Zamanı mı?

yerinizde olsam buyuk cocugun durumunu da goz onune alarak ara veririm,
ama ben 5 yil degil 2 yil veririm ornegin, tamamen is hayatindan kopmamais olurum.

35 yas bence gec degil, emeklilik yasi kac diye soruyorum her boyle konuda, benim icin 68 de :olamaz::kızgın::KK14:
su tabloda 2 yil ara vermisim cok mu.
bence insanin esi de destekliyorsa ara ara boyle aralar vermek super fikir.

5 yıl değil de 2 yıl ara verebilirsiniz bence. 5 yıl CVde büyükçe bir boşluk gibi görünebilir, 2 yıl ara verip dinlenmek ise gayet normal karşılanabilir bir durum.

Bence 2 yıl ara verin veya part-time iş bakın. Zaten siz de yorulmuşsunuz anladığım kadarıyla hem de bebelerle daha çok vakit geçirirsiniz.

su tempoda bir is icin, cocugu aglata aglata gitmenizi gerektirecek maas inanin 5-6 bin lira ve ustu olmali.. degmez.. eviniz varmis.. bir sekilde tamamen tek maasa muhtac degilsiniz. asla bulunmayacak bir memurluk bir is degil isiniz.. muhasebecilik olduktan sonra.. yine bulursunuz..

Ya yemin ederim içimde fırtınalar kopuyor
Dün sabah iki oğlum ve ben yatıyorduk büyük bi ande bir kalktı ağlayarak
Beni kardeşi sanmış işe gittiğimi düşünüp hemen ağlamaya başladı
İnanın bu kadar zahmete çok çok para alsam içim daha az yanacak
5 yıl sonrasını bilemem ama çocuğunuz psikolojisi bozulmak üzere bence işi bırakmanın zamanı gelmiş hatta geçiyor bile. Malesef özel sektöre 12 saatini ayırman gerekiyor ne sana ne işlere ne de çocuklara zaman kalıyordur. Çocuğun ağlayarak kalkmasına çok üzüldüm durumunuz bence kötü değil. Hiçbir şey çocuklarınız ruhsal sağlığından daha değerli değil umarım çocuklar bu kötü psikolojiden en kısa zamanda kurtulurlar

9 yas bu sekilde davranmasi icin büyük bir yas degilmi? Garip geldi abartili yani sizin calistiginizi idrak etmis olmasi gerekirdi. Ama maddi olarak bence idare edebilecek gibisiniz zaten sizde cok istiyorsunuz birakin daha sonra nasipse bulursunuz neden bulamayasiniz bunu kafaya takmayin

Kızlar herkese iyi yıllar günaydınlar
Kendimi ilk iş gününde buraya zor attım
Moralim çok bozuk daha öncede bir kaç kez konu açmıştım bununla ilgili
Lütfen yardımcı olun
6-3 yaşında iki oğlum var
10 yıldır çalışıyorum
Ev kredisi ödüyoruz kredi borcumuz kadar paramız var
Ve babamın bize verdiği bir evimiz var 1500,00 TL kirada ister satın ister kiraya verin dedi şimdilik kirada
3150,00 TL maaş alıyorum sadece pazar çalışmıyorum işle evim arası 1 saat olduğu için 7:30-19:30 arası yokum
Ve özellikle büyük oğlum son 4-5 aydır çok ciddi problemler çıkartıp her gece ağlamaya bana yalvarmaya başladı
Bunun dışında çok ciddi anlamda davranışları bozulmaya başladı
Babaanne ve dedesi sürekli şikayet ediyor
Ben işi bırakmayı düşünüyorum maddi olarak biraz yorabilir ama 5 sene sonra 35 yaşımda büyük orta okula küçük 2.sınıfa gitmeye başladığında tekrar çalışmak istiyorum.
Size sorum şu oğlumun bebeklik yıllarında çalışmış ilk okula başlayınca çıkmış olmak geç kalmak mıdır
İkincisi 35 yaş tekrar işe başlamak için geç midir(Şuan bir şirkette muhasebede çalışıyorum tekrar bu alanda çalışmak değil niyetim
sadece primlerim dolsun diye asgari ücretle yada part-time olsa bile yeterli)
Ne olur yardımcı olun eşim kadarı bana bıraktı ne destek ne köstek oluyor
Teşekkür ederim şimdiden
Tek tek cevap yazamayabilirim malum çalışıyorum:KK43:
35 yaş geç degildir cocugunuzun sorunları büyümeden evde olun rahat olun paradan daha önemli. Biraz büyütün henüz küçükler ve siz de gençsiniz sizin için de ayrıca zordur.

ben olsam kendi adıma çocuğum yok ama varsayım olarak cocuklarımın bana ihtiyacı varsa bırakırdım calismayı, sizin icin de öyle olduğuna eminim ki ilgili bir cocuk büyütmek para kazanmaktan daha önemlidir. ve 35 yasta geç bir yaş değil, tekrar iş bulabilirsiniz

