2011 Kasim-Aralik Aylarında Tüp Bebekle Anne Olacaklar

sagol rudicim iyiyiz birazcık yorgun kardesimin dügünü oldu 1 hafta çönce kosusturmayla gecti 11 gün kadar da babama noral olsun diye yanında kaldım bugün itibarı ile evimdeyim
,sükürler olsun inşş bebeişlerde üzmez beni
sen nasılsın neler yapıyosun götüedün mü kontrele bebişleri ne dedi
ben burada tarhana corbasıda vermeye basladım

sagol rudicim iyiyiz birazcık yorgun kardesimin dügünü oldu 1 hafta çönce kosusturmayla gecti 11 gün kadar da babama noral olsun diye yanında kaldım bugün itibarı ile evimdeyim
canım kardeşine mutluluklar birömür boyu.
size de değişiklik olmustur 10 gün ev dışında geçirmek.
doktor havalardan dedi bir de oğlum için geniz etinden dolayı terliyor olabilir dedi.. yalnız geniz eti varsa bile 2,5 yaşından önce alınmıyormus.

ben iyiyim hep evde ve bebklerde akşam üstleri parka iniyoruz hava alıyorlar.
ben henüz tarhana vermedim. hazır mı aldın yoksa yaptın mı tarhanayı ?
7 aylık kontrole gittik.kan sayımı falan yapıldı her ikisinin de değerleri iyi çıkt.
yalnız oğlum 2 gündür ateşi ve ilk hastalığı kan idrar tahlili yapıldı bir şey çıkmadı dişten olabilir dedi,biraz da boğazını tahrişli buldu ateş düşürücü verdi. ateşten pipisinin ucuda kızardı,orayada bir merhem sürmeye başladık ateş bitti,yalnız bitkin ve mazlum henüz kendine gelemedi daha..
kızın kilosu 8 200
oğlanın kilosu 8 800 olmuş.
henüz dişimizde çıkmadı. beklemedeyiz.
seninkiler nasıllar ?

canım kardeşine mutluluklar birömür boyu.
size de değişiklik olmustur 10 gün ev dışında geçirmek.
doktor havalardan dedi bir de oğlum için geniz etinden dolayı terliyor olabilir dedi.. yalnız geniz eti varsa bile 2,5 yaşından önce alınmıyormus.

ben iyiyim hep evde ve bebklerde akşam üstleri parka iniyoruz hava alıyorlar.
ben henüz tarhana vermedim. hazır mı aldın yoksa yaptın mı tarhanayı ?
7 aylık kontrole gittik.kan sayımı falan yapıldı her ikisinin de değerleri iyi çıkt.
yalnız oğlum 2 gündür ateşi ve ilk hastalığı kan idrar tahlili yapıldı bir şey çıkmadı dişten olabilir dedi,biraz da boğazını tahrişli buldu ateş düşürücü verdi. ateşten pipisinin ucuda kızardı,orayada bir merhem sürmeye başladık ateş bitti,yalnız bitkin ve mazlum henüz kendine gelemedi daha..
kızın kilosu 8 200
oğlanın kilosu 8 800 olmuş.
henüz dişimizde çıkmadı. beklemedeyiz.
seninkiler nasıllar ?

Canim bu ara bence havalarinda etkisi var, benim oglumd ailk hastaligini yasadi, atesi cikti 39 kusurlere, halsizlik istahsizlik bir hafta sirf anne sutu o da az bisey inanki suzuldu cocuk, cocuklarda hastalik sayiden cok zormus hem onlar hem bizim icin... insanin ici icini yiyor nasil dikkat etmedim diye... ben doktora goturdum arkadaslar hicbirsey vermedi gerek yok kendiliginden gecer dedi,oyle oksuruyorduki zature olcak diye yine goturdum ama doktor onemli degil dedi sadece ates dusurucu ve burun tikanikligi icin dogal su burnuna onlarida rafdan aldim kullandikm burdaki doktor cok ciddi olmadiktan sonra hicbirsey vermiyorlar...

