2010 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

drdan geldik bu arada bebeğim 7050gr 67,5cm olmuş.. aşımızı yapmadı bugün boğazlarında kızarıklık olduğu iç.in iyileştikten sonra yapacak çarşamba yada perşembe. tekrar gideceiz aşı için kan werdik ayrıca kızım hiiiç ağlamadı.. eğer kan değerleri düşük çıkarsa demir ilacı werecek..
aa kızımın ateşi çıktı sanırım bi ölçeyim ben hemen

ooohh maşallaha ceroşa cnm çok geçmiş olsun bugün helin çok huysuzdu gecede uyumadı pek anlamadım ne oldu bizim drda 6. ayda kan değerlerine bakıp gerek olursa başlarız dedi ben artık sağlık ocağına götürmüyorum helini zaten işe başlayınca götüremicem birde aşılar değişmiş prenevar 13 gelmiş ama sağlık ocaklarındaki prenevar 7 miş o yüzden vazgeçtim.
bu arada yürüteç çok güzel aldınmı ?
kaçıncı aydan itibaren yürüteçe binebiliyorlar dra sordunmu ?
bu arada gözünaydın köye gitmiş :)hihoyyyt

slm arkadaşlar uzun zaman dır pc bozuktu açamıodum inş. herkez iyidir ben hiç iyi değilim bugün oğlum karyoladan düştü nasıl oldu anlamadım ben yanında uyuyordum bir anda döne döne düşmüş çok üzgünüm hemen sakinleşti her yerini hareket ettirdim ağrısı yoktu kusma falan olmadı çok korktum kafasında kızarıklıkta yoktu sizde bebişlerinize dikkt edin

Hijyenim ve Selkie, size de teşekkür ederiz, geçmişi okumaya çalışıyorumda, Selkie, benim kafamda da vardı yıllar önce bir tane, ben Genel Cerraha gittim, küçük bir operasyonla aldılar, pataloji sonucu temiz çıktı, korkma seninki de önemsiz bişeydir ama ihmal etme göster tatil dönüşü doktora, çok geçmiş olsun.

ay inşallah öyle önemsiz bişeydir..ensemde çok ağrı yapıyor...

yüzüsüzler ailesin baş aktristi anne akkoyun geldi köye gidiyormuş.. cereni sewdi resimlerini istedi werdim giderken sarıldı boynuma hakkını helal et dedi.. ben sana hep duacıyım allah razı olsun senden dedi.. siz iyi olun dedi belki 20 kez öptü ağladı we gitti.. bnde helal olsun warsa biz mutluyuz bak çocuğumuz war işimiz gücümüz war bizi düşünmeyin sizde gidin mutlu olun dedim gitti...

:) allah allah taşmı düşmüş başına..........

drdan geldiktemn sonra ateşlendi biraz.. dr actidem şurup yazdı öksürük için onu werdim uyuyor 2saattir.. dru aradım ateşi çıkınca 38in üzerine çıkarsa zimax we dolven die ilaçları al dedi zimax antibiyotikmişşşş ama şuan gayet iyi o yüzden almayacağım..

canım geçmiş olsun..çok gerekmedikçe verme antibiyotik...

güzel anneler ve tatlı melekleri iyi geceler hepinize
hoşgeldin diyen bütün arkadaşlarımı tek tek öpüyorum geçmişi fazla okuyamadım(dünden bugüne olan bölümü) herkes iyidir umarım
bugün ablamın doğum günüydü kutlamaya gittik ve tabi tatil dönüşü görmeye ayrıca bugün oğlumu öğrendiğim günün yıl dönümü geçen yıl bugün test sonucumun pozitif olduğunu öğrenmiştim :)
eve geldim bi sürü çamaşır var tabii ve izmirden köy sebzeleri getirdim onları dondurucuya koydum haşladım temizledim doğradım yoruldum bamyalar yetti zaten bi saat sürdü temizlemesi
ancak fırsat buldum size bakmaya
hijyenim dikkatimi çekti eymen paşa sünnet olmuş galiba (geçmiş olsun hayırlı olsun canım) bizde düşünüyoruz serhanı sünnet ettirmeyi bana biraz detaylarından bahsedersen çok sevinirim bizi neler bekliyor ?? lazerlemi çerrahi yöntemlemi oldu ne kadar zamanda iyi oldu zorluk çektinizmi (inşallah rahat atlatmışsınızdır) böyle işte canım
şu hafta sonunuda bi atlattımmı rahatım
hepinizi çok öpüyorum güzeller huzurlu geceleropuyorumnanaktan

