2009 Mayıs Anneleri

Ben de 58 kiloyum.inşallah doktorun dediği çikar.bende çok korkuyorum çok kilo alicam diye.peki boyun kaç? Benimki 1.60..

Oooo sen iyiymişsin. Dikkat etmemiz lazım işte. Abartmadan az ve sık yemeliyiz. Yoksa yandık... Boyum 1:65 benim. Neyse ya bebişlerimiz sağlıklı olsun da ne yapar ne eder veririz kiloları :)

Bu arada imza yaptım ama ekleyemedim bi türlü. Kontrol panelini alt üst ettim ama bulmadım nerden ekleniyo :)

Heee anladım canım çok tşk ederim. Ay bakmadığım yer kalmadı sinir oldum bulamadım diye :)

Ay yerim ben sizin o küçücük oluşmamiş keseciklerinizi. Kizlar aman dikkat edin sakin ben iki canliyim diye yemeyin herşeyi. Yemekle alakasi yokmuş bebeğin kilosunun bakin yapişti kaldi bize hepimizde ortalama 10 kilo 3 ayi geçtik. Bidahakine diyetisyene gidicem ben. Yararli şeyler yiyin su boool için yürüyüşüde sakin aksatmayin...! Hayirli hamilelikler dilerim.......

Ay yerim ben sizin o küçücük oluşmamiş keseciklerinizi. Kizlar aman dikkat edin sakin ben iki canliyim diye yemeyin herşeyi. Yemekle alakasi yokmuş bebeğin kilosunun bakin yapişti kaldi bize hepimizde ortalama 10 kilo 3 ayi geçtik. Bidahakine diyetisyene gidicem ben. Yararli şeyler yiyin su boool için yürüyüşüde sakin aksatmayin...! Hayirli hamilelikler dilerim.......

çok teşşekür ederiz tavsiyelerin için...

pnrhlt günaydın.bugün midem ağrıyor .sende oluyormu böyle şeyler.akşam ve sabah süt içmiştim.acaba ondan mı olduki?

Canım tavsiyelerin için çok teekkürler... Allah seninkinide analı babalı büyütsün inşallah...

pnrhlt günaydın.bugün midem ağrıyor .sende oluyormu böyle şeyler.akşam ve sabah süt içmiştim.acaba ondan mı olduki?

Günaydın canım... Süt gaz yaptığı için miden ağrımıştır bence. Ben fazla süt içmem. Ama içincede fena gaz yapar...

Ya bende de şöyle bi durum var. Dün akşam ve bu sabah çok açık pembe ve sulu bi şekilde akıntım oldu... Tamda regli dönemim... İnternetten araştırdığımda yerleşme kanaması diye geçiyor. Doktorumla telefonda konuştum. Yerleşme kanaması da olabilir, düşükde olabilir dedi... Çok üzüldüm ya... Çarşamba kontrole gel dedi. Kese oluşmuşmu bi bakalım dedi... Sizce de yerleşme kanaması mıdır kızlar? Böyle şeyler yaşadınız mı?

Inşallah bebeğin yerleşiyorudr.canim.
Allah yarim birakmasin.yazialrinizi okuyorum çünkü bende mayis annesi olamya adaym.en çok istediğim şeydi. Ama 3 gün içinde belli olacak bakalim.
Benim evlilik mayis ta ,doğum günüm mayis ta bebeğimde mayis bebeği olsun istedim ama kismet ve hayirlsi tabi.
Bakalim 3 gün kaldi öğrenmeye.:)
allah herkesin yaridmcisi olsun.
Hamişler bebklerinzie de kendinize de dikkat edin lütfen

Canım tavsiyelerin için çok teekkürler... Allah seninkinide analı babalı büyütsün inşallah...

Günaydın canım... Süt gaz yaptığı için miden ağrımıştır bence. Ben fazla süt içmem. Ama içincede fena gaz yapar...

Ya bende de şöyle bi durum var. Dün akşam ve bu sabah çok açık pembe ve sulu bi şekilde akıntım oldu... Tamda regli dönemim... İnternetten araştırdığımda yerleşme kanaması diye geçiyor. Doktorumla telefonda konuştum. Yerleşme kanaması da olabilir, düşükde olabilir dedi... Çok üzüldüm ya... Çarşamba kontrole gel dedi. Kese oluşmuşmu bi bakalım dedi... Sizce de yerleşme kanaması mıdır kızlar? Böyle şeyler yaşadınız mı?

ilahi ya.inşallah birşey yoktur.bende de akıntı oluyor.ama korkma.benim en yakın arkadaşımda hamile kaldığında sürekli kanaması oluyordu.hergün doktoru arıyordu birşey mi oldu diye.olur demişti doktor.korkma yani.şimdi kızı 2,5 yaşında.

bak o arkadaşıma tekrar sordum şimdi. ona doktor rahim kendini temizliyor demiş.korkma sen.

