2010 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Seyyalcim, krediniz hayırlı olsun, Allah ödeme kolaylığı versin, umarım istediğiniz gibi bir araç bulursunuz.

Ben çok fazla vermiyorum ekmek ama verdiğim kadarını severek yiyor, hem çocuklar ekmeği sever bilirsin, ben aşırı kilo yapacağını sanmıyorum.

saol canım benim inşallah hayırlısı ile buluruz eski de olsa bişiler artık babamın arabası ile git gel yapmak durumunda kalmayız yazık babamda arabasız kalıyor o yaşta adam torununa feda ediyor kendini :))::)

ya aslında annem diyorki eskiden köylerde tülbentin içine ekmek ve şekeri ıslayıp sararalrmış çocuk akşama kadar onla oyalanır acıkırsa açlığını bastıtrırmış anneannem onca işin gücün rasında nasıl yapayım ben 12 çocuğu öyle büyüttüm diyor ki biz ankaralıyız ben hiç görmedim ne dayımalrda ne teyzemlerde nede annemde şeker sorununu bilrmiyorum şaşkınım inşalalh zararı olmaz diyorum...

aşkım ekmegi eline dişleri kaşındıgı için veriorum oyalansın bizle masada diye yoksa yiyemiyo su anda zaten..ama sen nası alırsın ekmegimi elimden diye yolacagdı beni hahaytt..

ewet ya kabak patates havuc pirinc ten yaptım bugün farklı yapceemmmkaydirigubbakcemile5

ben oyalanması için file içinde mevve veriyorum bayılıyor yani :):):) ek gıdalarıda annem vermeyi beceremedi :):) o sadece mama veriyor bizim zillininde huysuzluğu mamdna yana içine bir ytane kesme şeker atmadan yemiyor çok korkuyorum ilerde zararlı oalcak diye

günaydın canlar.kandiliniz mübarek olsun dualarımız kabul olsun.

biz oğluşla gene attiklere gideceğiz bugün:eek::emir_bebek:.

attik yani adda mı gidiyorsunuz oğluşunu öp benim yerime .... kokulu kokulu ben kızımı öpemiyorum öğle arasını bekleme gerek :KK43::KK43::KK43:

Günaydın canlarım,

Kötü bir haftasonu geçirdim. Hem evin durumu yetti artık, hem de bu hastalığın belirtileri kendini göstermeye başladı. Tansiyonum yükseliyor, kalbim çok hızlı atıyor, yattığım yerden kalkamıyorum. Doktor ilacın dozu az geliyor olabilir dedi, o yüzden sabah yine kan vermeye gittim. Doz artarsa Doruk'u emziremeyecekmişim :KK43:(((

Günaydın canlarım,

Kötü bir haftasonu geçirdim. Hem evin durumu yetti artık, hem de bu hastalığın belirtileri kendini göstermeye başladı. Tansiyonum yükseliyor, kalbim çok hızlı atıyor, yattığım yerden kalkamıyorum. Doktor ilacın dozu az geliyor olabilir dedi, o yüzden sabah yine kan vermeye gittim. Doz artarsa Doruk'u emziremeyecekmişim :KK43:(((

Canım tiroitler seni zorluyor bilirim şimdi nefesi bile zor alıyorsundur.Kalbin çıkacakmış gibi atıyor ve sen kolunu bile kaldıramıyorsun bu nedenle.Eve gittiğinde dinlenmen gerek.Bir müddet daha zorlayacak bu seni çünkü evveli yok yeni gelmiş bu hastalık sana.İnan zamanla buna bile alıştım ben sadece çok sinirli olma durumu insanın hayatını allak bullak ediyor.Geri kalanı bir şekilde zor olsada kontrol edebiliyorsun.Şimdi sakin olmaya çalış desem mümkün değil bu nabzınla ilişkili o hızlı attığı sürece sen çıldırmak üzere olursun.Bir şekilde nabız atışını kontrol altına almaları gerek.Yoksa gerçekten sinirlerin çok yoracak seni.Bende kaç gündür sinirden her yeri dişlemek istiyorum......

Günaydın canlarım,

Canıımmm, kıyamam sana ben, nedir senin bu çektiğin yaa, emziremeyecem diye üzüldükçe, evdekilere kafayı taktıkça daha da hasta olursun bak, biraz akışına bırak, olan bize oluyor, üzenler yine aynı tas aynı hamam devam ediyorlar hayatlarına, bu gece kandil, hep birlikte dua edelim, Allah dualarımızı kabul edecektir, sen kendine dikkat et ve en az hasarla bu tiroidden kurtulmaya bak, kan sonucunu burayada yaz, merak ederim, inşallah doz artmaz..

