2010 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kaderdaşım beniiimmmm.... Senin yazdıklarını okuyunca biraz sakinleştim ama aklıma başka şeyler geldi bu seferde... Allah yardımcın olsun bacım, senin işinde zor hakkaten.. Bu ne yaaa böyle.. Anamın evindeki rahatlığımı arıyorum valla..
Nedir bunlardan çektiğimiz anlamadım ki canım

arkadaşlar fl değerinden bebek boyunu nasıl hesaplıyorduk ?

Canım fl değeriyle 7 yi carpıyordun

herkese merhabalar.kızlar bişey sorcam ben saçlarını boyatan varmı aranızda.doktorum bana başlarda boyatma demişti artık yarısına kadar uzadılar.aranızda boyatan varmı sormak istedm.

Bende boyatıyorum cnm, drum çok sık olmamakla birlikte boyatmamda bir sorun olmadığını söylemişti, 4. ayımda boyatmıştım bide doğuma 1 ay kala boyatmayı düşünüyorum, doğum yapcaz gelen giden olcak bakımlı görünelim demi:)))

Seni anlıyorum canım, ,htiyacın olmasa da insan değer verildiğini ve onların da hem bebeğini hem seni önemsediğini belli etmeleri hoşuna gidiyor..Öbür türlü bana umurları değilmiş gibi gelmişti...

Canım bende de guatr var..Ameliyat olmadım ama bildiğime göre 1 hafta 10 günde toparlıyor..Zaten boğazda olduğu için yatmasına gerek kalmıyor diye biliyorum..

maalesef öyle canımmm.....

guatrı da var zaten...inşallah çabuk toparlar dediğin gibi....:Saruboceq:

kelebek91;
ben 1,5 ay çektim aşırı derecede beni burda bilirler ve dahiliye doktoruna gittim :nazar:Lansor ve Gavıscon yazdı şuan çok iyiyimm ihmal etme ....Ülser yada Reflüye çevirmeden doktoruna söyle yada dahiliye görün...
Geçmiş olsun

neyse kızlar artık k....mı kaldırıp temizlik yapmam gerek şimdilik öpüyorum hepinizi sayfa açık durur gerçi bakarım arada görüşürüz şekerlerropuyorumnanaktan

Bende boyatıyorum cnm, drum çok sık olmamakla birlikte boyatmamda bir sorun olmadığını söylemişti, 4. ayımda boyatmıştım bide doğuma 1 ay kala boyatmayı düşünüyorum, doğum yapcaz gelen giden olcak bakımlı görünelim demi:)))

ben boyattım canım ama kendim boyadım ilk üç ay için boya sakıncalı diyorlar hatta geçen tv de söylediler
kendim boyadım fazla tutmadım 20 dk bekleyip yıkadım

evet doğumdan sonra çok çirkin gözükecem eğer boyatmazsam dr bana boyatmasan daha iyi demişti ama dayanamıyorum artık.en azından boya yaptırmadan röfle yada balyaj attırabilirim diye düşündüm diplerine değmiyor nasılsa.

meraba kızlar yaa bune hızz zaman geçtikçe konuşmalarda çoğalıyo geçmişe yetişemiyorum,
bende dr gittim bugün kendi dr gitti başka dr gittim 10 dk felan baktı iyi dedi,1450 gr olmuş minigim herşeyin normal dedi, 15 gün sonra ytekrar gidecem artık özlemim azalıcak 1 aydan düştük 15 e nihayetkaydirigubbakcemile5

meraba kızlar yaa bune hızz zaman geçtikçe konuşmalarda çoğalıyo geçmişe yetişemiyorum,
bende dr gittim bugün kendi dr gitti başka dr gittim 10 dk felan baktı iyi dedi,1450 gr olmuş minigim herşeyin normal dedi, 15 gün sonra ytekrar gidecem artık özlemim azalıcak 1 aydan düştük 15 e nihayetkaydirigubbakcemile5

Eftelcim, gözünaydın canım, maşallah minnoşuna..

