2010 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

canlarım ben bugün iki kere yoğurt yapmaya kalktım olmadı olmadı.neolur yapan arkadaşlar bana ölçü verip yardımcı olurmusunuz

bnde ilk defa gecen gun yaptim biraz sulu oldu ama ilk deneme iucin gayet iyiydi bence afiytle yedim. ben 750 ml sute 1 yemek kasigi mayalik yogurt koydum bakalim bu sefer nasil olacak 3 saat sonra acacagim. sen nasil yaptin?

canlarım ben bugün iki kere yoğurt yapmaya kalktım olmadı olmadı.neolur yapan arkadaşlar bana ölçü verip yardımcı olurmusunuz

canım benim ben 150 cl lik meyve püresi cam kavanozları varya ona yaptım hazır sütle sütü kaynattım kavonoza koydum ılkılaşınca bi dolu çay kaşığı yoğurdu koydum karıştırdım sardım kavonozu sabaha kadar durduç sabahta buzdolabına koydum öğle sonu aldım olmuştu. içinede seftali rendeledim cici bebe koydum hımmmmm cokacimcoook

Buradan tüm arkadaşlarımı uyarıyorum odyometri uzmanı bir arkadaşım beni uyarmıştı, asla bebeğinize yatarak mama vermeyin yada yatarak emzirmeyin, çok sakıncalı imiş, ileride büyük sorunlar yatarmış, orta kulak iltihaplanmasına neden oluyormuş, bebek sancı çeker sürekli kulağını tutar ve ağlarmış, dikkat edelim arkadaşlar.[/

bben yarım oturtarak mama veriyorum emzirirkende yatarak çünkü kolumdayken emmeyi sevmiyor hemen bırakıyor memeyi ama yastık koyuyorum tam yatmıyor bende yastık koyuyorum kafama ki biraz yüksek olayım diye geceleri yanım aldığımda bile yastık oluyor muhakkak her koşulda bebekler orta kulak iltihabı oluyor hele banyo sonrası rüzgarda almışsa yeğenimden biliyorum kayıvalidesi sağolsun ablamın banyodan 1 saat sonra balkona çıkarmış ertesi günü ateşlendi meğerse ortakulak iltihabı olmuş ...

herkese merhabalar.kızlar tatilden yarım geldik.kızım çok huysuzlandı 10 gün kalacaktık ama ancak 5 gün dayanabildik.bütün günüm hamakların başında geçti.dünden beri elini kulağına götürüp ağlıyor dün kulağını kıpkırmızı yaptı.2 doktora götürdük dün ikisi de kulağında bi sorun yok diyor.annem de dişi kulağına vuruyordur diyor.of bilmiyorum ya o ağladığı zaman içim parçalanıyor.böyle olan var mı
çok geçmiş olsun size hayırlısı ile sağsağlim çıkarır dişini de

selam hanımlar.
birkaç gündür yoktum geçmiş çokbirikkmiş bakamadım.herkes iyidir umarım.
alp için katı meyve sıkacağı aldım bugün ek gıdaya başladığımızda lazım olacak.fakir marka iyidir inşaallah netteki yorumlar pozitif ama bakalım kullanınca anlayacağız.

rendelemen en iyisi bence 9 ayına kadar canım herhangi bir sekilde metal yada elektrikli ile kullanmayı uygun görmüyorlar nedense dün kuzenime gittik onun doktoru bile öyle demiş cam rende en iyisi diyorlar posasını yemesi lazım suyundan en çok dedi...

Eymen yaklaşık 1 aydır ellerinden tutunca kendini kaldırabiliyor
Dün doktor Eymen'e hayret etti zaten ayaklarınıda çivi gibi basıyor...

Bu durum bence bebeğin kilosu ve aktifliği ile ilgili ayrıca öğrenmeyle de...
Eymen iri değil ve çok aktif bu yüzden kendini kolayca kaldırabiliyor ve bizde 1 aydır bunu yapıyoruz...

Biraz deneyin bakalım...

Hilal de iki ayağını da sıkıca basıyor ve 1 dk lığına da olsa ayaktayken oyun oynuyoruz kollarından tutup fış fış kayıkçıyı söyleyerek dengede duruyor Hilal çok hoşuna gidiyor gülücükler atıyor o susuyor ve beni dinliyor

günaydııınnn kızım yürütecine alışıyor düğmelerini keşfetmeye başladı elini wurdukça müzik çalması wak wak die ses çıkarması çok güldürüyor..