Canim bebisler cok gzuel kilo almis:nazar::nazar::nazar: ben 6 ay 3 haftalikken goturdum rahatsiz olunca 100 gr almisti ama ben vermedine sasirmistim, bizim kontroller iki aydan iki aya gecti, bidaha 8 aylik oldumu gitcez ins. ek gida ben arkadaslar hala duzgun birsey vermemiyorum cunku anne sutyu istiyor, yogurt bide sabahlari kendi sutum ile pirincunu yapiyorum onlari yiyor meyve pureslerinide arada verebiliyorum sebze purelerini yogurtla beraber az az vermye calisiyorum.... bakalim hayirlisi ama cok sukur biraz toparladii

benim net buzuktu ondan giremedim,,, kimsede girmemis zaten... huhuuuu kizlar bebeisler nasil, ek gida alimlari nasil soyle bebsilerin istahli yedi degisik mama tarifleri varsa paylasin lutfen...\

bende ev yapimi tarhan vardi bir kaz kez verdim azda olsa yediii

kızlar sagolun bizde iyiyiz sükürler olsun halen tek basıma bakıyorum ben bebişlere rabbim bana güç kuvvet versin inşşş
benimkiler dişleri çıkmadık sürünme olayına gelince kızım sadece dönüyor ama oglum sürünme degilde sanki yüzüyor :)
dün denize götürdük cıldırdılar ve hiç korkmadılar sasırdım sürekli enizin iiçimnde kalmak istediler cok güzel bir geci,rdik ama yorucu oldu hatta esime dedim ben hiç denize giremedim cocuklarla ilgilenmekten ama cok mutlu oldum cünki onlar çok mutluydu demek ki analık böyle bir duygu diye:)
benim oglan ciltinde pembe benekler var ilk baslar üzerinde durmadım doktorda durmadı bol bol denize götür atar dedi biraz ona canım skılıyor denize 1 defa götürdüm inşş yaz boyu götürmeye calısıcam ki atsın inşş sizinkilerde var mı merak ettim
ben kahvaltının içine tereyag ve recelde atmaya başladım
sebze corbasının içine tavuk, et ,kıymada dönüsümlü koymaya basladım iste öyle
siz neler yapıyosunuz

Son düzenleme:
kızlar sagolun bizde iyiyiz sükürler olsun halen tek basıma bakıyorum ben bebişlere, rabbim bana güç kuvvet versin inşşş
benimkiler dişleri çıkmadık sürünme olayına gelince kızım sadece dönüyor ama oglum sürünme degilde sanki yüzüyor :)
dün denize götürdük cıldırdılar ve hiç korkmadılar sasırdım sürekli enizin iiçimnde kalmak istediler cok güzel bir geci,rdik ama yorucu oldu hatta esime dedim ben hiç denize giremedim cocuklarla ilgilenmekten ama cok mutlu oldum, cünki onlar çok mutluydu ,demek ki analık böyle bir duygu diye:)
benim oglan ciltinde pembe benekler var ilk baslar üzerinde durmadım doktorda durmadı bol bol denize götür atar dedi biraz ona canım skılıyor denize 1 defa götürdüm inşş yaz boyu götürmeye calısıcam ki atsın inşş sizinkilerde var mı merak ettim
ben kahvaltının içine tereyag ve recelde atmaya başladım
sebze corbasının içine tavuk, et ,kıymada dönüsümlü koymaya basladım iste öyle
rudi tarhanayı bir arkadasım getirdi kendi elleriyle yapmış ilk vermeye basladıgım zaman cok güzel yediler sonra birkaç defa daha verdim yediremedim
yogurt corbası denedim sevmediler
mercimek corbası deneyecegim inşş yarın inşş yedirebilirim
masallah rudi seninkilerin kilosu cok iyi benim kız 7 aylıkkken 7 kilo
oglan da 7 600 doktor dedi kilosu iyi .)

selam arkadaşlar,
neler yapıyorsunuz,
bizimkiler isilik oldu krem ilaç kullanıyoruz sıcaklar çok fena günde 10 kez atlet değiştiriyoruz çook terliyorlar.
sanırım meyveden bıktı kızım artık istemiyor bende 3 gündür vermiyorum biraz dinlensin midesi.
onun dışında sebze yoğurt kahvaltı gidiyoruz.
kırmızı et ve tarhanaya henüz başlamadım. bugunlerde acaip tembelleştim.

