Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Zeytinyağı ile saçıma nasıl bakım yaparım?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

zeynepadali

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2016
47
21
Hanımlar merhaba. Saçlarım oldukça yıprandı, özellikle uçları... Zeytinyağı ile bakım yapılabildiğini biliyorum ama nasıl yapmalıyım? sadece uçlarına mı sürmeli? kaç dk kalmalı vs. yardımcı olursanz çok sevinirm :)

Hanımlar merhaba. Saçlarım oldukça yıprandı, özellikle uçları... Zeytinyağı ile bakım yapılabildiğini biliyorum ama nasıl yapmalıyım? sadece uçlarına mı sürmeli? kaç dk kalmalı vs. yardımcı olursanz çok sevinirm :)
Bir kase içine doğal zeytinyağı koyun. İçine 7 8 diş sarımsağı ezip atın. Ama sarımsağı içine ezin ki ezilirken çıkan suları boşa gitmesin. Bu karışımı bir akşam bekletmenizi tavsiye ederim ki karışım birbirine girsin
Saçınıza süreceğiniz gün içine isterseniz bir yumurta kırın. İyice karıştırın.
Saçınıza özellikle diplerine masaj yaparak sürün. Komple saçınızı yağlayın. Tabağın içinde sarımsak taneleri kalırsa ziyan etmeyin. Başınızın üstüne koyun. Saçınızı streçle yada poşetle sarın. 1saat bekletip saçınızı yıkayın.
Size tavsiyem yıkamaya girdiğinde saçını ıslatmadan şampuanla. Yoksa saçı ayıklamak zor oluyor. Saçın ıslakken falan koku gitmiyor. Bu seni korkutmasın kuruyunca koku kalmıyor.

Tek yapman gereken bir çay bardağı zeytin yağını cezveye koymak ve ısınana kadar ateşte tutmak.(yağı yakmamaya dikkat !) Daha sonra parmak uçlarınla saç boy ve uçlarına yağı yedirmek (eğer yağlı bir saç yapısına sahip değilsen diplere de sürebilirsin) Bone tak ve 1 saat beklet sonra durula haftada 1 veya 2 yeterli olacaktır. :)

Vitamin uygula bence. Ben çok faydasını gördüm.evigen bepanthon bemiks 1 er kutu aldim kırdım içine 50ml saf zeytinyağı ve 1 ampül zegavus kırıp kuaförden aldığım sprey kutusunda karıştırıp saç diplerine masaj yaparak saç boylarına da yedirip en az 2 saat bekletiyorum ve her zamanki gibi yıkıyorum. Sonuç dökülme sıfıra indi dökülen saçlar çıkmaya başladı şimdi ise kiriklariminda düzeldiğini görüyorum. Haftada bir kez uyguladım ayda 1hafta ara verdim yani ayda 3 kez uyguladım. Ilk ay dökülme durdu 2. Ay dökülenler gözle görülür halde yeniden çıktı 1 ay yapamadım bu uygulamayı şimdi tekrar başladım ve 2. Uygulamada saç uçlarındaki süpürge görünümü gitti kırıklar düzelmeye başladı ve saç uzaması arttı artik daha hızlı uzuyor.

X