Zeytinlik mi? Ev mi?

Teşekkür ederim yorumunuz için.
Zeytinlik baya verimli bakılmış bir dedenin zeytinliği bir kere bile ilaç kullanılmadan gerçekten çiçek gibi bakılmış yüzde yüz organik denilecek nitelikte bir yer büyükte baya.
Ankara ise bir kaç kez ziyarete gittiğim hiç hakim olmadığım bir şehir bu nedenle yatırım amaçlı bile olsa içim ısınamadı.
Bugün 1.5 litre sızma zeytinyağına 499 lira verdikten sonra kesinlikle zeytinlik derim.
Zeytin,zeytinyağı çok değerli.
Kızlarınız daha küçük,zeytin işini kotarırsanız zaten alabilirsiniz istediğiniz yerde ev.

Erdek 💜 o kadar severim ki... seneler oldu ki gidemedim ah keşke sizin yerinizde olsam.

Tercihim zeytinlik... Ben erdekte olsun da ne olursa olsun kafasindayım. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Benim yerime Erdek havası soluyun... zira havası suyu çok güzeldir❤
Allah en kısa sürede sağlıkla kolaylıkla size de nasip etsin.🤗

Ay bunu böyle okuyunca utandım. Görgüsüz gibi yazmak istemedim sadece hangisine yonelecegimizi bilmeyince yatirimda elimizde bu bu var napalim diye yazdım.Kendimi kötü hissettim okuyunca.🤭
Ahhh hayır asla öyle hissettirmek istemezdim özür dilerim . Ben sadece iyice anlayayim yorum yaparsam diye dikkatli okudum :))nitekim yapamadım sonra yorum bence siz yatırım işlerinde iyisiniz danışmaya pek ihtiyacniz yok ☺️☺️

Ahhh hayır asla öyle hissettirmek istemezdim özür dilerim . Ben sadece iyice anlayayim yorum yaparsam diye dikkatli okudum :))nitekim yapamadım sonra yorum bence siz yatırım işlerinde iyisiniz danışmaya pek ihtiyacniz yok ☺️☺️
Estağfirullah ne özrü.🙂
Elhamdülillah danışa danışa ilerliyor bir şekilde. Rabbim isteyen herkese kolaylıkla helal yoldan nasip etsin mutlu mesut sağlıkla bereketini göstersin. Çok teşekkür ederim.❤️🤗

Kızlar merhaba;
Yakın zamanda Balıkesir merkezden taşınıp Balıkesir Erdek bölgesindeki arsamıza ev yaptırdık. Eşim uzaktan çalışıyor kendi firması var genelde online iş yürütüyor. Sadece ayda 3-4 kere ilgili bölgelerdeki toplantılara gidiyor uzak mesafeler değil. Bu nedenle tarım ve hayvancılığa hobi olarak merak sardık. Pek hobi kalacakmış gibi değil . 🤭 Makale vs. okuyoruz şimdiden iş mi kursak demeye başladı.
Geçenlerde bir arkadaşı Ankara'daki evini acil satılığa çıkartmış acaba alsak mı kızlar üniversitesi kazanırsa Ankara yazarlar evleri olur dedi. Kızlar 13-15 yasında henuz. İlk etapta mantıklı geldi ama almak istediğimiz zeytinlik ile aynı parada. Oysaki yaşlar 40'a doğru gidiyor biraz bağ - bahçe hayvancılık yapalım diye konuşuyorduk ki zeytin ikimizin de hassas noktası tat olarak değil 🙂 gerekli değerin verilmediğini düşünüyoruz.

Simdi Ankara'daki evi almak mı? Zeytinliği almak mı? Arada kaldık. Bu arada merkezdeki evimiz duruyor. Daha sonra kızlar Ankara değilde başka bir yerde kazanırsa kirasını yine onlar için kullanabiliriz yada yatırım açısından mantıklı olan bir yer kazanırlarsa yine satıp oradan alabiliriz. İki arada bir derede kaldık.
bence arsa. artık en iyi yatırım toprak

Zeytinlik, daire ile kıyaslanması mümkün olmayacak kadar kıymetli. Şüphesiz zeytinlik diyorum.

X