Zamanla Sevilir mi ?

daha önce kalbinizi attıran aşık olduğunuzla tecrübe ettiniz evliliği diye düşünüyorum, yani az çok bilgi sahibisiniz bu konuda. Sadece aşkın yetmediğini görmüş olmalısınız, mantık da çok önemli ama kesinlikle aranızda hiç çekim olamayan biriyle de evlilik nasıl olur bilemedim. Az da olsa hiç yakınlaşmadınız mı öpüşme falan o durumda hisleriniz heyecanınız nasıldı. Ayrıca yok ne öpüşmesi ben onu daha çok dost ve bana konfor alanı sağlayan bir kişi olarak görüyorum diyorsanız bitirin ilişkinizi. Daha sonra daha çok sorun yaşayabilirsiniz. Beni bekleme ben evlenmeyeceğim sana ısınamadım diyip sürekli telefonda sohbet etmek ve buluşmak bana çok doğru gelmedi açıkcası.

Merhaba,

3 sene önce boşandım.4 yaşında bir kızım var beraber yaşıyoruz.Evlenmeden yıllar önce hayatımda olan beni deli gibi sevip ilgilenen bir erkek arkadaşım vardı.Daha sonra ısınamadığım için ayrılıp 2-3 yıl sonra eski eşimle tanışıp evlendim.
Evliliğim süresi boyunca eski erkek arkadaşım gerek sosyal medyadan gerek ortak arkadaşlarımızdan evliliğimle ilgili sürekli bilgi sahibiymiş.

Yaklaşık 6 ay önce beni aramaya başladı biz arkadaşça 6 aydır telefonda görüşüyor 2 haftada bir ortalama dışarıda görüşüyoruz.
İnanılmaz ilgili bir adam hayatımı kolaylaştırmak için elinden gelenin fazlasını yapıyor.( Daha öncede böyleydi )
Arada evlilikle ilgili ne düşündüğümü kendisinin benimle evlenmek istediğini beni mutlu etmek için elinden ne geliyorsa yapacağından bahsediyor.

Ama ben bir türlü ona ısınamıyorum.Biliyorum ki tam bir eş tam bir ev adamı olacak karakterde bir insan.
Ve kızım olduğu için ister istemez bu konulara uzak kalıyordum ama evlenmek istiyorum desem bu konuda da tek güveneceğim insan kendisi olurdu.

Merak ettiğim şu aslında acaba onun sevgisi,ilgisi,merhameti beni ona karşı ısıtır mı ?
Merhaba , geçmişte ısınamamışsanız bu kadar fedakarlığa sizi çocuğunuzla kabul etmesine rağmen ısınamıyorsanız “ Ten uyumu “ ondan size bir çekim olmadığı düsüncesindeyim ,. Onu fedakarlıkları için ödüllendirmek zorunda hissetmeyin kendinizi ,ikinci hatalı evliliği yapmayın bana göre , 5 sene sonra hayatınızın aşkı karşınıza çıktığında 3.kez pişman olmayın , arkadaşça flörte devam edin eninde sonunda kalbiniz size “bu doğru kişi değil “diyecek ..

Aklım tamamen ondan yana.İnanılmaz bir şekilde güvenim var mutlu olacağıma eminim.
Aması var işte ısınamıyorum ve bu beni korkutuyor

bilemiyorum ama evlenince insan aynı yatakta yatıyor, öpüşüyor biliyorsun ve eşler birbirlerine soğuk olursa evlilik otomatikman sıkıntıya düşebiliyor...

bilemiyorum ama evlenince insan aynı yatakta yatıyor, öpüşüyor biliyorsun ve eşler birbirlerine soğuk olursa evlilik otomatikman sıkıntıya düşebiliyor...
Size yaşanmış örnek , Bende mantık evliliği yaptım bir sene oldu arabaya binince kapımı açan ,çayımın şekerini benden önce atıp karıstıran , bir restoranda yemek yiyeceksek benden önce çatalımı silen, ben eve girip balkona çıkıp el sallamadan arabayla bekleyen vs..vs..,bir sene sonunda hislerim 10 yıllık evli gibi yılgın ,yorgun , her sabah gözümü “ben bu işin içinden nasıl sıyrılcam” diye açıyorum .aynı evde iki yabancıyız .. Eşimde üstteki nezaketten eser yok ,o da öfkeli ,kendine kızıyor belkide .. Karşı tarafa karşı az da olsa cinsel çekim arzu duymalısınız yoksa yürümez..