Valla beni işten atmazlarsa bir girişim düşünüyoruz.
Daha önce bahsetmiştim, işyerinde kara bulutlar dolaşıp duruyor, hayırlısı ile belli olsun da...
Allah size de ödeme kolaylığı versin...
Hımm anladım bosnacım, inş. rast gider işleriniz ve biran önce ev sahibi olursunuz
Ayrıca teşekkür ederim, inş. a.s.
Kızlarbişi anlatçam size..
Ben hep hamileliğim boyunca içten içe gıcık olurdum bizim kayınpedere... neden derseniz hiç böle bebekle ilgili ihtiyacınız nedir varmı ben alıyım gibi laflar etmedi ve etmedilerde kayınvalide de bişi demedi....Ben konusunu açar derdim ki bebek mobilyası bakıcaz filan derdim bişi demezdi..Garibim kendi babam çalışmadığı halde bile dediki bebek arabanızı ben alıcam dedi..
Bende kendimi zor tutmama rağmen eşime hiç demedim bak benim babam lafını yapıyo sizinkilerden tık yok demedim..iyiki de dememişim kızlar..
Cuma günü kayınpedere gittik..Bebekten bahsediyoduk..Nekadar bebek odaları dedi kayınpeder..Bende 2500 civarı dedim..Bana dediki "tamam kızım siz bakın bir hesap çıkartın gel benim yanıma 'baba bizim beyendiğimiz bukadar' de ben vericem parasını" dedi...Ben tabi dumur oldum.Bende kendi kendime utandım:tomato:
Ne demişler, önyargılı olmamak lazım konuşmadan önce bin kere düşünüp ondan sonra konuşmalı eğer konuşsaydım eşimin dilinden duramazdım valla
Beknurcum ohh ne güzel mutlu sonla bitmiş hikayen
Ben de aynı dertten muzdaribim :1ninca:
3,5 yıllık evliyim kayınvaldemler ankarada yaşıyor ve bebek olana kadar her telefon görüşmemizde soruyor/istiyordu
Eşim tek erkek ve bebeğimiz ilk torun !!
Şimdi ise hiç oralı değiller, şunu alcaz bunu alcaz diyoruz hiç tık yok, birşeye ihtiyacınız var mı diye hiçç sorulmuyor alsanaalsanasmile, borç ödediğimizi biliyorlar, ayrıca görümceminde öğretmenlik tayini ist.a çıktı bizimle kalıyor, masraflarımız çoğaldı
Hiç bişey anlamadım bu işten, insan maddiyat değil de ilgi istiyor en çok ama yok malesef bilmiyorumkismile
Senden ne var ne yok Gamze?
Buna şükür arkadaşım, çalışıyorum gün sayıyorum 2 haftam kaldı
Midemden hiç rahat yok :gitme: işte böylee
günaydııın a.s. Dilacım geçmişler olsun bişey olmamasına çok sevindim dr a gidecekler güzel haberlerinizi bekliyoruz kim yazmıştı hatırlayamadım ama karında sertlik ve o esnada idrara sıkışma bende de var dr a sormuştum normal demişti hazırlık kasılmaları endişelenme bende 32. haftama girdiiiiim bu günlere kdar geldim ya çok şükür Allah a o kadar riskten sonra hala inanamıyorum :dance:
Onu soran bendim selincim
Bende çok sık oluyor bu durum, baya da rahatsız ediyor
herkese günaydııın...bosnacım gözünaydın...doktora gidecek arkadaslar tombik haberlerle gelin insallah..dila gecmiş olsun..bu arada diplecim bu süper bi alıntı benım genelde okudugum kitaplar da bu tarz kişisel gelişim kitapları walla süppererrr:lepi:..daha dogumdan korkuyorum demesin kimse bunu okusun...
:lepi: bence de
kesinlikle korku beslemiyorum Allah ın izniyle çok pozitifim doğum konusunda
herkes okusun o alıntıyı aklinialirimsmile
cevap veriyorum "korkunç gözüküyor" eyvahedigeldismile
beni böyle şeyler telkin etmez sanırım sabit fikirliyim bazı konularda
alsanaalsanasmile
Sinpac anacım nasıl becerdin, kocanı yola getirmeyi, biri bana da öğretsin yahuu... Delirmeme az kaldı, ya bu kaynanamla kocamı boğacam yada onlar beni boğacak.. Ne dur durak bilmez insanlar yaa, yüzlerine karşı demediğimi bırakmıyorum yine de utanmıyorlar, bu nasıl bir yüzsüzlüktür anlamadım gitti, anamın evine çekip gidesim var, meydanı onlara bırakmamak için zor tutuyorum kendimi.. Kendimi çok halsiz hissediyorum, bulantılarım ve sırt bel ağrılarım var, birilerinin bakımına muhtaç durumdayım şu an, aciz hissediyorum kendimi, annem bana çok güzel bakar ama ne annemin bana gelmesini istiyorlar nede beni anneme gönderiyorlar, sıkıldım artık, dün gece saat 12 ye kadar kaynanamın misaifrleri vardı, hizmet ettim, bugunde gündüz gidip kaynanamın evini toparlayacakmışım, yardımcı olacakmışım, görümcemin çocuğu var küçük, ona bakacakmışım, ben hamileyim farkında mısın dedim eşime akşam, ben kendi işimi göremiyorum, anana nasıl yardımcı olayım dedim, özel hastanede çok şımartıyorlar seni, bişeyin yok dedi bana yaa, benim hamile halimle çalışıp kazandığım paraları yiyip üstüne birde beni kullanıyorlarmış gibi geliyor bana, ağlamaktan gözüm ağrıdı valla.. Birde erkenden niye izine ayrılmışım.. Ben evde dinlenip, doğuma hazırlanmak için izin aldım, bunların elinde hizmetçi oldum, günlerim zehir oldu, işe gitsem daha iyiymiş yaa...
Simenaycım Allah sabır versin, eşine de anlayış kötükedihüso
günaydın canım mide problemi bende de başladı ara ara yokluyor koçtaş da bulamamışsın üzüldüm istediğin modeli alırsın inşallahh
mafoldumben çok kötü dimi