Seyyalcim, bana ekmek verme diyorsun, senin yaptığın doğru mu mamaya şeker katmak :)) cicibebe bisküvisi ile dene birde, belki o zaman daha kolay içer mamayı, biberona sıcak suyu koyunca bir tane bisküvi at ve çalkala, sonrada mama ilave et, bir dene bakalım, şekerden daha yararlı hiç değilse bisküvi :))

Günaydın canlarım,

noolduki burcu ne hastalıgı analamadım

Canım tiroitler seni zorluyor bilirim şimdi nefesi bile zor alıyorsundur.Kalbin çıkacakmış gibi atıyor ve sen kolunu bile kaldıramıyorsun bu nedenle.Eve gittiğinde dinlenmen gerek.Bir müddet daha zorlayacak bu seni çünkü evveli yok yeni gelmiş bu hastalık sana.İnan zamanla buna bile alıştım ben sadece çok sinirli olma durumu insanın hayatını allak bullak ediyor.Geri kalanı bir şekilde zor olsada kontrol edebiliyorsun.Şimdi sakin olmaya çalış desem mümkün değil bu nabzınla ilişkili o hızlı attığı sürece sen çıldırmak üzere olursun.Bir şekilde nabız atışını kontrol altına almaları gerek.Yoksa gerçekten sinirlerin çok yoracak seni.Bende kaç gündür sinirden her yeri dişlemek istiyorum......

Bi de bu tiroidin Graves diye bi türüymüş, vücudu çok hırpalar dedi doktor. Sinir ve çarpıntı mahvediyor beni gerçekten. Biraz kendi kendime kalabilsem en azından sinirim yatışır belki ama o da mümkün değil ki... Emziriyorum diye en düşük dozda vermişti ilaçları, o yüzden kontrol altına alamadı herhalde...

Canıımmm, kıyamam sana ben, nedir senin bu çektiğin yaa, emziremeyecem diye üzüldükçe, evdekilere kafayı taktıkça daha da hasta olursun bak, biraz akışına bırak, olan bize oluyor, üzenler yine aynı tas aynı hamam devam ediyorlar hayatlarına, bu gece kandil, hep birlikte dua edelim, Allah dualarımızı kabul edecektir, sen kendine dikkat et ve en az hasarla bu tiroidden kurtulmaya bak, kan sonucunu burayada yaz, merak ederim, inşallah doz artmaz..

Canım benim, aynen, evdekiler böyle yaptı zaten beni, işe gelirken bişeyim yoktu, iki gün evde olmak yetti... Umurlarında bile değil, ben yataktan kalkamadıkça onlar iyice yayılıyorla eve, delirecem sanırım. Allah'a çok şükür ki oğlum var, çok şükür çok sağlıklı, o olmasa hiç birini bir dakika bile çekmem... Cumartesi günü ilk defa ciddi ciddi ayrılalım demeyi düşündüm eşime, ama o kadar pervane oldu ki etrafımda, diyemedim :) Sonuçları yazıcam tabi...

Hepimizin kandili mübarek olsun, Allah'ın bütün dualarımızı kabul etsin...

Seyyalcim, bana ekmek verme diyorsun, senin yaptığın doğru mu mamaya şeker katmak :)) cicibebe bisküvisi ile dene birde, belki o zaman daha kolay içer mamayı, biberona sıcak suyu koyunca bir tane bisküvi at ve çalkala, sonrada mama ilave et, bir dene bakalım, şekerden daha yararlı hiç değilse bisküvi :))

Arkadaşlarım, bebeklerinizi şekerden ve içine şeker katılmış gıdalardan ne kadar uzun süre uzak tutabilirseniz o kadar iyi... Bildiğimiz kesme ve toz şekerin vücuda hiç bir faydası yok, aksine hormonal dengeyi alt üst ediyor, doğal olmadığı için vücut kabul edemiyor. Vermeyin şeker, meyve verin onn yerine, yoğurduna mamasına meyve suyu püresi katın, vitamin alsın yavrucaklar...
noolduki burcu ne hastalıgı analamadım

Canım Tiroid hormonlarım fazla çalışıyormuş, bu durumun Graves diye özel bi hastalığı varmış, ondan olmuşum ben doğumdan sonra...