sılanaz duss ankaralı nerelerdesiniz....
herkese iyi geceler :)
bu aralar sıçaklardan mı bende aynısıyım çok usengeç oldum .bütün gün bebişlerle ugrasıyorum her gecen gün büyüdüklerine sahid olmak inanılmaz bir duygu oglum sürünüyor bazn bakıyorum da bir yere uaznmak için caba halinde hiç durmuyor eller ayaklar her an gözlerim üstünde allah korusun kaza felan olmasın diye su an dönerken birbirlerini üstüne felan geldikler oluyor feryat kopuyor evde:)
kızım da sürünme yok :) acelamizz yok bekliyorum sanki dişleri cıkıcak onun huzursuzlugu var üzerinde ama cok inatcı bir kızım olucak babası gibi yandim ben diyorum :KK43: isilik benimkilerde de var ilaç kullanmadım .bu aralar bol bol oynadıyorum çi oyunu felan ,sarkılar söylüyorum,spor yaptırıyorum ,hikaye okuyorum derken zaman geciyor
rudi ben bazen baby tv acıyorum mesala kahvaltı felan yaparken yoksa müsade etmiyorlar cpk iyi oluyor bana da zaman kalmış oluyo sen izlettin mi hiç?
ben artık yemekleri kendim de yiyecegim sekilde yapıyorum tuz atmıyorum cocuklara catalla eziyorum öyle yediriyorum bu aralar böyle geciyor sebze olayımız
benimkiler meyveye bayılıyor :) bugün bende yogurtun içine muz da karıstırdım yedirdim cok sevdiler kafamada takıldı inşş erken degildir diye
en büyük bombamı acıklım benimkiler anne ,baba, mama demeye basladı:) anne dedşkce ben aglıyorum ben bu sesleri çooooooook bekledim diye esim diye manyaksın sen aglayacagına gülsene
diye .

bu aralar sıçaklardan mı bende aynısıyım çok usengeç oldum .bütün gün bebişlerle ugrasıyorum her gecen gün büyüdüklerine sahid olmak inanılmaz bir duygu oglum sürünüyor bazn bakıyorum da bir yere uaznmak için caba halinde hiç durmuyor eller ayaklar her an gözlerim üstünde allah korusun kaza felan olmasın diye su an dönerken birbirlerini üstüne felan geldikler oluyor feryat kopuyor evde:)
kızım da sürünme yok :) acelamizz yok bekliyorum sanki dişleri cıkıcak onun huzursuzlugu var üzerinde ama cok inatcı bir kızım olucak babası gibi yandim ben diyorum :KK43: isilik benimkilerde de var ilaç kullanmadım .bu aralar bol bol oynadıyorum çi oyunu felan ,sarkılar söylüyorum,spor yaptırıyorum ,hikaye okuyorum derken zaman geciyor
rudi ben bazen baby tv acıyorum mesala kahvaltı felan yaparken yoksa müsade etmiyorlar cpk iyi oluyor bana da zaman kalmış oluyo sen izlettin mi hiç?
ben artık yemekleri kendim de yiyecegim sekilde yapıyorum tuz atmıyorum cocuklara catalla eziyorum öyle yediriyorum bu aralar böyle geciyor sebze olayımız
benimkiler meyveye bayılıyor :) bugün bende yogurtun içine muz da karıstırdım yedirdim cok sevdiler kafamada takıldı inşş erken degildir diye
en büyük bombamı acıklım benimkiler anne ,baba, mama demeye basladı:) anne dedşkce ben aglıyorum ben bu sesleri çooooooook bekledim diye esim diye manyaksın sen aglayacagına gülsene
diye .
maşallah canım koinnusmaları gerçekten çok güzel benimkiler dede mama meme diyorlar kızım çok acıkınca bana annneeee diye sinirle bağırıyor.inan o kadar mutlu oluyorum ki büyüyor bunlar hemde göz açıp kapayana kadar.her halleri çok güzel.
muzu bende veriyorum ama kahvaltı veya meyve saatinde , yogurda karıştırmadım hiç sonra yogurdun sade tadını sevmezler korkusu ile.
ben tv açmıyorum bir iki defa açıkken salona yanımıza aldık baktım pür dikkat izliyorlar daha da açmadım zaten kapalı iken bile tv dünüp dönüp bakıyorlar.başedebilsiğim kadar izletmeyeceğim. uzmanlar reklamlardan ve uzun izletmekten yana değil.ama sanırım 15 dakika maksimum zararı olmaz.

benim kız hem inatçı hem de çabuk küsüyor benim bütün huylarım kızıma geçmiş.
oğlum umursamaz ve oyun hastası oyun oynarken bile uyuyabilen bir çocuk:KK1:
günler hızla geçiyor denize sokmak istiyorum isilik için ama marmara olmaz uzaklara da gidemem. ufff sıkıldık biz biraz evde olmaktan değişiklik istiyoruz.

