194 bin kız öğrenci eve hapsoldu

Geleceği olmayan gördüğün bir sektör varsa buda turizm kadınlara bu bölümden uzak durmalarını tavsiye edeceğim bombalar susmayacak sektör çok darbe alacak başka dala yönlensin kadınlarımız

İhl neyinize yetmiyor be gözü doymazlar.

Çocuğu teog döneminde olanlara minik bir tavsiye vereyim. Eğer gücünüz özel okula yetiyorsa havacılık liselerini gözden geçirin. Çok azlar, yatılılar, puanları da biraz yüksek ama gelecekleri sağlam. Aklınızda bulunsun.

Yapamazlar bunu.Benim oğlum çalışarak ,uğraşarak Anadolu lisesine gidiyor.Düz liseyle aynı olmamalı.Son durumları bilmiyorum.Halkın tepkisi olur bu duruma .

3 yıl önce benim oğlanın okuduğu okulda düz liseydi.Okula başlamadan önce değişti.O liseye girmek için çok uğraşanlar oldu.Bu sene de dahil olmak üzere.Ama puan durumu yüzünden alınmadılar.Değişen bir şey yok bana göre.Sadece düz lise kalmadı gibi.Ya Anadolu,ya meslek,ya İHL.
Şimdi "değişen bir yok" diyorsunuz ama biraz önce yapamazlar, aynı olmamalı dediniz. Ben anlayamadım ne demek istediğinizi.

Şimdi "değişen bir yok" diyorsunuz ama biraz önce yapamazlar, aynı olmamalı dediniz. Ben anlayamadım ne demek istediğinizi.
Anlatamadım sanırım,haklısınız.Demek istediğim düz lise ortadan kalktı demek ki.Yerine Anadolu olmuştur.Yoksa düz liseyle aynı kategoride değil.Yine puanı yetemeyen giremiyor.

Çocuğu teog döneminde olanlara minik bir tavsiye vereyim. Eğer gücünüz özel okula yetiyorsa havacılık liselerini gözden geçirin. Çok azlar, yatılılar, puanları da biraz yüksek ama gelecekleri sağlam. Aklınızda bulunsun.
İzmir Fen :110:

İzmir'de yaşıyorsanız zaten ne gerek var İstanbul'lara gitmesine. İzmir fen Türkiye'nin en başarılı fen liselerinden biri. Hem akademik hem sosyal olarak çok iyi bir okul. İlk teog Nasıl geçti?
İzmir' de yaşamıyorum maalesef..
Okulun çok iyi olduğu konusunda şüphem yok zaten.İlk sınavımız gayet iyi geldi o yüzden hedefi büyük .
Ama ikinci sınav nasıl geçer bakıcaz malum konular bir hayli fazla.

İzmir' de yaşamıyorum maalesef..
Okulun çok iyi olduğu konusunda şüphem yok zaten.İlk sınavımız gayet iyi geldi o yüzden hedefi büyük .
Ama ikinci sınav nasıl geçer bakıcaz malum konular bir hayli fazla.
İlk sınav geçtiğimiz yıllara göre zordu ama. Bunu iyi yaptıysa ikinci de iyi geçer inşallah. Zor teog annesi olmak, bizde geçen yıl atlattık o stresi. Allah kolaylık versin size.umarım gönlünüzden geçtiği gibi olur herşey.

İlk sınav geçtiğimiz yıllara göre zordu ama. Bunu iyi yaptıysa ikinci de iyi geçer inşallah. Zor teog annesi olmak, bizde geçen yıl atlattık o stresi. Allah kolaylık versin size.umarım gönlünüzden geçtiği gibi olur herşey.
Amin inşallah :)
Birde ergenlik streside eklenince gerilim filminin içindeymişcesine yaşıyoruz :))

Kesinlikle seph. Ayrica havacilik olmasa da ucak teknisyenligi bakim onarim bolumu var.Turkiyede sadece 3 yerde diye biliyorum.Ekisehir,Aydin,Istanbul.Havacilik kadar yuksek puan istemiyor hatta ortalama bir puan yetiyor ama lisede yogun bir ingilizce kurs takviyesiyle gelecegi garanti,maasi iyi mesleklerin basinda.

Kesinlikle seph. Ayrica havacilik olmasa da ucak teknisyenligi bakim onarim bolumu var.Turkiyede sadece 3 yerde diye biliyorum.Ekisehir,Aydin,Istanbul.Havacilik kadar yuksek puan istemiyor hatta ortalama bir puan yetiyor ama lisede yogun bir ingilizce kurs takviyesiyle gelecegi garanti,maasi iyi mesleklerin basinda.
Uçak bakım bölümünü araştırmıştım. oğlum liseye gitmeden önce.Fazla önerilmiyordu.İşinin pis oluşundan,çalışma şartlarından,maaşının azlığından bahsediliyordu.:KK64:Bilmiyorum ne derece doğru.

