zamaninda mutluluğunuza engel olan kardeşinizin sevdigini aileniz istemezse tepkiniz ne olur du

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bence kardeşiniz belki siziz korudu , sizizn kullanıldığınızı düşünüyordu. iyi niyetli ydi belki . ilişkiye devam etseydin başına kötü şeyler gelecekti.
onu düşünüp rahatlatiyorum kendimi herseyi arkamda bıraktım hayatıma karşı cins almadım o günden beri almayi da düşünmüyorum ama bu olay şok etti bni ister istemez mazi aklıma geldi açıkçası

Neden istemediler ?
Sırf engelli olduğunuz için değildir. Belki onlar sizden daha ince düşünüp , üzülmenizi istememişlerdir. Kasten yaptığını sanmıyorum. Sizi sevmese aman salalım başımızdan gitsin derlerdi. Bunu engelli olduğunuz için söylemiyorum bu arada. Bazı ailelerde hala kız çocuğu fazlalık olarak görülüyor.
doğru haklı olabilirsiniz ama kafa yapilari sen engellisin evliliği beceremezsin sen bağimlisin diyorlar yuzume söylüyorlar ordan biliyorum

doğru haklı olabilirsiniz ama kafa yapilari sen engellisin evliliği beceremezsin sen bağimlisin diyorlar yuzume söylüyorlar ordan biliyorum
Ben genelde aileden örnek vermem ama teyzem de engelli. Ve evlendirmişler zamanında, daha iyi olsun , yuvası olsun diye.5 ay bile sürmedi. Karşısında ki insanın engeli yoktu ve süreki teyzemin yüzüne vurmaya başlamış. Üzerinden 35 yıl geçti , teyzem hala çok çok üzülüd yaşadıklarına. Keşke vermeseydim der hep dedem. O kadar kötü insanlar var ki dünyada… Rabbim karşına en hayırlısını çıkartsın, sıkma canını.

Ben genelde aileden örnek vermem ama teyzem de engelli. Ve evlendirmişler zamanında, daha iyi olsun , yuvası olsun diye.5 ay bile sürmedi. Karşısında ki insanın engeli yoktu ve süreki teyzemin yüzüne vurmaya başlamış. Üzerinden 35 yıl geçti , teyzem hala çok çok üzülüd yaşadıklarına. Keşke vermeseydim der hep dedem. O kadar kötü insanlar var ki dünyada… Rabbim karşına en hayırlısını çıkartsın, sıkma canını.
amin cnm insallah bnde bu ihtimali düşünerek karşı çıkmadım teslim oldum aileme işte

Şimdi bana seçenek sunsalar evlenmem mesela :KK70: tek güzel yanı benim için bebeğim oldu. İnan bana çok matah bir şey değil.
bnde artik vazgeçtim zaten özgürlük güzel valla hoş ailem biraz sikiyor karışıyor ete tavuka ama genede iyim şükür🤣

Engellemek kısmını anlayamadım algı yollarım çay içmekten iltihaplandı. Engelliyim derken engel durumunuz mu yoksa karsı tarafın ayırma engellemesi mi?

bnde artik vazgeçtim zaten özgürlük güzel valla hoş ailem biraz sikiyor karışıyor ete tavuka ama genede iyim şükür🤣
Vazgeçtiğinde gelip seni bulacak mutluluk. Hem zaten olmayacağı varmış , bahane olmuş. Ha şöyle güzel yönlerine bak hayatının.

zamaninda mutluluğunuza engel olan kardeşinizin sevdigini aileniz istemezse tepkiniz ne olur du zamanında birini sevdim 6 ay çıktık sonra bizi görmüş kardeşim anneme söyledi ve ellerinden geleni yaptilar bizi ayırmak icin (sirf engelliyim diye)başardılar da ve hayatima daha da kimseyi almadım şimdi kardeşim bugün birini sevdigini söyledi anneme odada teklerdi duydum annemde kizi mezhepi yüzünden istemedigini soyledi gelip bana da anlatti annem yandık dedi babamla annem bu konuda çok ketum kardeşim henüz bildiğimi bilmiyor bnm kalbim hala ona karşı kirik o ayri konu ama hiç karışmamayi düşünüyorum ortaya cikinca herkes öğrenince şunu bir kez daha gördüm yaşattığını yaşıyormussun çok şaşkınım düşüncelerinizi yazarmisiniz kizlar
Hiçbirşey yapmayın, kin güdmeyin.. Hatta kardeşinize yardımcı olun… Ayrıca mezhep yüzünden karşı çıkmak nedir bilemedim.. Kardeş olmak sizin sandığınız gibi birsey değil, karşılıksız , koşulsuz destek olunur.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? insanların ne düşündüğü değil sizin ne isteyip ne düşündüğünüz önemli. Evlenmek için kosabilmek gibi bir şart yok.
bn herşeyi yapabileceğime inaniyorum okudum memur oldum evimde var şükür evlenmesemde o evde pasa pasa tek bir hayat sürdürurum temizlikci haftada bir ayda bir gelir yemeği dışardan yiyp gelirim zaten bnde sıkıntı yok özgüven tamam:)

Hiçbirşey yapmayın, kin güdmeyin.. Hatta kardeşinize yardımcı olun… Ayrıca mezhep yüzünden karşı çıkmak nedir bilemedim.. Kardeş olmak sizin sandığınız gibi birsey değil, karşılıksız , koşulsuz destek olunur.
hiç birşeyi yapmayı düşünmüyorum zaten Allah yazdiysa kimse engel olamaz

Engellemek kısmını anlayamadım algı yollarım çay içmekten iltihaplandı. Engelliyim derken engel durumunuz mu yoksa karsı tarafın ayırma engellemesi mi?
yok bn yürüme engelliyim diye ailem karşı flört evlilik olayina

bn herşeyi yapabileceğime inaniyorum okudum memur oldum evimde var şükür evlenmesemde o evde pasa pasa tek bir hayat sürdürurum temizlikci haftada bir ayda bir gelir yemeği dışardan yiyp gelirim zaten bnde sıkıntı yok özgüven tamam:)

O zaman bu olay size bir tecrübe olmuş. Bundan sonra karşınıza sevebileceğiniz biri çıktığı zaman kimsenin ne düşündüğünü önemsemeyin. bu hayat sizin ve tekrarı yok. Nasıl mutlu olacaksanız öyle yaşayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X