Annemin yüzüğü

Bence bir kez daha arayın, sattıysan nereye sattığını söyle bari de gidip alayım, aklımdan çıkmıyor tek yadigarım o benim deyin. Biraz vicdan sahibiyse doğruyu söyler.

Ortada yüzük yok çünkü satmış. İçinizde şüphe kalmasın direk satmış. Böyle insanları iyi bilirim. Konuyu ilk okuduğumda “eyvah dedim satılmış o yüzük”
Geline ve damada değil çocuklara vermek lazım böyle şeyleri.

Benim kaynanam da kendi aile yadigarlarinin birini bana birini eltiye verdi. Yarin bosanacak olsam ilk yapacagim sey eski es kisisi yoluyla kendisine iade etmek olur. Aramiz iyi olsaydi kendim teslim ederdim ki cocugum olmasina ragmen bunu diyorum. Uzulerek ben de yuzugu elden cikardigi kanaatindeyim. Abinize sorun bakalim evlilik birligi sirasinda yuzugun akibetinden haberdar miymis? Normal orta zekali hicbir kimsenin bu sartlar altinda hediyem de hediyem diye tutturmayacagini hepimiz biliyoruz. Ya kisi aci cektirmekten zevk alan bir sadist ya da diger arkadaslarin dedigi gibi sattigi ortaya cikmasin diye gozyasi silahina siginiyor. Abimi arayip hediye diye aglasa ben bir daha arar cok fena bozardim sahsen. Bu sayfalari okutma imkaniniz varsa okutun da belki biraz olsun utanir.

9 yıl geçtiği için satmış olduğunu düşünüyorum. tepki çekmemek için ağlıyor acındırıyor. siz iki katı fiyat teklif edeceğinizi aile büyüklerine söyleyin. yine hayır diyince foyası ortaya çıkacak. ben olsam yüzüğün fotoğrafı varsa aynısını yaptırırım. yine nesilden nesile devam ettiririm. hiç üzülmeyin. sevdiklerimiz hep kalbimizde.

9 yıl geçtiği için satmış olduğunu düşünüyorum. tepki çekmemek için ağlıyor acındırıyor. siz iki katı fiyat teklif edeceğinizi aile büyüklerine söyleyin. yine hayır diyince foyası ortaya çıkacak. ben olsam yüzüğün fotoğrafı varsa aynısını yaptırırım. yine nesilden nesile devam ettiririm. hiç üzülmeyin. sevdiklerimiz hep kalbimizde.
9 yil gecmemis ki depremden sonra bosanmislar ben mi yanlis anladim

Öncelikle başın sağ olsun, Allah sonsuz sabır versin, mekanları cennet olsun inşallah :dua::dua::dua::dua::dua:
Neticede ona verilmiş bir hediye, normal şartlarda istenilse vermem diyebilir.
Ama şartlar normal değil, düzgün bir ifadeyle istersen ve vermezse o da onun insanlığının göstergesi olur.

Bana satmasına razıyım ama abime bana verilen bir şeyi nasıl istersin ne halkın var gibi şeyler söylemiş.
Aile yadigarı benim için manevi değeri büyük deyip o yüzük yerine ona başka bir şey alınıp hediye edilebilir diye düşünüyorum.

X