Yaz tatili olunca iyice dağıldık, hoş öncesinde de artık çok vakit bulamıyoruz. Oy Maşallah sizin bebelere. Benim kızım 26 sında 9 ayını dolduracak kısmetse bugün itibariyle kilosu 7900. İştahlı bir bebek ama sizinkilere göre pek ufak kaldı :)). Kuzumda hala diş yok, emeklemiyoruz, kıçını süre süre ilerliyor, halıları komple kaldırdım ki yürüteçle fink atsın evde diye :). Kendiyemeklerimi tuzsuz yapıp kızıma da veriyorum. Sabahları kendi yaptığım cevizli, pekmezli,hurmalı bisküvinin içine dönüşümlü olarak yumurta, peynir,zeytin,tahin,pekmez koyuyorum. Bazen de kuymak yapıyprum. Çok şüür hiçyeme sorunumuz olmadı İnşallah hep böyle devam eder.

Yaz tatili olunca iyice dağıldık, hoş öncesinde de artık çok vakit bulamıyoruz. Oy Maşallah sizin bebelere. Benim kızım 26 sında 9 ayını dolduracak kısmetse bugün itibariyle kilosu 7900. İştahlı bir bebek ama sizinkilere göre pek ufak kaldı :)). Kuzumda hala diş yok, emeklemiyoruz, kıçını süre süre ilerliyor, halıları komple kaldırdım ki yürüteçle fink atsın evde diye :). Kendiyemeklerimi tuzsuz yapıp kızıma da veriyorum. Sabahları kendi yaptığım cevizli, pekmezli,hurmalı bisküvinin içine dönüşümlü olarak yumurta, peynir,zeytin,tahin,pekmez koyuyorum. Bazen de kuymak yapıyprum. Çok şüür hiçyeme sorunumuz olmadı İnşallah hep böyle devam eder.

Merhaba canim, sayiden herkes bebisleriyle mesgul:)) maslalh 9 aylik oldu hee... tam olarak bu yaptin kurabiyenin tairifni yazarmisin lutfen bende denemek siterim bide hurma agir gelmezmi bebeislere.... kilo onemli degil sagliklari yerinde olsunda, canim yurutec yurumesine emeklemesine yardimci olmaz, daha cok tembellestiyriyor bebekelri, bol bol yere koy ve oturur poziysonda sevdi oyuncaklari dort bir etrafina koy oturu pozisyondan emeklemeye bak naslda hizli geccek gunde en az 1 saat olmak uzere 15 dakika her oturusta dene.... benim oglum maslalh daha 7 bucuk aylik olcak ama basladi basliycak emeklemeye gibi,,,,, ben bu alanda egitim aldim icin ogrendikelrimi oglumda elimden geldi kadar denemeye calisiyorum :)) kuymak nasil yapiyorsun ebnim oglum ek gida duzenli aldi sadece yogurt ve pirincunu mamasi var onu disi hep deneme ile geciyor simdilik...

diye .

Slm canim masalalh ikizler gun gectikce buyuyorr... bende artik oyun oyanamayla gunum geciyor istiyor surekli otarim onla kitap okuyum, oyuncakalari iel oynayalim...harika geciyor, bazen gunduzleri uyutmada problem cekiyorum onun disinda cok sukur hersey cok guzel gece uykumuzda cok iyi oldu icin taklimiyorum gunduz uykusuna...... bne simdiden canim kendimize yapdimiz,tarhana, mercimek sebze corbalarini dedin gibi tuz katmadan ayiriyorum tadimlik veriyorum... saat 8 de pirincunu yapiyorum inek sutu ile onu veriyorum ondan sonra aane sutu yedikeri ile sabah 4 te uyaniyor anne sutu veriyorum saat 7:30 uyaniyor bidaha ve gun absliyor... ben hep yogurtu sade verdim simdiye kadar yarin bende insalalh meyve ile bir deneyim bakalim sevcekmi... muz icin erken degil canim endiselenme benim doktor 6 aylikken ver demisti:)) benimkide cnaim deeedee, mamamm seseleri cikariyor ama ben her yedirdimde, mama.. anne ,,, baba,, dedee, abba bunlari soyluyorum ve surekli tekrarliyorum ve meyvesini almaya basladim oglum soyledikce bende ayni o kadar hosuma gidiyorki anlatamammm .. oglum cok neseli beni o kadar gulduruyorki allahim diyorum bu bana rabbimin ansil bir lutfu hala inanamiyorum...

