2.sınıfa giden kızım için önerileriniz gerek lütfen 🙏

Mina yaman

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2020
8
3
34
Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim caresizim yardım istiyorum 2.sınıfa giden bir kızım var bir yılda erken başladı okula öğretmeninini 5 senedir tanıyorum tanıdığımı sanmışım sınıfın düzeyinin yüksek olduğunu söyleyip sürekli geri kalan çocukları at gibi koşturuyor biride bebin kızım 2 nci sınıf seviyesinde bir problem yok diyor ama çok zorluyor bizi çocukta bende yorulduk yıprandık öğretmen sınıfta öğrenci ayrımı yapıor önde giden çocuklarla mutlu diğerleriyle mutsuz hepsi aynı olsun die çok yükleniyor 1 sınıftan beri 6 tane öğrenciyi mimledi resmen neden yalından değil sınıfseviyedinden düşükler die defalarca hocam yavaşlayın artık yorulduk dememize rağmen durdurabildiğimiz bir ay en fazla müfredatı çok hızlı bitirim bir üst sınıf konuları işliyor etüte gönderin yardım alın die üzerimizde baakı kuruyor bu sınıfta iyi değilsiniz başka sınıfta sınıf iyisi olurdunuz dediği bile oldu çocukları sınıfta yetersiz görüyor çok hırslı hızlı bir öğretmen yıprattı bizi resmen sınav yapıor notlaması yasakken grupta paylaşıyor ben ve bir çok veli bildiğiniz yıkım yaşıyoruz her defasında aorulara bakıyoruz çoğu 3 ncü sınıf konusu anlattım biliyorlar diyor gecen yıldan beri baskı yapa yapa full çarpım tablosu ezberletti yüksek sayılarda zorlanoyolar dedik kabul etmedi önde giden çocuklara haksızlık sizinkilerle çok oyalanıyorum dedi bizim ne suçumuz var resmen eğitimiz hakkımız boykot ediliyor bizim hakkımızı kim vericek en sonunda dayanamayıp kızım için rehberlikten destek istedim rehberlikte müdüre hocanın yaptığının etik olmadığını bildirmiş benim bilgim yoktu müdür öğretmene çok kızmış hocada beni arayıp çok ciddi bağırıp çağırdı yüzüme tel kapattı çok kötüyüm günlerdir sınıf değişikli istiyorum bu üzüntüyle yanlış bişey yapmaktan korkuyorum biyandan da hocayla eski ileşimim olmaz buda etkiler çocuğumun eğitimini çok kafam karışık ama kızımda mutsuz sınıfta yıldı çocuk baskıdan hadi kızım hadi kızım demektsn hocada yapamayınca kızıyomuş öğretmen kendi hırsına bizi harcıyor resmen akıl verin lütfen

En iyisi sınıftan almak öğretmen sınıf için de azarlayadabilor buda çocuğunuzda daha fazla öğrenme güçlüğü yaşar zaten yasitlarindan 1 yaş küçük diğer sınıfların velileriyle görüşün

Okulda benim kendi ilk okulum hocam var güvendiğim saygı duyduğum çok değerli bir insan alırsam direk o sınıfa aldırırım zaten sınıfannesi de olduğum için 1 ay önce bıraktım anneliği ama okulda da bu 5 nci yılım bir çok öğretmenin durumuna hakimim

Çok sıkıntıymış gerçekten.
Neyi ispatlamaya çalışıyor ki, benim 2 sınıfa giden kızım var i daha çarpım tablosu 2 leri yeni öğrendiler.
Yazık çocuklara . Çocuğunuz mutsuzsa sınıf yada okul değiştirin

Hamileyim çocuğu ben götürüp getiriyorum mahallemizde 2 tane ilk öğretim var diğeri çok uzak bize okul değişikliğide düşündüm ama oda çok zor sınıf değişikliği yapabileceğim tek şey şuan onuda kızgınlıkta alınmış bir karar olmasın die çok düşünüyorum eşimde çocuğu başka skınta sokucakdın die karşı çıkıyor napcamı bilemiyorum 😢

