2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

bişey soracağım bebeğim kustuğunda çok kötü kokuyor normalmi.yoksa üşüyormu bu cocuk.

teşekkür ederiz tutkucum senin oğlunun uyumasıda dillere destan yani kırkbir kere maşallah çok tatlı bi bebek rabbim nazarlardan saklasın oğlum uykusunda 2 saate girdi gözlerim yaşardı bu kadaruyuyacağını görecekmişymişim acabakaydirigubbakcemile3

evet canım allah nazardan saklasın geçen akşam arkadaşilarımız geldi oğulları 7 aylık bi dk yalnız durmuyomuş saatlerce uğraştırmadan uyumuyomuş..bizimkini gördüler kendi halinde sessiz sessiz yatıyo kendi kendine uyuyo uyanıyo..dillerinden düşürmediler ondan beridir duayla uzaktan yakından alakası olmayan ben kitap aldırdım her akşam nazar duası okuyorum..allah hepimizin bebeklerini nazarlardan korusun..bebişinin uykusuda daim olsun inşallahopuyorumnanaktan

kızlar merhaba benim kızımgeceleri hiç uyumuyor gün boyu uyuyor akşam 6dan sonra 3-4e kadar uyanık ne yapcam yeni huylar edindi önceden 12 gb uyuyordu şimdi en az3-4 ne yapcam ben uykuszluktan mahvoldum doymuyormu bilmyorum mız mızlanıyor ayağa kalkıp gezince susuyor aç olsa kıyameti koparır bugün o yatınca hemn bnde yattım 1,5 saat uyumuşuz off tutku sen haline şükret maşlh bebişine .

kızlar merhaba benim kızımgeceleri hiç uyumuyor gün boyu uyuyor akşam 6dan sonra 3-4e kadar uyanık ne yapcam yeni huylar edindi önceden 12 gb uyuyordu şimdi en az3-4 ne yapcam ben uykuszluktan mahvoldum doymuyormu bilmyorum mız mızlanıyor ayağa kalkıp gezince susuyor aç olsa kıyameti koparır bugün o yatınca hemn bnde yattım 1,5 saat uyumuşuz off tutku sen haline şükret maşlh bebişine .

bizimde gündümüz gece gecemiz gündüz hala düzelmedi gündüz uyuyo akşam da şölyle böyle geçiyo ama gece 11.30 uyanış saati cin gibi açıyo gözlerini 4 e kadar ayaktayız

senin süre az hante bizimki dün akşam 9 buçuktan sabah sekize kadar uyumadı sonra bayıldı kaldı

aynen yaa benımkıde sabah 7 de bayıldı ıyı senınkı 9.5 mus bızımkı aksamustu 4 ten ıtıbaren hıc uyumadı desem yerı cunku 5 dk dan fazla yummadı gozlerı

allahım ya nasıl düzelticez kızlar ne yapalım benimki şimdi geri uyudu iyimi kaldırcam vallaha sabhtan beri mızmızlandı bi uyudu bi uyandı yine uyudu annemi aradı 10 gb yıkayıp yatrcam 2-3 gece banyo yapınca uyuyor öyle gece uyumaya alıştırcam dur bakalım ne etkisi olcak

bişey soracağım bebeğim kustuğunda çok kötü kokuyor normalmi.yoksa üşüyormu bu cocuk.

Kustuktan sonra kiyafetleri ya da vucudunda eksi eksi kokar tabi ki ama uzerini degistirip bebegi de temizlersen koku kalmaz. Ama bebek usutuyor mu dikkat et sen yine de.

Canim benim oglan cok kusmuyor aslinda nadiren oluyor tabi. Ust kat komsumun da 2 aylik oglu var o cok kusuyor ama masallahi var nasil tombis bisi:) Doktor onlara demis ki, emdikten sonra hemen yatirmayin bir sure dik tutun onlar da car seat'e yani araba koltuguna koyuyorlardi gerci yine de kusuyormus ama kafamçokkarıştı

saolun kızlar cevaplarınız için bu kusma meselesi çok kafama takılıyor.evin sıcaklığı 23-24 arasında bebeği içine uzun kollu bady üzerinede penye takım giydiriyorum üzerinede yün yelek.ayaklarınada çorap ayaklı penye pantolon üzerinede yün patik giydiriyorum sizce bu çocuk bu kadar giyinmeye üşüyormudur.sık sık kontrol ediyorum eli yüzü sıcak elimi içinede sokuyorum oralarda sıcak.ama çok kusuyor bide kusmuğu kokuyor ne yapayım.daha doktor randevumuzada çok var acaba telefondamı arayıp sorsam.

