Zulümsüz Yasam

Cicoretti

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2016
1.914
7.516
42
Herkese merhaba arkadaslar,
Evimizde ve kendi uzerimizde , cocuklarimizda kullandigimiz urunlerin nelere maloldugu hakkinda bir fikrimiz olmasiyla bu konuyu acma geregi hissettim.
Umuyorum hepimiz hayvanlari seviyor ve onlarin iskence gormesine dayanamiyoruz. Kullandigimiz cogu temizlik urunu ( dis macunundan tutun yumusaticiya kadar) eger dikkat etmiyorsak hayvanlar uzerinde denenmis oldugunu biliyor muydunuz?
Bu deneylerin ic yuzune bakmaya bir cogumuzun yuregi dayanmaz. Gozune enjekte edilen sivilarla herhangi bir agri kesici, yatistirici verilmeden acilar icinde kendi gozunu oyan tavsanlar, bir tupun icine sıkıstırılıp duman solutulan fareler. Ciltlerinde acilan buyuk yaralar yuzunden acilar icinde olümunu bekleyen maymunlar ve daha niceleri...
Eminim hicbirimiz bunlari istemeyiz. Ama kullandiginiz markalara dikkat etmiyorsaniz bu zulme ortak oluyorsunuz demektir.
Ben bu konuda kendi deneyimledigim urunleri ve markalari sizinle paylasmak istiyorum. Ayni zamanda sizlerden de deneyimlerinizi paylasmanizi rica ediyorum.
Ancak bu konu cok fazla bilgi kirliliginin oldugu ve firmalarin ' evet biz hayvan deneyi yapiyoruz' demekten kacindigi icin sozlerini saptirarak konusmasi kaynakli fazlaca yanilgilarin oldugu bir konu o yuzden deneyimlerimizi ve bilgilerimizi aktarirken guvenilir olup olmadigina dikmat etmek hepimizin faydasina olacaktir diye dusunuyorum.
Kullandiginiz markanin deney yapip yapmadigini ogrenmek icin www.leapingbunny.org , http://features.peta.org/cruelty-free-company-search/index.aspx baglantilarindan kontrol etmeniz mumkun. Leaping bunny bu konuda daha guvenilir kabul edilmekte.
Bu sitelerde aradığınız markaya rastlayamazsaniz markanin nerde uretildigine nerelerde satildigina bakabilirsiniz.
Mesela Çinde satis yapabilmesi icin ulkenin yasalari geregi urun hayvanlar uzerinde denenmek zorunda yani marka Cin' de de satiliyorsa hayvanlar ustunde deneniyor demektir. Ya da daha da didikleyici olursak ki bu bence boynumuzun borcu marka ham maddesini Cinden sagliyorsa bu da yine hayvan deneyi yapilmis demek oluyor.
Butun bunlar dikkate alindiginda seceneklerimiz azaliyormus gibi gorunse de yeterince alternatif oldugunu goreceksiniz.

Hepinize sevgilerimi sunuyorum. Mazlumlarin iskencesibe dur demek isteyen herkesi bu konuya bekliyorum.

Merhaba hepinize,
Bugun size simdiye kadar kullanmis oldugum cevre dostu temizlik urunlerinden bahsedeyim.
Bulasik makinesi deterjani olarak TURMEPA' yi tercih etmistim agir bulasiklarda etkisiz. Sonra U green clean markasinin tabletlerine gectim gercekten cok basarili.
Bu urunler bitkisel koken olmasi ve sert temizleyiciler, fosfat gibi maddeler icermemesi sebebiyle tercihim.
Fiyat konusuna gelince tam fiyatini hatirlamiyorum ama birkac tl daha pahali diger markalardan " ancak" cocuklarimiza temiz bir cevre ve kirlenmemis su mirasi birakmak icin sagladigimiz katki daha degerli bana gore bu yuzden bu fiyat farkini goz ardi edebiliyorum. Bahsettigim iki firma da yerli. Hatta turmepanin (fitati daha uygun) geliri deniz temiz dernegine gidiyor.
Ayroca diger markalar direk isim verip kotulemek istemiyorum zararli kimyasallati yani sira hayvan deneylerinde de basi cekiyor.
Elde bulasik yikamada iae yine turmepa alip cok memnun kalmamistim sonra Frosch' a gectim froschtan da cok memnunum herkese tavsiye ederim.
Tani bu urin yine cok cok kopurme yapmadigi icin performansini begenmeyenler oluyor ancak unutmayin ne kadar cok kopuk o kadar kimyasal.
Bir de bim a101 sok gibi marketlerin kendi urunleri car burdakiler de zorda kalindiginda kullanilabilir bence fosfat vs iceriyorlar saniyorum hic denemedim ama en azindan yerli sermaye ve hayvanlar uzerinde denenmiyor diyebiliriz.

Hepinize sevgiler.

