Zayiflama

Melisa93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2015
295
91
30
Merhaba kizlar. 2-3 yil once 52-53 kilo civarindaydim. Boyumda 162. Bir kac yildir hep zayifliyorum. Babama cekmisim. Kilo almam icin cok yemem lazim onuda yapamiyorum istahsizlik var. Simdi 47 kilodayim ve beni her goren ay ne kadar zayiflamissin neden boylesin kilo al falan soyluyor. Cok moralim bozuluyor. Bir tarafdan evde annem kilo al diye tutturdu. 1 aydan gordugum akraba komsu arkadas ilk bunu soruyor neden zayifladin. Bu sorulardan biktim. Sana ne ya git kendine bak diyesim var artik herkese. Hani bir defa soylersin bir sorun yokta artik benim boyle oldugumu biliyorlar herdefa bunu soyluyorlar. Kilo almak bende istiyorum ama napiyim yapamiyorum. Benim durumumda olan varmi aranizda? Kilo almak icin neler yapiyorsunuz? Istahimi acmak icin ne yapabilirim?

çikolata ve hamurişi.. ben hep bunlardan alıyorum:110:
şaka bi yana da diyetisyene gitsen iyi olur, sağlıklı bir şekilde alırsın..

ben ilk üniversiteye başladığım yıl 39 kiloydum xs giyerdım hep sonra dahiliye bölümüne gittim kusma problemim vardı şükür düzeldi yıllarca olmadı bi daha tedaviyle diyetisyene gittim ve 9 kilo aldırdı bana ne yersen tuvalate çıkma isteği oluyor mu bende böyleydi

Ben kendımı bıldım bbılelı 54-56 kilo arasında gidip gelıyorum boyun 168 bana da her görduğüm kişi ayyy çok zayıfsınn belın kopcak nerdeyse der. Ama ınan bı otuşta 1 ekmek yerım, aburcubur durmadan yerım :KK70: Ama almıyorum napımmmm

Serenay93 çikolata ye :)
şaka bir yana da bi doktora gitseniz, neden kilo kaybediyorsunuz, belki bi tiroid sorununuz var? tahlil yaptırsanız?
ideal kilonuzun altındasınız ama çok da zafiyet geçircek gibi görünmüyorsunuzdur sanırım?

:cool: İştahsa o benim adım. Bir insanın iştahının olmaması duygusunu hiç yaşamadım şu güne kadar. Nasıl bir şey acaba?

Bence 1,62 boya 47 kilo çok kötü değil.

30 dan sonra zaten alıyorsun. O yüzden hamur işi şeker olayına sakın girme.

Tiroidin çok mu hızlı çalışıyor ona baktır. Sabahları pekmez yiyebilirsin, siyah üzüm, ve bol kuruyemiş.

Serenay93 çikolata ye :)
şaka bir yana da bi doktora gitseniz, neden kilo kaybediyorsunuz, belki bi tiroid sorununuz var? tahlil yaptırsanız?
ideal kilonuzun altındasınız ama çok da zafiyet geçircek gibi görünmüyorsunuzdur sanırım?
Doktora gitdim bununla ilgili sordum ama tahlila gondermedi yemegine dikkat et dedi sadece. Kan testi yaptirdim sadece

1.62 boya 47 kilo abartılıcak bişey degil gibi geldi, bence güzel duruyodur.Ben 1.65 e 49 kiloyum ve cok memnunum.Bana da çok zayifsin kilo al diyen oluyor ama hoşuma gidiyor ıncecik olmak.Bence kafana takma yani.

Her bünye farklı çalışıyor ..metabolizman hızlı demek ki..diyetisyene git ve dengeli kilo al bence..kafana göre yiyeceklere yüklenirsen bölgesel yağlanma olur bu seferde..bol acili yersen iştah açar.birde içtah açıcı macunlar var aktarlarda..

Aramiza hos geldiniz hep derim kilo vermek zor almak dahada zor Allah cc kolaylik versin, anlatayim ; ben oncelikle laflardan bikmistim siniri bozuluyor yediginizden fazla enerji harcarsaniz kilo alamazsiniz ara ogun sart ve pogaca simit gibi seyler lazim mideniz hafif kazinmaya baslayinca hemen bu tarz seyler yiyin cok saglikli beslenme degildir ama yinede cok hizli alirsiniz hafta sonlarida cok hareket etmeyin yemek.yiyin ve fazla enerji harcamamaya bakin bakin nasil aliyorsunuz birde doktora gorunun eger yiyip alamiyorum diyorsaniz bagirsakta parazit olabilir oda yoksa istah acici ignelerle istahinizi acsinlar cok zorlanirsaniz cok zor bazen nefret ediyordum bu durumdan ama cok hizli aldim saglikli olsun derseniz bur diyestisyen en ideali o ayri.

