2 Çocukla(bebekle) baba evine nasıl gideceğim? Yardimmmm

Elbrc

Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
108
67
35
Merhaba,daha önce de durumumu yazmıştım şimdi sizden fikir istiyorum.. Ben şu an aile apartmaninda yaşıyorum. Eşimle ayrılmaya karar verdik ben ailemin yanına gideceğim. Ama şimdi hemen eşyaları falan taşıma imkanım yok. Bunun için bir kaç ay zaman lazım. Okul değişikliği vs için. Ben şimdi valizle mi gitmeliyim? Eşya konusu nasıl olacak. 2 çocuk var ortada.. Gittim mesela birseyler lazim oldu eve gelip gerekli eşyaları almak ne kadar doğru olur? Nasıl bir yol cizecegim bilemedim
Tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Bu arada eşim çabuk pes ettiğimi,kumari birakacagini ona inanmadığımi vs söyleyip beni manipule etmeye çalışıyor. Evden ayrılınca nasıl bir tepki verecek çok fazla kestiremiyorum açıkçası. 2 çocukla normalde dışarı bile çıkmak zorken evden ayrılmak çok daha zor🙄

Merhaba,daha önce de durumumu yazmıştım şimdi sizden fikir istiyorum.. Ben şu an aile apartmaninda yaşıyorum. Eşimle ayrılmaya karar verdik ben ailemin yanına gideceğim. Ama şimdi hemen eşyaları falan taşıma imkanım yok. Bunun için bir kaç ay zaman lazım. Okul değişikliği vs için. Ben şimdi valizle mi gitmeliyim? Eşya konusu nasıl olacak. 2 çocuk var ortada.. Gittim mesela birseyler lazim oldu eve gelip gerekli eşyaları almak ne kadar doğru olur? Nasıl bir yol cizecegim bilemedim
Tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Bu arada eşim çabuk pes ettiğimi,kumari birakacagini ona inanmadığımi vs söyleyip beni manipule etmeye çalışıyor. Evden ayrılınca nasıl bir tepki verecek çok fazla kestiremiyorum açıkçası. 2 çocukla normalde dışarı bile çıkmak zorken evden ayrılmak çok daha zor🙄
Ben kendi deneyimimde sadece bi oac parca kiyafet çocuğumun kitaplari oyuncaklariyla ayrıldım.
Biz sizin gibi konusarak ayrılmadık. Bi an önce çıkmam gerekiyordu babami aradim esyalarimi alip çıktım.
Tabi aldigim kıyafetler yeterli gelmedi kardesimin kiyafetleriyle idare ettim. Kizima bi kac parca bisey aldım daha sonra.
Yaklaşık 3'4 ay sonra da her ihtimale karsi karakolla birlikte eşyalarımı aldık.
Ben gitmedim ailem gelmemi istemedi. Teyzelerim kuzenlerim amcamlar baya kalabalik bi sekilde gidip 1 saat icinde tum eşyalarımı toparlayıp geldiler.

Kumar meselesine gelince bı rak maz bırakamaz.

Eşiniz gideceğinize inanmıyor sanırım. Ayrılmaya karar verdiğinizde eşiniz anlayışlı biriyse eşya konusunda anlaşmak kolay. Karşıdaki anlayışsız biriyse o zaman işiniz çok zor. Ve aile apartmanı demişsiniz bu işinizi ayrı bir zorlaştırır. Çözüm önerisine gelirsek de, öncelikle çocukların ve kendinin temel ihtiyaçlarını alabilirsin. Daha sonra ortalık durulur ve eşinle eşya konusunu konuşabilirsin. eğer ki eşin tarafı zorluk çıkartırsa jandarma/polis eşyalarını alman mümkün.

Ancak gitmek zor bir karardır. Tüm emeklerini, her şeyini bırakmak zor. Kesin olarak kararlıysan, hiç umudun kalmadıysa git. Belki de gitmek her ikinize iyi gelir

Siz neden ayriliyorsunuz o ayrılsın evden...Bende bu boşanmalarda kadının evden ayrılmasını anlamıyorum hem çocuklar kadında hem giden kadın oluyor.(Boşandim,çocuklarımla evimdeyim o gitti olması gerektiği gibi)

Canım, Kararınızı verirken dikkatli ve düşünceli olmanız önemli. Şu anda durumunuzda olduğunuz için üzgünüm, ancak geleceğe umutla bakmalısınız. Eşyalarınızı taşımak için biraz zamanınız olduğundan, belki de kısa bir süre valizle gitmek geçici bir çözüm olabilir. Daha sonra eşyalarınızı toplamak için plan yapabilirsiniz. Duygusal ve pratik desteğe ihtiyacınız olduğunda, ailenizin yanında olmanın size güç vereceğine inanıyorum. Gelecek sizi daha iyi günler bekliyor olacak, umut etmeyi ve kendinize inanmayı asla unutmayın. Geçmiş olsun, her şey düzelecek

Kardeşim ayrılırlen tüm eşyalarını topladı arabayla getirdik.
Büyük esyalari almadı.
Ben ayrıldıktan sonra eşyalarımı aldım.
Zaten taşınma hazırlığı yapıyorduk kolilerim hazırdı 2-3 ay sonra ailemle gittik aldık büyük esyalari almadim.
Size tavsiyem ne alacaksan al bir daha eşya için yüz göz olma.