Son düzenleme:
Bi de bu tiroidin Graves diye bi türüymüş, vücudu çok hırpalar dedi doktor. Sinir ve çarpıntı mahvediyor beni gerçekten. Biraz kendi kendime kalabilsem en azından sinirim yatışır belki ama o da mümkün değil ki... Emziriyorum diye en düşük dozda vermişti ilaçları, o yüzden kontrol altına alamadı herhalde...

Canım benim, aynen, evdekiler böyle yaptı zaten beni, işe gelirken bişeyim yoktu, iki gün evde olmak yetti... Umurlarında bile değil, ben yataktan kalkamadıkça onlar iyice yayılıyorla eve, delirecem sanırım. Allah'a çok şükür ki oğlum var, çok şükür çok sağlıklı, o olmasa hiç birini bir dakika bile çekmem... Cumartesi günü ilk defa ciddi ciddi ayrılalım demeyi düşündüm eşime, ama o kadar pervane oldu ki etrafımda, diyemedim :) Sonuçları yazıcam tabi...

Hepimizin kandili mübarek olsun, Allah'ın bütün dualarımızı kabul etsin...

Canım doktor bir şekilde çözecektir merak etme.İnş. bebişin ve sütün etkilenmeden halledersiniz.Ama eğer etkilenirsede üzülme bu zamana kadar bile verdin çok şükür kızına süt.Önce senin sağlığın sen iyi olmalısınki evladında iyi olsun.Rabbim yardım ederde inş. şu tependekiler gider bir an önce.....

iyi gezmeler anne ogul sizee...kuduruk ALP İMİ öp benim için anasıııııı:)

attik yani adda mı gidiyorsunuz oğluşunu öp benim yerime .... kokulu kokulu ben kızımı öpemiyorum öğle arasını bekleme gerek :KK43::KK43::KK43:
öptüm kızlar sizin için oğluşumu.ama oğluşunda sizden bir isteği varmış kızlarınızı onun yerine öpecekmişsinizaklinialirimsmile

hee canım adda oluyor o.ama attik yazgı dilizemuszemus.

Günaydın canlarım,

canım yaa yetti artık tabii canına geçmiş olsun.artık emzirememe korkusunu birkenara at lütfen nerdeyse 5 aylık oldu doruk şimdiye kadar aldığı süt yeter ona ki stoğunda var oluruna bırak bu sebeple yıpratma kendini ne olur.
evdeki oturan boğa kabilesine gelince onlara çok şey söylerimde üyeliğimi iptal ederler:eek:klava:.bunu kendi lehine çeviremez misin?eşin madem ki haline üzülüp pır dönüyor etrafında sende al karşına konuş.ben dayanamayacağım davranışları benim daha kötü olmama sebep oluyor ya onlar gitsin yada birsüre ben falan desen.tamamen değil ama oğluşun var.ben inanıyorum ki burcu eşin seni seviyor ve kaybetmek istemez asla.

birde alp kendini anakucağından atıyor artık.ayaklarından güç alıyor kaldırıyor kendini öne atıyor.sabah ona koyup lavaboya gittim bir geldim ki kafa anakucağının oratasında ayaklar boşta:bbo:

birde alp kendini anakucağından atıyor artık.ayaklarından güç alıyor kaldırıyor kendini öne atıyor.sabah ona koyup lavaboya gittim bir geldim ki kafa anakucağının oratasında ayaklar boşta:bbo:

Canım şu aralar çok dikkat etmek gerek artık vücutlarını kaldırıp döndürebiliyorlar.Bneim kızda hiç bıraktığım gibi durmuyor.Yüz üstü dönmüş oluyor geldiğimde.Artık zaten hiç yatası yok sürekli kaldırıyor kendini.Popişide kaldırabildikmi zaten hiç tutamayacağız bunları.

Canım doktor bir şekilde çözecektir merak etme.İnş. bebişin ve sütün etkilenmeden halledersiniz.Ama eğer etkilenirsede üzülme bu zamana kadar bile verdin çok şükür kızına süt.Önce senin sağlığın sen iyi olmalısınki evladında iyi olsun.Rabbim yardım ederde inş. şu tependekiler gider bir an önce.....

Sağol canım inşallah...

