Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019

buseter

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2018
2
0
31
Ziraat Bankasından EFT yapacaklar için Ziraat Bankası EFT saatleri çok önemlidir. EFT saatler içerisinde bütün işlemleri gerçekleşir. Ziraat Bankası müşteri hesabından, başka bir ziraat bankası müşteri hesabına para gönderimine eft işlemi adı verilir.

EFTler her zaman her saatte yapılmadığı için eft saatleri diye bir sistem ortaya çıkmıştır. Bu durumda Ziraat Bakası EFT Saatleri kaç diye sorulur oldu. 2019 yılında Ziraat Bankası eft saati değişti mi? Yine aynı eft saatleri geçerli mi? Bunları öğrenelim. Daha çok eft işlemleri kaça kadar yapılır gibi detaylara da yazımızda yer vereceğiz. Saatler ve ücretlere de bakmayı unutmayın.

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019
Ziraat Bankası eft işlemleri saat 09:00 – 16:00 arasında yapılıyor. Ziraat EFT işlemlerini 2018 yılında ek ücret karşılığında saat 16:00’ya kadar uzatmıştır. Ziraat Bankası EFT saatleri değişikliği müşterileri çok memnun etmiştir. EFT işlemleri her geçen yıl artmaya başlamıştır. Bu saatler dışında yapılan EFT’ler ertesi gün eft başlangıcı olan saat 9:00’da işleme konur. Acil bir işiniz varsa eft saatlerini iyi takip edin ve ertesi güne eft işlemini bırakmayın.

Diyelim ki Cuma 16:00’dan sonra bir eft işlemi yaptınız bu eft işlemi Pazartesi günü saat 09:00’da hesaba geçer. Cumartesi ve Pazar bankalar tatil olduğundan herhangi bir işlem gerçekleşmez. Ayrıca aidat, fatura veya kira gibi ödemelerini Ziraat Bankası hesabını kullanarak başka hesaplara eft yapabilirsiniz.

UYARI: Ziraat Bankası üzerinden yapacağınız EFT işlemlerinde Geç EFT diye bir özellik sunuluyor. Bu özellik sayesinde saat 16:00’dan sonra yapacağınız EFT işlemleri Geç EFT işlemi üzerinden kayıt altına alınıyor.

Geç eft özelliğinde ek bir ücret tarifesi vardır. Paranız yine aynı eft saatleri içerisinde hesaba aktarılıyor.

Ziraat Bankası EFT Ücretleri 2019
Ziraat Bankası EFT saatleri konusunda bilgi sahibi oldunuz, şimdi sırada Ziraat Bankası eft ücretlerini öğrenelim. En hesaplı eft işlemini Ziraat Bankası Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı aracılığıyla yapabilirsiniz. Ziraat Bankası EFT işlemi kredi kartınızla da yapılabilir.

Ziraat Bankası kredi kartıyla yapılan EFT işlemlerinden %6,5 gibi bir kesinti ücreti akmaktadır. Ayrıca EFT ücreti kesintisi sanki alışveriş yapmışsınız gibi kredi kartınıza ekstre olarak yansır. Ziraat Bankası EFT işleminin üst limitini 250.000 TL olarak belirlemiştir. Ziraat Bankası EFT ücretlerini farklı şekilde değerlendirmektedir. Ücretlendirmeler şöyle;

  • ALO Ziraat Bankası ile yapılan EFT ücretleri: 40 TL (200.000 TL altı eftlerde)
  • Mobil Ziraat Bankası ile yapılan EFT ücreti: 3.5 TL (Önerilen EFT işlemidir.)
  • Ziraat Bankası İnternet Şubesi ile yapılan EFT Ücreti: 3.9 TL
  • Ziraat Banaksı ATM ile yapılan EFT ücreti: 10 TL
Kısaca: Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019 yılında da saat 09:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Ziraat Bankası EFT sorgulama
Ziraat Bankası EFT sorgulama işlemi yapabilmek için EFT sorgu numarası ve EFT numarasının bilinmesi gereklidir. EFT işlemi sonrası bir takip numarası verilir bu takip numarasıyla EFT işlemlerinizin durumlarını görebilirsiniz.