Bak bunu bilmiyordum, şimdi baktım üstten azıcık. Burdan çıkışlıların uçak mühendisi olma şansı da varmış. Şahane bence. Çocuğum olsa şu an yönlendireceğim tek meslek liseleri bunlar sanırım. Bir öğrencimi havacılık lisesine soktum geçen sene, ince ince işledim çocuğa. Bu sene birini daha sokmayı planlıyorum. Şu uçak teknisyenliği iyice bir araştırayım da aydına yollayalım bizim oğlanı.

Bizim akrabalar okuyor o bölümde geleceği yüksek ücretide bol biride pilot olacak ama o askeriyede her 2side kadın tavsiye ederim şu turizm bölümünü yazmasınlar en berbat bölüm
Bak bunu bilmiyordum, şimdi baktım üstten azıcık. Burdan çıkışlıların uçak mühendisi olma şansı da varmış. Şahane bence. Çocuğum olsa şu an yönlendireceğim tek meslek liseleri bunlar sanırım. Bir öğrencimi havacılık lisesine soktum geçen sene, ince ince işledim çocuğa. Bu sene birini daha sokmayı planlıyorum. Şu uçak teknisyenliği iyice bir araştırayım da aydına yollayalım bizim oğlanı.

Uçak bakım bölümünü araştırmıştım. oğlum liseye gitmeden önce.Fazla önerilmiyordu.İşinin pis oluşundan,çalışma şartlarından,maaşının azlığından bahsediliyordu.:KK64:Bilmiyorum ne derece doğru.

Biz gecen yil bir akrabanin oglunu gonderdik ama cok cok istekliydi.Niraz mekanige merakli olmali ya da yonlendirilmeli...Valla saglam bir ingilizceyle ki en buyuk aranilan sart bu maaslari da gunumuz standartlarinda gayet iyi diye arastirdik.Tabi bu biraz goreceli bir kavram.Aldigin puan,girdigin& mezun oldugun lise ,ordan alacgin puan dogrultusunda alternatif boyle garanti ve maasi olabilecek baska bir is kolu yoksa bence gayet iyi.

Ondan dedim ya ingilizce ve puan ortalamasi onemli lise surecinde.Biraz ustunde durulursa cocugun,alip basini yurur gider mesleginde saglam sekilde ve ortalama basarida olan erkek cocuklari icin yerinde bir tercih diye dusunuyorum.

Biz gecen yil bir akrabanin oglunu gonderdik ama cok cok istekliydi.Niraz mekanige merakli olmali ya da yonlendirilmeli...Valla saglam bir ingilizceyle ki en buyuk aranilan sart bu maaslari da gunumuz standartlarinda gayet iyi diye arastirdik.Tabi bu biraz goreceli bir kavram.Aldigin puan,girdigin& mezun oldugun lise ,ordan alacgin puan dogrultusunda alternatif boyle garanti ve maasi olabilecek baska bir is kolu yoksa bence gayet iyi.

Ondan dedim ya ingilizce ve puan ortalamasi onemli lise surecinde.Biraz ustunde durulursa cocugun,alip basini yurur gider mesleginde saglam sekilde ve ortalama basarida olan erkek cocuklari icin yerinde bir tercih diye dusunuyorum.

Kesinlikle çok yerinde bir tercih olur bence de. Meslek liselerini çoğunlukla öneriyorum ben öğrencilerime zaten. Başarı durumuna göre bak bunu da göz önüne al, burdan mezun olup şunu şunu yapabilirsin diyorum. Düz liseye girip milyonlarca öğrenciden biri olmasın, daha erken seçeceği mesleğin yoluna girsin istiyorum. Yanlış mı bilmiyorum ama bana doğru geliyor. Şu devirde sanki meslek liseleri büyük avantaj.

Eskiden düz liseler vardı okul puanı ile direkt geçiş yapılabilen. Şimdi kalkti mi onlar Teog sonucu mu gerekiyor illa?
tüm liselerin başına anadolu lisesi geldi. benim olduğum bölgede nüfus fazla anadolu lisesi az olduğu için iyi öğrenciler anadolu lisesine gidiyo orta şekerler imam hatip veya maslek lisesi. düz lise diye bişi yok. meslek liselerine gidenlerin aklı başına sonradan gelse bile üniyi kazanmaları çok düşük oluyo

X