sılanaz duss ankaralı nerelerdesiniz....

Canuim ben duzenli abkiyorum mkimze yazmayinca bende yazamiyorum, oglum hastalik cekti bir sure ama simdi cok iyi cok sukur,,, yaz ayinda koca kisatan sonra bebeismi usutmek cok uzmustu benide ama simdi toparladik yemeyede basladi cok mutlu oluyorum...

Benimkide her gecen gun huylari degisiyor sanki kucuk bebek degilde boyle buyumus gibi bazen oyle davranislari oluyorki sasiriyorum yarabbimd iyorum, gecen beni bir aglama krizi tuttu cunku ailemi turkiyeye cok ozledim baktim oglum bi sakinlesti beni oyle gorunce, sirinlikelr yapiyor boyle sanki guleyim diye, acayip bir duygu gogsume yatti durdu.. ya biz bunlarsiz kendi adima 7 yil ansil gecirmisim bilmiyorum.... rabbim herkese her kadina ansip etsin ins.

bizim randevu bi daha 8 aylik oldunda ins. hersey yolunda benimkide konusmalara basladi, emekleme praktisleri yapiyor hep oturmak yada kucak istiyor,,, bide hoppala aldim bayiliyor icinde biraksam sanki butun gun zipliycak .. indirdimmi agliyor... banyo yapmaya, suya bayiliyor hatta cildiriyor havuzlar pis diye goturmek istemiyorum burda goller var onlarda uzak ama evimin bahcesine kucuk bir ahvuz alcam ins. bakalim ama diger bebekelrle bir arada olsun istiyorum... kizlar cok uykum geldi yine yazarim kocaman bebeisleri, be seker annelerine iyi geceler diyorum :)0

Merhaba canim, sayiden herkes bebisleriyle mesgul:)) maslalh 9 aylik oldu hee... tam olarak bu yaptin kurabiyenin tairifni yazarmisin lutfen bende denemek siterim bide hurma agir gelmezmi bebeislere.... kilo onemli degil sagliklari yerinde olsunda, canim yurutec yurumesine emeklemesine yardimci olmaz, daha cok tembellestiyriyor bebekelri, bol bol yere koy ve oturur poziysonda sevdi oyuncaklari dort bir etrafina koy oturu pozisyondan emeklemeye bak naslda hizli geccek gunde en az 1 saat olmak uzere 15 dakika her oturusta dene.... benim oglum maslalh daha 7 bucuk aylik olcak ama basladi basliycak emeklemeye gibi,,,,, ben bu alanda egitim aldim icin ogrendikelrimi oglumda elimden geldi kadar denemeye calisiyorum :)) kuymak nasil yapiyorsun ebnim oglum ek gida duzenli aldi sadece yogurt ve pirincunu mamasi var onu disi hep deneme ile geciyor simdilik...

Canım daha öncede paylaşmıştım tarifi tekrar yazayım. Ben buna biraz ıhlamur katıyorum ki daha yumuşak olsun. Kafama göre bir pişirdiğimde 2 ceviz, hurma birinde tahin falan koyuyorum.

Bebek Bisküvisi

2 çay bardağı tam buğday unu

1/2 çay bardağı irmik

2 çay bardağı pirinç unu

4 yemek kaşığı tereyağı

2 yemek kaşığı pekmez

1 tatlı kaşığı kayısı püresi( kuru kayısıyı sıcak suda beklet, rondodan geçir)(isteğe bağlı)

bütün malzemeler kurabiye yaparmış gibi yoğurulur(öneri: unun yarısını malzemeye karıştırın diğer yarısını hamurun kıvamına göre yavaş yavaş aldığı kadar ekleyin) kulak memesi kıvamında bir hamur elde edilir.. istenilen kalınlıkta kesilir. eğer kahvaltısında erimesini istiyosanız çok ince olmaması gerekiyor. pişirirken de önerilen 175 derece de 20 dakika pişiriliyor. Ama dikkat etmek gerekiyor ki kurumasın.15 dk dan itibaren kontol edin.

