1 Haftalık doğum yapan biri düğüne gidebilir mi?

VUSLATIM

Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2023
105
24
29
Kızlar acill toplanın bi derdim var. Ağustos 16sında kardeşimin düğünü var. Bende Şuan 7 hafta 4 günlük hamileyim tahmini doğumum 24 ağustos diyor. Ama ben planlı sezeryan olacağım en erken hangi tarihte yapabilirim sezeryanımı Son adet başlangıç tarihim 18 Kasım 2023. Düğünden 1 hafta önce olsam sezeryan toparlamış olabilir miyim? Kafamda deli sorular siz olsanız ne yaparsınız. Valla stres yaptım nasıl olacak diye

Kızlar acill toplanın bi derdim var. Ağustos 16sında kardeşimin düğünü var. Bende Şuan 7 hafta 4 günlük hamileyim tahmini doğumum 24 ağustos diyor. Ama ben planlı sezeryan olacağım en erken hangi tarihte yapabilirim sezeryanımı Son adet başlangıç tarihim 18 Kasım 2023. Düğünden 1 hafta önce olsam sezeryan toparlamış olabilir miyim? Kafamda deli sorular siz olsanız ne yaparsınız. Valla stres yaptım nasıl olacak diye
Ben olsam abim yada kiz kardesimi bogardim beni neden dusunmediniz diye size gelince gidilir neden gidilmesin ama rahatta olmazsiniz hem kiyafet hem dikislerin verdigi sizi

Ben olsam abim yada kiz kardesimi bogardim beni neden dusunmediniz diye size gelince gidilir neden gidilmesin ama rahatta olmazsiniz hem kiyafet hem dikislerin verdigi sizi
Normalde temmuzda olacaktı ben karnım burnumda tadını çıkaramayacağım diye zar zor ağustosun 2.haftasına kadar ittirdim erkek tarafında Almanyadan gelecekleri varmış ve Almanyanın okul tatil izni 1 aymış o yüzden en geç o tarihe kadar atabildiler maalesef :KK43: Oynamayı da çok severim ama 1 haftalıkken sanmıyorum rahat rahat kurtlarımı dökeyim :)

Normalde temmuzda olacaktı ben karnım burnumda tadını çıkaramayacağım diye zar zor ağustosun 2.haftasına kadar ittirdim erkek tarafında Almanyadan gelecekleri varmış ve Almanyanın okul tatil izni 1 aymış o yüzden en geç o tarihe kadar atabildiler maalesef :KK43: Oynamayı da çok severim ama 1 haftalıkken sanmıyorum rahat rahat kurtlarımı dökeyim :)
Evet bnde almanyadayim Burda 6 hafta tatil var hayirlisi olsun yapacak bisey yok

valla benim sezeryan ağrılarım 20 günde anca geçti.İlk hafta ayağa bile zor kalkıyordum. Ama arkadaşım 5 günde ayaklandı. Kişiye göre değişir bence.

1 haftalik bebekle tuvalete gidebilirseniz sanslisiniz ne dugunu?

Ayrica 1 haftalik bebek dugune mi goturulur allah askina. Yaninda yuksek sesle oksursen irkilen korkan dunyaya adapte olamamis bebek o kalabaliga sese gürültuye nasil katlansın. Mikrobu virusu ayrı dert. Daha ne asisi var ne bagisikligi.

valla benim sezeryan ağrılarım 20 günde anca geçti.İlk hafta ayağa bile zor kalkıyordum. Ama arkadaşım 5 günde ayaklandı. Kişiye göre değişir bence.
Benim ikinci sezeryanım ilkinde ben de 3.gün ayaklanmıştım biraz da ondan 1 haftalıkken gidebilir miyim düşüncesine kapıldım belki de :) Ama bu nasıl olur Allah bilir tabii

1 haftalik bebekle tuvalete gidebilirseniz sanslisiniz ne dugunu?

Ayrica 1 haftalik bebek dugune mi goturulue allah askina. Yaninda yuksek seale oksursen irkilen korkan dunyaya adapte olamamis bebek o kalabaliga sese gürültuye nasil katlansın.
Siz de çevreniz de illa duymuşsunuzdur düğünlerde gürültülü ortamlarda bebekler daha çok uyur diye. Hem kulaklarına da pamuk koydun mu oldu bitti :)

Bence düğünden sonra doğurun 😂

Bebegim bir haftalikken memeye yapisik yasiyordu
Dugune gidilir ama o bebek sürekli emmek isteyecek
Günlük 8 -10 kakalı bez degisimi
Gaz çıkarması
Uyku düzeni
O kadar kalabalikta mikrop kapma riski
Agustos sıcağinda +logusalık teri.....
Deger mi dügüne gitmeye bilemiyorum

Ben olsam gitmezdim kim evlenirse evlensin

Bebegim bir haftalikken memeye yapisik yasiyordu
Dugune gidilir ama o bebek sürekli emmek isteyecek
Günlük 8 -10 kakalı bez degisimi
Gaz çıkarması
Uyku düzeni
O kadar kalabalikta mikrop kapma riski
Agustos sıcağinda +logusalık teri.....
Deger mi dügüne gitmeye bilemiyorum

Ben olsam gitmezdim kim evlenirse evlensin
Kız kardeşimin düğünü ya dediğim gibi kuzen bile olsa gitmezdim ama kardeşimin düğünü onun en mutlu gününde nasıl yanında olmam :KK43:

X