0 birikimle ev sahibi olmak....

Benim arkadas eminevimden aldi gayetde memnun evlilik arefesinde aldilar faiz de odememisler ama nasil be deildir tam bilemiyorum ...dugunde takilanlati verdiler vs ....

İkinci paragraf için teşekkür ederim. İlk paragraf gelince sizi ilgilendiren bir durum değil ama yine de açıklama yapayım. Benim evim var eşimin de evi var. Arsalar falan da var. Aylık gelirimiz de yeterli olduğu için biriktirme ihtiyacı hissetmedik. Bu zamana kadar çalışmama durumuna gelince zaten 20 yaşındayım. Kızım 3 yaşında daha yeni büyüdü sayılır. Ve en önemlisi keyfim çalışmak istemedi. Daha yeni istiyorum birkaç ay sonra çalışacağım.

İsinize gelen yoruma tesekkur isinize gelmeyen yoruma sizi ilgilendirmez ,oda güzel

Ayrica tüm mal varliginizi sormadim,neden birikim yapmadiniz sorusuna fazlaca ayrintili bir cevap olmus

eğer yakında işe başlayacaksan en az asgari ücret alsan 1300 lira. zaten kredilere 1500 gidecek. senin alacağın ücretten biraz fazlası gidecek yani krediye. sonuç olarak eve giren parada önemli bir değişiklik olmayacak. ev alınabilir yani :)

kiracı bulamama, iş bulamama durumunda geçinebilir misiniz bunları düşünün. hatta oldu ki kayınvalidenizle bi sorun yaşadınız sonuçta dünya hali, evleri ayırmak zorunda kaldığınızda geçinebilir misiniz düşünün öyle karar verin..
dışardan bakarak sizin standartlarınızı bilemeyiz :)
hakkınızda hayırlısı olsun

Hiç düşünme hemen al kesinlikle zarar etmezsin gayrimenkul almak yapacagin en karlı is olur. Bundan 4 yıl önce 10 bin lira borcum vardı bırak birikimi bildigin borç oduyordum 90 bin liraya bir ev begendik 70 ev kredisi 30 bin ihtiyaç kredisi çektik aldık. Bu ev mevki olarak iyi yerdeydi ama çok eski ve 2+1 idi. Taşındık aylık 800 lira kiradan kurtulduk evimize doğalgaz dosettik içini yaptirdik 10 bin ancak tuttu masraflari. Evimizin borcu bu yıl 30 bin kalmıştı ihtiyaç kredisi de bitmisti. Bu arada evi ilk 10 Yıllığa çektik sonra banka kredisi ile yapilandirdik 7 yıla düşürdük 4 yıl ödedik ve sattık kaca biliyor musun 170 bine :) 30 u borca gitti kaldı 140 üç beş borcumuzu kapattik 3+1 süper bir ev aldık 300 bine içine de kiracı koyduk 1200 kirası 2000 de biz koyuyoruz 3200 aylık kredi ve krediler düşünce yine yapilandircaz suan yüksek diye bu tutar böyle ve hiç korkmuyoruz Allah yardım ediyor alinmis alinmistir bu aldigim evi geçen yıl alsam 250 bin idi. Senin evin de varmış bak hiç düşünme allll borç ödenir gider biriktirmek isteyince öyle kolay olmuyor biraz uzun oldu kusura bakma Dediğimi unutma Git ve AL!!

X