17.haftam Amniyosentez yapacağım:(

Mrs-cicek

🍀
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
4.704
4.248
Merhaba
Bugün amniyosentez yaptıracağım herkesin dualarını bekliyorum 🙏🏼
Herhangi bir bulgum yok ama kendi isteğimle yaptığım fetal dna sonucum yüksek riskli çıktı :KK43:
Doktorum sağolsun ne aradı ne bişey söyledi amniyosentez öncesi ne yapmalı ne yapmamalı hiçbir bilgim yok :KK43:

Merhaba, bende yaptırmıştım öncelikle umarım sonucunuz güzel gelir. Korkulacak bir şey yok işlem yapılırken ben bakmadım sizde bakmayın, serum iğnesi gibi bi acı hissediyorsunuz karnınızda sonrasında geçiyor, bana yapmam gereken şeyleri söylememişti. Ama yanlış hatırlamıyorsam kan ilacı içmemiştim sanırım emin değilim. Siz yine de içmeyin. Bir kaç günden bir şey olmaz gidince danışırsınız. Ultrasyon bulgusu var mı?

10 dakika sürüyor, yarım saat uzanmamızı söylemişti gelip karnıma bastırarak kontrol edip eve gönderdi yatak döşek yatmanı istemiyorum hayatına devam et dedi o kadar , kanaman olursa ararsın demişti çok şükür bir şey olmamıştı ama benim sonucum down sendromu olduğu için sonlandırdık.
Şimdi tekrar hamileyim 17. Haftadayım fetal dna yaptırdım temiz geldi ama her kontrol randevum eziyet o kadar stresliyim ki.

Merhaba, bende yaptırmıştım öncelikle umarım sonucunuz güzel gelir. Korkulacak bir şey yok işlem yapılırken ben bakmadım sizde bakmayın, serum iğnesi gibi bi acı hissediyorsunuz karnınızda sonrasında geçiyor, bana yapmam gereken şeyleri söylememişti. Ama yanlış hatırlamıyorsam kan ilacı içmemiştim sanırım emin değilim. Siz yine de içmeyin. Bir kaç günden bir şey olmaz gidince danışırsınız. Ultrasyon bulgusu var mı?
Merhaba teşekkür ederim ☺️
Kan ilacı kullanmıyorum zaten
Ultrason bulgusu hiç yok
3 doktor da (2si perinotolog) bi sorun görmedi

Merhaba teşekkür ederim ☺️
Kan ilacı kullanmıyorum zaten
Ultrason bulgusu hiç yok
3 doktor da (2si perinotolog) bi sorun görmedi
O zaman inşallah güzel gelir sonucunuz, siz yine de tedbiri elden bırakmayarak yaptırıyorsunuz bu çok iyi. Bazı durumlarda bulgu da vermeyebiliyor doktorlar o yüzden garantiye almak istiyorlar

10 dakika sürüyor, yarım saat uzanmamızı söylemişti gelip karnıma bastırarak kontrol edip eve gönderdi yatak döşek yatmanı istemiyorum hayatına devam et dedi o kadar , kanaman olursa ararsın demişti çok şükür bir şey olmamıştı ama benim sonucum down sendromu olduğu için sonlandırdık.
Şimdi tekrar hamileyim 17. Haftadayım fetal dna yaptırdım temiz geldi ama her kontrol randevum eziyet o kadar stresliyim ki.
Cevabınız için teşekkür ederim
Benim fetal DNA sıkıntılı çıktı ondan yapıyoruz :KK43: ben de Şuan 17yim 14 ten beri bugünü bekliyoruz hamileliğim zehir oldu
Kendi isteğimle yaptım bazen keşke yapmasaydım aklımı bulandırmasaydım diyorum
Bazen de engelli doğacak bir çocuğa anne olabilecek kadar yeterli değilim kendime güvenmiyorum diyorum :KK43:
Allah kimseyi evladıyla sınamasın 🙏🏼

O zaman inşallah güzel gelir sonucunuz, siz yine de tedbiri elden bırakmayarak yaptırıyorsunuz bu çok iyi. Bazı durumlarda bulgu da vermeyebiliyor doktorlar o yüzden garantiye almak istiyorlar
Aynen
Doktorlardan biri bulgu yok gerek yok dedi ama ikisi yap rahatla dedi ben de bilmek istiyorum hamileliğimi stresle geçirmek istemiyorum, bebeğim benim yüzümden gergin bi bebek olsun istemem 😢

