Beyaz Çay ile Zayıflama

Zayıflamada bitkisel çayların etkisi oldukça fazla bunlardan biri de beyaz çay. Peki ya beyaz çay kullananlar neler söylüyor. Beyaz çay zayıflatır mı? Beyaz çay nasıl kullanılır? Beyaz çay hakkında herşey yazımızda..

Beyaz Çay ile Zayıflama

Son dönemde zayıflama yöntemleri arsında yeşilçaya rahip olmaya aday bir bitki sıkça kullanılan bu çay nereden geliyor ve bize faydaları neler?

Beyaz çay, yeşil ve siyah çayında üretilidiği Camellia sinensis bitkisinde gelir. Beyaz çay, genç tomurcuklardan ve bitkinin çok genç yapraklarından yapılır.

Beyaz çayın işlenme tarzı farklı oluğu için ne siyah çay kadar sert değilidir. Hatta yeşil çaydan çok daha hafif bir içime sahiptir. Yılın sadece belli döneminde geç kalınmadan toplanması gerekir. İşlenmesi de diğer çaylara göre daha zordur.

Aktarlardan beyaz çay alacaksanız gerçek beyaz çay olduğundan emin olmak için güvendiğiniz bir aktarı seçmelisiniz. En kaliteli beyaz çaylar Çin’in Fujian bölgesinde yetişir.

Pace Üniversitesi tarafından 2004 yılında yapılan bir araştırmada beyaz çay çok etkili bir yağ yakıcı olarak nitelendirilmiştir.

Yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engelleme çalışmaları beyaz çayların adipositler olarak bilinen yeni yağ hücrelerinin oluşumunu durdurur. Yeni yağ hücresi oluşumu azaltıldığından, kilo artışı da azalır.

Yağları harekete geçirir olgun yağ hücrelerinden yağ harekete geçirir ve vücudun fazla yağını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bu aynı zamanda vücudun yağ depolamasını da kısıtlar.

Beyaz çay sadece yağları imha edip harekete geçirmekle kalmaz aynı zamanda vücudun yağ yakma sürecini de uyaran lipoliz oluşturur. Böylece, vücuttaki aşırı yağlar etkili bir şekilde yakılır ve ekstra ağırlık kaybına yol açar.

Antioksidanlarda yüksek olan beyaz çay, vücudun metabolizmasını uyarır. Kilo kaybı sağlar.

Beyaz çay vücuttaki yağ emilimini kısıtlamaya da yardımcı olur. Yağ emilir ya da vücuda depolanmadığından dolaylı olarak kilo vermeye yardımcı olur ve kilo alımını kısıtlar.

Yumuşak bir içime sahiptir ve süt, şeker veya krem ​​ilave edilmeden tüketilebilir.

Açlık krizlerinin engellenmesine yardımcı olur.

Beyaz Çay Nasıl Yapılır:

En iyi beyaz çayı elde etmek için iyi ve kaliteli çay yapraklarını seçmeniz gerekir. Bir bardak çay başına bir çay kaşığı çay kullanılabilir.

Çay yaprakları üzerine kaynar su dökün.

Bir kaç dakika bekleterek güzelce demleyin.

Süzerek bardağınıza alın.

Kendi başına yumuşak içimli olan beyaz çaya isterseniz süt ilave edebilirsiniz.