Öyle olması normalmiş canım ama bizimkinin kakası hep aynı renk çıkıyo.. Bizde mi bi gariplik var???

Dün Meg de söylemişti tutmuyomuş diye.. Ben de denemedim öyle olunca. Bu yoğurt mayalama konusunda benim kafam çok karışık.. İnek sütü vermeyin diyolar ilk 1 yıl. Annem ben küçükken süte su karıştırarak mayalarmış yoğurdu..
Bi de keçi sütüyle mayala demiş arkadaşlardan birinin dr u..
Devam mamasıyla mayaladığını söylemişti birisi de..Sanırım Jaleydi..
Bi arkadaşım da Hiç yoğurt mayalamadığını, Sütaş babymix verdiğini söylemişti. Ama onun üstünde de 6. aydan itibaren yazıyo...

onu diyen yalan diyor canım.. mama firmalarının uydurması 4aydan sonra gönül rahatlığıyla inek sütü werilebilir!!!!![/B]

herkese merhabalar.kızlar tatilden yarım geldik.kızım çok huysuzlandı 10 gün kalacaktık ama ancak 5 gün dayanabildik.bütün günüm hamakların başında geçti.dünden beri elini kulağına götürüp ağlıyor dün kulağını kıpkırmızı yaptı.2 doktora götürdük dün ikisi de kulağında bi sorun yok diyor.annem de dişi kulağına vuruyordur diyor.of bilmiyorum ya o ağladığı zaman içim parçalanıyor.böyle olan var mı
ilginç! diş olabilir dicem ama azı dişlerimi şişmişki kulağa wursun?
Buradan tüm arkadaşlarımı uyarıyorum odyometri uzmanı bir arkadaşım beni uyarmıştı, asla bebeğinize yatarak mama vermeyin yada yatarak emzirmeyin, çok sakıncalı imiş, ileride büyük sorunlar yatarmış, orta kulak iltihaplanmasına neden oluyormuş, bebek sancı çeker sürekli kulağını tutar ve ağlarmış, dikkat edelim arkadaşlar.

yasemincim herşeye bişey buluyolar bunlar olasılık.. öle yapma böle yap deli ediolar adamıalsanaalsanasmile zamane bebikleride pek bi narin:KK1: bnde ayfere katılıyorum yatarak daha werimli emzirdiğimi düşünüyorum çok rahat ediyor kuzu özellikle sabahları emerek uyuyor yanımda.. zaten hawalar sıcak bu boğulası hawada birde çocuğu kucakta emzirmek çok beter bişi oluyo ter içinde kalıyo kuzu...

günaydın iyi pazarlar herkese;
dışarısı felaket sıcak walla
hasret hayırlı olsun yeni yürüteçiniz çok çabuk alışır Ceren ....
İnek sütünü sadece mama yapan firmalar değil doktorlarda söylüyor 1 yaşına kadar kullanmayın diye yoksa doktorlaradamı güvenmeyeceğiz burada nerdeyse 70 kişiyiz hepimizin doktorları da farklı şeyler genelde söylüyor anlamış değilim...

ben inanmıyorum kesinlkle inek sütü hakkında ki saçmalıklara...
sonuçta dr kontrolünde hepimizin bebekleri.. drlarda mamacı olmuş! 2009 mart aneleriyle sohbetim oldu onlardanda bazıları wermişler bebişlerine inek sütü hiç birindede kansızlık falan olmamış. kimi 7.8.aydan itibaren biberonuna doldurup wermiş gece uyurken içmesi için!
dr kadir tuğcuda bu konuda bas bas bağırıyor 4 aydan sonra gönül rahatlığıyla werin die.. bn bazen katıyorum kahwaltılarına süt..
kardeşimde 4 aydan sonra süt bisküwi ile sütlü pirinçumuyla we sütlü mamalarla büyüdü çokta sağlıklıdır.. geçirdiği boğmaca dışında bi hastalığı yok..

