zynpyldz Diyet Günlüğüm

zynpyldz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2011
158
1
selamlar herkese

dün tartıldığımda 70 kiloyu görünce gözlerime inanamadım, 1 senedir evliyim ve evlenmeden önce 47 kiloydum, daha önce sadece bir kere 63 kiloya çıkmıştım, o da ergenlik dönemimde, deli gibi yiyordum o büyüme zamanlarında, sonra tekrar eski 47 kiloma dönmüştüm ve uzun uzun seneler boyu hep bu kiloda kaldım, ardına evliliğin getirdiği rahatlık mı desem, eşimin her gün tatlılarla eve gelmesi mi desem, doğum kontrol hapları mı desem, sonuç olarak bir tartılayım dedim, gerçeği gördüm. eşim de hiç uyarmıyor, sesini çıkarmıyor, kilo aldın demiyor hiç, ama ailem, arkadaşlarım devamlı ne oldu sana böyle ne kadar da şiştin muhabbetinden başka bir şey demiyorlar. ben de önemsemiyordum, özgüvenim hep tavanlardaydı, aman almışım işte azcık der, sustururdum herkesi. ama ipin ucu kaçmış bir kere :KK30:

benim bir derdim daha var, daha önce 63 kilo olduğumda çok spor yapmıştım, günde 2 saat kadar, sporla zayıflamıştım, suyum çıkıyordu, her yerim kas olmuştu, ama bilemedim küçüktüm, kilo vermeden yaptığım yoğun spor sonucu üst tarafım kalçam istediğim gibi incelmişti ama 47 kilo olmama rağmen bacaklarım 63 kiloluk bir kadınınki gibi kalmıştı, özellikle de alt bacaklarım ve ayak bileklerim, meğer diyetle birlikte hafif bir spor programı uygulamam gerekiyormuş, yoksa superman gibi olurmuşum, spor salonuna yazıldım daha yeni, spor hocam söyledi.

ama şu da var, o bacaklarını inceltebilmen için de yine 63 kiloya çıkman, uzun süre spor yapmaman gerekiyordu ve yavaş yavaş sporla diyetle 47 kiloya düşmen gerekiyordu, o zaman işte 47 kiloluk bir kadın bacaklarına sahip olursun dedi, iyi tarafından bak şu an vücudun orantılı her yerin 70 kiloluk biçimde, artık bilinçli spor ve düzenli bir diyetle 47 olacaksın ve bacakların da incelecek dedi.. hem diyetisyenim hem de spor hocam

spor salonu ve spor hocam moralimi biraz olsun düzeltti, yarın sabah başlıyorum salona, programım var, her gün gel dedi hocam, zaten 3 yıllık bir kayıt yaptırdım, sadece spor salonu değil hem sağlıklı yaşam merkezi hem de güzellik merkezi, bütün spor olanakları da var, platesten, aerobikten, yogadan, stretchingten, cardiodan tutun da golfa, yüzmeye kadar. bütün spor malzemeleri de eksiksiz. masaj ve spa salonu bile var. ama benim yapacağım sadece sabahları gidip koşu bandı ve cardio, çünkü diğer hiçbirine zamanım yok.. belki zamanla plates yoga stretchnge de girerim.. ve zayıflayınca da yüzmeye :)) havuzu şöyle bir gösterdiler de kadınlar bikinilerle incecik incecik, erkekler kaslı.. o müthiş ortamı bozamam :KK43:

boyum 1.60

47 kiloyken devamlı sağımı solumu ölçerdim

göğüslerim: 80 cm
belim: 67 cm
kalçam: 88 cm
alt bacağım: 37 cm
ayak bileklerim: 24 cm

çıkardı,

şimdiki hedefim ise yine 47 kiloya düşmek ve

belim: 60 cm
alt bacağım: 32 cm
ayak bileklerim: 18 cm

olmak.

