2 Çocukla(bebekle) baba evine nasıl gideceğim? Yardimmmm

okulların kapanmasına az kaldı, okullu cocuk varsa en azından sene sonuna doğru olursa onun adına iyi olur,
değilse kiralık koyternırlar oluyordu, alıp öyle bi yere gecici koyabilirsiniz

Allah yardımcınız olsun ayrılmakla doğru karar vermişsiniz eğer düzeleceğine inancınız yoksa olan çocuklara oluyor psikolojisi bozuk çocuklar yetıstırmek istemezsiniz durumunuzu toparlayana kadar annenız baksın çocukları sizde bir işe girin çalışın para biriktirin sonra ayrı ev imkanınız varsa çıkın çocuklarınızla yolunuz açık olsun o eşyalarda kişisel eşyalarınız hariç birsey almayın o evin kötü enerjisini taşımayın sizin yerinizde olsam. Bir iğne almam ihtiyacım olmasa o evden
Çalışıyorum işim var çok şükür. Ailem de destekler bana. Artık durum ortada çünkü. Ben aileminde bu yaştan sonra çocuk bakma yüküne girmelerini istemedim. O sebeple de eşime haddinden fazla tolerans gösterdim. Kıymet bilmedi malesef. Eşya konusu da ise eğer ailemin yanında yasarsam gerek yok. Ama belki abimin boş dairesi var oraya taşınırsam mecburen her şey lazım. Zaten bir ton borçta olduğum için alacak durumum da yok

Çalışıyorum işim var çok şükür. Ailem de destekler bana. Artık durum ortada çünkü. Ben aileminde bu yaştan sonra çocuk bakma yüküne girmelerini istemedim. O sebeple de eşime haddinden fazla tolerans gösterdim. Kıymet bilmedi malesef. Eşya konusu da ise eğer ailemin yanında yasarsam gerek yok. Ama belki abimin boş dairesi var oraya taşınırsam mecburen her şey lazım. Zaten bir ton borçta olduğum için alacak durumum da yok
Rabbım yardımcınız olsun yuva kurmak çok zor emek veriyorsun uz maddi manevi imtihan dünyası Allah sizleri iyi ınsnalarla karşılaştırsın bende evliyim çevremde görüyorum bu şekilde gerçekten biri intihar etti kendini attı balkondan biri babasının evine döndü görumcem de boşandı geldi oda alt katımda aile apartmanı eşimle tartışsak küssem bile büyük bir boşluk yasiyorum Bi yuvanon dağılmasi kimbilir sizde ne kadar büyük yıkımlar sebep olmustı Allah iyi halden anlayan ınsnalarla karşılaştırsın ailenizin desteği çok önemli şanslısınız ben şuan bu durumda olsam kabul ederler ama hayatım zindan olur aile desteği çok önemli

Kumar varsa duzelmesi imkansiza yakin.
Ailenizden birileri de yardim etsin ve tum ihtiyaçlarınizi bi seferde götürün.
Şimdi eşyaları götürme şansım yok. Şu an kişisel eşyaları götürüp anca hazirandan sonra diğer eşyaları alabilirim. Ama bu süreçte sürekli eksik bir şeyler çıkıpta eve gelmem gerekir mi o durumu nasıl yöneteceğim onu bilemedim. Bir de aile apartmanı açıkçası girip çıkmak dahi istemiyorum. Sıkıldım yoruldum insanların bir de çenesini çekecek enerjim yok

Allah yardımcınız olsun belliki bu kumardan onun kendine hayrı yok çok zor bu durum sürekli borç ama alınan kâra geçilen bir şey yok ...ev alırsın araba alırsın arsa alırsın iş kurarsin ne bileyim ihtiyaç olur burcu anlarım...Ama kumar borcu illettir...Doğru karar bence .Eşya vs alırsınız bence ihtiyaç olunca alabildiğinizi alın şimdilik.

Yani kendi durumunuzu en iyi siz bilirsiniz.
Ancak madem ortada boş daire var aileniz gelip tüm eşyanızı yükleyip o daireye taşıyamaz mı?
Orada yaşayıp yaşamama konusunda bir belirsizlik var sanırım ama en azından okullar bitene kadar bir daha dönmemek için böyle bir yol izleyebilirsiniz. Daha sonrasında orada oturmama kararı alırsanız da tekrar o apartmana geri dönmek zorunda kalmazsınız.
Yapamazsanız yüklenebildiğiniz kadarını yüklenip çıkacaksınız mecburen.