Son düzenleme:
saol ayfercim ewet alışacak zamanla bu sabah koydum sağ sol yapmaya başladı bile eminim 1 haftaya kadar koşacak peşimdekaydirigubbakcemile3 tabi fazla tutmuyorum içinde, şimdilik..

ben inanmıyorum kesinlkle inek sütü hakkında ki saçmalıklara...
sonuçta dr kontrolünde hepimizin bebekleri.. drlarda mamacı olmuş! 2009 mart aneleriyle sohbetim oldu onlardanda bazıları wermişler bebişlerine inek sütü hiç birindede kansızlık falan olmamış. kimi 7.8.aydan itibaren biberonuna doldurup wermiş gece uyurken içmesi için!
dr kadir tuğcuda bu konuda bas bas bağırıyor 4 aydan sonra gönül rahatlığıyla werin die.. bn bazen katıyorum kahwaltılarına süt..
kardeşimde 4 aydan sonra süt bisküwi ile sütlü pirinçumuyla we sütlü mamalarla büyüdü çokta sağlıklıdır.. geçirdiği boğmaca dışında bi hastalığı yok..

bende şöyle bir sınama yaptım Hilal de canım normal sütle yoğurt yaptım az aldı keçi sütüyle yaptığım yoğurdu afiyetle yedi damak tadları ile alakalı daha erken bazı şeyleri vermek için ama vermem de demiyorum mesela enginar yapmştım onun suyudan iki tatlı kaşığı verdim...Salatanın suyundan 1 tatlı kaşığı verdim tavuk suyundan bir tatlı kaşığı verdim hergün değişik değişik tatlar deniyoruz...Ufak bir ekmek parçası verdim çiğnemesi için hoşuna gitti...Bu sabah kahvaltıda çay bardağıma göz koydu zilli 2 kaşık çay içirdim bayıla bayıla içti....benim ablamda yeğenime 10 aylık oldu mesela inet sütü hariç hepsinden yiyip içiyor ama doktoru yasaklamış diyorum ya hepimizin doktorları farklı şeyler söylüyor ...hepimizde aman yesinde beslensin biran önce diye herşeyi de vermemek lazım ek gıdaya geçtik mesela Hilal mamayı almıyor desem yeridir 2-3 günden beri döküyorum walla anne sütü ve ek gıdalar + yarım çay bardağı su içiyoruz artık

bende şöyle bir sınama yaptım Hilal de canım normal sütle yoğurt yaptım az aldı keçi sütüyle yaptığım yoğurdu afiyetle yedi damak tadları ile alakalı daha erken bazı şeyleri vermek için ama vermem de demiyorum mesela enginar yapmştım onun suyudan iki tatlı kaşığı verdim...Salatanın suyundan 1 tatlı kaşığı verdim tavuk suyundan bir tatlı kaşığı verdim hergün değişik değişik tatlar deniyoruz...Ufak bir ekmek parçası verdim çiğnemesi için hoşuna gitti...Bu sabah kahvaltıda çay bardağıma göz koydu zilli 2 kaşık çay içirdim bayıla bayıla içti....benim ablamda yeğenime 10 aylık oldu mesela inet sütü hariç hepsinden yiyip içiyor ama doktoru yasaklamış diyorum ya hepimizin doktorları farklı şeyler söylüyor ...hepimizde aman yesinde beslensin biran önce diye herşeyi de vermemek lazım ek gıdaya geçtik mesela Hilal mamayı almıyor desem yeridir 2-3 günden beri döküyorum walla anne sütü ve ek gıdalar + yarım çay bardağı su içiyoruz artık

aynen öle canım damak tadı we her bebek aynı değil işte kimine yumurta alerji yapar kimine yapmaz kimine inek sütü kimine keçi sütü.. mesela keçi sütüde bizim kızı kabz yaptıCADIARZU deneyerek öğreniyoruz işte ne yarıyor ne yaramıyor...
bizimkide öle ya korkuyorum yanında bişey yiyip içmeye ağlıyo elime bakıp dudaklarını emiyokaydirigubbakcemile3
ewet bizim kızda biberonu bıraktı gibi bişey çok sinirim bozuluyo almıyo uykuda ancak içirebiliyorum o da chicco biberonu almıyor artık dar ağızlıları alıyor niye böle oldu bilmiyorum yaaa..
bnde bazen yoğurt mayalayamamışsam babymix benim yoğurdumu weriorum hepsini yiyor.. doğala yakınmış.

