zeynep isminin yanına uyacak bir isim arıyorum..

ben başlığı görür görmez daha seçeneklerine bile bakmadan zeynep nil güzel olur dedim. anlamı da çok hoş bunu da düşün bence

benim dediğim zeynep emel daha 4 yaşında bencede kullanışlı isim anlamıda
Güçlü istek / Umulan ve beklenen şey

sedacım zeynebin tam manasını biliyor musun yerimseniben
zeynep ismi mücevherler ,değerli taşlar anlamında.Peygamberimiz eşinin ve kızının adını zeynep ismiyle değiştirmiş,ikisininde adı berre iken(anlamı çok temizlenmiş çok temiz anlamında)nefisleri kibirlendirebilir diye bu isimle değiştirmiş...

sedef nasil zeynepin yaninda canim? basligi gorur gormez aklima geldi..

kendi başına güzel ama zeynebin yanına uymaz sanırım zeynepden sonra sesli bir harfle başlayan isim daha uygun olur sanki teşekkür ederim amaa.s.

hmm.. benim bi arkadasimin adi da sena zeynep... bu da aklinda olsun madem..

hmm.. benim bi arkadasimin adi da sena zeynep... bu da aklinda olsun madem..
bi ara sena olsun diyodum isimlerimiz birbirine benziyo diye ama onun yanına uyacak isim bulamamıştım,bide hep aklım zeynebe gidiyodu ,evet bu şekilde hiç aklıma gelmemişti kulağa hoşda geliyo teşekkür ederim...

zeynep ismi mücevherler ,değerli taşlar anlamında.Peygamberimiz eşinin ve kızının adını zeynep ismiyle değiştirmiş,ikisininde adı berre iken(anlamı çok temizlenmiş çok temiz anlamında)nefisleri kibirlendirebilir diye bu isimle değiştirmiş...

zeynep isminin anlamını bazı alimler şöyle izah ediyor sedacım
zeyn-eb
zeyn : süsler mücevherler, kıymetli olan, zinet.
eb : baba

ikisinin bir araya gelmesiyle "babasının süsü, kıymetlisi..."

ben bu manayı okuduğumda mest olmuştum. çok özel bir yeri var.a.s.

zeynep isminin anlamını bazı alimler şöyle izah ediyor sedacım
zeyn-eb
zeyn : süsler mücevherler, kıymetli olan, zinet.
eb : baba

ikisinin bir araya gelmesiyle "babasının süsü, kıymetlisi..."

ben bu manayı okuduğumda mest olmuştum. çok özel bir yeri var.a.s.
hmm evet çok güzelmiş ama sanırım söylerken yada resmi yerlerde kullanırken anlatması zor olabilir ama benimde çok hoşuma gitti teşekkür ederim...

bence zeynep ece benim kızımın adı çünkü:)
bende çok düşünmüştüm zeynebin yanına ne eklesek diye.zeynep zaten uzun bir isim yanına yine 5-6 harfli bir isim iyice uzun kılar ismi.anlamı da güzel olmalı.o yüzden zeynep ece veya zeynep naz demiştim aileden zeynep ece yönünde karar çıktı ve çok beğeniliyor bu iki isim birlikte tavsiye ederim:)

benim kızım da zeynep şevval...ama bi oğlan çoçuğu kadar yaramaz ve haylaz..ama onu hanım hanımcık düşünemiyorum..ona bu hali yakışıyor...

ben arkadaşların sonduğu alternatifleri de inceledim benim fikrim zeynep in yanına en güzel ece yakışıyor.
--- hem sesli harfle başlıyor
*** hem e ile devam ediyor
----- hem de anlamı güzel Zeynep kraliçe :)))
-----hem de kısa

X