Ancak madem ortada boş daire var aileniz gelip tüm eşyanızı yükleyip o daireye taşıyamaz mı?
Orada yaşayıp yaşamama konusunda bir belirsizlik var sanırım ama en azından okullar bitene kadar bir daha dönmemek için böyle bir yol izleyebilirsiniz. Daha sonrasında orada oturmama kararı alırsanız da tekrar o apartmana geri dönmek zorunda kalmazsınız.
Asıl belirsizliğin sebebi ben çalışıyorum ve çocuklarım küçük. 3 ve 1 yasindalar. Onların bakımı gerekli. Ben okullar kapanır aileme yakın bir okula tayin isterim diye dusunmustüm. Şimdi de arık sabrım bitti. Evden bir an evvel ayrılmak istiyorum. Ama kısa zamanda şartlar uygun değil eşya vs taşımaya. Böyle bir durum olduğu için bende şimdi sadece kişisel eşyalarınız gidip sonra eşyaları almaya gelsem çok mu sacma olur diye düşündüm

Yani bilemiyorum en azindan sizi bir sure idare edecek şekilde alin, tekrar gideceğiniz zaman da yalniz gitmeyin.

Allah yardımcınız olsun belliki bu kumardan onun kendine hayrı yok çok zor bu durum sürekli borç ama alınan kâra geçilen bir şey yok ...ev alırsın araba alırsın arsa alırsın iş kurarsin ne bileyim ihtiyaç olur burcu anlarım...Ama kumar borcu illettir...Doğru karar bence .Eşya vs alırsınız bence ihtiyaç olunca alabildiğinizi alın şimdilik.
Evet eşim normalde kariyeri, işi çok iyiydi. Karakteri saglamdi. Ama maalesef ki bu nasıl bir illetmis o eski kişi gitti başka biri geldi. Nasıl boylu poslu birisi kanser olurda erimiş haline şaşırırız. Eşimin durumu da ruhsal. Adamın o diri,güçlü kuvvetli ruhu gitti hastalıklı bir ruh geldi. Kalkmaya çalışıyor defalarca denedi ama hep tökezledi. Çok vicdan yaptım. Elinden tut,kocana destek ol dedi iç sesim. Ama yenemedi malesef bağımlılığı. Her şeyimizi sattı. Üstüne sürekli borç çıkıyor bir yerlerden. Her şeyi de ailemle paylaşamıyorum. Hep genel hatları anlatıyorum.

Ben kendi deneyimimde sadece bi oac parca kiyafet çocuğumun kitaplari oyuncaklariyla ayrıldım.
Biz sizin gibi konusarak ayrılmadık. Bi an önce çıkmam gerekiyordu babami aradim esyalarimi alip çıktım.
Tabi aldigim kıyafetler yeterli gelmedi kardesimin kiyafetleriyle idare ettim. Kizima bi kac parca bisey aldım daha sonra.
Yaklaşık 3'4 ay sonra da her ihtimale karsi karakolla birlikte eşyalarımı aldık.
Ben gitmedim ailem gelmemi istemedi. Teyzelerim kuzenlerim amcamlar baya kalabalik bi sekilde gidip 1 saat icinde tum eşyalarımı toparlayıp geldiler.

Kumar meselesine gelince bı rak maz bırakamaz.
Kumarı bırakacağına olan inancim bitti. Artık aynı evde kalmak boş gelmeye başladı. Sanki evcilik oynar gibi. Dışarıdan bakınca mutlu aile tablosu ama içeride fırtınalar kopuyor. Bu oyunu daha fazla uzatmaya gerek yok artık. Herkes payına düşen üzüntüyü, derdi kederi alacak yapacak bir şey yok. O üzülmesin bu yipranmasin derken kendime edeceğim. Ben ise gidiyorum öyle bir kaç parça kıyafette yetmez üstüne 2 tane de çocuk eşyası. İşin içinden çıkamadım anlayacağınız. Eşim evde yokken ayrılmak istiyorum.

okulların kapanmasına az kaldı, okullu cocuk varsa en azından sene sonuna doğru olursa onun adına iyi olur,
değilse kiralık koyternırlar oluyordu, alıp öyle bi yere gecici koyabilirsiniz
Çocuklarım okullu değilde ben öğretmenim. Ondan sebep okulun kapanmasını beklemek istedim. Ama dayanamayacagim sanırım. Kısır döngü de dönüp duruyoruz. Kumar oynayan ,borç yapan eşim. Paraya takik ilan edilen ben. Maaşım kadar kredi borcum var. Krediyi çeken de kendisi. Şimdi inanmıyor senin borcun mu var yalan söylüyorsun diyor. Kafası iyice gitmiş durumda yani.

