2010 Ekim Anneleri ' ne alışveriş listesi için tavsiyede bulunur musunuz

bence çok abartmadn hepsinden az az alın herkesın kullanımına göre ihtiyaçları farklılasıyo o yuzden sizde yasayıp ihtiyacınıza göre alırısnız.

ben chicco multiway kullanıyorum çok memnunum kızımın ferrarisi kaydirigubbakcemile3

bencede az az alın lazım oldukca alırısınız zaten. herkez farklı kullanıyor.
Bende hamile kıyafetlerimi satiyorum ilgilenen varsa bana yazsın. Hamile kot,etek, üstlerim var bide kızımın giyisilier kücüldükce satıcam.:hulya:

bencede az az alın lazım oldukca alırısınız zaten. herkez farklı kullanıyor.
Bende hamile kıyafetlerimi satiyorum ilgilenen varsa bana yazsın. Hamile kot,etek, üstlerim var bide kızımın giyisilier kücüldükce satıcam.:hulya:

çok girişimci gördüm seni kuzum...sengözlerimebaksanab

merhaba...ben de tecrübeli bir anne olarak şunları söyliyeyim...herkesin düşüncesi farklıdır ve neyi kullanıp kullanamıyacağınıza siz karar verirsiniz...

ilk olarak park yatak 70-100cm olanlardan aldım...katlanabildiği için gittiğimiz her yere götürdüm bebeğim hep kendi yatağında yattı....

karyola olarak büyüyebilen karyola aldım...ama bunu alırken yatağın enine dikket edin..eni 80cm genelde ama yaptırırsanız 90 cm olarak yaptırın...çünkü karyola yatağa dönüştüğünde eni dar olduğu için büyüsede çok kullanışlı olmuyor...

bebek arabası olarak quinny buzz aldım...anakucağı maxicosi zaten takımdı..çok rahat ettim...biraz fazla para verdim ama araba hakkını fazlasıyla verdi...

emzirme yastığı aldım...çoğu kişi kullanamamış ama ben 6 aya kadar kullandım çok rahat ettim...

yan yatma yastığı aldım bebek ilk aylarda kusabildiği hatta ALLAH korusun kusmuğundan boğulma riski olduğu için ilk 4 ay hep bu yastıkla uyudu bebeğim ve bende gözüm arkada kalmadan mışıl mışıl uyudum...hastanede bile kullandım...

süt sağma ponpası aldım elektriklilerinden medela marka çok rağat ettim...bebek bütün sütü ememediğinde ben pompayla çekerek kendimi rahatlattım ve bebeğime yedek süt olarak dondurucuda sakladım...bi yere gittiğimde annemlere sütüyle birlikte bıraktım; hem ben işlerimi hallettim hem bebeğim anne sütünden mağrum kalmadı...

kanguru aldım hemde iki tane...ama 4 aya kadar kullanabildim...ama çok rahat edemedim ben kanguruyla...

emzirme sütyeni 4-5 tane aldım çok kullanışlılar herkese tavsiye ederim...

emzirme pijamalarından aldım rahatlar ama çok kullanmadım...

dönence bebeğinize kesinlikle alın ilk aylarında size değilde o dönenceye gülücükler attığını görünce eminim kıskanacaksınız...

4-5 tane penye battaniye aldım...ben en çok penye battaniye kullandım polar ve örmeleri kullanamadım...

bizim evimiz çok sıcak olduğu için banyolardan sonra giysin diye örme yerine penye yelek kullandım...

çıtçıtlı bady çok sayıda aldım..en kullandığım şeyler arasında...ben zıbınları kullanamadım...

uyurken giydirmeye tulumlar aldım...çok fazla kullandım...

bebekler en fazla ısıyı başlarından kaybettikleri için çok sayıda penye bere aldım...

eldiven doğdu doğalı takmadım...herkes buna çok karşıydı yüzünü gözünü çiziyo diye ama ben inatla takmadım...bırakın sizi ve dünyayı tanısın...göğsünüze dokunsun elinize dokunsun,etrafına dokunsun..yüzünde gözünde iz kalmadı,çizdiği yerlerde bir kaç saat içinde yok oluyodu zaten...motor gelişimi bir çok arkadaşımın bebeğine göre önde gitti...

hastane çıkışı hiç almadım...bence içinde çok gereksiz şeyler var...hastahaneden çıkarken giysin diye oğluma beyaz pantolon beyaz tshirt beyaz hırka takımı aldım mathercare den çok şıktı...

2 tane emzik aldım ama oğlum emzik almadı hiç emmedi..bi tane küçük cam biberon aldım...

burun aspratörü farklı marka ve çeşitlerde 3 tane aldım ama hiç kullanamadım...kulak temizleme çubuklarıyla çok rahat hallettik bu işi...

tırnak makası 1 haftadan sonra kullanılmaya başlanıyo...tarak fırça aldım saçları için..ilk etapta saçları yoktu ama sonra kullandık...

küvet aldım maşraba...ama fileyi kullanamadım ben...bebek çok yukarda kaldı üşüyodu sanki...onun için banyo şezlongu diye satılıyo,küvetin içine konuluyo onlardan aldım...çok rahat ettim..bebeğimi çok rahat tek başıma yıkayabildim...ben mathercare den aldım ama e-bebek ve başka bebek sitelerinde de var galiba...

ev tipi anakucağı aldım...çok kullandım ben tv seyrederken oda anakucağında benim yanımda yattı daha sonrada mama yediriken rahat oldu...chicco marka almıştım...