aynen öle canım damak tadı we her bebek aynı değil işte kimine yumurta alerji yapar kimine yapmaz kimine inek sütü kimine keçi sütü.. mesela keçi sütüde bizim kızı kabz yaptıCADIARZU deneyerek öğreniyoruz işte ne yarıyor ne yaramıyor...
bizimkide öle ya korkuyorum yanında bişey yiyip içmeye ağlıyo elime bakıp dudaklarını emiyokaydirigubbakcemile3
ewet bizim kızda biberonu bıraktı gibi bişey çok sinirim bozuluyo almıyo uykuda ancak içirebiliyorum o da chicco biberonu almıyor artık dar ağızlıları alıyor niye böle oldu bilmiyorum yaaa..
bnde bazen yoğurt mayalayamamışsam babymix benim yoğurdumu weriorum hepsini yiyor.. doğala yakınmış.

bende deneyeyim babymix'i dün cam rendeyi kırdım yenisini alıcam ozaman alırım....BJK tişörtte yakışmış Ceren'e bende alıcam kızıma BJK hoş babası FB ama olsun onun aldığını bugün son kez giyip rafa kaldırıcam çünkü küçüldü eşime dedim artık BJK zamanı geldi dedim....:))) kızıyor bana

bende deneyeyim babymix'i dün cam rendeyi kırdım yenisini alıcam ozaman alırım....BJK tişörtte yakışmış Ceren'e bende alıcam kızıma BJK hoş babası FB ama olsun onun aldığını bugün son kez giyip rafa kaldırıcam çünkü küçüldü eşime dedim artık BJK zamanı geldi dedim....:))) kızıyor bana

merci şekerparem
e sırayla fb yi giydi dolaştı şimdi sıra bjk de:))) dene dene çok iyi yakalamışlar.. elmalısı falanda war!

şuan ek gıda topiğinde yazdığım tarifi yoğurtlu sebze çorbasını yapıyorum kızıma.. yine 3 saattir uyuyo benim kuzu.. uyanınca epey acıkmış olur öne meme sonra çorba weririm..
kabak patates hawuç az pirinç irmik kaynatıyorrum yoğurdu sulandırıp katıcam koyu kıwam oluncada soğutup wercem kızıma

bu cicibebenin ekmekleri war çorbaya falan doğranan onlardan almalıyım bugün..

2 yaşından sonra biberonla içmemeli çocuk sütü diyorlar zaten bende yatarak vermem bazen sabahları yatarak emziriyodum oda kulaklara vurmuş hiçbir huzursuzluğu yok maşallah hiçte hasta olmadı anlamadım gitti.bende muz versemde şeftali versemde aynen çıkıyo.milupanın sütlü pirinçlisini denedim onuda yemiyo fazla zaten buz oluyo 4-5 kaşıktan sonrası yok emziriyorum sebze vermedi daha dünde kaşık mamasını çıkardı durdu baş edemedim ıslak mendille sildim bugün mahvetmiş yüzünü.her ağızdan bişey çıkıyo valla.ben keçi sütünü antalyadan almam lazım oda ordan buraya gelinceye kadar bu sıcakta mahvolur pastörize sütle deniycem olmazsa bende babymax vericem.
--------ceren hanım pek bi şık valla babasının kızı olmuş tam bizdede baba fener anne cimbom bakalım çocuklar ne olcak?
-----handan diş çıkarcak olsa doktorlar bilir yaa bizimki 3 haftaya dişimiz yok dedi ilk diş soldan çıkıcakmış geçmiş olsun canım.

herkese merhaba.kızım hala elini kulağına götürüp ağlıyor.yarın kendi doktoruna götürcem.tatilde götürdüğüm 2 doktorda kulağında bişey yok çok hafif boğazı kızarmış ama antibiyotik alcak kadar değil,ilaca gerek yok dediler.ama kızım hala huzursuz ve acı çekiyor belli halinden.ya geçenlrde sağlık ocağındaki ebe bakmıştı diş çıkarıyor dedi damağı şiş ve beyazlamış.ablamında benimkinden 4 aylık büyük kızı var o da elini sürekli kulağına götürüp ağlıyordu doktoru diş kulağa vurabilir demiş.ben de acaba ondan mı dedim.çünkü doktorlar kulağında bişey yok diyorlar.acaba bide kulak burun boğaz uzmanına mı götürsem?ama bişey olsa çocuk doktoru da anlardı yani.of bilmiyorum ya.çocuğum acı çekiyor ve ben hiçbirsey yapamıyorum içim parçalanıyor.dört gözle yarını bekliyorum kendi doktoru ne diyecek bakalım.

X