi degistiriyor. Su anda maasiniza az diyorsunuz,o da olmayinca 0a dusecek.

Bir de 30 yasinda is bulmakla 35te is bulmak cok cok farkli seyler. Kimse 5 yil ara vermis birini ise almak istemez Turkiyede. Anca cok cok kalifiye bir eleman olmak lazim.

Ben yerinizde olsam calismam yani yanlis anlamayin ama cok fazla bir para kazanmiyorsunuz ve cok uzun saatler evden uzaksinz, ben de calisiyorum ama askam 17.00 da evdeyim ve ogle arasi da gidiyorim eve yani calisma saatlerim az, sizn haftada 1 gun izin aksam 19.30 dan sonrasi yetmez ki cocuklara

Babaanne ve dedesi bakıyor
bulaşıkla yemekle zaman harcamayın derken ne demek istediniz
Eşimle aynı yerde çalışıyoruz beraber girip beraber çıkıyoruz
İlkokul 1.sınıfa gidiyor gündüz babaannesiyle yapamıyorlar yapsalar da düzgün olmadığı için mecburen akşama kalıyor

Eşiniz de aynı saatte çalışınca zaman daha azalıyor

Okul olsa sıkıntı olmaz

Eve geldiniz yemeği yiyin ailecek ve sohbet edin

Baba ve küçük oyun anne ve büyük ders saati sonra baba büyük oyun anne küçük oyun saati sonra aile zamanı ve uyuma

Bulaşık vs sonra yani sofrayı olduğu gibi bırakın kirli çamaşırlar vs ortada kalsın ama evdeki zamanı çocuklara ayrın ikiniz de

Cocuk evde tikilip kaldigi icin bunalmis durumda. Okula gidiyor olsa boyle olmaz. Bence konunun sizin calismanizla alakasi yok. Ama derseniz ki ayrilip cocuklara bakacagim,o daha zor bir is inanin. Disarida calismak cok daha kolay ve boylece cocuklarinizla iletisiminiz cok daha verimli. İsten cikacaksiniz evde butun gun oturup ne yapacaksiniz 2 cocukla? Gelir durumu azalacak,caniniz istediginde bir sey alabilecek misiniz cocuklarinizla, ya da canimiz istedi hadi suraya gidelim diyebilecek misiniz? Bunlar hep parayla olan seyler. Uzgunum,keske boyle olmasa ama para cok seyi degistiriyor. Su anda maasiniza az diyorsunuz,o da olmayinca 0a dusecek.

Bir de 30 yasinda is bulmakla 35te is bulmak cok cok farkli seyler. Kimse 5 yil ara vermis birini ise almak istemez Turkiyede. Anca cok cok kalifiye bir eleman olmak lazim.
Kesinlikle doğru diyorsunuz
Zaten hemen karar veremememin nedenleri bunlar
Belki bir kaç yıl sıkabiliriz
Sıkıntı yaşayabiliriz
Ama değer gibi geliyor

X