Calışmakta sorun yok ama sizin saatleriniz çok fazla bırakmaniz daha iyi gibi. Tabi döndüğünüzde iş olur mu kimse bilemez

Ben kucukken babam kardesimle beni yazlari babannemin yanina yollardi yaylaya.kendince iyi niyetliydi bizi dusunuyordu Antalyanin sicaginda yanmayalim diye ama ben cok aglardim annemden ayrildigim icin.o gunleri asla unutmuyorum hissettiklerimi.
sizin yerinizde olsam kimseye sormam bile.iki uc yil bile onlara ilac gibi gelir sizinle vakit gecirince.zaten ne is saatleri ne aldiginiz maas cocugu o kadar aglatmaya degmez.

Lütfen yardımcı olun
10 yıldır çalışıyorum
Ve babamın bize verdiği bir evimiz var 1500,00 TL kirada ister satın ister kiraya verin dedi şimdilik kirada
3150,00 TL maaş alıyorum sadece pazar çalışmıyorum işle evim arası 1 saat olduğu için 7:30-19:30 arası yokum
Ve özellikle büyük oğlum son 4-5 aydır çok ciddi problemler çıkartıp her gece ağlamaya bana yalvarmaya başladı
Ben işi bırakmayı düşünüyorum maddi olarak biraz yorabilir ama 5 sene sonra 35 yaşımda büyük orta okula küçük 2.sınıfa gitmeye başladığında tekrar çalışmak istiyorum.
Size sorum şu oğlumun bebeklik yıllarında çalışmış ilk okula başlayınca çıkmış olmak geç kalmak mıdır
İkincisi 35 yaş tekrar işe başlamak için geç midir(Şuan bir şirkette muhasebede çalışıyorum tekrar bu alanda çalışmak değil niyetim
Teşekkür ederim şimdiden
Merhaba, cok zor bi durum, bir yandan çalışmak gerek diger yandan evlatlar. Evlat once gelir derim. Alternativ aradinizmi, mesela evinizin cok yakınında oart time bir is olamazmı? Veya bir iki yıl ara sadece ondan sonra evinizin yakınında baksaniz ise. Umarim bir çözüm bulursunuz ama oncelik herzaman yavrularınız olsun.

yerinizde olsam buyuk cocugun durumunu da goz onune alarak ara veririm,
ama ben 5 yil degil 2 yil veririm ornegin, tamamen is hayatindan kopmamais olurum.

35 yas bence gec degil, emeklilik yasi kac diye soruyorum her boyle konuda, benim icin 68 de :olamaz::kızgın::KK14:
su tabloda 2 yil ara vermisim cok mu.
bence insanin esi de destekliyorsa ara ara boyle aralar vermek super fikir.
Çok teşekkür ederim cevap için
5 yıl ara vermek istememem küçük oğlumda ilkokul 1.sınıfı bitirsin diye
emeklilik yaşım 58
Primlerimin dolmasına 3 yılım var

5 yıl değil de 2 yıl ara verebilirsiniz bence. 5 yıl CVde büyükçe bir boşluk gibi görünebilir, 2 yıl ara verip dinlenmek ise gayet normal karşılanabilir bir durum.

Bence 2 yıl ara verin veya part-time iş bakın. Zaten siz de yorulmuşsunuz anladığım kadarıyla hem de bebelerle daha çok vakit geçirirsiniz.
Kesinlikle inanılmaz yorgunum mutsuzum
Dün akşam oğlum 10 kere sordu patronuna söyledin mi diye
2 yıl aslında güzel bir zaman ama küçük oğlumda 1.sınıfa başlayınca bu şekilde yaparsa diye en azından o da 2.sınıfa geçene kadar ara vermek istedim

5 yıl sonrasını bilemem ama çocuğunuz psikolojisi bozulmak üzere bence işi bırakmanın zamanı gelmiş hatta geçiyor bile. Malesef özel sektöre 12 saatini ayırman gerekiyor ne sana ne işlere ne de çocuklara zaman kalıyordur. Çocuğun ağlayarak kalkmasına çok üzüldüm durumunuz bence kötü değil. Hiçbir şey çocuklarınız ruhsal sağlığından daha değerli değil umarım çocuklar bu kötü psikolojiden en kısa zamanda kurtulurlar
İnanın tek düşüncem onlar
Para pul gözümde değil
Evimiz arabamız bir miktar nakit paramız
Babamın bıraktığı evimiz var
Sadece kredi borcumuz var o kadar