Biri arabayla gelip seni alsın tüm kişisel eşyaları alın kitaplar kıyafetler bebelerin alabileceginiz bisiklet scooter gibi şeyler. Mümkün olduğunca dönmemeye çalışacak şekilde alabildiğinizi alın bence. Aileniz çok uzakta mı?

Kocası kuzenimi aldattiginda aile apartmanı da olsa kocası gitti , kuzenim çocukları ile evinde kaldı. Siz de gitmeyin o gitsin

Siz neden ayriliyorsunuz o ayrılsın evden...Bende bu boşanmalarda kadının evden ayrılmasını anlamıyorum hem çocuklar kadında hem giden kadın oluyor.(Boşandim,çocuklarımla evimdeyim o gitti olması gerektiği gibi)

Sanırım mesajı dikkatli okumadınız, normal koşullarda dediğiniz doğru olabilir.
Ancak aile apartmanında otursam ben de gitmek isterdim yani.
Bunda şaşılacak ne var ki.
Eş ailesinin cümbür cemaat yaşadığı apartmanda nasıl kalsın kadın.
Ne adamın anası, babası, kardeşi vs rahat bırakır ne de adamın kendisi.
Yoksa kadın neden 2 çocukla düzenini bozup ayrılsın ki.

Olayı bu noktaya getirmeyin, çocuklarınız var mecbur görüşeceksiniz. Kaçar gibi gitmeyin, gitmem gerekiyor, mutsuzum huzursuzum, çok sabrettim verdiğin sözleri tutmadın, değişeceğine inanıyorsan ben yokken yap, ölç biç kafanda, çocukları kavga dövüş içinde büyütmeyelim... Böyle konuşsanız hiç mi anlamıyor? Normalde ben de siz gitmeyin kendisi gitsin derim ama aile apartmanında size huzur vermezler.

Konunuzu bilmiyorum. Ailesi hiç mi size destek olmuyor, oğlum gitsin sen kal çoluk çocuğun düzeni bozulmasın demiyor?

Neden siz gidiyosunuz evden eşiniz gitsin ailenizin evi aynı sehirdeyse ve siz gitmek zorundaysanız babanizla beraber gelin bütün eşyalarınızı alın evde birakmayin

Cunku aile apartmaninda yasiyorlarmis. Bu sebeple bu dediginiz olmaz.

Kumar varsa duzelmesi imkansiza yakin.
Ailenizden birileri de yardim etsin ve tum ihtiyaçlarınizi bi seferde götürün.
Evet kumar sebebiyle zaten ayrılıyoruz. Ama son 4 5 aydır bardağı taşıran son damla eşimin tavırları oldu. Her şeyi sattı bizi borca düşürdü. Ben 2 çocuk için sadece bende değil kendi ailem,eşimin ailesi herkes seferber olduk. Düşmez kalkmaz bir Allah dedik. Herkes göz yumdu. Ama eşimin şımarık tavırları giderek arttı. Bankadan gitmiş yine para çekmiş. Neden söylemedin diyorum. Sen paraya çok takiksin biraz bu takıntın azalsın diye söylemedim diyor. Verdiği cevaplar bile artık abuk sabuk. Normalde haziranda ayrılacaktım evden ama bir şeyler acele olmasin,çocukların düzeni bozulmasın derken kendimi hasta edeceğim. Çok yoruldum.

Neden siz gidiyosunuz evden eşiniz gitsin ailenizin evi aynı sehirdeyse ve siz gitmek zorundaysanız babanizla beraber gelin bütün eşyalarınızı alın evde birakmayin
Aynı şehirdeyim ailemle. Bu apartmanda kalamam. Kalmak istiyorum desem eşim evden ayrılır, aileside çocuklara bakmayı kabul eder ama ben burada kalamam bu şartlar altında. Eşimin ailesi bir yerden sonra barışmamiz için ikna çabalarına girer. Ben tamamen bağımı koparmak istiyorum. Sıkıldım şu kumar ve para muhabbetinden. Her güne mutsuz uyanmaktan. En azından kendi ailemin yanında zorlansam da kendi içimde bir düzen kurarım diye düşünüyorum

