17.haftam Amniyosentez yapacağım:(

İnşallah temiz sonuç alırsınız Allahın izniyle,
Fetal DNA riskli çıktı demişsiniz hangi açıdan riskli çıktı trizomy 21 mi yüksek riskli çıkmıştı
Teşekkür ederim 🙏🏼
Hayır turner sendromu riskli çıktı
X cinsiyet kromozomu
Kalp boy kısırlık sorunları oluyor :KK43:

Bir de merak ettim ikili testiniz nasıldı
Onların hiçbirini yapmadım doktoruma söyledim onlar da yanılma payı yüksek direkt fetal yapmak istiyorum diye tamam çok daha doğru pahalı olduğu için biz söylemiyoruz hasta isterse yaptırıyoruz dedi yani o da söyledi onlarda yanılma payı %60-70oluyormuş ama bunda doğruluk payı %90 dedi 🤷🏻‍♀️
Yaptım sonuç çıktı çok ağladım bu defa da %10 yanılma payı var ayrıca laboratuvar hatası da olabilir dedi 🤦🏻‍♀️ amniyosentez kesin sonuç olur dedi
Ben de amniyosentez yapmaya karar verdim
Ultrasonda hiçbir bulgu yok her şey çok normal görünüyor artık ne çıkar bilmiyorum
Perşembe belli olacak ilk test 🤲🏻

Onların hiçbirini yapmadım doktoruma söyledim onlar da yanılma payı yüksek direkt fetal yapmak istiyorum diye tamam çok daha doğru pahalı olduğu için biz söylemiyoruz hasta isterse yaptırıyoruz dedi yani o da söyledi onlarda yanılma payı %60-70oluyormuş ama bunda doğruluk payı %90 dedi 🤷🏻‍♀️
Yaptım sonuç çıktı çok ağladım bu defa da %10 yanılma payı var ayrıca laboratuvar hatası da olabilir dedi 🤦🏻‍♀️ amniyosentez kesin sonuç olur dedi
Ultrasonda hiçbir bulgu yok her şey çok normal görünüyor artık ne çıkar bilmiyorum
Onda hata çok duyuyorum inşallah yanılıyordur test down sendromunda yanılmıyormuş nerdeyse

Allah yardımcınız olsun insallah amniyosentez temiz gelir şu mübarek ramazan ayı hürmetine rabbim sizi selamete kavuştursun,yavrunuz sağlıkla gelsin inşallah. Ben de dua isterim safra kesesi ağrısı beni mahvediyor ac yaşıyorum kilo veriyorum ameliyatı riskli gören doktorlar var ameliyat olabilir diyenler var hic iyi değilim bana da dua eder misiniz?

çok merak ettim sonucunuz nasil
Çıktı insallah temiz çıkmıştır 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

X