zeytin yaprağı mucizesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ilknur Coban

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
6
3
21

Zeytin ağacının sadece meyvesi ve yağı değil yaprağı da şifa veriyor. Bu yaprak kanserden Alzheimer’a kadar birçok hastalıktan koruyor. Karaciğer yağını da azaltıyor.​


Mucizenin adı zeytin yaprağı
Ünlü kardiyolog Prof. Dr. Canan Karatay'ın yere göğe sığdıramadığı zeytinin yaprağı da her derde derman oluyor. Medical Park İzmir Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Baysal Yusuf'un açıklamaları; bir oturuşta onlarca zeytin yiyen, bardak dolusu zeytinyağı içen Prof. Dr. Karatay'ı doğruluyor. Fatma Baysal Yusuf, zeytin yaprağı mucizesini şöyle anlatıyor...
bullet.jpg
Alzheimer ve Parkinson'da sinir hücrelerini koruyor.
bullet.jpg
E ve C vitaminlerine benzerlik göstererek kalp ve damar sağlığına koruyucu etkiler gösteriyor. Bu koruyucu etkisinin kan yağlarını ve damarlarda plakların birikimini azalttığı ve kalp kasının hasarlanmasını geciktirdiği ortaya konmuştur.
bullet.jpg
Ayrıca antioksidan olarak hücrelerin genetik hasarlanmasını önleyerek tümör oluşumuna karşı koruyucu etkisi vardır.
bullet.jpg
Zeytin yaprağı, mikropları öldürüyor, bağırsak ve solunum yollarını düzene sokuyor.
bullet.jpg
Çay olarak içilebildiği gibi yemeklerin içine de eklenerek kullanılabiliyor.
bullet.jpg
Hepatit B gibi virüslere de koruyucu etkisi olduğu biliniyor. Bu yüzden 'anti kanserojenik' olarak nitelendirilmektedir.
bullet.jpg
Karaciğeri koruyor. Özellikle alkole bağlı olmayan karaciğer yağlanması tedavisinde olumlu etki yapıyor. Çalışmalarda zeytin yaprağının karaciğer yağlanmasını azaltıcı etkisi olduğu ortaya çıkmıştır.
bullet.jpg
Sağlıksız beslenme, yüksek karbonhidrat ve yağ tüketimi sonucunda insülin dengesi bozuluyor. Bu da şeker hastalığı riskini arttırıyor. Zeytin yaprağı ise insülin direncini düşürerek şeker hastalarının yaşam kalitesini yükseltiyor. İnsülin direnci olanların sabahakşam tarçınla birlikte zeytin yaprağı çayı içmesini öneriyoruz.

CİLDE DOST
Beslenme
ve Diyet Uzmanı Fatma Baysal Yusuf, "Yapılan çalışmalarda zeytin yaprağında bulunan maddelerin, cildin üst katmanlarını geçerek güneş yanığına, erken yaşlanmaya ve cilt kanserine neden olan UVB ışınlarına karşı kalkan vazifesi gördüğü belirlenmiştir. Yakın bir gelecekte cilt ve güneş koruyucu kremlerde zeytin yaprağı göreceğiz" dedi.

Kozmetikten ilaç sektörüne ve tıbbın birçok dalına kadar yüzlerce alanda kullanılan zeytin, yaprağıyla da şifa dağıtıyor. Yüzyıllardır şifa kaynağı olarak çoğu hastalığın tedavisinde mucizeler yaratan zeytin ve zeytin yaprakları günümüzde de önemini koruyor. Uzmanlar, zeytin yapraklarının doğal bir antibiyotik olduğunu belirterek, kalp-damar sistemini koruduğunu ve kanser hastalıklarına karşı kalkan vazifesi gördüğünü belirtiyor.

YAĞI DA MEYVESİ DE GÜÇ VERİYOR
Kalp
sağlığını koruyan zeytin ve zeytinyağı tekli doymamış yağ içeriyor. Zararlı kolesterolü düşürerek, kontrol altında tutulmasını sağlıyor. Kanseri önleyici özelliği bulunuyor. Ayrıca kansere yakalanan hastalarda da kanserli hücrelerin yayılmasını engelliyor. Zeytinyağı, özellikle bağırsak kanserinin ve göğüs kanserinin önlenmesinde etkili oluyor. İçeriğindeki vitaminler çocukların kemik gelişimini de destekliyor.

GÜNÜN MANŞETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
takvim.com dan alıntıdır.

ÜRÜNÜ UYGUN FİYATA ALMAK İSTEYENLER MAİL ÜZERİNDEN BANA ULAŞABİLİRLER.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Ilknur Coban

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
6
3
21
Sorun ben de değil. Belki Mune Mune istemeyebilir bilemeyiz 😊
evet haklısınız belki istemeyebilir ama ben kötü bir şey yapmıyorum kimseye bir zararım yok aksine faydam olsun diye uğraşıyorum. etrafımda o kadar çok zeytin ağacı varki ben faydalanabilirken başkalarıda faydalansın istiyorum. ve kimseye zorlama yapmıyorum. isteyen olursa ulaşabilir.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.