2010 Aralık Anneleri

benimde tek tesellim 14,5 ay emmiş olması. zorla bıraktırmaya çalışacağıma kendi bıraktı diyorum ... kendimi avutuyorum...
neyse iştahımız iyi allahtan diğer herşeyi yiyor... sağlık olsun.

Merhaba nerdil anlıyorum seni daha da emzirmek istediğn oğlunu ama sen kessen daha çok üzülecekti çocuk ve sen de üzülecektin.. Kendisinin birden bırakmış olması daha iyi bence...Hemde yine bu zamana kadar emmiş iştahı da yerinde ise bence sorun etme...
Benimki de aşırı emiyor... Yarım saatten bir emiyor geceleri uyku düzeni hiç yok ve çalışıyorum zor oluyor o kadar düşkün ki kıyıp bıraktıramıyorum..Keşke benimki de kendi kendine bıraksa :44:

Asıgul bence sende 2 yaşına kadar bekle yahu :KK1:Çok acele etme...

Bende bazen çok bunalıyorum çünkü her zaman değil ama bazen çok sık emmek istiyor.allahım kendi bıraksın diye dua ediyorum böyle olunca.
Bi tarafım da kıyamıyor.emerken öyle masum oluyor ki.Sanki emmeyi bırakırsa aramızdaki bağ azalacakmış gibi geliyor.Hayırlısı bakalım kıslar...

ne kadar uzun süre olmuş buraya bakmayalı....bian eski günlere gittim heyecanla hafta hafta bebeklerimizi bekleyişimiz..okulda face açılmıyo,,,aklıma geldi bakalım kimler var dedim....

Kızlar halen facede o yüzden buraya pek gelmiyorlarr
Ne güzell hep bir birlerininn evlerine gittilerr ve resimm paylaştılarrr
benimde oğlumm 3 gündür emmeyii bıraktıı amaa benn ilaç içmiştimm memeyii ağzında tutuyor amaa çekmiyorr ilk zaman emziremediğimde çok zor olduu göğüslerimm şiştii sağdımmm

Merhaba nerdil anlıyorum seni daha da emzirmek istediğn oğlunu ama sen kessen daha çok üzülecekti çocuk ve sen de üzülecektin.. Kendisinin birden bırakmış olması daha iyi bence...Hemde yine bu zamana kadar emmiş iştahı da yerinde ise bence sorun etme...
Benimki de aşırı emiyor... Yarım saatten bir emiyor geceleri uyku düzeni hiç yok ve çalışıyorum zor oluyor o kadar düşkün ki kıyıp bıraktıramıyorum..Keşke benimki de kendi kendine bıraksa :44:

Asıgul bence sende 2 yaşına kadar bekle yahu :KK1:Çok acele etme...

teselliler için sağolun kızlar...

benimde oğlumm 3 gündür emmeyii bıraktıı amaa benn ilaç içmiştimm memeyii ağzında tutuyor amaa çekmiyorr ilk zaman emziremediğimde çok zor olduu göğüslerimm şiştii sağdımmm

benim şişmedi göğsüm hiç bir gün şişti ve indi rahatsız olmadım demekki sütümde azalmış iyice. ben ilaç içmemiştim kendiliğinden oldu... şimdide emzikle pek ilgilenmiyor. onuda kendiliğinden bırakıcak heralde küçük adam bu ya :nazar: hiç beni zorlamadı bu güne kadar.

MERHABA GÜZEL ANNELER.:nazar::nazar:
BİRÇOK ANNEMİZ KULLANDIĞI VE KALİTELİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜ ÇİN MALI OLMADIĞINI-BPA İÇERMEDİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜ BEBEK ÜRÜNLERİNİ SEÇTİ.
SİZ DE GÖRMEK VE ÇEVRENİZDEN KALİTELİ OLDUĞUNU DUYDUĞUNUZ ÜRÜNÜ SEÇİM YAPMAK İÇİN ANKETE OY VERİN.SİZDEN SONRAKİ ANNELERE FİKİR VERMİŞ OLURSUNUZ.BENİM GİBİ İLK BEBEĞİ OLACAK ÖNERİYE İHTİYAÇ DUYAN ÇOK ANNE VAR.FİKİRLERİNİZ ÖNEMLİ KIZLAR ŞİMDİDEN SAĞOLUN.BEBİŞLERİNİZLE MUTLU GÜNLERE
:119: :KK49: :119:

EN KALİTELİ BEBEK DETERJANI
http://www.kadinlarkulubu.com/agustos-anneleri/520429-kaliteli-bebek-deterjani.html

EN KALİTELİ BİBERON
http://www.kadinlarkulubu.com/agustos-anneleri/520276-kaliteli-biberon.html

EN KALİTELİ EMZİK
http://www.kadinlarkulubu.com/mayis...niz-almayi-dusunuyorsunuz-2.html#post24118612

bu arada çocuk doktorumuz özel aşı olarak sadece çiçek aşısını yaptırın diğerleri sağlık ocağındakiler yeterli dedi. ben güveniyorum birde su çiçeği hortlamış az gibi görünüyor ama dünya çapında ilerleme varmış biz sadece çiçek yaptıracağız.
bu arada sizlere bişi danışayım, hergün görüştüğüm komşumun hepatit olduğunu öğrendim sanırım ağzından kaçırdı. oğlumu çok sever sarılır öper bakmak felan ister sizc ne yapmalıyım çokta dikkatli ve titiz bir bayandır görüşmeleri azaltıyım mı ? yoksa aşı mı yaptırsam oğluma...
bugün rüyamda doğum yapmış gördüm ikincide oğlanmış ismi bile koydum çok kolay doğum yaptım amamnınnn istiyorum ikinciyi ama karar veremedim zamanına; emzirdiğim için 2 yaşında bırakırsam hemen düşünüyorum ama benim oğlan zor biraz siz ne dersiniz? yaş 30, kan pıhtılaşmam da var oylamaya sunuyorum hanımlar
a) hemen çalışmalara başla,
b) iki yaşını doldursun sonra başla,
c) kafayı mı bozdun beş yaşından önce yapma.... :))) cevaplarınızı bekliyorummmm...
biz su çiçeği aşısını yaptırdık,daha önce rotayıda yaptırmıştık,iyikide yaptırmışız dedişim çok zamanlar oldu,bugünlerde su çiçeği olan bisürü çocuk duydum canım.... hepatit konusunda dikkatli ol,bulaşıcı olabiliyor canım....bide bence çok bekleme bak bende hamişimmmmm:)))) dün öğrendim,kızım 3 ocak 2011 doğumlu:)))) yani henüz 14,5 aylık...aralarında çok yaş farkı olsun istemedim...
SELAM KIZLAR ,

Çok moralim bozuk... oğlum 3 gündür emmiyo bide emicekmisin süt diyince ellerini açıp yok bitti diyo ağlamak istiyorum.
Şoklardayım çünkü oğlum meme düşkünü bir çocuktu emmek isttediğinde üzerime atlar gömleğimi t-shirtümü açar açıncada heyecanlanırdı nefes alışı bile değişirdi ne oldu böyle anlamadım. birden bire bıcak gb kesti. uykusunda denedim onuda almıyo uyanıyo ağlıyo. bu sefer gecede emmiyo ve uyandığında 1-1,5 saat uyuyamıyo emmediği için önceden uyku düzenimizde çok iyiydi.
sağıp vermeyi deneyeceğim. 14,5 aylık oldu şimdiye kadar emdi yeter bu ama işte anne olunca acaba ben mi yanlış bişi yaptım diyorum kendimi suçluyorum moralim çok bozuk. Sütümde var artık sağıcam napim. benzer durum yaşayanlar var mı? neler yaptınız? :44:
canım bu kadar emmiş ya ona şükret,ben kara kara nasıl bırakıcaz diye düşünüyorum,zira hamileyimmm....

karabiberim face de göremez olduk seni hayırdır?... bu arada kocaman öptüm paşayıııı

Selam kızlar,

Ben birşey sormak istiyorum. Oğlum 18 aylık olduğu için bugün aşısı yapıldı. Sağlık ocağında yaptırıyoruz aşılarını. 1 ay sonra bir aşısı daha varmış. Ben çalıştığım için gidemedim. Bu aşıyı özel hastanelerde mi yaptıracağız.

