Annemin yüzüğü

Hadi bea

White & Black
Pro Üye
23 Ağustos 2020
6.687
12.623
Hayırlı akşamlar
İçimi kemiren bir soruyla geldim. Annemi ve babamı subat depreminde katbettik. Bu aralar aklımı kurcalayan bir konu var. Annem hayattayken abimin eşine kendi annanesinden kalan yüzüğü evlilik hediyesi olarak kendi çocuklarına miras kalması için vermişti. Abim ve eşi mayıs ayında ayrıldı ve çocukları da olmadı. Sizce bu yüzüğü istemelimiyim? Sonuçta ailevi ve evlattan evlatla geçen bir miras ve benim için manevi değeri çok büyük. Abim istemiş ama vermemiş benim istemem doğru olur mu sizce?

Hayırlı akşamlar
İçimi kemiren bir soruyla geldim. Annemi ve babamı subat depreminde katbettik. Bu aralar aklımı kurcalayan bir konu var. Annem hayattayken abimin eşine kendi annanesinden kalan yüzüğü evlilik hediyesi olarak kendi çocuklarına miras kalması için vermişti. Abim ve eşi mayıs ayında ayrıldı ve çocukları da olmadı. Sizce bu yüzüğü istemelimiyim? Sonuçta ailevi ve evlattan evlatla geçen bir miras ve benim için manevi değeri çok büyük. Abim istemiş ama vermemiş benim istemem doğru olur mu sizce?

Ben olsam isterdim. Anısı varmış. Vermesi gerekir.

Hayırlı akşamlar
Basınız saolsun 😞
Baska bi hatıra kalmadı mı ?Abiniz istemis vermemis size de vermez muhtemeeln.
Napcaksa onu?Niye vermiyorsa😏

Bana satmasına razıyım ama abime bana verilen bir şeyi nasıl istersin ne halkın var gibi şeyler söylemiş.
Çok üzüldüm ama geri vereceğini sanmıyorum. Kendisi için hiçbir hatırası ve hiç hakkı olmayan bir yüzüğü böyle sahiplenmesi çok ayıp.
Bu arada başınız sağ olsun.

Hayırlı akşamlar
Başınız sağolsun isteyin tabi ki.Vicdanlı ve empati sahibi olsa siz istemeden verir di

Basınız saolsun 😞
Baska bi hatıra kalmadı mı ?Abiniz istemis vermemis size de vermez muhtemeeln.
Napcaksa onu?Niye vermiyorsa😏
Aslında bana vermedi diye gücenmiştim annemde alyansımı ben ölünce sen alırsın demişti ama cenazesi şişmişti ve incitmek istemedim o şekilde gömüldü , yani hiç bir hatırası kalmadı maddi olanlar hariç.

Bana satmasına razıyım ama abime bana verilen bir şeyi nasıl istersin ne halkın var gibi şeyler söylemiş.
Basiniz sağolsun Allah sabır versin🤲
Bencede isteyin ne demek vermemek.ayip etmiş çok hassas bı konu.yok ne hakkın var derken düğünde takilani istememis abin (ki millet bu devirde onu bile istiyor)ne hakkın var vs.derse kaç senelik Annemin hakkı var ,anısı var yadigar bu böyle geldi böyle gidecek onu alıyım diyerek sert şekilde isteyin bencede..çoluk çocuk da yok neyin savunmasıni yapacak. günah yaa.

Basiniz sağolsun Allah sabır versin🤲
Bencede isteyin ne demek vermemek.ayip etmiş çok hassas bı konu.yok ne hakkın var derken düğünde takilani istememis abin (ki millet bu devirde onu bile istiyor)ne hakkın var vs.derse kaç senelik Annemin hakkı var ,anısı var yadigar bu böyle geldi böyle gidecek onu alıyım diyerek sert şekilde isteyin bencede..çoluk çocuk da yok neyin savunmasıni yapacak. günah yaa.
Yarın arayıp isteyeceğim bakalım ne diyecek

X