Burada bir üye vardı. Önceleri eşini istemiyormuş ama adam çok peşinde koşmuş, uğraşmış didinmiş ve o da onun sevgisine inanıp, güvenip evlilik yoluna girmiş. Haliyle deli gibi aşık da değilmiş adama. Burada bir sürü konusu vardı ve sonunda boşandılar. Evlendikten sonra durmadan yüzüne vurmaya başlamıştı "sen zaten beni sevmedin, sevmiyorsun, şöylesin, böylesin". Önceden tolere ettiği ne varsa kafasına vuruyordu kadının. O da sizin gibi dürüst olmuştu, adam daha fazla seven tarafın kendisi olduğunu bilerek, kabul ederek girmişti o eve. Ama işte.

Sizin hislerinizi geçtim, aynı yatakta yatmak, öpmek, sevişmek zaten zor olacak sevmediğiniz bir adamla ama o da size sonsuza dek böyle davranmayabilir. Sevilmedikçe o da öfkelenip bambaşka birine dönüşebilir. İki tarafa da yazık aslında. Bir taraf sevmediği birine mahkum, diğer taraf sevgiye aç. Buluştukları tek nokta birbirlerine aşkla bakan insanların beraberliklerine imrenerek bakmak. Bir de evladınız varmış, bence siz de o da mutlu bir yuvayı hak ediyorsunuz.

daha önce kalbinizi attıran aşık olduğunuzla tecrübe ettiniz evliliği diye düşünüyorum, yani az çok bilgi sahibisiniz bu konuda. Sadece aşkın yetmediğini görmüş olmalısınız, mantık da çok önemli ama kesinlikle aranızda hiç çekim olamayan biriyle de evlilik nasıl olur bilemedim. Az da olsa hiç yakınlaşmadınız mı öpüşme falan o durumda hisleriniz heyecanınız nasıldı. Ayrıca yok ne öpüşmesi ben onu daha çok dost ve bana konfor alanı sağlayan bir kişi olarak görüyorum diyorsanız bitirin ilişkinizi. Daha sonra daha çok sorun yaşayabilirsiniz. Beni bekleme ben evlenmeyeceğim sana ısınamadım diyip sürekli telefonda sohbet etmek ve buluşmak bana çok doğru gelmedi açıkcası.

Evet aşık olarak evlendim kalbim pır pır ediyordu ama anca 3 sene dayanabildim onunla evli kalmaya.
Çünkü aşkın bazı şeyleri görmezden gelmediğini gördüm.

Yakınlaşmadık hayal bile edemiyorum açıkçacı

Aslında aynı evde kalabilirim yaşayabilirim ama beni korkutanda bu ısınamazsam kesinlikle yaklaşamam :KK43:

Size yaşanmış örnek , Bende mantık evliliği yaptım bir sene oldu arabaya binince kapımı açan ,çayımın şekerini benden önce atıp karıstıran , bir restoranda yemek yiyeceksek benden önce çatalımı silen, ben eve girip balkona çıkıp el sallamadan arabayla bekleyen vs..vs..,bir sene sonunda hislerim 10 yıllık evli gibi yılgın ,yorgun , her sabah gözümü “ben bu işin içinden nasıl sıyrılcam” diye açıyorum .aynı evde iki yabancıyız .. Eşimde üstteki nezaketten eser yok ,o da öfkeli ,kendine kızıyor belkide .. Karşı tarafa karşı az da olsa cinsel çekim arzu duymalısınız yoksa yürümez..

Bu yaptıklarını sevgiliyken yapıyordu evlenince yapmıyor mu demek istediniz tam anlamadım.

Bu yaptıklarını sevgiliyken yapıyordu evlenince yapmıyor mu demek istediniz tam anlamadım.
Evet sevgiliyken yapıyordu , zaman içinde bıraktı ..çünkü onun benı arzuladığı gibi kendisini arzulamadığımı , özellikle cinsellik .sarılma ,öpme vs..yakın temas konusunda uzak durmaya çalıştığımı daha ziyade korumacı yapısını ,başımı yaslayacak güvenli omuz , ve dostlugunu sevdiğimi anladı (bastanda biliyordu ama) zamanla onun içinde zor geldi elbette ,hep baştakı gibi kalamazdı ,kızmıyorum ona ..demem o ki ten uyumu çok önemli ,lütfen buna çok dikkat edin ,o yoksa zamanla kazanılmıyor .