Bi de benim oğlum var :) Kimbilir, belki bi de kızım olur opuyorumnanaktan

öptüm kızlar sizin için oğluşumu.ama oğluşunda sizden bir isteği varmış kızlarınızı onun yerine öpecekmişsinizaklinialirimsmile

canım yaa yetti artık tabii canına geçmiş olsun.artık emzirememe korkusunu birkenara at lütfen nerdeyse 5 aylık oldu doruk şimdiye kadar aldığı süt yeter ona ki stoğunda var oluruna bırak bu sebeple yıpratma kendini ne olur.
evdeki oturan boğa kabilesine gelince onlara çok şey söylerimde üyeliğimi iptal ederler:eek:klava:.bunu kendi lehine çeviremez misin?eşin madem ki haline üzülüp pır dönüyor etrafında sende al karşına konuş.ben dayanamayacağım davranışları benim daha kötü olmama sebep oluyor ya onlar gitsin yada birsüre ben falan desen.tamamen değil ama oğluşun var.ben inanıyorum ki burcu eşin seni seviyor ve kaybetmek istemez asla.

Nasıl ağzından bal damlıyor :) Mail at sen bana söylemek istediklerini kaydirigubbakcemile3
Dün sabah kendisi bana küçük bir sözlü saldırıda bulundu, ben de işine gelirse, gelmiyorsa adli tatil eylülde bitiyor dedim, aklı başından gitti valla... Her gece ben yattıktan sonra anasıyla lak lak yapan adam, dün gece benimle aynı zamanda yattı da, masaj bile yaptı... Seviyor beni biliyorum, ben de onu seviyorum ama çözemiyoruz işte... Hastalığı kullanmayı düşündüm ama onu da beceremedim henüz, ne bileyim çok ayıpmış, Allah'ın gücüne gidermiş de daha çok hasta olurmuşum gibi geldi :)

Kuduruk Alp opuyorumnanaktan
Bizim evde de var onun gibi bi tane, ne ana kucağı ne mama sandalyesi, ne oyun halısı, hiç bir yerde tek başına bırakamıyorum artık, ya kalkmaya ya da emeklemeye çalışıyor sıpa :asigim:

Canım şu aralar çok dikkat etmek gerek artık vücutlarını kaldırıp döndürebiliyorlar.Bneim kızda hiç bıraktığım gibi durmuyor.Yüz üstü dönmüş oluyor geldiğimde.Artık zaten hiç yatası yok sürekli kaldırıyor kendini.Popişide kaldırabildikmi zaten hiç tutamayacağız bunları.
yaa evet artık yanlız bırakılmayacaklar bende düz yatırıyorum ters buluyorum benimkini.çok dikkat gerekiyor artık bu kuduruklara.
Sağol canım inşallah...

Nasıl ağzından bal damlıyor :) Mail at sen bana söylemek istediklerini kaydirigubbakcemile3
Dün sabah kendisi bana küçük bir sözlü saldırıda bulundu, ben de işine gelirse, gelmiyorsa adli tatil eylülde bitiyor dedim, aklı başından gitti valla... Her gece ben yattıktan sonra anasıyla lak lak yapan adam, dün gece benimle aynı zamanda yattı da, masaj bile yaptı... Seviyor beni biliyorum, ben de onu seviyorum ama çözemiyoruz işte... Hastalığı kullanmayı düşündüm ama onu da beceremedim henüz, ne bileyim çok ayıpmış, Allah'ın gücüne gidermiş de daha çok hasta olurmuşum gibi geldi :)

Bizim evde de var onun gibi bi tane, ne ana kucağı ne mama sandalyesi, ne oyun halısı, hiç bir yerde tek başına bırakamıyorum artık, ya kalkmaya ya da emeklemeye çalışıyor sıpa :asigim:
yaa tamam belki doğru bişey değil bu ama başka türlü anlamıyorsa ne yapılabilir ki?hem yalan değil onları gördükçe sinirlerin dahada zıplamıyor mu?buda seni kötü etkiliyor.bak madem korkuyor da gitmenden değerlendir bunuaklinialirimsmile

biz yanmışız bu bebiklerden bu modeller hep böyle demekkikaydirigubbakcemile3

şşttt babsı duymasın biizmkiçok kıskanır kızını :):))))9

bosna hakkında yaptığın tüm yorumalra katılıyorum cnaım ...

Arkadaşlarım, bebeklerinizi şekerden ve içine şeker katılmış gıdalardan ne kadar uzun süre uzak tutabilirseniz o kadar iyi... Bildiğimiz kesme ve toz şekerin vücuda hiç bir faydası yok, aksine hormonal dengeyi alt üst ediyor, doğal olmadığı için vücut kabul edemiyor. Vermeyin şeker, meyve verin onn yerine, yoğurduna mamasına meyve suyu püresi katın, vitamin alsın yavrucaklar...

