Bir ev sahibi ve kira artışı konusu da benden

İnsanlar kafayı yemiş gerçekten 10 bin tl kira ne demek ya İzmir'de zemin katta... Bence uygun bir yer bulursanız çıkın uğraşmayın. Bu konularda uzman değilim o yüzden kesin konuşamam ama 5 yıldan önce bu derecede bir zam yapamaz diye biliyorum. Mahkemeye vs. başvurursa haklı olan sizsiniz bence.

Benim bildiğim satış sonrası yeni ev sahibi sizi evden çıkarabilir. Hukuken böyle bir hakkı var diye biliyorum. Yani eğer anlaşma yoluna gitmezseniz malesef haklı taraf o olacaktır. Tabi ki avukat arkadaşlar daha iyi bilirler.
Eğer evi satın aldığında bana 1 ay içinde ihbarname çekseydi, ya da sözleşme dolmadan 1 ay önce çekseydi halkı oluyormuş . Ben evin satıldığını nereden bilebilirim ki . Şuan için yasal olarak ben haklıyım . ( avukata danıştığım için emin konuşuyorum) Hamlesini bekliyorum.

Malesef adamı istediğim yere şikayet et umrunda deil ,zaten adamın adına açılmış dava vergi borcuu vs dolu.o yüzden zaten elden alıyor. Şimdide.kizinin ibanini veriyor buraya yatırın diye.bizde açık açık ad soyad kira vs diye açıklamayla yazdık.

Bu sefer kabul ettik ,eşim yeni kontrat yapmış, seneye yapmiycsm yasala oran neyse o olacak diyor ama bakalım. Bu arada ista dava vs diyoruz da adam o zaman cik ben oturcam diyor,tahliye davasına dönecek olay. Yeni bebeğim oldu bunlarla da ugraak istemiyorum ama bakalım ne olacak.seneye kesin çık diycek bu kadar zam yaptık bezdiremedim bir n iyisi direkt çıkın diyecek .öyle tahmin ediyorum bakalım nolcak😔😔
Zam yapmiyoruz diyeceksiniz.. kira odeme zamanı da ibanı isteyin mesajla vermezse elden kira odemeyeceginizi söyliceksiniz.. zam diye tutturur ibani vermezse maliyeye sikayet edecegim deyin

3 sene olmuş daha %25'den bir kuruş fazla alamaz. Umarım zorlamışsınızdır hemen kabul etmemişsinizdir

Malesef adamı istediğim yere şikayet et umrunda deil ,zaten adamın adına açılmış dava vergi borcuu vs dolu.o yüzden zaten elden alıyor. Şimdide.kizinin ibanini veriyor buraya yatırın diye.bizde açık açık ad soyad kira vs diye açıklamayla yazdık.

Bu sefer kabul ettik ,eşim yeni kontrat yapmış, seneye yapmiycsm yasala oran neyse o olacak diyor ama bakalım. Bu arada ista dava vs diyoruz da adam o zaman cik ben oturcam diyor,tahliye davasına dönecek olay. Yeni bebeğim oldu bunlarla da ugraak istemiyorum ama bakalım ne olacak.seneye kesin çık diycek bu kadar zam yaptık bezdiremedim bir n iyisi direkt çıkın diyecek .öyle tahmin ediyorum bakalım nolcak😔😔

Eger yeni kontrat varsa yenilememe hakkı var davaya gerek yok 9. Ay sözleşme yenilemeyecegine dair ihtar çekerse yapabileceğiniz birsey olmaz. Ama tarihleri vs iyi ogrenin

Eger yeni kontrat varsa yenilememe hakkı var davaya gerek yok 9. Ay sözleşme yenilemeyecegine dair ihtar çekerse yapabileceğiniz birsey olmaz. Ama tarihleri vs iyi ogrenin

Nasıl yani?bizde tam tersi yeni kontratin daha iyi olacağını düşünmustuk🙄 eg peki yeni kontratta böyle hakkı varsa ,eski kontratınımiz varken bu adam her şeyi yapar o halde🙄🙄

Nasıl yani?bizde tam tersi yeni kontratin daha iyi olacağını düşünmustuk🙄 eg peki yeni kontratta böyle hakkı varsa ,eski kontratınımiz varken bu adam her şeyi yapar o halde🙄🙄

Hayır 1. Yıl için bu geçerli eğer elinde yeni tarihli imzalı bir evrak varsa 1. Yıl sonunda bu hakkı var.
Eski ev sahibinin üzerinden geçerli kontrata güncelleme ayrı bir durum o zmn yok
Devlet için evrak geçerlidir burda ayrıntı yeni tarih

Hayır 1. Yıl için bu geçerli eğer elinde yeni tarihli imzalı bir evrak varsa 1. Yıl sonunda bu hakkı var.
Eski ev sahibinin üzerinden geçerli kontrata güncelleme ayrı bir durum o zmn yok

O zaman biz hata mı ettik🙄

Eski kira sözleşmesi ev sahibi değiştiğinde otomatik olarak geçersiz kalır diye biliyorum ben. Biz yeni ev aldığımızda kiracı vardı tekrar sözleşme yapmıştık. Hatta kiracının eski ev sahibine borcu vardı. Onu ödedi kendisine. Biz alacak verecek yoktur ibaresi ekledik sozlesmemize. Çok iyi de bir kiracimiz var hiç sorun yaşamadık. Ama sizin durum biraz karışık olmuş yani 10 bin gercekten çok. Ve söylemeden evin satılması da eski ev sahibinin büyük bir ayıbı.

Fahiş fiyatlarla ilgili sikayet hattı acıldı ama depremzedeler için mi herkes için mi hatırlamadmö 173 tu sanırm. Bu konunun dısında yazmak istedim.

X