Hamileyim çocuğu ben götürüp getiriyorum mahallemizde 2 tane ilk öğretim var diğeri çok uzak bize okul değişikliğide düşündüm ama oda çok zor sınıf değişikliği yapabileceğim tek şey şuan onuda kızgınlıkta alınmış bir karar olmasın die çok düşünüyorum eşimde çocuğu başka skınta sokucakdın die karşı çıkıyor napcamı bilemiyorum 😢
Bence çocuğunuza sorun mutlu değilsen sınıfı değiştirelim gibi

Benim ilkokul hocamda böyleydi bide ayağıyla tekme atardı kaç yaşına geldim carpim tablosunu tam bilmiyorum

Öncelikle sabır diliyorum.. Konuya giriş yapmadan önce şunu belirtmek isterim bir önceki arkadaşımızın yorumunu düz mü cevapladınız bilmiyorum, bizim yorumlarımıxın altındaki alıntıya dokunup cevap atarsanız bildirim bize ulaşır diğer türlü göremeyiz.. Gerçekten temel eğitim çok çok önemli. Ben lisedeyken çok net hatırlıyorum, öğretmenler arası tartışma çıkardı. Benim eğititim daha iyi kavgasıydı bunlar. Böyle bir zihniyet nasıl öğretmen olmuş merak ediyorum, çoğu okullarda çocuk gelişim bölümü vardı keşke alt düzey göz gezdirseydi o bölüme. Muhakkak sınıfı değiştirin, çünkü çocuğunuzun güvenini kırar böyle konuşma. Sizle de polemiğe girdiği için, daha bi negatid yaklaşıcaktır artık. Yahu ilkokul çocuğuna bağırmak nedir, yapamıyor diye. Bizim öğretmenlerimiz bize hep daha iyisini yapabilirsin derdi, bizi aşağılamazlardı arkadaş gibiydik hep. Ve daha iyisini yaptık. Öğretmen çok önemli gerçekten. İngilizceyi ve Edebiyatı sevdiysem, öğretmenlerim sevdirdiği için. Matematiği sevmediysem, öğretmenim sevdirmediği için. Bu çocuk şuan temel eğitim alıyor. Bende 1 yıl erken başlamıştım. Temelden en iyisi olursa, çok daha iyi yerlere gelir, zaman kaybı yaşamaz bu çocuk. Bence bu öğretmenin psikolojik sorunları var, gerçekten benim şahsi fikrim sınıf değiştirmenizdir. Kızınız artık gitmez istemez bile okula, daha 2. Sınıftayken bunu yaşatmayın ona, yaşatan öğretmenim diye havalarda gezinen çok bilir kişi, ama siz fırsat vermeyin lütfen..

Teşekkürederim yeniyim tam bilemiyorum nasıl yapıcam busefer olmuştur inşlh bende mutlu bir ilk öğretim geçirdim ve o hocam benim kızımla aynı okulda 2.sınıf okutuyor aldırırsam tek tercihim o insanın hayattaki en büyük şanslarından biri iyi bir ilk okul öğretmenine denk gelmektir bunu çok önemsiyorum o yüzdende iki kat fazla üzülüyorum kızım için dediğim gibi yanlış bişey yapmaktanda çok korkuyorum şuan duygularımla hareket ederek yarı yıl girmeden karar verip 2.döneme daha rahat girmek istiyorum

Çok fazla çaktırmadan sordum istiyor o kadar özgüvenli bir çocuktuki anasınıfına 2 sene gitti öğretmeni mutlaka ilk okula ver yaşıtların daha hazır dedi bana ama şuan kızımın başarısızlık korkusu var 🙄

Çok fazla çaktırmadan sordum istiyor o kadar özgüvenli bir çocuktuki anasınıfına 2 sene gitti öğretmeni mutlaka ilk okula ver yaşıtların daha hazır dedi bana ama şuan kızımın başarısızlık korkusu var 🙄
Yazık çocuğa 1 sn bile düsünmeyin benim kalbim sıkışırdı okula giderken bugün nasıl hakaret edecek diye