Canım Çin gibi bir ülkeden bahsetmemen bile gerek özellikle hayvanlar için çok acı verici bir ülke. içim ürperdi aslında çinin hiç bir ürününü kullanmamız gerek. ama 1600₺ asgari ücret ile insanlar normal olarak orjinal ürün alamıyor.

gezengorenkiz gezengorenkiz Cin' de cakmasi yapilan urunlerden bahsetmiyorum ki zaten o orjinal dedigimiz urunlerin bircogu orada da satilabilmek icin mecburi olarak hayvanlarda denenmek zorunda. Mesela parfumler; o lancome'lar, givenchy'ler hepsi kanlı bir arkaplana sahipler. Malesef ulkemizde alternatif daha az ama bence d&p bile daha masum parfum olarak.
Asla orjinal diye kasmamak gerek. Dogal iceriklere, guvenilir soguk sıkım yaglara yonelmek bence cok daha faydali ustelik hicbir eziyete de destek vermemis oluyoruz. Kendimden biliyorum.

sabine sabine ben denemedim ama instagramda çok tutulan bir tarif var hatta tabet haline getiriyolar kullananlar. hesabın varsa özelden yazarsan seni tagleyebilirim. yoksa tarifi alır burada paylasırım canımm. Henüz denemeye fırsatım olmadı benim elimdeki de bitki kaynaklı bir tablet.

Yıkanabilir Kadın Pedi Deneyimim
Çok hassas cildim tek kullanımlık pedlerde tahriş oluyordu ve esasında içime sinmiyordu pedlerdeki kimyasallar ve temas ettiğimiz silikon/jel kısım. Kanserojen etkilerinin yanı sıra gennital bölgedeki enfeksiyona zemin tutması , cilt rahatsızlığı etkileri sebebiyle ve en çok da CEVREye daha az çöp çıkarmak adına yıkanabilir kadın pedne geçtim ve ÇOOOKKK memnun kaldım. Ben bambu olan bir ürün kullandım, kullanmadan önce bir kez yıkanması gerekiyor hissiyatı yumuşacık, o kadar rahat ettim ki anlatamam, koku, terleme, diğer pedlerde yaşadıgım kaşıntı sorunu yaşamadım. Herkese tavsiye ediyorum. Marka ismi yazsam mı bilemedim ama birkaç marka ismi yazayım dilerseniz.
Ponped
pamucco
neo comfort bunlar benim bildigim yıkanabilir pedler
Bir de yine tek kullanımlık ama pamuklu olan pedler var bunlar ise
natra care
sleepy (yeni bir ürün)
aym ion
bunlardan aym nin gittigim bir kongrede tanıtımını gördüm fiyatı pahalı gelebilir ama günlük 1 ped yetiyor demişti çalışan arkadas. içinde silikon jel yerine agar agar yosunu mevcutmuş.
Natra ve sleepy'i görüp deneme sansım henuz olmadı ama bu ikisine erisebilirlik daha kolay olabilecegi için seyahatlerimde kullanmam gerekirse bunları tercih edecegim.
Özellikle günlük pedler kullanan cok fazla kadın oldugunu duydum arkadaslar yapmayın floranızı bozmayın bu ürünlerle. Ya hiç kullanmayın ya da yıkanabilir günlük pedleri tercih edin.
Dünya bize emanet ve sağlık da çok değerli.
Herkese sevgiler umarım birileri okur ve faydası olur.

Cicoretti Cicoretti katatay tarzı diyet tarifleriniz var Mo organik
Merhaba, gercekten organik urunlere ulasma sansiniz var mi? Bir noktada direkt koyluden alinmis urunleri organik sansak da uretici kisi kimyasal kullanmis olabiliyor. Bu konuda supheniz yoksa ve Canan hocanin onerdigi sekilde bir diyet yapmak istiyorsaniz proteinden zengin ve diyet urunler, tam bugday, tam tahilli urunler de dahil iceriginde lectin olan gidalar tuketmemeniz gerekiyor. Ben vejeteryan oldugum icin Canan hocanin onerilerini gerceklestiremiyorum ama onun diyetinin ozeti et ve sakatattan bol karbonhidrattan fakir urunler. Sevgiler. :)

Merhaba, gercekten organik urunlere ulasma sansiniz var mi? Bir noktada direkt koyluden alinmis urunleri organik sansak da uretici kisi kimyasal kullanmis olabiliyor. Bu konuda supheniz yoksa ve Canan hocanin onerdigi sekilde bir diyet yapmak istiyorsaniz proteinden zengin ve diyet urunler, tam bugday, tam tahilli urunler de dahil iceriginde lectin olan gidalar tuketmemeniz gerekiyor. Ben vejeteryan oldugum icin Canan hocanin onerilerini gerceklestiremiyorum ama onun diyetinin ozeti et ve sakatattan bol karbonhidrattan fakir urunler. Sevgiler. :)
Çok teşekkür ederim
Emeğinize sağlık ❤️❤️

X