hijyenim dikkatimi çekti eymen paşa sünnet olmuş galiba (geçmiş olsun hayırlı olsun canım) bizde düşünüyoruz serhanı sünnet ettirmeyi bana biraz detaylarından bahsedersen çok sevinirim bizi neler bekliyor ?? lazerlemi çerrahi yöntemlemi oldu ne kadar zamanda iyi oldu zorluk çektinizmi (inşallah rahat atlatmışsınızdır) böyle işte canım

Günaydın herkese opuyorumnanaktan
Başım çok ağrıyor kronik oldu artık...
uykusuzluktan mı kulağımın ağrısı mı başıma vuruyor anlayabilmiş değilim
Pazartesi yine doktora gideceğim kulağım için :nazar:

Canım Eymen sünnet oldu evet
18 gün oldu Eymenin pi.. ucu dar olduğu ve sünnet derisi yapışık olduğu için olması
gerekiyordu...
Lokal anestezi ve cerrahi yöntemle sünnet edildi...
Sünnet işlemi 20-25 dk sürdü önce iğne vuruyorla uyuşuyor bi yarım saat sonra işlem başladı...

Doktorumuz çok iyiydi.. Bende girdim sünnete kollarından tuttum oğlumu..
Herkes nasıl dayandın dese de onu böyle bir anda yalnız bırakmak daha çok koyardı bana...

Sünnet olurken hiç ağlamadı ama gülmedi de bi şeyler olduğunu anladı...
İlk gün çok zor geçti çünkü 24 saat bacaklarını oynatmayacak dediler...
Benimki çok hareketli hem eve gelince uyuşturucunun etkisi geçti hemde bacaklarını oynatmasın diye tutuyorum... Saatlerce ağladı yavrum... O an pişman oldum...
Ama şimdi çok iyiyiz 3. gününden sonra hiç acı çekmedi yavrum onun sünnet derisi
yapışık olduğu çin üst kısım tamamen yara oldu onun kabukları soyulurkende ağladı biraz 1 hafta önce...

Sana tavsiyem plastikli kıskaç yöntemi diye bir yenilik var ben onu sonradan internetten araştırdım bizi yapan doktorada ameliyatta sordum tavsiye etti...
Bulabilirsen öyle bir yerde yaptır...
Şimdi çok iyi yavrum Allaha şükür yaptıracaksan fazla geç kalma bence...
İlk günü atlattın mı gerisi kolay o kadar çabuk iyileşiyor ki ben çok şaşırmıştım...
amma yazmışım ya hu
:KK1:

bugün misafirim var gece 10 da mesaj çekmişler bende yok diyemedim
evde bir şey de yok öyle hamur işi yapacak yakında markette yok ne edecem yaa

kızlar günaydın hepinizi çok öpüyorum ya benim kızım elinden tutulduğunda kendini akldıramıyor sizdede varmı bu? dün ablam geldi ist dedi kaldırması lazım kafam karıştı:KK43:

Eymen yaklaşık 1 aydır ellerinden tutunca kendini kaldırabiliyor
Dün doktor Eymen'e hayret etti zaten ayaklarınıda çivi gibi basıyor...

Bu durum bence bebeğin kilosu ve aktifliği ile ilgili ayrıca öğrenmeyle de...
Eymen iri değil ve çok aktif bu yüzden kendini kolayca kaldırabiliyor ve bizde 1 aydır bunu yapıyoruz...

Biraz deneyin bakalım...

kim gördü hediyeyi kim alıcak ?

