Zamanla Sevilir mi ?

Şimdiye kadar sevemediyseniz bundan sonra da zor. Mantıklı bir seçenek gibi geliyor size. Mantık evliliği yapabilecek gücü kendinizde buluyorsanız olabilir ama sonrasını iyi ölçüp biçmek lazım. Ben açıkçası şartlar beni evliliğe sürüklerse mutsuz bir aşk evliliğindense nötr bir mantık evliliğini tercih ederim.

Merhaba,

3 sene önce boşandım.4 yaşında bir kızım var beraber yaşıyoruz.Evlenmeden yıllar önce hayatımda olan beni deli gibi sevip ilgilenen bir erkek arkadaşım vardı.Daha sonra ısınamadığım için ayrılıp 2-3 yıl sonra eski eşimle tanışıp evlendim.
Evliliğim süresi boyunca eski erkek arkadaşım gerek sosyal medyadan gerek ortak arkadaşlarımızdan evliliğimle ilgili sürekli bilgi sahibiymiş.

Yaklaşık 6 ay önce beni aramaya başladı biz arkadaşça 6 aydır telefonda görüşüyor 2 haftada bir ortalama dışarıda görüşüyoruz.
İnanılmaz ilgili bir adam hayatımı kolaylaştırmak için elinden gelenin fazlasını yapıyor.( Daha öncede böyleydi )
Arada evlilikle ilgili ne düşündüğümü kendisinin benimle evlenmek istediğini beni mutlu etmek için elinden ne geliyorsa yapacağından bahsediyor.

Ama ben bir türlü ona ısınamıyorum.Biliyorum ki tam bir eş tam bir ev adamı olacak karakterde bir insan.
Ve kızım olduğu için ister istemez bu konulara uzak kalıyordum ama evlenmek istiyorum desem bu konuda da tek güveneceğim insan kendisi olurdu.

Merak ettiğim şu aslında acaba onun sevgisi,ilgisi,merhameti beni ona karşı ısıtır mı ?
Keşke öyle biri olsada bende zamanla sevebilmeyi düşünsem 😀

• Komik
Reactions: 000
İlk evliliginizde aşk evliligi yaptım ama 3 sene zor dayandım diyorsunuz.
Karsınozdski kişiye ısınamadıgınızın sebebi acaba ilk evliliginizdeki kötü yaşanmışlıklar olabilirmi. Korkularınız olabilir mi.
Bence bir şansı hakediyor bunca zaman sizi beklemiş belliki.
Konusun bence. Ben sana bir şans vermek istiyorum ama olmazsa kimse kimseyi zormasın diyin. Yaşayın korkmayın. Bence en büyük şansı o hakediyor.

Merhaba,

3 sene önce boşandım.4 yaşında bir kızım var beraber yaşıyoruz.Evlenmeden yıllar önce hayatımda olan beni deli gibi sevip ilgilenen bir erkek arkadaşım vardı.Daha sonra ısınamadığım için ayrılıp 2-3 yıl sonra eski eşimle tanışıp evlendim.
Evliliğim süresi boyunca eski erkek arkadaşım gerek sosyal medyadan gerek ortak arkadaşlarımızdan evliliğimle ilgili sürekli bilgi sahibiymiş.

Yaklaşık 6 ay önce beni aramaya başladı biz arkadaşça 6 aydır telefonda görüşüyor 2 haftada bir ortalama dışarıda görüşüyoruz.
İnanılmaz ilgili bir adam hayatımı kolaylaştırmak için elinden gelenin fazlasını yapıyor.( Daha öncede böyleydi )
Arada evlilikle ilgili ne düşündüğümü kendisinin benimle evlenmek istediğini beni mutlu etmek için elinden ne geliyorsa yapacağından bahsediyor.

Ama ben bir türlü ona ısınamıyorum.Biliyorum ki tam bir eş tam bir ev adamı olacak karakterde bir insan.
Ve kızım olduğu için ister istemez bu konulara uzak kalıyordum ama evlenmek istiyorum desem bu konuda da tek güveneceğim insan kendisi olurdu.

Merak ettiğim şu aslında acaba onun sevgisi,ilgisi,merhameti beni ona karşı ısıtır mı ?

Bence biraz daha şans verin. Yani hemen evlenmek yerine biraz daha zaman geçirin ve birbirinizi tanıyın. Neden olmasın?

Burası deli gibi aşık olarak sevip evlendikten sonra, başına gelmeyen kalmayan insanlarla dolu.

Güvenebilirim, hayatımı kolaylaştırıyor, beni seviyor diyorsunuz. Bence bir şans verin. Evlenme işine de belki bir 6 ay daha süre verin.

