Tarçın yağı ile göbek eritme

Günde 6 Damlası ile Göbeğinizi Eriten Yağ Tarçın yağı… Karın bölgesindeki yağlar en yaygın sağlık problemlerinden biridir. Bu sorun kadınları daha fazla etkilese de erkeklerde de görülebilir ve cerrahi müdahale gerekebilir.

Tarçın yağı ile göbek eritme

Fakat eğer günlük alışkanlıklarınızı ve beslenme düzeninizi ihmal ederseniz, göbek çevresi bu durumdan en çok etkilenen bölge olacaktır çünkü bu bölgede yağın birikmesi çok kolaydır.

Kilo vermek hiç kolay değildir ve sürekli bir efor gerektirmektedir; özellikle de eğer karın bölgesindeki yağları hedef almışsanız.

Şanslıyız ki, yağ aldırma gibi zahmetli ve ekstrem işlere girmeden bu yağlardan kurtulmanın çeşitli yolları vardır.

Sizi doğal yollardan ince tutacak ve bu esnada da vücudunuzu çeşitli hastalıklardan koruyacak bir alternatif, en basit doğal içeriklerle evde hazırlayabildiğiniz bu güçlü yağdır. Öğrenmeye hazır mısınız?

Kilo vermek ve karnı düzleştirmek için tarçın yağı

Bu yağ çeşitli hastalıkları önlemek ve genel sağlığınızı düzeltmek için senelerdir alternatif bir tedavi olarak kullanılmaktadır.

İlk başta tıbbi amaçlarla kullanılmıştır, fakat daha sonra aynı zamanda özellikle karın bölgesinde yağ yakıcı özelliği olduğu da keşfedilmiştir.

Popülerliği, kilo kaybına olan güçlü faydası sayesinde bütün dünyada yayılmıştır. Aynı zamanda toksinleri elimine eder, sağlığınızı kötü etkileyebilecek bakterileri ve kimyasalları uzaklaştırır.

Diğer faydaları da bahsetmeye değerdir; beyin ve hafıza fonksiyonlarını güçlendirme yeteneği vardır ve ayrıca bağışıklık sistemine de iyi gelir.

Bütün bunlara ek olarak, tarçın yağı diyabet veya yüksek kan şekeri seviyesine sahip olan insanlar için idealdir çünkü bu yağ kan şekerini düşürme ve dengelemeye yardımcı olur.

Bütün bu faydaları ve kolay hazırlanışı sayesinde, tarçın yağını karın bölgenizdeki yağları daha çok yakmak için beslenme düzeninize ve egzersiz rutininize bir tamamlayıcı olarak eklemenizi öneriyoruz.

tarcin_yagi_gobek_Eritme

Bu yağ yakıcı yağı nasıl hazırlarsınız?

Çok ucuz olduğu için, bunu sık hazırlamamak için hiçbir bahaneniz yok.

İçindekiler

 • 1 bardak zeytinyağı
 • 6 adet çubuk tarçın
 • 1 adet cam kavanoz ve kapağı

Hazırlanışı

 1. Adım 1. Küçük cam kavanozu tarçın çubukları ile doldurun.
 2. Adım 2. Çubukların üzerine zeytinyağını dökün ve çubukların tamamen batırıldığından emin olun.
 3. Adım 3. Bu kavanozu evinizdeki serin bir yere koyun ve 3 hafta boyunca bekletin, ara sıra karıştırın.
 4. Adım 4. Önerilen 3 hafta geçtikten sonra, yağı başka bir kaba bir tülbent yardımı ile veya benzer bir materyal kullanarak süzün ve soğuk ve kuru bir yerde saklayın.

Kullanılışı

Bu yağın bütün faydalarından yararlanmak için, gün içinde yediğiniz her öğüne bu yağdan 2 damla eklemelisiniz. Bu az miktardaki yağ, kilo vermenizi destekleyecektir.

Bu önerilen miktarı aşmamalısınız, çünkü aşmanız durumunda negatif yan etkilerine maruz kalabilirsiniz. Ayrıca, tarçın yağını kullanmaya başlamadan önce aşağıdaki yan etkileri de okumalısınız.

tarcin_yagi

Tarçın yağının yan etkileri

 • Bu tedavinin bir çok faydası varken ve kilo vermenize yardımcı olurken, bazı durumlarda görülebilecek yan etkilerini de göz ardı etmeyin.
 • Kolitten veya gastritten muzdarip kişiler bu yağı ölçülü bir şekilde kullanmalıdır, çünkü tarçın yağı kilo vermeye iyi gelirken, sindirim sistemine zararlı olabilir.
 • Eğer mide ülseriniz varsa, bu yağı kullanırken alkollü içecekler tüketmekten kaçınmalısınız, çünkü bunlar da midenin ve bağırsakların rahatsız olmasına sebep olur. 
 • Hamile kadınlar veya hamile kalmayı planlayan kadınlar da bu yağı kullanırken alkol tüketmemelidirler, çünkü pelvis ve rahim bölgesindeki kan akışını yoğunlaştırır; bu da hamileliği tehdit eder.
 • Herhangi bir çeşitteki kalp hastalığı olan insanlar bu yağı doktor kontrolünde kullanmalıdır ve küçük miktarlara bağlı kalmalıdır çünkü tarçın kalp atış hızını yükseltebilir.
 • Tarçın yağının ve tarçının uzun süre kullanımı sağlığınız için zararlı olabilir. Eğer zehirlilik seviyesine ulaşırsanız bu kusmaya ve böbreklerin rahatsızlanmasına yol açabilir.

Kaynak: sagligabiradim.com