Ay çıldırcam ben mutfağın önünden geçsem alıyorum :mad::mad::mad:
Cok iyi:KK70:

Ben ben ben ama aldım kilomu cok sükur millet dalga geciyordu evinizde yemek yok mu diye :KK61: ama aralarinda en saglikli beslenen de bendim ,hic ekmek tüketmiyordum tatli hamur işi hic sevmezdim hâla sevmem en son esim o zaman sevgiliydik bana cok zayifsin deyince hirs yaptim üniversite okuyodm o zaman her sabah gözlemeciye gittik yedim yedim yedim ama tatliya hic dokunmadim ekmek oranini arttirdim eskiden bi dilim peynirle doyuyordum ama gozlemelerden sonra daha cok yer oldum aluskanlik haline geldi dolma sarma yerdim ekmeksiz sonra ekmekle tuketmeye basladim kücuk degisiklikler sayesinde ideal kiloma ulastim bi 6 kilo almistim 7 ayin sonunda..:emir_bebek:

Ben kendımı bıldım bbılelı 54-56 kilo arasında gidip gelıyorum boyun 168 bana da her görduğüm kişi ayyy çok zayıfsınn belın kopcak nerdeyse der. Ama ınan bı otuşta 1 ekmek yerım, aburcubur durmadan yerım :KK70: Ama almıyorum napımmmm
Vururum seni :) :) :)

Ben ben ben ama aldım kilomu cok sükur millet dalga geciyordu evinizde yemek yok mu diye :KK61: ama aralarinda en saglikli beslenen de bendim ,hic ekmek tüketmiyordum tatli hamur işi hic sevmezdim hâla sevmem en son esim o zaman sevgiliydik bana cok zayifsin deyince hirs yaptim üniversite okuyodm o zaman her sabah gözlemeciye gittik yedim yedim yedim ama tatliya hic dokunmadim ekmek oranini arttirdim eskiden bi dilim peynirle doyuyordum ama gozlemelerden sonra daha cok yer oldum aluskanlik haline geldi dolma sarma yerdim ekmeksiz sonra ekmekle tuketmeye basladim kücuk degisiklikler sayesinde ideal kiloma ulastim bi 6 kilo almistim 7 ayin sonunda..:emir_bebek:
Nisanlim beni zayif sevse de oda farketdi kirmadan soyluyor biraz kilo ala bilirsin diye. Iyiymis. Nerdeyse aya 1 kilo almissiniz. Istemesemde yemeye calisicam artik

Aramiza hos geldiniz hep derim kilo vermek zor almak dahada zor Allah cc kolaylik versin, anlatayim ; ben oncelikle laflardan bikmistim siniri bozuluyor yediginizden fazla enerji harcarsaniz kilo alamazsiniz ara ogun sart ve pogaca simit gibi seyler lazim mideniz hafif kazinmaya baslayinca hemen bu tarz seyler yiyin cok saglikli beslenme degildir ama yinede cok hizli alirsiniz hafta sonlarida cok hareket etmeyin yemek.yiyin ve fazla enerji harcamamaya bakin bakin nasil aliyorsunuz birde doktora gorunun eger yiyip alamiyorum diyorsaniz bagirsakta parazit olabilir oda yoksa istah acici ignelerle istahinizi acsinlar cok zorlanirsaniz cok zor bazen nefret ediyordum bu durumdan ama cok hizli aldim saglikli olsun derseniz bur diyestisyen en ideali o ayri.

Cok iyi:KK70:
Midem kazininca cikolata tarzi seyler yiyorum. Ama aksam oldumu agzima hicbirsey atamiyorum istahim kesiliyo birden. Dediklerinizi yapacagim tesekkur ederim

Nisanlim beni zayif sevse de oda farketdi kirmadan soyluyor biraz kilo ala bilirsin diye. Iyiymis. Nerdeyse aya 1 kilo almissiniz. Istemesemde yemeye calisicam artik
Ben sürekli limon yiyordum degisik zevklerim vardi limonu suya sıkıp icmek mi megersem zayıflatıyormus bunu biraktim mesela,meyve yiyordum midem doluyordu yemege yer kalmiyordu bida yanlis meyve canavariydim resmen ,yani yemelisin ama yemek ekmek ben hala tatli yemem nefret ederim buna ragmen kilom iyi :) makarna ye yatmadan mayonezli tok olsam bile zorluyordum bi tabak hizli kilo alirsin boylece kolay gelsin :KK73:

X