Canım Tiroid hormonlarım fazla çalışıyormuş, bu durumun Graves diye özel bi hastalığı varmış, ondan olmuşum ben doğumdan sonra...

canım çok haklısın ama şimdi hrro baby nin mamasını buldum laktoz içeriyor böylece zilli onu sevdi ve yiyor aslında aptamil daha vitaminli ama yemiyor bizimki neyseki öğle aralarında ben emziriyorum akşamda saat en geç 5 e kadar beşte yine ben yanındayım zilloşumun...

tatlım bu arada çok geçmiş olsun yazın söyledikerline aynen katılıyorum ....

hhiç doğru değil ama işte napalım annem bu yöntemi uygulamış doyuramadığı gibi şeker koymuş anca öyle yemiş mamyı . ya sütüm bo lolsa sağıp göndereceğim yukarı ama sütüm az işte :KK43::KK43:(

iyi akşamlar canlar...
kimse yok ama genede yazayım rahatlarım belki.kocam ve oğlumla geçirdiğim çok güzel günün ardından şimdi sinir küpü gibiyim.kaynanam biz evde yokken evime girip çıkıyor yaa deli edecekler beni.kapımı kitliyorum gidiyorum geliyorum açık.tabii anahtarın yedeği var onlarda eksik olur mu hiç?neymiş bayat ekmek bakmış banada söylemiyor oğluna söylüyor.o bahaneyle oda oda gezmiştir kesin durmaz.kocamada "bu ev benim değil inşaallah birgün gerçek sahiplerine kalır bende çeker giderim buraya gelmeyi kabul ettiğim güne lanet olsun annen evi kolaçan ettmiştir dedikodumu yapar gene nasıl olsa alışkın" dedim.

işin zor canım benim ablama da yapardı kayınvalidesi o yatak odasının kapısını kitlerdi ve eşine de demiş ki annen istediği yerleri dolaşsın ama yatak odama girmesin demiş eniştem de annesine bisey alacaksan yerlerini söyle aynur versin demiş ama yatak odasında istediğini bulamazsın demiş anahtarı bende demiş.Eniştemde kızmış yani anlayacağın ...Ya sonra ne oldu dersin kayınvalidesi ablama temelli taşındılar ama yatak odasına girmez çünkü o lafı yedikten sonra birdaha girer mi ? 2 yıldır beraber kalıyorlar ve ömründen ömür gidiyor ablamın onun yüzünden işten de çıktı ooo yazgıcım sen lafını esirgeme yada eşine söyle o

ii kşamlar hanımlar nasılsınız ben sinirliyim ya bu aralar oğlum çok değişti hırçınlaştı uyku uyumoyor ne gündüz ne gece bende bel fıtığı omirilik kayması var lanet olsun ki doktor dinlen deedi eşim 1 aydır yeni bi işe girdi sözde haftasonları tatil işe girdiğinden beri hep gidiyo akşamları yüzünü bile göremez oldum evi taşıdım dinlenemedim üstüne oğlum bugün evde diye sevindim aradılar işten acil gel dediler gitti sonra yine geldi müdür sabaha kalmasın bu iş demiş az önce geldi sinirden ağladım oğlumda durmuyodu aldı oğlunu gitti kavga ettim yeter ya bende insanım inanın berbat durumdayım bi kere bile oturup dinlenemedim ya yoruldum çok yoruldum şu rahatsızlıklar da beni mahvediyo oğlum neden böyle oldu onuda bilmiyorum psikolojim berbat off ya offf

annen yok mu canım sana yardım edebilecek birileri hç olmazsa dinlenmiş olursun evle ilgilenirler sende oğluna vakit ayırırsın...geçmiş olsun bu arada sana da

Sağol canım inşallah...

canım yaa yılda kaç gün kalıyorlar sabret biraz benimkiler de cümbür cemat geliyorlar ki ço kdağınıkalırdır ben kapatıyorum gözlerimi bi açıyorum gitmişler :):):) yılda 15 en fazla :))::)
onalr gidince de evde bir temizlik yapıyorum bitiyor tabi 15 günde sanki yoğun bir şok tedavisi gibi geçiyor bazen saniye bile sabredfecek gücüm yok gibi geliyor ama çevir kafanı bebeğine bak onun için iyi ol.... yaw bütün kaynanaları kaynana olduktan sonra imha etsek :):):

X