Sizi seven insanlara bence bir şans verin...

Aslında zamanla sevmezsin derdim ama sevdiğimiz birisinden zamanla öğk geliyorsa belki zamanla severiz de.

Bu işler hiç belli olmaz aslında bunun bir kuralı bir yöntemi yok. Bir günde bile aşık olabilirsiniz ancak en azından ufakta olsa bir çekim yoksa o beyfendiye karşı bu ihtimal düşük bir ihtimal tabii.

Çok severek evlendiğin kişiyi bile sevmez olabiliyorsun zamanla önemli olan evlilikte ne kadar rahat olduğun bu kişi seni istiyor çocuğunu kabul ediyor sana iyi davranıyor peki ailesi istiyor mu ailede istiyorsa kabul et zamanla seversin bence aynı evde yaşamak çekimi arttırır diyelim sevmedin yani aşık olmadın insan olarak muhakkak seviyorsundur eskiler ne der senin sevdiğini değil seni sevene gideceksin ki seni rahat ettirsin bence bundan sonra rahatına bak tabi bu kişiye baştan şartlarını koy şimdi böyle iyi olup evlenince değişmesin

Yakınlaşmayı hayal bile edemediğiniz adami zamanla eş olarak sevemezsiniz. Olurda bir hata yaparsanız yine mutsuz olmanız muhtemel.

Şimdi size her konuda yardımcı olur ama aynı evin içinde istemendigini, arzulanmadığını görünce bu hali öfkeye dönüşür büyük ihtimalle. Evlilik için tek tutunduğuuz dalda elinizde kalır.

Evet konuma yazan biri zamanla istenmediğini anlayan eşi için öfke kontrolünü kaybettiğinden bahsetti dahada korktum açıkçası

İlk evliliginizde aşk evliligi yaptım ama 3 sene zor dayandım diyorsunuz.
Karsınozdski kişiye ısınamadıgınızın sebebi acaba ilk evliliginizdeki kötü yaşanmışlıklar olabilirmi. Korkularınız olabilir mi.
Bence bir şansı hakediyor bunca zaman sizi beklemiş belliki.
Konusun bence. Ben sana bir şans vermek istiyorum ama olmazsa kimse kimseyi zormasın diyin. Yaşayın korkmayın. Bence en büyük şansı o hakediyor.

Tek korkum sevgisine karşılık verememek

Ben size olacakları söyleyeyim. Bu haliyle adam size çekici gelmiyor. Ne zaman telefonlarınızi açmaz, sıcakliğini ilgisini azaltır, o zaman herşey tersine döner

Kesinlikle haklısınız.
Çünkü herşeyi pürüzsüz ve net ve nedense bu kadınlara çekici gelmiyor.

Nerede süründüren ızdırap çektiren erkekler var onları seçiyoruz sanırım :KK45:

Çok severek evlendiğin kişiyi bile sevmez olabiliyorsun zamanla önemli olan evlilikte ne kadar rahat olduğun bu kişi seni istiyor çocuğunu kabul ediyor sana iyi davranıyor peki ailesi istiyor mu ailede istiyorsa kabul et zamanla seversin bence aynı evde yaşamak çekimi arttırır diyelim sevmedin yani aşık olmadın insan olarak muhakkak seviyorsundur eskiler ne der senin sevdiğini değil seni sevene gideceksin ki seni rahat ettirsin bence bundan sonra rahatına bak tabi bu kişiye baştan şartlarını koy şimdi böyle iyi olup evlenince değişmesin

Ailesiyle ilgilide bir sorun yok kabul edilmeme gibi bir durum söz konusu değil.
Elbette insan olarak seviyorum ama evlilikte sadece insan olarak sevmek yetmiyor ki :KK43:

Benimde merak ettiğim ve korktuğum şey bu aslında ya sevemezsem diyorum.
6 aydır görüşüyoruz ama bir kanka edasındayız bir adım atamıyorum korkudan ya sevemezsem ısınamazsam diye.
6 ay ve öncesinde var. Adamın niyeti de aşikar, bu kadar zamanda sevip ısınamadıysanız, evlenseniz değişen birşey olmayacaktır.

Adam hislerinizin böyle oldugunu biliyor mu, umut vermıs olmayın durduk yere goruserek.

Icımın ısınmadığı adamla eglenıp dertlesıp sohbet edebilirim ama, elini tutamam sevısemem toleranslı davranmam.

Benim ıcın olumsuz yani.

Annem olsa biz seve seve mi evlendik sevilip gidiyor derdi canim annem ya☺Mantik biraz agir basmali ya. Aşk evlilikleri bu zamamda zor.Hakkinizda hayirlisi olsun
Biraz zamana birakin

X