Nerdeyse yıl oldu girmeyeli nasılsınız kızlar özledim eski gnlerimizi.Facede aramızda olmayan arkadaşlar nasılsınız bebişler nasıl?Mavrulam nerdil aynur aklıma sizler geldiniz...

Selam kızlar,

Ben birşey sormak istiyorum. Oğlum 18 aylık olduğu için bugün aşısı yapıldı. Sağlık ocağında yaptırıyoruz aşılarını. 1 ay sonra bir aşısı daha varmış. Ben çalıştığım için gidemedim. Bu aşıyı özel hastanelerde mi yaptıracağız.

Canım benim benim oğlumun da çalıştığım için bazen aşılarında sarkma oluyor ama çalışmamdan ziyade oğlumun hastalık zamanlarına geldiği için hep erteleniyor aşıları yani şunu demek istiyorum özellikle sağlık ocağında yaptırma gibi bir şartın yoksa özel hastanede de yaptırabşilirsin yeter ki aşı karnesine işlet canım.

Merhaba kızlar...

Ezoo biz buralardayız iyiyiz bende arada bakıyorum kimse birşey yazıyor mu diye...
Oğluma emzirmeyi bıraktıracağım ama nasıl yapacağım bilmiyorum umarım çok ağlamaz aşırı emmeye düşkün...

Canım benim benim oğlumun da çalıştığım için bazen aşılarında sarkma oluyor ama çalışmamdan ziyade oğlumun hastalık zamanlarına geldiği için hep erteleniyor aşıları yani şunu demek istiyorum özellikle sağlık ocağında yaptırma gibi bir şartın yoksa özel hastanede de yaptırabşilirsin yeter ki aşı karnesine işlet canım.

Cnm özele gidecek zaten ama 19 aylıkken mi olan bir aşı bu? Daha önce 2 yaş diye duymuştum

kızzlarrr nezamandır girmiyordum .. nasılsınız?
biz iyiyiz istahsizliktan saclarimi yolacam yakinda hiyar yiyor baska bisey yemiyor:KK4:
Selam kızlar,

hicbi fikrim yok :KK43:
Nerdeyse yıl oldu girmeyeli nasılsınız kızlar özledim eski gnlerimizi.Facede aramızda olmayan arkadaşlar nasılsınız bebişler nasıl?Mavrulam nerdil aynur aklıma sizler geldiniz...
ezo ne yapiyon guzelim :) nasil gidiyor coluk cocuk :)
Merhaba kızlar...

Ezoo biz buralardayız iyiyiz bende arada bakıyorum kimse birşey yazıyor mu diye...
Oğluma emzirmeyi bıraktıracağım ama nasıl yapacağım bilmiyorum umarım çok ağlamaz aşırı emmeye düşkün...
biraktinmi emdirmeyi canim
herkese selamlar yaaa kizim yemiyor son zamanlarda ve gunde uc dort kez ishale yakin kak yapiyor normalmiki,

Merhaba kızlar...

Benimki de aşırı düşkün ama 1aydır iştahı yerinde maşallah bende bıraktırayım diyordum biraz daha ertelemeye karar verdim.Memiciko memiciko diye geziniyor peşimde :)

biraktinmi emdirmeyi canim
herkese selamlar yaaa kizim yemiyor son zamanlarda ve gunde uc dort kez ishale yakin kak yapiyor normalmiki,

benim kızım da 1 ay öncesine kadar neredeyse hiçbir şey yemiyordu ama şimdi maşallah:nazar: benim havuçlu patates karışımı salatam çok işime yaradı dene sen de istersen :)Patatesi haşla rendele havucu da rendele yağda kavur sonra ikisini karıştır tuzunu koy sonra da afiyetle yesin inşallah minik:)istersen üzerine sarımsaklı yoğurt yapabilirsin :)

X