Cevabınız için teşekkür ederim
Benim fetal DNA sıkıntılı çıktı ondan yapıyoruz :KK43: ben de Şuan 17yim 14 ten beri bugünü bekliyoruz hamileliğim zehir oldu
Kendi isteğimle yaptım bazen keşke yapmasaydım aklımı bulandırmasaydım diyorum
Bazen de engelli doğacak bir çocuğa anne olabilecek kadar yeterli değilim kendime güvenmiyorum diyorum :KK43:
Allah kimseyi evladıyla sınamasın 🙏🏼
Amin inşallah, bende kendimi o kadar yıpratmıştım ki eğer testim temiz gelirse ben bu çocuğa yapacağımı yaptım zaten demiştim.
Ama ultrasyon bulgunuz yok içinizi ferah tutun benim çok ağır ultrasyon bulgularım vardı. Özellikle kalp oluşumuyla ilgili. O yüzden bu hafta doktorum kalbi detaylı incelemek için çağırdı ben nasıl stres yapıyorum tekrar aynı şeyler olur diye fetal dna temiz olmasına rağmen rahatlayamıyorum.
Sadece çocuğu alıp aldırmamak adına değil ben eğer özel bir çocuk olacaksa bunu bilerek doğuma ebeveynliğe hazırlanmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Gerisi tercih tabiki. Bende sizin gibi düşündüğüm için sonlandırmıştım.

Nerede yaptırıyorsunuz işlemi
Diyarbakır’da Ahmet Yalınkaya özel klinik güvenilir biri epey araştırdık
Fetal dnada yanılma payı yok demişti doktorum ama şimdi de bulgu yok,büyük ihtimalle laboratuvar hatası çıkacak diyor yapmamak mı daha iyiydi diyorum artık
O kadar kötü karışık duygular içindeyim :KK43:

Evet işte benim birinci sonuç 2. Gün geldi temizdi ikinci sonuç iki hafta sonra geldi down sendromu
İlkinde sonuç neyse ikincisi de öyle çıkıyor dedi ama :KK43: ben de 3gün sonra rahat nefes alacağım artık diye seviniyordum 😣

Son düzenleme:
İlkinde sonuç neyse ikincisi de öyle çıkıyor dedi ama :KK43: ben de 3gün sonra rahat nefes alacağım artık diye seviniyordum 😣
Malesef benim öyle olmadı ama bana umutlanmamamı söyledi zaten, ikinci sonuç kağıdında birinci de neden saptanamadığı da yazıyordu açıklama olarak.
Sizin inşallah hepsi iyi gelir

Malesef benim öyle olmadı ama bana umutlanmamamı söyledi zaten, ikinci sonuç kağıdında birinci de neden saptanamadığı da yazıyordu açıklama olarak.
Sizin inşallah hepsi iyi gelir
Neymiş sebebi çok merak ettim
Benim hep ilk sonuçla ikincisi %90 uyumlu olur dedi :KK43:

Neymiş sebebi çok merak ettim
Benim hep ilk sonuçla ikincisi %90 uyumlu olur dedi :KK43:
Örnekteki bilmem ne bişey kanama çoğunluğundan gibi bi şey yazıyodu yabancı terimlerde vardı
Genetik doktoruna gittim ben sonuçtan sonra o ikinci sonuç çok daha detaylı dedi. İlkinde saptayabiliyorsak saptayıp bırakıyoruz dedi. İlki güzel bile olsa devam ediyoruz araştırmaya dedi o yüzden ikincisi daha ayrıntılıymış benim üç basamaklıydı. İkide çıkmasa üç olacaktı artı wes analizi yaptırdım ben gen testi

Örnekteki bilmem ne bişey kanama çoğunluğundan gibi bi şey yazıyodu yabancı terimlerde vardı
Genetik doktoruna gittim ben sonuçtan sonra o ikinci sonuç çok daha detaylı dedi. İlkinde saptayabiliyorsak saptayıp bırakıyoruz dedi. İlki güzel bile olsa devam ediyoruz araştırmaya dedi o yüzden ikincisi daha ayrıntılıymış benim üç basamaklıydı. İkide çıkmasa üç olacaktı artı wes analizi yaptırdım ben gen testi
Anladım ☺️
Ben de gen testi yapıp buralara geldim umarım hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza 🤲🏻

İnşallah temiz sonuç alırsınız Allahın izniyle,
Fetal DNA riskli çıktı demişsiniz hangi açıdan riskli çıktı trizomy 21 mi yüksek riskli çıkmıştı

X