Evet eşim normalde kariyeri, işi çok iyiydi. Karakteri saglamdi. Ama maalesef ki bu nasıl bir illetmis o eski kişi gitti başka biri geldi. Nasıl boylu poslu birisi kanser olurda erimiş haline şaşırırız. Eşimin durumu da ruhsal. Adamın o diri,güçlü kuvvetli ruhu gitti hastalıklı bir ruh geldi. Kalkmaya çalışıyor defalarca denedi ama hep tökezledi. Çok vicdan yaptım. Elinden tut,kocana destek ol dedi iç sesim. Ama yenemedi malesef bağımlılığı. Her şeyimizi sattı. Üstüne sürekli borç çıkıyor bir yerlerden. Her şeyi de ailemle paylaşamıyorum. Hep genel hatları anlatıyorum.
Kendine yardım etmeyene yardım edecek bir yol yok.....neye destek olacaksınız iki çocuk varken kumar borcu ödemek mi vicdan.....o vicdani çocuklarınıza karşı gösterin....Eşinizin annesi değilsiniz......Çalışıp kumar borcu ödemek ....kredisi tükenmiş sizde kim olsa tükenir....normal borcu ödemek bile zorken artık ....Ruhsal yönden değil zevk alıyor kumar oynamaktan tıpkı sigara icenin onu sevmesi alkol alanın bunu bile isteye yapması aldatanin da buna kılıf uydurması gibi gibi .....kimse silah zoruyla yapmıyor yani.... acıya acıya acınacak hale düşmekte var. Bırakmak isteyen bunu kabul eder tedavi olur birseyler yapar ben böyle böyle yapatyim herşey aynı kalsın ....öyle bir dünya yok ...vicdan yapması gereken siz değilsiniz gibi bence.....gibisi fazla ....değilsiniz.

Neden siz gidiyosunuz evden eşiniz gitsin ailenizin evi aynı sehirdeyse ve siz gitmek zorundaysanız babanizla beraber gelin bütün eşyalarınızı alın evde birakmayin
Eşimin ailesi ile yaşamak istemem. Mecburen ben gideceğim çocuklarımla.

Şimdi inanmıyor senin borcun mu var yalan söylüyorsun diyor. Kafası iyice gitmiş durumda yani.

Hal böyleyse iş ve ondan para sakladığınızı falan düşünmeye başladıysa iyice tehlikeli noktalara varmış demektir.
Şiddet ve daha kötüsü ne yazık ki ihtimal dahilinde.
Birazönce başka bir üye boğaza dayanan bıçaktan bahsetti ki ne yazık ki duymadığımız şeyler değil.
Durum ortadayken sizin ondan para esirgediğinizi düşünmesi durumun bu noktalara yaklaştığını düşündürttü bana.
Bence beklememekle doğru karar vermişsiniz.
Dediğim gibi yüklenebildiğinizi alıp çıkmaktan başka çare yok gibi görünüyor.

Kızım neden sen gidiyorsun ? Bas kadese gönder eşini aile mahkemesinden uzaklaştırma kararı istiyorum de ama bunun icin kadese basman lazım oraya gittiğinde de aile mahkemesinden eşime uzaklaştırma istiyorum gidecek yerim yok evde kalmak istiyorum de yeterli eve yaklaşırsa eğer hapise atarlar . Bence bunu yapmalısın boşandıktan sonra istiyorsan ailenle yaşamaya gidebilirsin . Ancak simdi gitmemelisin

Hal böyleyse iş ve ondan para sakladığınızı falan düşünmeye başladıysa iyice tehlikeli noktalara varmış demektir.
Şiddet ve daha kötüsü ne yazık ki ihtimal dahilinde.
Birazönce başka bir üye boğaza dayanan bıçaktan bahsetti ki ne yazık ki duymadığımız şeyler değil.
Durum ortadayken sizin ondan para esirgediğinizi düşünmesi durumun bu noktalara yaklaştığını düşündürttü bana.
Bence beklememekle doğru karar vermişsiniz.
Dediğim gibi yüklenebildiğinizi alıp çıkmaktan başka çare yok gibi görünüyor.
Genel olarak beni tek korkutan şey aşkından ölüyorum durumları yaşanır mı
Okula giderken konuşalım diye tacirler vs olur mu
Şimdi öyle birisi değil ama kumarda bir hayli değişti. Çocuklarımı alıp evden ayrılınca iyice kafası gider mi bilmiyorum. Keşke diyorum düzelse hayatına birini alsa da beni unutsa

Kızım neden sen gidiyorsun ? Bas kadese gönder eşini aile mahkemesinden uzaklaştırma kararı istiyorum de ama bunun icin kadese basman lazım oraya gittiğinde de aile mahkemesinden eşime uzaklaştırma istiyorum gidecek yerim yok evde kalmak istiyorum de yeterli eve yaklaşırsa eğer hapise atarlar . Bence bunu yapmalısın boşandıktan sonra istiyorsan ailenle yaşamaya gidebilirsin . Ancak simdi gitmemelisin
Şu an kadeslik bir durum yok ama. Şiddet yok kavga yok(ben artık konu acmamaya özen gösteriyorum) yalanlar ve sürekli borçlar. Buna sabrım kalmadigi için gidiyorum

Şu an kadeslik bir durum yok ama. Şiddet yok kavga yok(ben artık konu acmamaya özen gösteriyorum) yalanlar ve sürekli borçlar. Buna sabrım kalmadigi için gidiyorum
Senin yerinde olsam eve almam aklı basına gelsın. Kocamla kavga etmiştik 1 ay önce sigara içmeye dışarı çıkmıştı beni evde bırakıp 1 hafta arabada uyudu sonra kuzu gibi oldu

X