Zamanla Sevilir mi ?

Cadillac

Sende Özledin Değilmi ?
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2012
270
-17
Merhaba,

3 sene önce boşandım.4 yaşında bir kızım var beraber yaşıyoruz.Evlenmeden yıllar önce hayatımda olan beni deli gibi sevip ilgilenen bir erkek arkadaşım vardı.Daha sonra ısınamadığım için ayrılıp 2-3 yıl sonra eski eşimle tanışıp evlendim.
Evliliğim süresi boyunca eski erkek arkadaşım gerek sosyal medyadan gerek ortak arkadaşlarımızdan evliliğimle ilgili sürekli bilgi sahibiymiş.

Yaklaşık 6 ay önce beni aramaya başladı biz arkadaşça 6 aydır telefonda görüşüyor 2 haftada bir ortalama dışarıda görüşüyoruz.
İnanılmaz ilgili bir adam hayatımı kolaylaştırmak için elinden gelenin fazlasını yapıyor.( Daha öncede böyleydi )
Arada evlilikle ilgili ne düşündüğümü kendisinin benimle evlenmek istediğini beni mutlu etmek için elinden ne geliyorsa yapacağından bahsediyor.

Ama ben bir türlü ona ısınamıyorum.Biliyorum ki tam bir eş tam bir ev adamı olacak karakterde bir insan.
Ve kızım olduğu için ister istemez bu konulara uzak kalıyordum ama evlenmek istiyorum desem bu konuda da tek güveneceğim insan kendisi olurdu.

Merak ettiğim şu aslında acaba onun sevgisi,ilgisi,merhameti beni ona karşı ısıtır mı ?

Zamanla sevilir zamanla sevdim ben esimi o bni cok seviyordu ama bn onu sevmiyordum mantik evliligi gibi bisey oldu bnimki kalbimi degil de mamtigimi kullandim sonra evlendik ve bn onu suan bni sevdiginden daha cok seviyorum. Bnim icin yaptigi fedakarliklari gordukce sevdim iyiki de evlendim ☺️🧿

İşte mantık evliliği ile aşk evliliği arasındaki yol ayrımı.

Bu, kendinizi tanımakla cevabını verebileceğiniz bir konu.

Eski ev arkadaşım, aşk beni bozuyor, beni seven biriyle evleneyim artık diyerek, bana göre sıkıcı ve sığ bir adamla evlendi. Şikayetçi mi... Değil. Ama zaten o noktadan sonra insanlar dünyanın en muhteşem evliliğini yaptığını ispatlama derdine giriyor sosyal medyadan.

Ben aşk kadınıyım, hep aşkın peşinde koştum. Pişman mıyım. Hayır. Çünkü o arkadaşımın yaptığını yapsam kocasına dır dır eden mutsuz bir kadına dönüşürdüm.

Yani cevap sizde. Kendinizi tanıyın

Bu durumdan onun haberi var mı?
Böyle gitgide ümit veriyor olmuyor musunuz?

Aranızda evlilik gerektirecek çekim yoksa yoktur.
Zamanla oluşacak bir şey degil bana gore.
Siz onu iyi bir dost olarak görmüşsünüz, ötesi yok.
Bu şekilde evlenmek için de evlenirseniz mutlu olamazsınız, karşınıza asık olacağınız bir adam çıkar, pisman olur arada kalırsınız.
Bence daha fazla görüşmeyin.
Karşınızdaki insan da zor durumda kalmasin.

Valla bilemiyorum evlilikte mNtık çok önmli bence
Ek olarak ben bizim herife çok ısınmıştım şimdi buzdolabı gibi oluyorum görünce
Genede karar s nin ayrıca oda hiç evlilik yapmış mı bekar mı?
Hem sen evliyken senn evliliğin hakkında bilgi falan alması da bana pek sağlıklı gelmedi takıntılı mı ne

Zamanla sevilir zamanla sevdim ben esimi o bni cok seviyordu ama bn onu sevmiyordum mantik evliligi gibi bisey oldu bnimki kalbimi degil de mamtigimi kullandim sonra evlendik ve bn onu suan bni sevdiginden daha cok seviyorum. Bnim icin yaptigi fedakarliklari gordukce sevdim iyiki de evlendim ☺🧿

Benimde merak ettiğim ve korktuğum şey bu aslında ya sevemezsem diyorum.
6 aydır görüşüyoruz ama bir kanka edasındayız bir adım atamıyorum korkudan ya sevemezsem ısınamazsam diye.

Çok iyi bir dostumla bütün yollarımızı ayırdık sırf benzer bir hikaye yüzünden.En doğrusunu yaptığımı düşünüyorum.
Arada üzülüyorum yalan yok,çünkü gerçekten değer verdiğim bir dostumdu.Ama diğer türlü ümit vermek de ona haksızlıktı.