saolun kızlar cevaplarınız için bu kusma meselesi çok kafama takılıyor.evin sıcaklığı 23-24 arasında bebeği içine uzun kollu bady üzerinede penye takım giydiriyorum üzerinede yün yelek.ayaklarınada çorap ayaklı penye pantolon üzerinede yün patik giydiriyorum sizce bu çocuk bu kadar giyinmeye üşüyormudur.sık sık kontrol ediyorum eli yüzü sıcak elimi içinede sokuyorum oralarda sıcak.ama çok kusuyor bide kusmuğu kokuyor ne yapayım.daha doktor randevumuzada çok var acaba telefondamı arayıp sorsam.

bence bi sor canım ayrıca bebğin üşütmesinden çok anne sütü veriyorsan sen üşütmende geçiyordur bende duş almıştım geçen gün çorapsız gezdim o gün kustu anladımki benden geçiyor sütünden geçer sende çok dikkat et gece emzirirken yataktan kalkınca bi yelek giy terli oluyoruz emzirirken üşütrsün anlamazsın oda bebeğe geçer bence sen üşütyorsun çünkü bebiş sıkı giydiryosun yazdıklarına göre sen dikkat et bakalım patik giy yelekli sıkı giyn bi kaç gün nasıl olcak bi dene istrsen büykler derşlerya sütün üşür diye öyle bi olay olabilir

kızlar sozde net acık ama tabıı ben alıntılara cevap yazamadım bırturlu yıne mısafır gelecek kapamam lazım offf.

feyzae haklısın gece ter içinde uyanıyorum bebek ağlamasın diyede hemen emzirmeye başlıyorum o arada üşüyorum aslında birazda dikkat edeyim bakayım biraz düzelecekmi.

kızlar moralım duzeldı
doktorumuzu degıstırdık çok memnun kaldım bugunkı drdan
moralım o kadar duzeldıkı
4280gr 57 cm ömerim
1 hafta sonra yıne gıdecez
sutumun yetıp yetmedıgını soylıycek yetmezse mama verecek
ınsallah yetecek
2 gun sonra 40mız cıkıyor
bızden haberler boyle

merhabalar,
kızım çok az uyuyor,bu gece 1 den bu yana hiç deliksiz 1 saat uyumadı,
yanımda beki uyur die yanıma alıyorum gece yine uyumuyor,
sürekli mızmız,ağlıyor,kucağımda gezdirince susuyor,
kaç gündür böyle ,bitkin durumdayım,
ne gece ne gündüz uyuyor:KK43:(
off offff bu bebişler fabrikasyonmudur nedir hepimizde aynı sorun biz hergece uyuma saatimizi ileriye atıyoruz gecede denemez ya bu sabah en son 7 de anneme devrettim vurdum kafayı saat 8 de uyumuş gece gündüz kavramı diye bişey yokk... gaz olayı gece şiddetleniyor evin içinde o ağladıkça "pis gaz pis gaz" diye naralar atıyoruz bizimkide kucakta uyuyor koyduğun anda başlıyor :KK43:(((((((((

selammm

simdi de rezne-ihlamur-kimyon-isirgan cayi iciyorum.onceden ayri ayri icerdim simdi hepsini birden demmliyorum (sabah doktorumdaki doktorun verdigi tarif)
sabah bende izledim siparişlerimi verdim eşim almış bakalım tadı nasıl olcekk!!!

rylai korkma tekrarlamaz insallah ama arada olur.cok icmiş senin ibıdık.en azından rahatla biraz bak masallahh sut var.benimkide bir kac kere beni sasirtti kusarken.eger surekli kusuyorsa ust uste belki usumus olabilir
kızlar bizde kendimizi koruyalım yataktan kalkar kalkmaz üzerinize yelek ya da hırka alın anne sırtını üşütmeyecekmiş

aşıya gittik pazartesi gel dediler bi sorun olmazmış verem aşısını açarlarsa bozulurmuş bi kaç gün geçmesi sorun olmazmış benim de tetenoz aşım vardı 2. aşı ekimdeydi şimdi 3.yü olacaktım sana yanlış demişler 2. aşıdan 6 ay sonra olacaksın diğer ay gel dediler bizim hemşirwe yoktu sanki beni başlarından savıyorlar gibi geldi
ben ekimde olmuştum 2.aşıyı birdahakine Nisan demişler

kızlar selaaaam,
dayandım aşureye bebişim gazdan yerinde duramıyor yaaa, aşure yiyen ve başına bu gelen benden baka armut var mı içinizde?
:)))))))))))))))))))))))))))))))))

oferta peki nasıl kusuyo süt kesiği gibimi yoksa su gibimi

sağlıkocakları saat kaçta açılıyor biliyormusunuz

juli bugün aşıya gidecekti melisa ateşlendimiki

aşkitom sevindim düzelmene herşeyin başı moral
kaç gün önce gitömiştiniz dr a o gğün kaç kiloydu

sagol ruzgar
5 gun once gıtmıstık
4040grdı
ama o doktoru begenmedım
ıyı ıyı deyıp gecıyor kenara
ama bugun baska yere dr gıttık