Zayıflamak düşüncede başlar

ASLI59

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
100
0
34
ZAYIFLAMAK İSTEYENLERE ÖNERİLER

İNCELMEK DÜŞÜNCEDE BAŞLAR

"Yarından itibaren rejime başlıyorum!" Kimbilir kaç kere kendinize bu sözü verdiniz, sonra da hiçbir şey yapmadınız, ya da birinci günden sonra vazgeçtiniz. Ama üzülmeyin, herkes sizin gibi. En disiplinli insanlar bile konu zayıflamaya geldiğinde pes ediyor. Mantığınız, "Tamam bu rejimi yapacağım" dese de, bilinçaltınız "Asla başaramayacağım" diye direnip durur. Genellikle bilinçaltının sözü geçtiği için de siz hep şişman kalırsınız.Bilinçaltı tıpkı bir bilgisayar gibi çalışır, duygu ve düşüncelerinizi hiç bir süzgeçten geçirmeden olduğu gibi depolar.
Diyelim ki vitrinlere bakıyorsunuz ya da yeni bir elbiseyi deniyorsunuz... Farkında olmadan kafanızdan şu düşünce geçer: "Ne kadar şişmanım." Kendinizi giderek daha itici hissedersiniz,cesaretiniz kırılır ve az yiyeceğinize giderek daha fazla yemeye başlarsınız. Kendi kendine yapılan olumsuz telkini, tersine çevirmek ve bu sayede zayıflamak da mümkün.
"Mental antrenman" (zihinsel alıştırma) adı verilen yöntem sayesinde kendi kendinize daha olumlu yaklaşmasını ve bu sayede yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeyi öğrenebilirsiniz.
İlk yapacağınız iş, geçmişte bilinçaltınızı ne gibi olumsuz ve şişmanlatıcı fikirlerle doldurduğunuzu saptamak olmalı. Sonra bunları olumlu ve zayıflatıcı fikirlere dönüştürün. Şunun gibi:Çok şişmanım Zayıfım. (Bu sırada kendinizi dar bir bluejean içinde hayal edin. - Akşam yine televizyon izlerken paket paket cips yerim.

+ Akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yemeyeceğim.
- Rejim yapmama rağmen patates kızartmasına dayanamayacağıma eminim.
+ Bedenimi seviyorum ve bunun için sağlıklı beslenmek istiyorum.
- Tatlılardan vazgeçemiyorum.
+ Tatlı krizim tuttuğuna, maden suyu ve meyve suyu gibi sağlıklı içecekleri tercih edersem, benim için daha yararlı olur.
- Çok ağırkanlıyım.
+ Hareketli olmak harika bir duygu, çok hoşuma gidiyor.
- Hafta sonlarında, verdiğim kiloları yine alırım.
+ Boş zamanlarında insan kendini şımartabilir ama ben yemek yiyerek şımarmam.
- Akşamları bir bardak şarap içmezsem sinirlerim gevşemiyor.
+ En iyi gevşeme yöntemi gerilim romanı okumaktır.


Yatmadan önce bu listedeki olumlu cümleleri onar kez tekrarlayın. Bu sırada kendinizi zayıf olarak ve strech giysiler içinde hayal ederseniz bilinçaltınızı daha çabuk ikna edersiniz. Bu iş için kendinize zaman ayırın, rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortam ve zamanda telkine başlayın. Ortalama 30 gün içinde bilinçaltınızda zayıflatıcı etkiler belirmeye başlayacaktır
 

_Mustang_

BiLMeM
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2007
4.535
72
42
kesinlikle doğru yazmışın arkadaşım önce kendimiz inamak ve inandırmak. devamı çorap söküğü oluyor zaten
 

ASLI59

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
100
0
34
evet canım önce bir adım atalım herşey o adımı atmakla ilgili zaten rejimi diyeti çıkaralım beynizimzden artık çünki arkadaşlar sırf açlık korkusundan kilo verme kararı alamıyor aç kalmayalım arkadaşlar sağlıklı beslenelim yeterli inanın burda bende dahil başarı öyküleri yazarlarından her konuda yardım alabilir soru sorabilirsiniz
 

hadibakem

oğlum bırakma anneni
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
5.620
12
40
buna katılıyorum
beynimizde bitiyor cidden.

zayıfım ben kilo almıyorum çünkü saglıklı besleniyorummmm
 

ASLI59

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
100
0
34
oo sende bendensin cnm bend artık doğru yolda gidiyor ve sağlıklı beslneiyorum herkezede tavsiye ederimmm
 

keri34

derinin annesi
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
1.721
4
ya bende sızın gıbı dusunup zayıflama ısıne kalkıstım ama gr.veremedım.cok azımlı ve ınanclıydım fakat aynı kıloda kaldıgımı gorunce motıvasyonda kalmadı bende
 

seclusion

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2007
553
5
ben düşününce yemek geliyo aklıma.. kendi akışına bırakıyorum... bide uğraş buldumu insan kendine zayıflıyor bence.. herhangibir uğraş farketmez..
 

suyun xuxstxuxndede koxsxarxixz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
38
0
valla hanımlar bende yavaş yavaş kilo vermeye çalışıyorum ve her sabah aynanın karşısına geçip AMAN AMAN KAŞIK KADAR KALMIŞ SURATI AYY AYY BU NE GÜZELLİK NE GÜZEL ZAYIFLIYORSUN SEN BÖYLE MAŞALLAHH MAŞALLAH diyorum,,,,çok ciddiyim ve bu moralle güzel kilo veriyorummm :)