Bakın şuan kızınız yeni nesil çocuğu. Ben 4 yaşındayken emzikle gezerdim, şuan yeğenime baktığım zaman instagramda story atabiliyor. Yani çok zekiler, bilinçliler aslında. Atılganlar, hiperaktifler.. Evet tamam siz duygularınızla hareket ediyorsunuz, evladınız, Allah bağışlasın.. Ama biz burda bu bağı kuramıyoruz, ve size mantıksal yorumlar yapıyoruz. Bizim fikrimizce doğru olan sınıf değiştirmektir. Benim zamanımda 5. Sınıfa kadar sınıf öğretmeni değişmezdi, şuan nasıl bilmiyorum. Ama gerçekten çok önemli bir faktör, bu çocuk lise 1de çok zorlanacak, dersleri ağırlaşacak. 6. Sınıfta yine zorlanacak, daha 2. Sınıfta bunları yaşaması çok saçma, içinden ders çalışmak dahi gelmez ki. Siz yardımcı olsanız bile, gerçekten okula gitmek istemez. Birşeyler yapmak istemez.. Ve zaman geçtikçe, eğitime ön yargıyla bakar. Biz okul değiştirmiştik, hiçte dengemiz şaşmadı. Bu çocuk mutsuz olduğu yerde böyle olmaktansa mutlu olabileceği yere transfer edilmeli. Tabiki gerisi sizin tercihiniz. (Şuan baktım yine olmamış. Bu yorumun hemen altında alıntı, cevapla yazıyor. Alıntıya tıklayın, seçtiğiniz alıntı çoklu mesaja eklenmiştir diyecek, yorum yazma kısmına da yorumunuzu yazıp paylaşın. Cevaplayada basabilirsiniz fark etmez🥰❣️)

Bakın şuan kızınız yeni nesil çocuğu. Ben 4 yaşındayken emzikle gezerdim, şuan yeğenime baktığım zaman instagramda story atabiliyor. Yani çok zekiler, bilinçliler aslında. Atılganlar, hiperaktifler.. Evet tamam siz duygularınızla hareket ediyorsunuz, evladınız, Allah bağışlasın.. Ama biz burda bu bağı kuramıyoruz, ve size mantıksal yorumlar yapıyoruz. Bizim fikrimizce doğru olan sınıf değiştirmektir. Benim zamanımda 5. Sınıfa kadar sınıf öğretmeni değişmezdi, şuan nasıl bilmiyorum. Ama gerçekten çok önemli bir faktör, bu çocuk lise 1de çok zorlanacak, dersleri ağırlaşacak. 6. Sınıfta yine zorlanacak, daha 2. Sınıfta bunları yaşaması çok saçma, içinden ders çalışmak dahi gelmez ki. Siz yardımcı olsanız bile, gerçekten okula gitmek istemez. Birşeyler yapmak istemez.. Ve zaman geçtikçe, eğitime ön yargıyla bakar. Biz okul değiştirmiştik, hiçte dengemiz şaşmadı. Bu çocuk mutsuz olduğu yerde böyle olmaktansa mutlu olabileceği yere transfer edilmeli. Tabiki gerisi sizin tercihiniz. (Şuan baktım yine olmamış. Bu yorumun hemen altında alıntı, cevapla yazıyor. Alıntıya tıklayın, seçtiğiniz alıntı çoklu mesaja eklenmiştir diyecek, yorum yazma kısmına da yorumunuzu yazıp paylaşın. Cevaplayada basabilirsiniz fark etmez🥰❣)

Ayy kusurabakmayın hamileyim 5 aylık 1 haftadır ağır bir grip geçiriyorum 3 gündürde kızım için çok endişeliyim ve şuan bu konu hariç herşeye algım kapanmış durumda başka hiçbirşeye konsantire olamıyorum inanki inilh kısa zmnda çözerim teşekkürederim bende sizinle aynı fikirdeyim tamamen eşimi ikna edip o sınıfı değiştirmem gerek yoksa asla içim rahat birşekilde yolluyamıyacağım okula hiç

Ayy kusurabakmayın hamileyim 5 aylık 1 haftadır ağır bir grip geçiriyorum 3 gündürde kızım için çok endişeliyim ve şuan bu konu hariç herşeye algım kapanmış durumda başka hiçbirşeye konsantire olamıyorum inanki inilh kısa zmnda çözerim teşekkürederim bende sizinle aynı fikirdeyim tamamen eşimi ikna edip o sınıfı değiştirmem gerek yoksa asla içim rahat birşekilde yolluyamıyacağım okula hiç
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin İnşallah 🥰 Kesinlikle öyle, dediğim gibi takdir sizin.. Yardımcı olabildiysek ne mutlu 🥰🥰 Geçmiş olsun diyor ve iyi geceler diliyorum ❣️

Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim caresizim yardım istiyorum 2.sınıfa giden bir kızım var bir yılda erken başladı okula öğretmeninini 5 senedir tanıyorum tanıdığımı sanmışım sınıfın düzeyinin yüksek olduğunu söyleyip sürekli geri kalan çocukları at gibi koşturuyor biride bebin kızım 2 nci sınıf seviyesinde bir problem yok diyor ama çok zorluyor bizi çocukta bende yorulduk yıprandık öğretmen sınıfta öğrenci ayrımı yapıor önde giden çocuklarla mutlu diğerleriyle mutsuz hepsi aynı olsun die çok yükleniyor 1 sınıftan beri 6 tane öğrenciyi mimledi resmen neden yalından değil sınıfseviyedinden düşükler die defalarca hocam yavaşlayın artık yorulduk dememize rağmen durdurabildiğimiz bir ay en fazla müfredatı çok hızlı bitirim bir üst sınıf konuları işliyor etüte gönderin yardım alın die üzerimizde baakı kuruyor bu sınıfta iyi değilsiniz başka sınıfta sınıf iyisi olurdunuz dediği bile oldu çocukları sınıfta yetersiz görüyor çok hırslı hızlı bir öğretmen yıprattı bizi resmen sınav yapıor notlaması yasakken grupta paylaşıyor ben ve bir çok veli bildiğiniz yıkım yaşıyoruz her defasında aorulara bakıyoruz çoğu 3 ncü sınıf konusu anlattım biliyorlar diyor gecen yıldan beri baskı yapa yapa full çarpım tablosu ezberletti yüksek sayılarda zorlanoyolar dedik kabul etmedi önde giden çocuklara haksızlık sizinkilerle çok oyalanıyorum dedi bizim ne suçumuz var resmen eğitimiz hakkımız boykot ediliyor bizim hakkımızı kim vericek en sonunda dayanamayıp kızım için rehberlikten destek istedim rehberlikte müdüre hocanın yaptığının etik olmadığını bildirmiş benim bilgim yoktu müdür öğretmene çok kızmış hocada beni arayıp çok ciddi bağırıp çağırdı yüzüme tel kapattı çok kötüyüm günlerdir sınıf değişikli istiyorum bu üzüntüyle yanlış bişey yapmaktan korkuyorum biyandan da hocayla eski ileşimim olmaz buda etkiler çocuğumun eğitimini çok kafam karışık ama kızımda mutsuz sınıfta yıldı çocuk baskıdan hadi kızım hadi kızım demektsn hocada yapamayınca kızıyomuş öğretmen kendi hırsına bizi harcıyor resmen akıl verin lütfen
Alın okuldan, gelecek yıl gönderin...

Büyük kızımda aynı hatayı yaptım, küçük gönderdik öğretmen çok idealist diye, öğretmen ne yaptı, sınıfı at gibi koşturdu, karne günü bile ders işledi..
1.sinifin 1.doneminde 1. Sınıf konularını bitirdi
1.siniifn 2. Döneminde 2. Sınıf konularını bitirdi

Bu böyle devam etti...

Benim kızım hep sonlarda kaldı, kendini tembel hissetti, pısısrıklastı, arkadaşları tembel diye dalga geçti.

Kızım şimdi 6.sinif... yapılan denemelerde sınıf içinde 1. ile 6. arasında derece yapmasına rağmen kendine güveni sıfır, kendini hala tembel görüyor

Aklım başıma geldi 2. Kızımı bir yaş geç gönderdim, gayet başarılı, özgüvenli, derslerini kendi hallerde oluyor desteksiz...

Bende öğretmenim ama 1. kızımın geleceğini ben mahvettim erken göndererek ve çok idealist öğretmene vererek, ilk okulda çocukların çok birşey öğrenmesine gerek yok, hele at gibi koşup erkenden yorulması çok gereksiz..

Ben yazdım siz kendinize uyarlayın

X