Valla bilemiyorum evlilikte mNtık çok önmli bence
Ek olarak ben bizim herife çok ısınmıştım şimdi buzdolabı gibi oluyorum görünce
Genede karar s nin ayrıca oda hiç evlilik yapmış mı bekar mı?
Hem sen evliyken senn evliliğin hakkında bilgi falan alması da bana pek sağlıklı gelmedi takıntılı mı ne

Kendisi hiç evlenmemiş.
Bilgi alması oturup çekiştirmek gibi değilde.Laf arasında onunda evliliği de şöyle böyle gidiyor diye konuşulur ya öyle bir şey aslında.

bende aşık olmadan evlenemem diyenlerdenim ama o eskilerde kaldı şimdi sizin yerinizde olsam hem aklım hem kalbim derdim ... bence evlilik düşünmeyin hayatınızı yaşayın..

Bu durumdan onun haberi var mı?
Böyle gitgide ümit veriyor olmuyor musunuz?

Aranızda evlilik gerektirecek çekim yoksa yoktur.
Zamanla oluşacak bir şey degil bana gore.
Siz onu iyi bir dost olarak görmüşsünüz, ötesi yok.
Bu şekilde evlenmek için de evlenirseniz mutlu olamazsınız, karşınıza asık olacağınız bir adam çıkar, pisman olur arada kalırsınız.
Bence daha fazla görüşmeyin.
Karşınızdaki insan da zor durumda kalmasin.

Evet haberi var ısınamadığımdan bahsediyorum.
Oda ne olursa olsun benimle görüşmek istediğini söylüyor.

Uzun bir süre evlenmek istemediğimi kendisinin beni beklememesi gerektiğinden bahsediyorum sürekli.

bende aşık olmadan evlenemem diyenlerdenim ama o eskilerde kaldı şimdi sizin yerinizde olsam hem aklım hem kalbim derdim ... bence evlilik düşünmeyin hayatınızı yaşayın..

Aklım tamamen ondan yana.İnanılmaz bir şekilde güvenim var mutlu olacağıma eminim.
Aması var işte ısınamıyorum ve bu beni korkutuyor

Bu kadar geçmişe rağmen ısınamamışsınız..
Bundan sonra da zor sanki.
İlgili diye de evlenilmez... Hisleriniz önemli.

Aslında ilgiliden kastım hayatımın her anında bana yardımcı.
Yükümü hafifletmek için sürekli bir çaba içerisinde.

Valla zamanla sevilir mi sevilmez mi bilmiyorum ama diyeceğim tek şey "ne gerek var ?" Deli divane aşık olduğumuz adamlarin bile bir zaman sonra bazı hareketlerine katlanamiyoruz. Sevmeden evlilik çok zor bence. Kizinizla mutluysaniz evliliği zamana bırakın.

Aslında amacım biran önce evlenmek değil.
Arkadaşlıktan öteye geçememek.

Merhaba,

3 sene önce boşandım.4 yaşında bir kızım var beraber yaşıyoruz.Evlenmeden yıllar önce hayatımda olan beni deli gibi sevip ilgilenen bir erkek arkadaşım vardı.Daha sonra ısınamadığım için ayrılıp 2-3 yıl sonra eski eşimle tanışıp evlendim.
Evliliğim süresi boyunca eski erkek arkadaşım gerek sosyal medyadan gerek ortak arkadaşlarımızdan evliliğimle ilgili sürekli bilgi sahibiymiş.

Yaklaşık 6 ay önce beni aramaya başladı biz arkadaşça 6 aydır telefonda görüşüyor 2 haftada bir ortalama dışarıda görüşüyoruz.
İnanılmaz ilgili bir adam hayatımı kolaylaştırmak için elinden gelenin fazlasını yapıyor.( Daha öncede böyleydi )
Arada evlilikle ilgili ne düşündüğümü kendisinin benimle evlenmek istediğini beni mutlu etmek için elinden ne geliyorsa yapacağından bahsediyor.

Ama ben bir türlü ona ısınamıyorum.Biliyorum ki tam bir eş tam bir ev adamı olacak karakterde bir insan.
Ve kızım olduğu için ister istemez bu konulara uzak kalıyordum ama evlenmek istiyorum desem bu konuda da tek güveneceğim insan kendisi olurdu.

Merak ettiğim şu aslında acaba onun sevgisi,ilgisi,merhameti beni ona karşı ısıtır mı ?
Bence hala bir şey hissetmiyorsanız zorlamayın onada ümit vermeyin.Ben 3 yıldır sevgilimle ikilemdeydim tam emin değildim sevgimden sonra ayrıldım hiç boşlugunu hissetmedim ve çok tanımadığım kişiyle hemen hoşlanıp vs evlendim.Bence görüşmeyin umutlanmasın

• Beğen
Reactions: 000
Merhaba,

Bence bu adamdan cacık olmaz . İnsanın kalbinin atması lazım heyecanlanması lazım . Bu adam çok sıkıcı bence .

• Beğen
Reactions: 000
Evet haberi var ısınamadığımdan bahsediyorum.
Oda ne olursa olsun benimle görüşmek istediğini söylüyor.

Uzun bir süre evlenmek istemediğimi kendisinin beni beklememesi gerektiğinden bahsediyorum sürekli.

🤷🏻‍♀️
Evlilik için tek başına yeterli değil güven duygusu.
Aklınıza yatıyor olabilir ama bu adamla sevişebilecek misiniz? Arzulayacak misiniz?
Yada yarın obur gun karşınıza biri çıksa aşık olabileceğiniz, evliliğiniz için iyikii diyebilecek misiniz?

X