inşaallah tatlım sağol olumunekankayizsmile
herkese merhaba
benim doğumumda mart sonu yada nisan başı
gibi olacak bebeğim 27 haftalık şimdi çok hareketli geceleri tekmeleriyle uyandırıyor babasının sesini duyunca tepkiler veriyor en çokta eşim yanagını karnıma koyunca dokunmasını çok seviyor şarkı söylerkende genleşiyor onu içimde hissetmek çok güzel bi duygu gece krampları için magnezyum verdi doktorum ve ne yazıkki tekrar kusmalarım başladı inşallah devam etmez çünkü hamileliğim 5 ayı gece gündüz kustum tekrar başlıcak eski günlere döncem diye cok korkuyorum 7.ayında bulantıları olan hamişler var mı acaba?bilmiyorumkismile
olmaz mıı :gitme:

canım gözün aydın....maşallah bebişine:nazar:

gözün aydın canımcım maşallah kuzuna:nazar: evet artık 15 de bir gidicez çok mutluyummhihoyyyt

Al benden de o kadar oyle doluyum ki pimi çekilmiş bomba gibi dolasıyorum etrafta biri bir laf falan soylese ucucam yani ustune
Kayınvalide kayınpeder falan demişsiniz ya enim kadar cekmiyordur herhalde kimse.anlatıcam valla kızlar uzun muzun yoksa patlıcam artık.Benim kaynana kayınbaba ayrılar.Maddi durumları 0 ne bir sağlık guvenceleri var nede baslarını sokacak bir evleri bosa yasamıslar bunca zamandır.2 kaynım daha var 1 ı sabahtan aksama kadar evd calısma yok kucuk mucuk sanmayın bu arada kazık kadar adam anasının ev kırası oder babası da kendi annesinin evinde kalıyor oyle oldugu için o evinde mutfak masrafını elekt. suyunu oduyor eşim halaları bakmıyor cunku babası orda kaldıgı için benim eşim bakmak zorundaymıs.Bizim ev kira dusunun artık elimize para mara kalmıyor bizim kaynanam gelir annem yokken yapılacak bir şey varmı diye dahi sormaz gelir bana yardım olsun diye kalırlar bende 2 kaynımla yardımdan cok inanın bana eziyetleri oluyor.Ev afedersiniz ahır gibi oluyor.Bebek gelicek ortada inanın hiç bir şey yooooookkktu hiç bir hazırlıgımızyook eşimin annesi anca yaparız yaparız neler neler yaparız. Yaparız yaparızla bu haftalara geldik ortada hala yaptıkları bir şey yok.Gecen Annem geldi yanıma ve bebeğin kıyafetinden battanıyesine tokalarına biberonuydu emziğiydi herşeyini almıs.Yani hiç bir şey almalarına gerek kalmadı beşiğide ben alıcam dedi annem bir tek benim dolap içine sunta kesilecek bebeğin kıyafetleri için ama hala eşimde tık yok onuda gectim aylık alısveri yapıyoruz biz ihtiyaç listemi yazdım tıcket la alıyoruz kaynar malzemeside yazdım eendim ne kaynarıymıs yeni yeni adetler cıkarıyormusuz kendileri bilmezmiş boyle seyler o son oldu işte patladım patlıcam konusmuyorum eşimle kendi anasına babasına harcayamıcak diye esti gurledi.Anneme diyorki gelenler kaynar içecegıne cola içsinler gerizekalı aklıma geldikçe sinir oluyorum herşeyi benim annemler yapmıs zaten sen bir ufak tefek seyleri alıcan dolabın içine suntayı kaç paraya kesecekler sanki kaynar malz. kaç paraya alıcan sanki su zamana kadar cektim kendi evimde gordugum herseyden mahrum oldum sırf kendi uzulmesiin diye ama yok yaranamıyormus demekki yine nefret ediyorum hepsinden cebimizde harcıcak paramız yok babaı elektrık parası geldi demiş ulan biz daha odememişiz ne yapacagımı sasırdım artık .Çok uzun oldu biliyorum aama kusura bakmayın ne olur anlatmazsam çatlıcam sınırden artık.
Canım yaa Allah sabır versin bu ve bunun gibileri duyunca gerçekten kulaklarıma inanamıyorum..
Bu arada merak ettim Kaynar nedir???? Lohusa şerbeti filan mı???:kedi:

tünaydın badem şekerleriiia.s.
herkes iyidir inşallahhh uykusuz geçen geceden uykulu sabah saatlerinden sonra ancak toparlanabildim bugün temizlik yapıp sonrada paşamın geri kalan ütüsünü yapıp kaldırıcam cicilerini bu tembellikle nasıl yapacaksam artık bilmiyorum
(laf aramızda üstümdeki de hamile ama hergün temizlik yapıyo fitil oluyorum sabahın köründe başlıyo maşallah tabii nazarım değmesin ama onun yüzünden bende yapıyorum benim evim pismi kalsın)

gittik tatlım ama biz cuma günü gittik doktordan sonra alışverişimiz yaptık ama cuma saatine denk gelince kapandı han çok fazla bakınamadık havada çok soğuktu zaten bi dahaki maaş da tekrar gidicez nasipse inşallahh fazla birşey kalmadı zaten çok şükür
aldıklarını güle güle kullanın canım

sevindim canım kendine kızma boşuna sen onların tepkisiz olmasına kızmışsın tepkisizliğe bende kızarım nerden bilebilirdin ama iyiki eşine birşey dememişsin
benim o kunuda içim rahat sağolsun eşimin babası almayı vermyi çok sever herşeyi çocukları içindir bende dahil şimdi de torunu için zaten şimdiden söylüyor
..

Kendini yorma temizlik yapıcam diye boşver üstteki naparsa yapsın isterse halı silkelesin hergün...

Ayy daha ii olmuş cuma günü, Biz ctesi gittik çok kalabalıktı ve çoook soğuktu anneciğimde geldi oda aldı torununa birsürü şey...ama bütün ıvır zıvır herşeyimizi aldık içim rahatladı sürekli aklımdaydı çünkü...Ama gerçekten havuzlu hani tavsiye ederim..ucuz mu bilmem ama aradığın herşeyi bulabiliyosun...Eve bir geldik sözde sırf pembe ağırlıklı almıcaktık aldığımız herşey lila ve pembe kaydirigubbakcemile3

Evet tepkisiz olmalarına kızdım..birde duyarsız davranıyorlar sandım..benim kayınpederde saolsun maddi konuda iyidir ilk önce çocuklarım der ama bişi dememişti ya çok şaşırmış kırılmıştım da geeeçttiiiibayanssulusmile

benim kaynana da telefonda ben zaten her şeyini nalcam diyip duruyordu. bi geldi ki 3-4 çıtlı çıtlı body (en az 2 yaşında giyer), 3-4 çorap (onlar da ana sınıfına giderken giyer renkleri iğrenç) 2 de pazen battaniye. bir de 50 lira vermiş kocama çarşıya çıkarken. şaka gibi ya... ben de düşündüklerim için epey pişman oldum... artık hayat felsefem az beklenti az hayal kırıklığı..

Aslında öyle olmak lazım beklenti içinde olmayınca insan, süprizler daha bir güzel oluooo :)

herkese merhabalar.kızlar bişey sorcam ben saçlarını boyatan varmı aranızda.doktorum bana başlarda boyatma demişti artık yarısına kadar uzadılar.aranızda boyatan varmı sormak istedm.