Günde 2 saat yapmış olduğunuz spor türleri neydi peki ?

baskete ve yüzmeye giderdim ek olarak günlük evde yarım saat yerimde sayma şeklinde koşu ardına bel çevirme sonra kalça egzersizleri

ama bana yaramayan şu hani ayakta dikilirsin de diz çöküp geri kalkarsın, bacaklara çok ağırlık verir, bu hareket bana en çok zarar veren olmuş, günde 100 kere yapardım. bir de ayak bileklerimi kalınlaştıran hareket ayakta dik dururken ayak parmaklarının ucunda dikelip geri basarsın, meğer o hareket ayak bileğini kıran ve güçlendirmek kaslandırmak için hareketmiş ondan da 50 kere yapardım ve yerimde saymalarda da topuğum yere basardı çok yanlışmış parmak uçlarında zıplanmalıymış, yoksa şişirirmiş alt bacağı nitekim de öyle oldu.

sonuç olarak netten her hareketi yapmamak lazımmış, iyice araştırmak lazım, beni en çok yakan 63 kiloyken bu hareketleri yapmam oldu, yarardan çok zarar ettim. diyet yapmalı kilo verdikten sonra ideal ölçülerime vardıktan sonra sporu yoğunlaştırmalıymışım

spor hocam şimdi bana 40 dakika koşu bandında 5.5 - 6.0 - 6.5 hızlarında yürüyüş verdi ve 35 dakikalık cardio
ve 90 mekik verdi

çok dedim, azaltalım dedim de, 20 dakikadan sonra kilo vermeye başlarsın dedi, ben yine de 40 dakika yürüyüşü 30'a 35 dakikalık cardioyu da 20'ye düşürmek istiyorum, hepsi toplam 1 saat olsun

Cevapladığınız için teşekkür ederim .Gerçekten yürüyüşün faydası o kadar çok ki yadsınamaz.
Umarım istediğiniz sonucu alırsınız ,sağlıklı günler diliyorum :KK66:

Cevapladığınız için teşekkür ederim .Gerçekten yürüyüşün faydası o kadar çok ki yadsınamaz.
Umarım istediğiniz sonucu alırsınız ,sağlıklı günler diliyorum :KK66:

çok teşekkür ederim, güzel dileklerinizi gerçekleştirmeye bu sefer çok kararlıyım :KK1:

kilomuz hemen hemen aynı sız şanslısınız spor salonu gıbı ımkanınız var benımde ayak bıleklerım kalın hatta eşim benım kı kadar varlar der hep...ve sıızn yukarda söyledıgınız şeylerı cok yaptım ben demek o yuzden:/// ama maalesefkı her spor salonunda kı hoca cok tecrubelı ve işinin ehlı olmuyor...........

kilomuz hemen hemen aynı sız şanslısınız spor salonu gıbı ımkanınız var benımde ayak bıleklerım kalın hatta eşim benım kı kadar varlar der hep...ve sıızn yukarda söyledıgınız şeylerı cok yaptım ben demek o yuzden:/// ama maalesefkı her spor salonunda kı hoca cok tecrubelı ve işinin ehlı olmuyor...........

aynı kilodayız ve sorunlarımız aynı, istersen birlikte bilinçli spor ve diyetle kilo verelim, birlikten kuvvet doğar, diyet günlüğü açmaya ne dersiniz, çok yararlı olacağına inanıyorum, siteye girmemin nedeni de bu zaten, kk'da kadınlar hep birlikte güzel güzel kilolarını veriyorlarmış ve deneyimleriyle birbirlerine yol gösteriyorlarmış :KK34:

boyum 1.60

47 kiloyken devamlı sağımı solumu ölçerdim

belim: 67 cm
alt bacağım: 37 cm
ayak bileklerim: 24 cm

çıkardı,

şimdiki hedefim ise yine 47 kiloya düşmek ve

belim: 60 cm
alt bacağım: 32 cm
ayak bileklerim: 18 cm

olmak.

az önce ölçülerimi aldım

1.60 boya 70 kilo

göğüslerim: 98 cm
belim: 88 cm
kalçam: 104 cm
üst bacağım: 62.5 cm
alt bacağım: 44 cm
ayak bileklerim: 25.5 cm

Son düzenleme:
Kahvaltı

2 dilim peynir
3 zeytin
3 ince dilim salam
1 domates
2 bardak 5'i bir yerde çay

1.ana öğün

1 kase çorba (içinde malzemesi boldu)

2. ana öğün

iki kabak dolması
bir biber dolması
1 kase yoğurt

ara öğünlerimde bir iki ufak meyve olmalıydı ama ben iki dilim kek ve yarım paket çikolata yedim. maalesef, bir daha olmayacak :KK66:

Son düzenleme:
gece şarabı biraz fazla kaçırmışım yanında da çerez ve çikolata tabii. akabinde alkolün karnı acıktırma etkisyle küçük bir dilim ekmeğin yanında peynir ve salam da gitti :KK43: özür

bugün telafi etmeliyim her şeyi, daha az yemeliyim, aslında bilincim yerinde olsa yapılacak iş değil, gecenin bir yarısı.