Evet kumar sebebiyle zaten ayrılıyoruz. Ama son 4 5 aydır bardağı taşıran son damla eşimin tavırları oldu. Her şeyi sattı bizi borca düşürdü. Ben 2 çocuk için sadece bende değil kendi ailem,eşimin ailesi herkes seferber olduk. Düşmez kalkmaz bir Allah dedik. Herkes göz yumdu. Ama eşimin şımarık tavırları giderek arttı. Bankadan gitmiş yine para çekmiş. Neden söylemedin diyorum. Sen paraya çok takiksin biraz bu takıntın azalsın diye söylemedim diyor. Verdiği cevaplar bile artık abuk sabuk. Normalde haziranda ayrılacaktım evden ama bir şeyler acele olmasin,çocukların düzeni bozulmasın derken kendimi hasta edeceğim. Çok yoruldum.
Bi tanıdığımiz var, kumar ve icki yüzünden ailesini mahvetti.
Restorani vardi, borclarina karsilik devretti.
Bes parasiz kaldilar, kadin calismaya basladi, kadinin aldigi paraya da goz dikti, kurtulamiyor çünkü, en son kadinin bogazina bicak dayadi, cocuklari polisi aramis.
Daha beter olur ama daha iyi asla olmaz, hic uzulmeden bitirin.

Eşiniz gideceğinize inanmıyor sanırım. Ayrılmaya karar verdiğinizde eşiniz anlayışlı biriyse eşya konusunda anlaşmak kolay. Karşıdaki anlayışsız biriyse o zaman işiniz çok zor. Ve aile apartmanı demişsiniz bu işinizi ayrı bir zorlaştırır. Çözüm önerisine gelirsek de, öncelikle çocukların ve kendinin temel ihtiyaçlarını alabilirsin. Daha sonra ortalık durulur ve eşinle eşya konusunu konuşabilirsin. eğer ki eşin tarafı zorluk çıkartırsa jandarma/polis eşyalarını alman mümkün.

Ancak gitmek zor bir karardır. Tüm emeklerini, her şeyini bırakmak zor. Kesin olarak kararlıysan, hiç umudun kalmadıysa git. Belki de gitmek her ikinize iyi gelir
Eşimin düzeleceğine inancim olsa gitmem. Ama artık çarem kalmadı. Dediğiniz gibi gitmek zor bu kararı vermem 2 sene sürdü nerdeyse. 2.couguma ne hamilikten ne dogumdan ne de büyümekten hiç bir şey anlamadım. Artık bende normal insan gibi her duyguyu yaşamak istiyorum
Hep stres hep nerden borc çıkacak kaygısı hem beni hemde ilişkiye olan saygıyı bitirdi

Allah yardımcınız olsun ayrılmakla doğru karar vermişsiniz eğer düzeleceğine inancınız yoksa olan çocuklara oluyor psikolojisi bozuk çocuklar yetıstırmek istemezsiniz durumunuzu toparlayana kadar annenız baksın çocukları sizde bir işe girin çalışın para biriktirin sonra ayrı ev imkanınız varsa çıkın çocuklarınızla yolunuz açık olsun o eşyalarda kişisel eşyalarınız hariç birsey almayın o evin kötü enerjisini taşımayın sizin yerinizde olsam. Bir iğne almam ihtiyacım olmasa o evden

Bi tanıdığımiz var, kumar ve icki yüzünden ailesini mahvetti.
Restorani vardi, borclarina karsilik devretti.
Bes parasiz kaldilar, kadin calismaya basladi, kadinin aldigi paraya da goz dikti, kurtulamiyor çünkü, en son kadinin bogazina bicak dayadi, cocuklari polisi aramis.
Daha beter olur ama daha iyi asla olmaz, hic uzulmeden bitirin.
Aynen bizimde sonumuz bu şekilde olur. Kumar olayi yokken her şey normal hatta iyi sayilabilecek hayatımız vardı. İkimizinde işi gücü, belli bir sosyal çevresi vardı. Maddi durumumuz iyiydi. Ama kumar eşimi çok değiştirdi. Bu süreçte benim de artık tahammulum kalmadı. Zaten ilk etapta ailem üzülmesin diye bir süre öyle sakladım. Sonra bir süre eşim düzelir canınızı sıkmayın diyr aileyi teselli
Sonra çocuklar biraz büyüsün falan derken baktım kendimi unutmuşum ben. Her günüm ağlayarak geçiyor. Ben 4 yıl üniversiteyi bu kriz anlari yaşanır diye okumadım mi diye düşünüp silkelendim. Bir erkeğe bağlı yaşar hale geldim. Zor da olsa artık adım atmam lazım.

X