Evin ordasında hala oyun halımız duruyor yürüteçten çok onun üzerinde oyuncaklarıyla zaman geçiriyor ama bizim ki sadece kıçını süre süre geziyor üstünde :) Ben oyun halısına koyuyorum odadan çıkıp geliyorum ki parkenin üstünde oyuncakları yanında taşımış oynuyor. Babası ve halası da hiç emeklememiş muhtemelen bizimki de aynı olacak :). Yürüteçe günde toplasan yarım saat ancak biniyordur onda da istediği yere gitsin diye halıları kaldırdım canım. Doktorumuz fıstık, süt, bal,kivi,çilek dışında artık herşeyi ver dedi ben de hurmayıda veriyorum o yüzden sıkıntı olmadı hiç. Kuymağıda biraz tereyağında mısırununu kavuruyorum suyunu ekleyip içine peynir katıyorum yaklaşık 5 dk. karıştırarak pişiriyorum. Göz kararı yaptığımdan ölçü veremiyeceğim.

Canuim ben duzenli abkiyorum mkimze yazmayinca bende yazamiyorum, oglum hastalik cekti bir sure ama simdi cok iyi cok sukur,,, yaz ayinda koca kisatan sonra bebeismi usutmek cok uzmustu benide ama simdi toparladik yemeyede basladi cok mutlu oluyorum...

Benimkide her gecen gun huylari degisiyor sanki kucuk bebek degilde boyle buyumus gibi bazen oyle davranislari oluyorki sasiriyorum yarabbimd iyorum, gecen beni bir aglama krizi tuttu cunku ailemi turkiyeye cok ozledim baktim oglum bi sakinlesti beni oyle gorunce, sirinlikelr yapiyor boyle sanki guleyim diye, acayip bir duygu gogsume yatti durdu.. ya biz bunlarsiz kendi adima 7 yil ansil gecirmisim bilmiyorum.... rabbim herkese her kadina ansip etsin ins.

bizim randevu bi daha 8 aylik oldunda ins. hersey yolunda benimkide konusmalara basladi, emekleme praktisleri yapiyor hep oturmak yada kucak istiyor,,, bide hoppala aldim bayiliyor icinde biraksam sanki butun gun zipliycak .. indirdimmi agliyor... banyo yapmaya, suya bayiliyor hatta cildiriyor havuzlar pis diye goturmek istemiyorum burda goller var onlarda uzak ama evimin bahcesine kucuk bir ahvuz alcam ins. bakalim ama diger bebekelrle bir arada olsun istiyorum... kizlar cok uykum geldi yine yazarim kocaman bebeisleri, be seker annelerine iyi geceler diyorum :)0[/
QUOTE]

yazın hastalıklara daha açık bebekler,havalar iyi ama güvenmemek lazım rüzgar etkiliyor minikleri,çook geçmiş olsun.Türkiye ye ne zamandır gelmiyorsun canım ufukta var mı izin falan gelmek için?Gurbet çok kötüdür.biz de ilk arabam ,bisiklet falan var evin içinde bindiriyoruz tur atıyorlar oyalamak için işe yarıyor.

Canım daha öncede paylaşmıştım tarifi tekrar yazayım. Ben buna biraz ıhlamur katıyorum ki daha yumuşak olsun. Kafama göre bir pişirdiğimde 2 ceviz, hurma birinde tahin falan koyuyorum.

