2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

ben 150 cc veriyrum ondan öncede 2,3 dakka emiyo okadar ama mince yarım saat sonra veriyorum okadar emiyo çom emmiyo 3 saate bir bazen 4 saatte bir bazen 3 bazen 4 bazen 5 oluyo ögün

maşh ayşecim. inş hep öyle olur.. benimkinin en çok severek yediği çorba ve püre.. yoğurt meyve ve kahavlatıda zorluyor beni:KK43:
maşallah ceylin çok severek yiyor hepsini kahvaltı aksam üstü çorba ara da da yoğurt veriyorum sade yogurt yiyor bayılıyo ama illaki emmek istiyo karnı tok kahvaltının üstüne emiyo çorbanın üstüne emiyokaydirigubbakcemile3çok düşkün memeye sıpam benim çok şükür ki sütüm fazla Allah korusun azalsa zaptedemem Ceylini

merhaba bayanlar ben de bu siteye yeni üye oldum... çok faydalı bilgiler paylaşılıyor hoşuma gitti. ben de kahvaltı konusunda bir ek hatırlatma yapayım. kahvaltıların içine 1 çay kaşığı iyice çekilmiş ceviz katın... zekayı müthiş etkiliyor. bu arada ben de hemşireyim. 2 yıl çocuk polikliniğinde çalıştım. şu anda sağlık ocağındayım..:emir_bebek:

merhaba bayanlar ben de bu siteye yeni üye oldum... çok faydalı bilgiler paylaşılıyor hoşuma gitti. ben de kahvaltı konusunda bir ek hatırlatma yapayım. kahvaltıların içine 1 çay kaşığı iyice çekilmiş ceviz katın... zekayı müthiş etkiliyor. bu arada ben de hemşireyim. 2 yıl çocuk polikliniğinde çalıştım. şu anda sağlık ocağındayım..:emir_bebek:

hoşgeldinizz...ceviz ii fikir tşkler

benimde komşum gelecek onu bekliyorum arada birde buraya bakıyorum anamm bi gelemedi sanki çok uzak yerden gelecek yahu konuştuklarınızıda kaçırıyorum sayfaların hızına yetişmek mümkün değil

merhaba kızlar benim bebişimde 5,5 aylık oldu bende yavaş yavaş ek gıdalara başlamak istiyorum ama bebişim yemiyor sebze haşlamalarını. Dün biraz havuç brokoli patates kabak haşladım. Ezdim yemedi. Sizce nasıl başlamalıyım ilk olarak.

Bir de kahvaltıya tam olarak hangi ayda geçmek lazım. 6.ayda mı yok sa 7.ayda mı

herkese merhabalarrr..
topiğimiz yenilenmiş.inşllh bu topiğide güzel paylaşımlarımızla doldururuzzzz..
bugün bizde kahvaltı ettik kızla.. ben herşeyi hazırladım beraber yedik öyle çok hoşuna gidiyo.herşeyi ayrı ayrı tanıtıp verdim.hepsinin farklı tadını anlasın diye.aslında dr karıştır demişti ama ne fark eder bence böyle daha ii oldu.keyifsiz oldugu zamalar ugraşmamak için karıştırıp verririm.ama bugün iyiydi şükürrr...
biraz yumurta sarısı peynir pekmez verdim.bide 100cc mamasını hazırladım onuda çay niyetine arada içtii ohhhh.. bitirdikk.şimdi uyuyo heran kalka bilir.
benimde sütüm çok az yaaa... sütü çok olanlar aman nazar değmesinnnmaşallah sizee
ben günde 3defa sağıyorum ama yarım saat ugraşıyorum.günde toplam 200cc kadar içebiliyo.buna şükür inşşllh dahada azalmasın.buna razıyımmm

merhaba kızlar benim bebişimde 5,5 aylık oldu bende yavaş yavaş ek gıdalara başlamak istiyorum ama bebişim yemiyor sebze haşlamalarını. Dün biraz havuç brokoli patates kabak haşladım. Ezdim yemedi. Sizce nasıl başlamalıyım ilk olarak.

herşeyi tek tek az az başla.önce patates ve havuç haşla biraz sulu ver.2gün böyle dene sonra tek tek sebzeleri ekleyip hep 2gün dene.alerji yapıp yapmadıgını anlamak içinnn

merhaba cnm
ilk tek tek cnm...bende havuç ve patatesi haşayıp verdim ama yemedi...
bebelacın sebze püresini yiyir ama(havuç,patetes,pirinç unu)
istersen bölyle dene sende hiç değilse tadları alsın

Bir de kahvaltıya tam olarak hangi ayda geçmek lazım. 6.ayda mı yok sa 7.ayda mı

doktor 6.ayda başla dedi bize

canlarım cevaplar için teşekkür ederim. Ara ara yazıyorum topiğe artık daha sık uğrayacağım. Ben bi de çok koyu veriyorum galiba. Bi de kemik suyu falan ilerleyen zamanlarda çorbalara katılırsa çok yararlıymış. Ben denemeyi düşünüyorum.

kızlar kim yazmıştı unuttum(kansızlıgımdan dolayı acayip unutkanlıgım var)
kayısı ve siyah üzüm kurusunu haşlayıp blenderdan geçtim.bi kavonaza koydum.böyl ebi ay durabilecegini yazmışlardı.gerçi bizde bi aya kalmaz biter.çok güzel oldu.ev halkı olarak her gün günde bi kaşık yiyoruz artıkk..
fikir için tşklerrr

bu arada nilaydan sonra kimse hediye gönderme atagın ageçmemiş.ben dün işe gidince fırsat bu fırsat hediyemizde aldım.ilkeciğime en kısa zamanda göndercemmmm

X