9 yas bu sekilde davranmasi icin büyük bir yas degilmi? Garip geldi abartili yani sizin calistiginizi idrak etmis olmasi gerekirdi. Ama maddi olarak bence idare edebilecek gibisiniz zaten sizde cok istiyorsunuz birakin daha sonra nasipse bulursunuz neden bulamayasiniz bunu kafaya takmayin
9 değil 6 yaşını yeni doldurdu
Önceden sadece sabahları ağlardı
Okullar açıldığından beri gece eve gidip yatana kadar söyleniyor

Ben kucukken babam kardesimle beni yazlari babannemin yanina yollardi yaylaya.kendince iyi niyetliydi bizi dusunuyordu Antalyanin sicaginda yanmayalim diye ama ben cok aglardim annemden ayrildigim icin.o gunleri asla unutmuyorum hissettiklerimi.
sizin yerinizde olsam kimseye sormam bile.iki uc yil bile onlara ilac gibi gelir sizinle vakit gecirince.zaten ne is saatleri ne aldiginiz maas cocugu o kadar aglatmaya degmez.
O kadar haklısınız ki

Merhaba, cok zor bi durum, bir yandan çalışmak gerek diger yandan evlatlar. Evlat once gelir derim. Alternativ aradinizmi, mesela evinizin cok yakınında oart time bir is olamazmı? Veya bir iki yıl ara sadece ondan sonra evinizin yakınında baksaniz ise. Umarim bir çözüm bulursunuz ama oncelik herzaman yavrularınız olsun.
ben ilde çalıyorum
Evimiz 10.000 nüfuslu bil ilçede
O yüzden part-time bir iş sadece A101 falan olabilir.
Ama bıraktığımda bir müddet çalışmıyacağım

Lütfen yardımcı olun
10 yıldır çalışıyorum
Teşekkür ederim şimdiden
Merhaba canım çok üzülerek okudum ki yaşları hemen hemen yakın olan iki kızım var büyüğü kreşe gidiyor ama küçüğünü bir saat bile anneannesine bıraksam ki çok seviyor sürekli beni sorup duruyor o gün full ikiside evde huysuz geziyorlar bence o aldığın para huzurdan çok hep vicdan azabı verecek sana uzaktan karar vermek kolay ama ben olsam çocuk bensizlik ona bukadar dokunduğunu böyle açıkça belli etseydi bir dakika bile durmazdım ki erkek çocuk genel de anneye çok ihtiyaçlı olur ve en anneye ihtiyacı olan zamanları evde çocuklar la durup evden bi el işi ile eve ufak destek te olabilirsiniz ama bence o kuzuları anneleri varken yanlız bırakmayın akşam 7 çok geç bi zaman zaten çocuk olduğu için sonrada uyku saatleri gelir 😔

Merhaba canım çok üzülerek okudum ki yaşları hemen hemen yakın olan iki kızım var büyüğü kreşe gidiyor ama küçüğünü bir saat bile anneannesine bıraksam ki çok seviyor sürekli beni sorup duruyor o gün full ikiside evde huysuz geziyorlar bence o aldığın para huzurdan çok hep vicdan azabı verecek sana uzaktan karar vermek kolay ama ben olsam çocuk bensizlik ona bukadar dokunduğunu böyle açıkça belli etseydi bir dakika bile durmazdım ki erkek çocuk genel de anneye çok ihtiyaçlı olur ve en anneye ihtiyacı olan zamanları evde çocuklar la durup evden bi el işi ile eve ufak destek te olabilirsiniz ama bence o kuzuları anneleri varken yanlız bırakmayın akşam 7 çok geç bi zaman zaten çocuk olduğu için sonrada uyku saatleri gelir 😔
Ben zaten kararımı verdim:)
Bırakıyorum sadece yerime birini alıp işi öğretmem lazım işverenimi mağdur etmememk için

madem oğlunuz bu kadar sizi istiyor bencede onun yanında olmanız en dogrusu ,

5 yıl sonrada bir kaç mevzuat değişir ama muhasebe herzaman aynı muhasebe

İyi de her zaman çocuk aklına göre mi hareket edersiniz? Yarın pandemi bitip çocuklar okula gidecek, masrafları da evde olduğundan daha fazla artacak. Maaş almayıp, maddi olarak sıkıştığınızda ne yapacaksınız? Hayatın gerçekleri de var.
Babam yanımda olsun diye ağlasa, adamı da işten çıkartacak mıydınız? Hiç sanmıyorum.
Çocuklar pandemi var diye sıkıldı bunaldı o kadar, bitince de okuldu kurstu ödevdi derken oynamaya bile az vakit bulacaklar zaten. Çocuğunuzu motive edebilirsiniz, yazın tatile denize gideceğiz, sana daha iyi oyuncaklar alacağım, yeni kıyafetlerimiz olacak vs diye. Gerekirse de pedagog yardımı alın bu süreçte, çocuğun zaten bu kadar bağımlı olması sağlıklı bir şey değil, pedagog daha iyi yönlendirecektir, çünkü herkes çocuk istiyor diye işten çıkmıyordur eminim.

X