Evet sevgiliyken yapıyordu , zaman içinde bıraktı ..çünkü onun benı arzuladığı gibi kendisini arzulamadığımı , özellikle cinsellik .sarılma ,öpme vs..yakın temas konusunda uzak durmaya çalıştığımı daha ziyade korumacı yapısını ,başımı yaslayacak güvenli omuz , ve dostlugunu sevdiğimi anladı (bastanda biliyordu ama) zamanla onun içinde zor geldi elbette ,hep baştakı gibi kalamazdı ,kızmıyorum ona ..demem o ki ten uyumu çok önemli ,lütfen buna çok dikkat edin ,o yoksa zamanla kazanılmıyor .

Yani illa aramızda bir çekim gücü olmalı diyorsunuz anladım.
Öyle bir güçte ne yazık ki yok. Kendimi onunla o şekilde hayal bile edemiyorum 0 heyecan...

Sorun ne peki? Ben tam olarak anlamadım. Cinsellik mi istemiyorsunuz yoksa eşinizi görmeye mi tahammül edemiyorsunuz.

Merhaba,

3 sene önce boşandım.4 yaşında bir kızım var beraber yaşıyoruz.Evlenmeden yıllar önce hayatımda olan beni deli gibi sevip ilgilenen bir erkek arkadaşım vardı.Daha sonra ısınamadığım için ayrılıp 2-3 yıl sonra eski eşimle tanışıp evlendim.
Evliliğim süresi boyunca eski erkek arkadaşım gerek sosyal medyadan gerek ortak arkadaşlarımızdan evliliğimle ilgili sürekli bilgi sahibiymiş.

Yaklaşık 6 ay önce beni aramaya başladı biz arkadaşça 6 aydır telefonda görüşüyor 2 haftada bir ortalama dışarıda görüşüyoruz.
İnanılmaz ilgili bir adam hayatımı kolaylaştırmak için elinden gelenin fazlasını yapıyor.( Daha öncede böyleydi )
Arada evlilikle ilgili ne düşündüğümü kendisinin benimle evlenmek istediğini beni mutlu etmek için elinden ne geliyorsa yapacağından bahsediyor.

Ama ben bir türlü ona ısınamıyorum.Biliyorum ki tam bir eş tam bir ev adamı olacak karakterde bir insan.
Ve kızım olduğu için ister istemez bu konulara uzak kalıyordum ama evlenmek istiyorum desem bu konuda da tek güveneceğim insan kendisi olurdu.

Merak ettiğim şu aslında acaba onun sevgisi,ilgisi,merhameti beni ona karşı ısıtır mı ?

Fiziksel çekiminiz yok demek ki, bu kadar zaman olmadıysa bu saatten sonra da olmaz.

Bazen karşıdakinin çok iyi biri olması yeterli olmuyor, anlıyorum sizi. Benim de karşıma çıktı, tam bir ev erkeği aile babası, ama hiç ısınamadım. Bence zorlamayın.

Zamanla sevilir ,yaptığı tek bir hata da bitirilir ,çok aşık olunca hatalarını düzelir diye maruz görüyoruz ama mantık devredeyken daha iyi oluyor

Olmayanı oldurmaya çalışıyorsunuz.
Geçmişte olmamış ve ondan dolayı ayrılmışsınız.
Şimdi hiç olmaz.
Şu an boşandığınız için duygusal boşluktasınız.
Tutunacak bir dal arıyorsunuz.
Ama evliliğin cinsel boyutu da var.Eğer çekim duymuyorsanız olmaz.
Karşınızdaki kişi de bunu anlar. Kötü olur.

O yüzden bence çekim duyacağınız, seveceğiniz, kızınızı da kendi kızı gibi sevecek birini bekleyin.

Aklıma bir fikir geldi; bu kadar düşünüp kendinizi sıkmaktansa sonuçta ikinizde yetişkin yaşını başını almış belli olgunlukta tecrubede insanlarsınız ,cinsellikte yemek içmek uyumak gibi normal bir ihtiyaç(der uzmanlar) tam anlamıyla bir birliktelik değil ama küçük ufak ufak yakınlaşmalar yaşayabilirsiniz , öpmek mesela ,! o an ne hissettiğinizi anlarsınız 😌

Evet aşık olarak evlendim kalbim pır pır ediyordu ama anca 3 sene dayanabildim onunla evli kalmaya.
Çünkü aşkın bazı şeyleri görmezden gelmediğini gördüm.

Yakınlaşmadık hayal bile edemiyorum açıkçacı
Yakınlaşmayı hayal bile edemediğiniz adami zamanla eş olarak sevemezsiniz. Olurda bir hata yaparsanız yine mutsuz olmanız muhtemel.

Şimdi size her konuda yardımcı olur ama aynı evin içinde istemendigini, arzulanmadığını görünce bu hali öfkeye dönüşür büyük ihtimalle. Evlilik için tek tutunduğuuz dalda elinizde kalır.

X