Bebek Bisküvisi

2 çay bardağı tam buğday unu

1/2 çay bardağı irmik

2 çay bardağı pirinç unu

4 yemek kaşığı tereyağı

2 yemek kaşığı pekmez

1 tatlı kaşığı kayısı püresi( kuru kayısıyı sıcak suda beklet, rondodan geçir)(isteğe bağlı)

bütün malzemeler kurabiye yaparmış gibi yoğurulur(öneri: unun yarısını malzemeye karıştırın diğer yarısını hamurun kıvamına göre yavaş yavaş aldığı kadar ekleyin) kulak memesi kıvamında bir hamur elde edilir.. istenilen kalınlıkta kesilir. eğer kahvaltısında erimesini istiyosanız çok ince olmaması gerekiyor. pişirirken de önerilen 175 derece de 20 dakika pişiriliyor. Ama dikkat etmek gerekiyor ki kurumasın.15 dk dan itibaren kontol edin.

Evin ordasında hala oyun halımız duruyor yürüteçten çok onun üzerinde oyuncaklarıyla zaman geçiriyor ama bizim ki sadece kıçını süre süre geziyor üstünde :) Ben oyun halısına koyuyorum odadan çıkıp geliyorum ki parkenin üstünde oyuncakları yanında taşımış oynuyor. Babası ve halası da hiç emeklememiş muhtemelen bizimki de aynı olacak :). Yürüteçe günde toplasan yarım saat ancak biniyordur onda da istediği yere gitsin diye halıları kaldırdım canım. Doktorumuz fıstık, süt, bal,kivi,çilek dışında artık herşeyi ver dedi ben de hurmayıda veriyorum o yüzden sıkıntı olmadı hiç. Kuymağıda biraz tereyağında mısırununu kavuruyorum suyunu ekleyip içine peynir katıyorum yaklaşık 5 dk. karıştırarak pişiriyorum. Göz kararı yaptığımdan ölçü veremiyeceğim.

tarif icin tesekur ederim, hehehhe kicinin ustune gormek isterdim, haklisinc anim kimi ebbek emeklemeden direk yuruyor, hayirlsii bakalim....
ben organik sut aliyorum aksamlari sut ile pirincunu mama yani muhallebi yapip veriyorum ve seviyoda masallahh ustune bide sutunu istimi anne sutunu guzel bir uyku cekiyor bi daha sabah 5 te uyaniyo... sut katmasammi... burda 9 aydan sonra gunde 750cc gecmedikten sonra inek sutune baslanabiliyor :)) kuymagida deniycem peynir olarak kasar peynirmi kullaniyorsunÉ

bizim randevu bi daha 8 aylik oldunda ins. hersey yolunda benimkide konusmalara basladi, emekleme praktisleri yapiyor hep oturmak yada kucak istiyor,,, bide hoppala aldim bayiliyor icinde biraksam sanki butun gun zipliycak .. indirdimmi agliyor... banyo yapmaya, suya bayiliyor hatta cildiriyor havuzlar pis diye goturmek istemiyorum burda goller var onlarda uzak ama evimin bahcesine kucuk bir ahvuz alcam ins. bakalim ama diger bebekelrle bir arada olsun istiyorum... kizlar cok uykum geldi yine yazarim kocaman bebeisleri, be seker annelerine iyi geceler diyorum :)0[/
QUOTE]

yazın hastalıklara daha açık bebekler,havalar iyi ama güvenmemek lazım rüzgar etkiliyor minikleri,çook geçmiş olsun.Türkiye ye ne zamandır gelmiyorsun canım ufukta var mı izin falan gelmek için?Gurbet çok kötüdür.biz de ilk arabam ,bisiklet falan var evin içinde bindiriyoruz tur atıyorlar oyalamak için işe yarıyor.

bana kalsa yarin atlayip gelip ama esimin isini ayarlamasini bekliyorum ins. eylul de gelcemm yoksa kafayi yicem :)) hemde ne kotu arkadasim klasik olcak ama gurbeti yasayan bilir hele bu ramazan ayinda yalniz o sofraya oturmak nasil bir duygu, hele 7 yildir ben ailemle bayram gormedim o kadar hasretimki anlatamam sana... kiz bisiklet icin erken degilmi nasil uc teker kenarlari olan biseymi benimkide yerde hali ustunde filen surudummu bayiliyor bide bisiklete koyup dolandirmak cildiri ama daha erken diye dusundum :))

kizlar oruc tutyomusunuzÉÉÉ ben suann mazeretliyim ama ozrum bittimi yani iki gun sonra deniycem ins. sutumu etkilemezse ins. tutcam orucumu arkadaslar... siz ne dusunuyorsunuz bu konuda

X