Ben iki kez bitkisel boya ile boyadım canım benim doktorum 3 aydan sora boyayabilirsin dedi..

herkese merhaba
benim doğumumda mart sonu yada nisan başı
gibi olacak bebeğim 27 haftalık şimdi çok hareketli geceleri tekmeleriyle uyandırıyor babasının sesini duyunca tepkiler veriyor en çokta eşim yanagını karnıma koyunca dokunmasını çok seviyor şarkı söylerkende genleşiyor onu içimde hissetmek çok güzel bi duygu gece krampları için magnezyum verdi doktorum ve ne yazıkki tekrar kusmalarım başladı inşallah devam etmez çünkü hamileliğim 5 ayı gece gündüz kustum tekrar başlıcak eski günlere döncem diye cok korkuyorum 7.ayında bulantıları olan hamişler var mı acaba?bilmiyorumkismile
Merhaba canım hoşgeldin..Benimde martın 30 u gibi görünüyor...
Sanman canım bulantılar olmaz inşallah

Kızlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için ve derdime ortak olduğunuz için, sakinleştim, şimdi iyiyim, sanırım çok ince düşünüyorum, kafama çok takıyorum, ama ben esas kaynanama değil de eşime kızıyorum, kabahatin büyüğü onda, anası ile benim aramda denge kurmayı beceremiyor, anasını daha üstün tutuyor, yalnız kaldığımız zamanlarda benden değerlisi yok ama anasının yanında çok değişiyor, yalaka bir kocam var kısacası ama karı ne bu işte onu anlamadım :))
Peki bunları konuşuyomusun eşinle böyle böyle yapıyorsun dengeyi kuramıyorsun diyeee
TAhminim konuşsan da kabullenmiyordur??

evet doğumdan sonra çok çirkin gözükecem eğer boyatmazsam dr bana boyatmasan daha iyi demişti ama dayanamıyorum artık.en azından boya yaptırmadan röfle yada balyaj attırabilirim diye düşündüm diplerine değmiyor nasılsa.
Canım röfle yada baljyaj daha tehlikeli doğru diplere değmiyor ama saçını açmak için açıcı kullanıcaklar sakın yaptırma yaptırcaksan boya yaptır

ya ben daha düşemedim 15'eeebilmiyorumkismile....32 haftalık iken gidicem kontrole ozaman çağırdı çünküüüü

Beknurcum ohh ne güzel mutlu sonla bitmiş hikayen
Ben de aynı dertten muzdaribim :1ninca:
3,5 yıllık evliyim kayınvaldemler ankarada yaşıyor ve bebek olana kadar her telefon görüşmemizde soruyor/istiyordu
Eşim tek erkek ve bebeğimiz ilk torun !!
Şimdi ise hiç oralı değiller, şunu alcaz bunu alcaz diyoruz hiç tık yok, birşeye ihtiyacınız var mı diye hiçç sorulmuyor alsanaalsanasmile, borç ödediğimizi biliyorlar, ayrıca görümceminde öğretmenlik tayini ist.a çıktı bizimle kalıyor, masraflarımız çoğaldı
Hiç bişey anlamadım bu işten, insan maddiyat değil de ilgi istiyor en çok ama yok malesef bilmiyorumkismile

Saol canım evet sonunda mutlu son ile bitirdik ama benim kocam bir cins diyorki ya odayı dedsi alıyo arabayı öbür dedesi ben onun babasıyım ben alıcam diyo..
Bende saçmalama dedim, senin alacağın günlerde gelecek sonra off puff diyeceksin ihtiyaçları görünceeee...Deli mi neee

Canım bunu eşin ile konuş istersen en azından görümce nolucak onu bi konuş bakalım problem çıkartırlar mı??

Bosnacım ay sölicem sürekli unutuyorum...
bende de fıtık var ama hamilelikten değil öncedendi..Bende internette araştırdım haftasonu kendime hamile destek kemeri aldım..Çok rahatladım inanki belim ağrıdımmı bacağıma vuruyordu şimdi daha rahat hareket ediyorum gerçekten bebeği taşımaya destek oluyor...tavsiye ederim..
Beyin cerrahı önemli deil normal doğum için engel değil dedi fıtık..Doktorumda aynı şeyi diyo ama ben son anda hayır olmaz dicekler diye korkuyorum sırf fıtık yüzünden

X