İnşallah kızlar ya sağolun. Dün akşam kanama olduktan beri ağlamaktan bi hal oldum. Bikaç günde nasıl da alışmışım meğer... Gerçi araştırdım hep yerleşme kanaması belirtisi olarak geçiyo. Düşük olsa koyu renkli ve sancılı bi kanama olurmuş... Benimki sulu gibi ve çok açık pembe. Çarşambaya kadar vakit geçer mi kızlar :KK43: Allah yardımcım olsun inşallah...

ağlayıp üzülürsen daha çok ,riski artırısın.saın ağlama ve kendini harab etme.söylemesi kolay tabi deme sakın.
allah sendne ayırmasın bebeğini, dileğimiz bu tabi.ama hayrılsını dilemekte de fayda var.yavrun inşallah yerleşiyordur.9 ay kalacağı yuvasına

ben size bir şey sorsam benim adetime 2 -3 gün var.
ama sol kasığımda ağrı var sanki içinde sert bir şey var gibi ağrılar oluyor.
acaba kist midir.gebelik belritsi olabilir mi?
korkuyorum, hamile kalmak isterken bu 1 haftadır olan ağrı kist gibi bir şey olmasın.
bu sabah ara ara bayağı battı sanki hareket ettikçe baskı yaptıkça bana batan sertçe bir parça gibi.
kasıkların üst yanında da ağrıalr var.bel ağrısı ve adet olacak gib ancıalr ama .
ne olur siz de de oldu mu?

ağlayıp üzülürsen daha çok ,riski artırısın.saın ağlama ve kendini harab etme.söylemesi kolay tabi deme sakın.
allah sendne ayırmasın bebeğini, dileğimiz bu tabi.ama hayrılsını dilemekte de fayda var.yavrun inşallah yerleşiyordur.9 ay kalacağı yuvasına

ben size bir şey sorsam benim adetime 2 -3 gün var.
ama sol kasığımda ağrı var sanki içinde sert bir şey var gibi ağrılar oluyor.
acaba kist midir.gebelik belritsi olabilir mi?
korkuyorum, hamile kalmak isterken bu 1 haftadır olan ağrı kist gibi bir şey olmasın.
bu sabah ara ara bayağı battı sanki hareket ettikçe baskı yaptıkça bana batan sertçe bir parça gibi.
kasıkların üst yanında da ağrıalr var.bel ağrısı ve adet olacak gib ancıalr ama .
ne olur siz de de oldu mu?

evet.aynen bende de batmalar oldu.adetime 2-3 kala birde benim bacaklarım acaip sızladı.sonra bir günde belim ağrıdı.ama en çok kasıklarımda ağrı ve uyuşukluk vardı sanki hasta olacakmışım gibi. bir gün öyle ağrıdıysa bir günde batma oldu.inşallah sende hamişsindir.son adet tarihin ne zamandı?:teytey:

Sağolasın canım. Üzülmemk elde değil tabi. Ama inşallah dediğin gibidir. Yerine yerleşiyordur bebişim.

Doktorun söylediği erken dönemde olabilecek belirtiler kasıklarda batma, göğüs hassasiyeti, uyku hali ve gaz problemi... Senin belirtide benziyor. Hadi bakalım inşallah hamilesindir...

Evet kızlar @kardelen@'inde dediği gibi ben iki canlıyım deyipte önünüze geleni yemeyin. Bol bol protein; süt, yumurta, yoğurt, sebze, meyve, mümkün olduğu kadar karbonhidratlardan uzak durun. Demesi kolay tabi ama uygulayabailirseniz hem bebeğiniz için hem kendiniz için iyilik yapmış olursunuz.

Canım korkutmak gibi olamsın ama bende de aynı durum olmuştu bende internette araştırdım ve yerleşme kanaması diye okumuştum içim rahatlamıştı. Kontroldende yeni gelmiştim düşün cuma günü kontrolüm oldu akşamında hafif bir kanama başladı. Doktor herşey normal diyince bende yerleşme kanamasıdır zannedince olan oldu kanamam çoğaldı hemen hastaneye gittik ama doktor kalp atışı alamıyorum dedi. Çok ağladım. Hemen alalım dicem ama doktorum daha yeni kontrol etmiş ve kalp atışı almış yarın birde ona görün dedi. Bu arada düşerse hemen acile gel dedi. Ben sabaha karşı bebeğimi tam 2 aylık iken kaybettim. Mümkünse çarşambayı bekleme hemen kontrole git. Yerleşme kanaması olma ihtimali de var ama ihmal etme. Fazla hareket etme. Geçmiş olsun canım kendine dikkat et.

X