Ben gördüm canım, ama eşime annem müjdeledi, sanırım hediyeyi annem alacak :))

slm arkadaşlar uzun zaman dır pc bozuktu açamıodum inş. herkez iyidir ben hiç iyi değilim bugün oğlum karyoladan düştü nasıl oldu anlamadım ben yanında uyuyordum bir anda döne döne düşmüş çok üzgünüm hemen sakinleşti her yerini hareket ettirdim ağrısı yoktu kusma falan olmadı çok korktum kafasında kızarıklıkta yoktu sizde bebişlerinize dikkt edin

Çok geçmiş olsun canım, bebeklerimiz iyice hareketlendi artık, olabiliyor bu tür kazalar, çok dikkat etmek lazım, sen yine de gözetim altında tut oğlunu ne olur ne olmaz..

bugün misafirim var gece 10 da mesaj çekmişler bende yok diyemedim
evde bir şey de yok öyle hamur işi yapacak yakında markette yok ne edecem yaa

Canım başın ağrıyormuş geçmiş olsun, uykusuzluktan yada uyku düzeni bozukluğundan da ağrıyabilir, bebekler için gece sürekli yat-kalk yapıyoruz sonuçta insan sersem gibi oluyor.. Bu halde birde misafir mi kabul edecen, kıyamam sana.. Kek yap malzeme varsa evde, un varsa pişi denilen hamur kızartmasından yap, ekmek üzerine sürülen tarator tarzı şeylerden yap, birde patates salatası falan yap geçiştir..

kızlar günaydın hepinizi çok öpüyorum ya benim kızım elinden tutulduğunda kendini akldıramıyor sizdede varmı bu? dün ablam geldi ist dedi kaldırması lazım kafam karıştı:KK43:

Benim kızım uzun zamandır, ellerinden tutunca kalkabiliyor, bu bebeğe göre değişebilir bence kafanı takma, refleksleri zayıf olan bebekler ellerinden tutunca kalkmak için hamle yapmazlar, bizim doktorumuz böyle söylemişti, kontrole götürdüğünde doktorunuza sor sende ama kafanı takacağın bişey değil bu durum, kısa bir zaman sonra senin kızında kalkar, bebekler hergün yeni bişey öğreniyor..

günaydın güzel annişler.....a.s.

dün asyam resmen bilinçli tutmayı öğrendi nihayet..artık uzanıp tutuyor..ayrıca ayaklarını keşvettti...ayaklarını iyice kaldırıp tutmaya çalışıyor..tutunca o kadar seviniyoki.tekrar tekrar yapıyo...dün bu ayak sevdasına hiç uyku uyumadı gündüz...kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

şerifecim benim kızçe uzun zamandır kalkıyo çivi gibi duruyo ama bi arkadaşımızın kızı var 4 aylık o da,kendini salıveriyo o....bu tamamen çocukla ilgili...bu geri kaldığını göstermez...burada birçok arkadaşın çocuğu epeydir bilinçli tutarken nesneleri beinm kızım da tutmayı yeni öğrendi...değişiklik gösterebilir...endişelenme..

birşey olmaz canım .çok yüksek olmadıkça düşdüğü yer beton zemin olmadıkça çok endişelenmene gerek yok.bu en az 1 kez hepimizin başına gelicek...dün de asya koltuktan yere hopladı...nasıl olduysa benim dalgınlığıma geldi...hiç yapmadığım bişey koltukta bırakmış gitmişim kızçeyi..çok ağladı ama çoğu acıdan değil korkudan.zaten çok ödlek bizim kız pöh desen sıçrar...1 saat ağladı nerdeyse....tabi dikkatli olmakta fayda var...

güzel anneler ve tatlı melekleri iyi geceler hepinize
hoşgeldin diyen bütün arkadaşlarımı tek tek öpüyorum geçmişi fazla okuyamadım(dünden bugüne olan bölümü) herkes iyidir umarım
bugün ablamın doğum günüydü kutlamaya gittik ve tabi tatil dönüşü görmeye ayrıca bugün oğlumu öğrendiğim günün yıl dönümü geçen yıl bugün test sonucumun pozitif olduğunu öğrenmiştim :)
eve geldim bi sürü çamaşır var tabii ve izmirden köy sebzeleri getirdim onları dondurucuya koydum haşladım temizledim doğradım yoruldum bamyalar yetti zaten bi saat sürdü temizlemesi
ancak fırsat buldum size bakmaya

hoşgeldin seyhan.....a.s.

