2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

maşallah dünürüm, benimde sütüm azalıyor tersine, akşama kestane pişirip yicem, benim çok arttırıyordu sütümü , inşallah artar yine
azra prensesede geçmiş olsun, çabucak iyileşsin
saadetçim bir gün yumurta, bir gün peynir veriyorum ben, senin gibi çay kaşığıyla başladım
yavaş yavaş arttırdım şimdi tam yumurta sarısı, kibrit kutusunun yarısı kadarda peynir koyuyorum ama bitiremiyor hepsini zaten
yürütecide boyundan daha alçak yaptım ben ayarını, onu destek alır gibi kullanıyor, zaten evdeyken elinden tutup yürütüyorum çok hşuna gidiyor , çok fazlada kullanmamak lazım

hmm sağol cnmmm
sen ayrı ayrı mı veriosun gün gün?

canı m benimkide öyleydi ne yap biliyomusun peynrle yumurtayıez az suda sonra süzgeçden geçir iyiceeze eze ozman kalmıyo yiyolar
canım ben alışsın diye hiç süzgeçten geçrimiyorum.. belndrılmaıyorum bile.. çatyalla eziyorum.. zaten devama mamasının içine katıyorum.. muhallebi tarzı.. ben devam mamasının içine bugün labne koydum.. yumurta sarısı. pekmez. birazda hazrı kahvlatılardan tahıllılardan 2 kaşık ve 2 cic bewbe koyuuyorum.. o kadar..
tşkr teyzesi:)
maşalalh azraya tam gaz devam yani :)
çorba ve muhallebiyi nasıl yaptın cnm?
ben gerçi daha hi muhallebi vermedim ama..
biliosun ireme evde yaptığım çorba ve sebze püresi yediremedim bi türlü
ondan soruyorum cnm

ezip vermiyor musun cnm?bak şekerkız sütüyle sulandırıyormuş öyle dene istersen
canım eziyorum tabikide..

Saadet evet gün gün veriyorum canım, milupanın kitabındada öyle yazıyor, internettede öyle okumuştum bir gün yumurta bir gün peynir,
daha küçükler ağır gelir bence,
ama 7. ayıda doldursun hergün vericem

Armycim süt yapıyor bana canım, tesadüfen keşfettim onuda , bir gün kayınvalidem yollamış bir tabak yedim , iki saat sonra resmen tişörtüm ıslanacak kadar arttı , şimdi azaldığını hissettiğimde yiyorum sık sık

günaydın kızlarrrrrrr biz çok sevinçliyizzzzzzzzzzz duru nun dişi patladı şükür ağrı sızı ateş falan yokkkk çok mutluyuz ilk incimiz çıktı

kalan bebişlerde biran önce çıkarır inşallah

hadi gözün aydınnn
yasemincim sırada hangi bebiş acaba????
aslında çıkartanların b listesi olsaydı :)
bzde bşy yokkk bakalımmm

armağancım ve saadetcim çok tşk ederim inş çıkarmayanlarda biran önce çıkarır

kıayamam çatoya diş mi çıkarıyo işallah çabuk atlatır. bizde okyanus suyu sıkıyoruz bizim kalariferden olabilir ama sizin sobalıydı demi niye oluyorki.

aynen hülyacım sütyen tutmuyor nerdeyse bende sağmayınca ağrı yapıyor.korkuyorum mastit olcam diye elimde pompa dolanıyorum.tabikide çok şükür alsın yavrumuz bol bol süt

maşallah :nazar: ahmete allah nazardan korusun. bu uyku işini napcaz bilmiyorum 4 te uyudu hala uyuyor uyandırcam ama geceyi gündüzü karıştırdı galiba.

sağol tayzesi:)
bende tekrar gece ile gündüzü karıştırmasından korkuyorum ama gündüz ne kadar oyalarsam oyalayım gece aynısını yapıyo..umarım çabuk atlatırlar bu atağı yoksa ben tırlatıcamlaelaelaelaelae
Semoşum incileriniz hayırlı olsun, darısı başımıza
ben çorbayı düdüklüde yapıyorum vitamini ölmesin diye tavsiye ederim
Ahmetçiğede geçmiş olsun inşallah ateşlenmez, yusuf kayra 3 gün boyunca ateşlenmişti zor 6 ay aşıları
Hülyacım senin sütünede maşallah nazar değmesin , hemen azalıyor kızlar ben çok korkuyorum nazardan :nazar:

ay canım inşallah ateşlenmez.gece uyumadı aşıyıda yeyince sızdı yatıyo şimdi.
hyr cm öyle düşünme...daha önce yazmıştım nasıl haşladığım,nasıl yedirdimeye çalıştığımı onu görmediysen doğal olarak anlatmışsın sende tşklerrr
bende turunçgilleri erken biliyorum daha ...

sğl cnmmm
süt konusunda çok şkr iremde kısmetli :nazar:
bazen boşa gidiyorrr :1no2:

tek tek denemedim cnm
ama bebelacın havuç,patates,pirinç unundan krışımını yiyor
nasıl verdin cnm çatalla mı ezip sulu mu?

sorma cnm pamucak bizimde hala geçmiş değillll
kafayı yycem :bbo:

çatonun incileri hayırlısı olsun cnm
maş. ona öp yerime

geçmiş olsun nazcım
inş ateşlenmez de atlatır çabucak
maşallah boyuna posunaa yavrunun :nazar:
sağol canımm.
hepimizin kuzularını Allah hastalıktan, kazadan beladan, nazarlardan korusun...
Saadet evet gün gün veriyorum canım, milupanın kitabındada öyle yazıyor, internettede öyle okumuştum bir gün yumurta bir gün peynir,
daha küçükler ağır gelir bence,
ama 7. ayıda doldursun hergün vericem

bizim doktor on günde yarım yumurta sarısına çıkve miktar olarak onuda geçme dedi.Ama ne zaman tam vericem sormadımkafamçokkarıştı

amin cnm .. hayılrısı tabikdie.. elbet çıkıcam böyle de kalmıcaklarda işte insan özneiyor çıkarnaları görünce:)

selam kızlar....ben kahvaltısına yarım yumurta sarısı lor peynir cici bebe 1 kasık pekmez cok az kaynamış ılık su karıştırıyorum veriyorum 3 gündür dr öyle tarif etmişti Ceylin bayılıyo yerken çorbayı da çok seviyo hiç zorlamıyo ek gıda konusunda beni çok sükür maşallah kızıma

maşh ayşecim. inş hep öyle olur.. benimkinin en çok severek yediği çorba ve püre.. yoğurt meyve ve kahavlatıda zorluyor beni:KK43:

X