Su diyeti nedir, nasıl yapılır? Su diyeti yorumları | Kadın Günlüğü

burada da su diyeti ile 5 günde 3 kilo nasıl verileceğini anlatıyor. norma şartlar altında 8 bardak su içilmeliymiş, spor yapanlara 1 litre daha ekleniyor, yani toplam 13 bardak, diyet yapanların ise bundan daha fazla yani 13 bardaktan daha fazla 15 bardak diyelim, bu da 3 lt eder.

işin püf noktası sağlam bir kahvaltı (yağsız sütle) => öğünlerden önce su içilmesiyle tokluk hissi, öğün aralarında da su ve bitki çayları tüketmek diyor.

onun dışında sebze meyve ve yağsız etler.

12 eylül pazartesi => 70 kiloydum
14 eylül çarşamba => 69.2 kiloyum

hedefim

18 eylül pazar => 66 kilo

bir anda bir haftada 4 kilo fazla gelebilir ama ilk haftalar birden verilebildiği için böyle hesap ettim, ödem su atılması vesaire. rahat 4 kilo veririm.

25 eylül pazar => 63 kilo

olmalıyım, 1 kilo eksilttim haftalık düşüşten, ikinci hafta daha zor olur muhakkak.

2 ekim pazar => 60 kilo

9 ekim pazar => 57 kilo

böylece bir ayda 13 vermiş olurum. hadi bakalım inşallah :nazar: :KK1:

16 ekim pazar => 55 kilo

23 ekim pazar => 53 kilo

30 ekim pazar => 51 kilo

6 kasım pazar => 49 kilo

ikinci ayımı ikişer kilodan hesapladım, malum ikinci ay daha zor olacak, artık oturmuş kilolardan vermeye başlayacağım, ayda 8 kilo da ideal, abartı değil.

13 kasım pazar => 48 kilo

20 kasım pazar => 47 kilo

iki hafta daha ve birer kilo, burada kilomu yine eskisi gibi dengelemeye çalışacağım, diyeti bırakacağım ama spora ve dengeli abur cubursuz öğünleri atlamadan beslenmeye devam etmeliyim.

böylece 2.5 ay vermiş oldum kendime :KK1:

çizelgemi de haftalık ayarlamaya karar verdim, kısa süreli hedeflerden daha iyi giderim.

zeynepçim süpersin yazdıklarını okudum bak daha bi motivasyon oldum :KK1: dünü telafi et mutlaka çikolata alkol ekmek biraz fazla kaçmış sanki :KK59: azmin süper valla program yapman falan çok hoşuma gitti gerçekten aynen böyle devam benceeee :KK76::KK76::KK76::nazar:

zeynepçim süpersin yazdıklarını okudum bak daha bi motivasyon oldum :KK1: dünü telafi et mutlaka çikolata alkol ekmek biraz fazla kaçmış sanki :KK59: azmin süper valla program yapman falan çok hoşuma gitti gerçekten aynen böyle devam benceeee :KK76::KK76::KK76::nazar:

:KK66::KK66::KK66: heves azim hep var var da engeller çok, bak eşim aradı öğlen dışarda yemek yiyelim beraber diyor, eşimle yemek demek çorbadan başlayıp 2 ana yemek ardına tatlı demek :KK50: hem onu kırmak istemiyorum hem de dünden yaptığım hataları telafi etmek istiyorum.

artık ya gidip minimum yemek eşim karşımda götürürken ya da gitmemek, bakalım :) öğlene doğru ara ve son kararını bildir dedi :) o da bıktı sanırım benim bu şunu yemeliyim bunu yememeliyim muhabbetlerimden :)

bence eşini kırma git ama minimum ye mesela tatlı yeme kesinlikle biraz çorba biraz sebze yanında da salata senin için ideal bir menü olabilir :KK1: hem böylelikle alışkınlıklardan vazgeçmeye bi adım atmış olursun :KK34:

X