şimdilik bu kadar aklıma gelirse yine yazarım...

OOoooo burası tam benim gibi tecrübesiz anneler için süper..Kızlar biz daha hiçbişi almadık, tavsiyeleriniz çok kıymetli bizim için...

Kızlar bişi sorucam, benim için daha çok erken ancak eski beşiklere ne oldu? Park yatak, karyola yada sepetler haricinde o eski beşilerden yok mu ki artık:KK43:(

bebek arabası sizce ne kadar gerekli tecrübeli ekim anneleri?
kışın doğacak bebek yaza doğrumu alsak yoksa hemen alalımmı kullanılıyomu yani?

bebek arabası sizce ne kadar gerekli tecrübeli ekim anneleri?
kışın doğacak bebek yaza doğrumu alsak yoksa hemen alalımmı kullanılıyomu yani?

Ben doğmadan almıştım ve nerdeyse eskidi şimdiye kadar. Kış olduğu için sadece alışveriş merkezlerine falan gidiyoduk hep bebek arabasıyla gezdik. Evin içinde biz yemek yerken, başka odaya giderken, şimdi uyuturken hep onu kullandık :)
Arabamızda chicco liteway. Çok memnunuz hem hafif, hem arkası tamamen yatabiliyor, fiyatı da makul. Tek kötü tarafı tek yönlü, ilk aylarda biraz zor oldu, Şimdi o da sorun olmuyor

Ben doğmadan almıştım ve nerdeyse eskidi şimdiye kadar. Kış olduğu için sadece alışveriş merkezlerine falan gidiyoduk hep bebek arabasıyla gezdik. Evin içinde biz yemek yerken, başka odaya giderken, şimdi uyuturken hep onu kullandık :)
Arabamızda chicco liteway. Çok memnunuz hem hafif, hem arkası tamamen yatabiliyor, fiyatı da makul. Tek kötü tarafı tek yönlü, ilk aylarda biraz zor oldu, Şimdi o da sorun olmuyor

çok teşekkler cnm a.s.
bende baktım o arbaya ama tek yönlü evet dediğin gibi o yönü kötü

biz de doğmadan almıştık hatta ilk aldğımız şeylerden biriydi... biz de evde çok kullandık. gündüz genelde arabada uyurdu...şimdi de çok kullanıyoruz. ama bizimki biraz büyük hafif ama arabaya zor sığıyor. jane nomad almıştık. oto koltuğula beraber baya kullandık

slcn cım park yatagın ıcıne bebe uyku setı alınıcak yanı ben alıcam 2 tane degısmelık yeter dıye dusunuyorum

park yatagın ıcıne ayrı yatak aldınızmı kızlar??*

park yatağın içinie ayrı yatak alınıyor canım, ona göre satılıyor fazla pahalı değil ben 30 tl ye almıştım... birde park yatak için asma kat vermişti bize hediye aldığımız yer chicco marka aldık park yatağımızı 6 aylık olana kadar asma katta bizim odamızda yattı sonra kendi odasına taşındı şimdi oyun parkı olarak kullanıyoruz iyki almışız çok memenumun çok da güzel katlanıyor minicik oluyo her yere götür. chicco spring model

Bende mutlaka alın derim kızlar bebek arabasıı evet kışın çok çıkamıyosunuz ama çıktığınız zamanlar mutlaka olucak evde de kullanıcaksınızz ben doğduğundan beri kullanıyorum kuzum da bende çok memnunum valla gündüzleri onda uyuyo onda yemek yiyoo yeni mama sandalyesi alıcaz daha yeni tamamen oturuyo en büyük tavsiyem de çift yönlü olması çünkü ilk zamanlar çok ufak olduğundan size doğru olması ii biz hala kendime dönük vaziyette dolaşıyoruz kuzumlaa bakışa bakışa güzel oluyooo..:dance:

Kızlar bu topiğe ayrıntılı bakamk istiyorum ilk fırsatta. Tecrübeli annelere bişi sormak istiyorum. Hani şu yıkanabilen pamuk bebek bezleri var ya, eski usule benzeyen. Onlardan kullanan var mı? Tavsiye ediyor musunuz? Nette buldum hoşuma gitti. Hazır bezlerde kullanılan maddelerin eninde sonunda zararı ortaya çıkacak. Gezmeye giderken falan kullanılır ama evde normal vakitte yıkanan pamuk bez kullanmak sağlıklı geliyor bana. Kullananlar varsa lütfen deneyimlerini paylaşırlar mı? Netten almayı düşünüyorum da yavaş yavaş...

X