1 Haftalık doğum yapan biri düğüne gidebilir mi?

Kızlar acill toplanın bi derdim var. Ağustos 16sında kardeşimin düğünü var. Bende Şuan 7 hafta 4 günlük hamileyim tahmini doğumum 24 ağustos diyor. Ama ben planlı sezeryan olacağım en erken hangi tarihte yapabilirim sezeryanımı Son adet başlangıç tarihim 18 Kasım 2023. Düğünden 1 hafta önce olsam sezeryan toparlamış olabilir miyim? Kafamda deli sorular siz olsanız ne yaparsınız. Valla stres yaptım nasıl olacak diye
İnsan kardeşinin düğününe elbette gitmek ister ama sizin durumunuz farklı ben olsam gitmezdim bir hafta çok erken enfeksiyon kapma ihtimalin var bide öte yandan nazar var derler bak doğum yapmış hemen gelmiş ama ginede sen bilirsin

planlı sezeryanı beklenen doğum tarihinden 10 11 gün önce yapıyorlar. 13 ya da 14 ağustosta doğum yaparsınız demek oluyor bu. 16 Ağustosta düğüne gitmeniz mümkün değil.

Düğünde karnım burnumda oynayamam ki :KK43:
Zaten 1 haftalık dogumdada oynayamazsınız bence
Keske hıc tarıhle oynatmasaydınız en azından bebegınız karnınızdayken katılırdınız
Siz daha cok yenı hamılesınız Allah kucagınıza sag salım almayı nasıp etsın ama daha durun bakalım
Ne olacagı bellı degıl belkı daha erken dogacak belkı cok ozur dılerım gelısım gec olacak bu cocuk ha deyınce ıstedıgınız gun dogmazkı
Şartlar hamileliğiniz nasıl gececek bilmıyorsunuzki

Bence hıc tarıhı ellemesınler sızde hamıle olarak yanlarında olun tum kosturmaları yıne yaparsınız
Ama oynamazsınız
Ben hiç sanmıyorum 1 haftalık bırının oynayıp halay cekebılecegını
Bende ıkı sezeryan yaptım 3. Gun ayaklandım ama o baska bırsey

Normalde temmuzda olacaktı ben karnım burnumda tadını çıkaramayacağım diye zar zor ağustosun 2.haftasına kadar ittirdim erkek tarafında Almanyadan gelecekleri varmış ve Almanyanın okul tatil izni 1 aymış o yüzden en geç o tarihe kadar atabildiler maalesef :KK43: Oynamayı da çok severim ama 1 haftalıkken sanmıyorum rahat rahat kurtlarımı dökeyim :)
Ne güzel temmuzmuş işte neden karıştırdınızki
Bence onaylanmadıysa oyle olsun cunku sizin dedıgınız sekılde ve zamanda dogsa bıle o gurultuye kesınlıkle götüremezsiniz.
Bunun öncesi sonrası var yanında olmak ıstersınız
Hazırlık aşamasında en azından hamile olarak yapabıldıgınız kadar yaparsınız . Peslerınde kosarsınız .

Merhaba arkadaşlar olumlu olumsuz her yorum için teşekkür ederim. Ben de öyle düşündüm tarih belirlenmişti ama salon vs tutulmamıştı kardeşim ile görüştüm ve nişanlısına Temmuz da istedikleri tarihte yapmalarını, benim de hamileyken katılmamın daha doğru olacağını söyledim 1 haftalık bebeğimi o kargaşaya sokamam hemen, karnımdayken daha güvenli olur ben de düğün için doğucam mı doğdu mu diye stres olup kendimi de bebeğimi de bunaltmamış olurum. Düğün sonrası sakin kafayla evde büyütürüm bebişimi inşallah :)

Merhaba arkadaşlar olumlu olumsuz her yorum için teşekkür ederim. Ben de öyle düşündüm tarih belirlenmişti ama salon vs tutulmamıştı kardeşim ile görüştüm ve nişanlısına Temmuz da istedikleri tarihte yapmalarını, benim de hamileyken katılmamın daha doğru olacağını söyledim 1 haftalık bebeğimi o kargaşaya sokamam hemen, karnımdayken daha güvenli olur ben de düğün için doğucam mı doğdu mu diye stres olup kendimi de bebeğimi de bunaltmamış olurum. Düğün sonrası sakin kafayla evde büyütürüm bebişimi inşallah :)
Görümcem olsanız size bir tık sinirlenirdim habire plan değişikliğine sebep olduğunuz için ahahaha ya da ablam bile olsanız 😁

• Beğen
Reactions: The
Kızlar acill toplanın bi derdim var. Ağustos 16sında kardeşimin düğünü var. Bende Şuan 7 hafta 4 günlük hamileyim tahmini doğumum 24 ağustos diyor. Ama ben planlı sezeryan olacağım en erken hangi tarihte yapabilirim sezeryanımı Son adet başlangıç tarihim 18 Kasım 2023. Düğünden 1 hafta önce olsam sezeryan toparlamış olabilir miyim? Kafamda deli sorular siz olsanız ne yaparsınız. Valla stres yaptım nasıl olacak diye
Keşke karnınız burnunuzda olan seçeneği seçseydiniz. Bu yorumu 3 defa sezaryen geçirmiş biri olarak yapıyorum.

X