ooohh maşallaha ceroşa cnm çok geçmiş olsun bugün helin çok huysuzdu gecede uyumadı pek anlamadım ne oldu bizim drda 6. ayda kan değerlerine bakıp gerek olursa başlarız dedi ben artık sağlık ocağına götürmüyorum helini zaten işe başlayınca götüremicem birde aşılar değişmiş prenevar 13 gelmiş ama sağlık ocaklarındaki prenevar 7 miş o yüzden vazgeçtim.
bu arada yürüteç çok güzel aldınmı ?
kaçıncı aydan itibaren yürüteçe binebiliyorlar dra sordunmu ?
bu arada gözünaydın köye gitmiş :)hihoyyyt
aman ya gitse ne olur emininm 1ayı geçmez..15,20gün weriorum.. yine bi bahaneyle kaçıp gelecek çünkü onnda kaynanası köyde şuan onlarda kalıyo ya boyu o da kaynanasını istemediği için o köye gelince yok canseli hasta, yok bilmem kim nolmuş çağırıyolar gibi bahanelerle geliyor we 1 ayıda burda geçiriyor.. e zatern yaz bitti kaynanada diğer çocuklara dewrolmuş oluyor!
bncede sağlık ocağı insanın aklını karıştırıyor ben 1,2 kez götürdüm we 2.ayından sonra hiiç işim olmaz kendi dr.u aşılarınıda yapıyor.. güzelce muayenesinide yapıyor..
bu arada artık yawaş yawaş oturma antremanlarına başlayabilirsiniz dedi yani desteksiz.. yatağın ortasına oturtun dedi etrafına dewrilmesin die minderler koyun önünede bi oyuncak kendini taşımayı öğrensin artık dedi.. kısa kısa sürelerle başlayın dedi..
yürüteç içinde yine kısa süreyle yawaş yawaş süreyi uzatarak alıştırın dedi ween fazla 20 dakika tut içinde dedi.. gün içinde 20şer dakikadan fazla sürekli kalmasın dedi..

canım ya ilk ben düşürdüm sonrası geliyor maalesef benim bebeğimde bir kez bebek arabasını dewirdim birkesdeyataktan düştü aynen yanımda uyurkenmafoldumben kendimden nefret ettim kötü bir anneyim die:1ninca: neyse ki sizde sorunsuz atlatmışsınız.. allah yaşatmasın bir daha şimdi ise paranoyak oldum ana kucağında bile oturuyorken arkamı dönemiyorumeyvahedigeldismile
ay inşallah öyle önemsiz bişeydir..ensemde çok ağrı yapıyor...

:) allah allah taşmı düşmüş başına..........

canım geçmiş olsun..çok gerekmedikçe verme antibiyotik...
taş düşmüş ewet kız oğlu kapının önünde ona gösteriş yapıyor! annesi iyi hasret kötü!yerimseniben

ewet cnm gerek kalmadı ateşi falan yok şükür.. o yüzden almadım bile.. sadece ara ara öksürüyor

we bu 2 öksürük şurubunuda içiremedim ben hepsini tükürüyor.. yeni bişeyu öğrenmişi ağzını kitleyip açmıyor bütün yatak yorgan şurup lekesi hep.. nasıl içireceğim yaaaa:uhm:

nasıl kaldıramıyor... kafasınıda kaldıramıyor mu? canım sen dra götürmüyormusun zeynoyuCADIARZU bizim dr hep tutup kollarından kontrol edersi artık nerdeyse ayaklanacağı için yapmıyor.. druna sorman laızm ewet kaldırması gerekiyor.. doğrulması lazım yani.. gel geeel gel diyince kafasını kaldırıyor mu?

bebeklerinizin ayak tırnakları uzuyor mu? bizimki yeni uzamaya başladı hiç kesmedim bu zamana kaar ayak tırnağını?

oğlumun bugün 4ü bitiyor dün dr götürdüm aşısı için 6,800kg,boyu 65cm,baş çevresi 40,5 ek gıdaya başlasmmı acaba sizn bebekleriniz 4 aylıkken kilosu nasıldı

X