2010 Ekim Anneleri ' ne alışveriş listesi için tavsiyede bulunur musunuz

dişliklerle ilgili ne düşünüyorsunuz 4 aylık oğlum var dişleri
kaşınmaya başladı hangi marka daha kullanıslı nukunkiler hosuma gitti ama kararsız kaldım

dişliklerle ilgili ne düşünüyorsunuz 4 aylık oğlum var dişleri
kaşınmaya başladı hangi marka daha kullanıslı nukunkiler hosuma gitti ama kararsız kaldım

cnm valla biz 3 tane sulu 1 tane buzlu aldık ama yok yokk azcık soğukken tutuyo ama 2 dk sonra atıyoo tahtalı bi oyuncağı var direk onu götürüyo ağza yani bizde hiçbi halta yaramadı sende istersen birer tane al dene derim ama dediğim gibi onların yerine havuç veya elma daha ii oluyo derim ben sana

evet dişlik ben de almıştım 2 tane ama hiiç birini almadı kendinin yada benim parmağım daha kullanışlı oluyodu
ben yeşil soğanın sapını veriyodum ağrı kesici etkisi var rahatlıyodu ama kötü kokuyo tabii:))
bi de havuç iyi geliyordu

bir sorum olacak değerli anneler;
3 tekerlekli puset sizce kullanıslımı? önerirmisiniz?

Artık alışveriş listenizin en başında hep onlar olacak:))

Kıyafet alışverişi en çetrefilli konu.2 bakış açısı var.Fazla alma zaten hediye geliyor ya da çabuk büyüyorlar hepsi yeni kalıyor.Evet ben çook kalabalık bir bebek mevlütü yapmıştım ve gelen kıyafetlerinin çoğunu hala giyemiyor.1-2 yaş giysileri geldi hep.Evet büyüyorlar ama giyinmek gibide bir ihtiyaçları hasıl oluyor her gün.

Ekim ayı bebekleri için uzun kollu çıt çıtlı bodyler,pijama takımları alın.
Bebeği bebek yapan ayaklı tulumlar en kullanışsız olanları.İşte onlar gerçekten çok az giyilebiliyor.

Eldiven hemde renk renk...Eller hep ağızda olacak bir süre sonra ve hep ıslanan eldiven yenisi ile değişecek.

Şapkasız çıkmam abi diyecek minik başları:))

Yan yatma yastığı,burun aspiratörü(elle olanlar dandik)tırnak makası,konak olmasın diye bebek saç fırçası,banyo küveti,şampuan özellikle yenidoğan için olanları...

Olmazsa olmaz hastane çıkışı 2-3 adet (5 parçalı olanlar yetmez)

Battaniye penye olanlar hastane çıkışı içinde var zaten,birde kalın battaniye tercihiniz için ben Mora Topitos Bebek Battaniyesini öneriyorum,yumuşacıııkkk.

saolunn faydalı bılgıler ıcınn kızlarrr cokk faydalı olduu walla oturdumm yazdımm eksıklerımıı

evet olabilir banada kullanısı daha pratik gibi geldi sanki ama kararsızımçç kaldırım indirip cıkartırken ?

Tavsiyem,yeni doğdukları zamanlara aldanıpda büyük bebek arabası almamanızdır.
Genelde 6-7 aylık oldukları zmn bu arabalar ağır gelir ve bolca da yer kaplar..Yani kısacası kullanışlı deildir.
En kullanışlısı baston bebek arabası.Sepet durumları fazla kullanışlı deil ama itme kolları aynı işlevi görüyor. :)
Genelde büyük bebek arabası alanlar sonradan bastona dönmek zorunda kalıyo..bilginize hanımlar.

bebek arabası olarak ben bebe confort loola full aldım. arabada az yer kaplıyor. bebek ister size ister dışa dönük olabiliyor çift yönlü. kılıfı çıkarılıp yıkanabiliyor. güzel bir tasarımı olduğundan hem göze hitap ediyor, hem sürüşü rahat, hemde katlanması çok düzgün.aşağıda linkler vereceğim bakabilirsiniz.ilki benim aldığım diğerleride buna alternatif olarak baktığım diğer modeller.

Bebe Confort Loola Full Çift Kılıflı Baston Puset - Anne ve Bebek - joker.com.tr

Bebe Confort Mila Puset - Anne ve Bebek - joker.com.tr

Chicco Lite Way Baston Puset - Anne ve Bebek - joker.com.tr

bebek arabası olarak ben bebe confort loola full aldım. arabada az yer kaplıyor. bebek ister size ister dışa dönük olabiliyor çift yönlü. kılıfı çıkarılıp yıkanabiliyor. güzel bir tasarımı olduğundan hem göze hitap ediyor, hem sürüşü rahat, hemde katlanması çok düzgün.aşağıda linkler vereceğim bakabilirsiniz.ilki benim aldığım diğerleride buna alternatif olarak baktığım diğer modeller.

Bebe Confort Loola Full Çift Kılıflı Baston Puset - Anne ve Bebek - joker.com.tr

Bebe Confort Mila Puset - Anne ve Bebek - joker.com.tr

Chicco Lite Way Baston Puset - Anne ve Bebek - joker.com.tr
Kızlar peki birşey sorcam baston puseti kaç aylıktan itibaren kullanabiliriz?Bebiş oturur pozisyona geçemediği için bir yerleri incinir diye kokuyorum.

Kızlar peki birşey sorcam baston puseti kaç aylıktan itibaren kullanabiliriz?Bebiş oturur pozisyona geçemediği için bir yerleri incinir diye kokuyorum.

ben kizim 6 aylikken alip kullanmaya baslamistim oturmaya basladiktan sonra tabi yazda geliyordu iyi oldu butun yaz onu kullandim hafif hafif.

ben kizim 6 aylikken alip kullanmaya baslamistim oturmaya basladiktan sonra tabi yazda geliyordu iyi oldu butun yaz onu kullandim hafif hafif.

sağol canım cevap verdiğin için.nasipse mart sonunda doğum yapcam yazlık bölgedeyim.haziranda başlarız gezmelere en geç.bebişim 3 aylık falan olur.bebek arabası almayıp direk baston pusetmi alsam diye düşünüyorum.Kafam çok karıştı valla.Gereksiz yere masrafta yapmak istemiyorum sizlerin tecrübelerine göre karar vermeye çalışıyorumbilmiyorumkismile

heee bide aklımdayken yazayım alt açma bezi alın canbebenin falan oluyo mutlaka alın ilk zamanlar çok kaka yaptıkları için heryer batıyo bide fışkırtıyolar :)) yoksa alt açma minderi battaniysi falan dayanmaz :)))))) onu da şimdiden sotğa ekleyin alın yani

can bebenin alt açma bezii nasıl oluyoo canımm ilkk defa duydumm

sağol canım cevap verdiğin için.nasipse mart sonunda doğum yapcam yazlık bölgedeyim.haziranda başlarız gezmelere en geç.bebişim 3 aylık falan olur.bebek arabası almayıp direk baston pusetmi alsam diye düşünüyorum.Kafam çok karıştı valla.Gereksiz yere masrafta yapmak istemiyorum sizlerin tecrübelerine göre karar vermeye çalışıyorumbilmiyorumkismile

bence 3 aylık bebek icin baston cok erken.

X