2011 Kasim-Aralik Aylarında Tüp Bebekle Anne Olacaklar

bana kalsa yarin atlayip gelip ama esimin isini ayarlamasini bekliyorum ins. eylul de gelcemm yoksa kafayi yicem :)) hemde ne kotu arkadasim klasik olcak ama gurbeti yasayan bilir hele bu ramazan ayinda yalniz o sofraya oturmak nasil bir duygu, hele 7 yildir ben ailemle bayram gormedim o kadar hasretimki anlatamam sana... kiz bisiklet icin erken degilmi nasil uc teker kenarlari olan biseymi benimkide yerde hali ustunde filen surudummu bayiliyor bide bisiklete koyup dolandirmak cildiri ama daha erken diye dusundum :))

linkini ekledim;
http://www.bebekbezi.com/bisikletler/pilsan-best-bike-bisiklet-tenteli-muzikli-kirmizi_p909

içine birde emniyet kemeri oturak felan sipariş verdim. evin içinde dolaşıyoruz şimdilik.ama kemeri takınca dışarıda rahat olur arkadan da anne istediği yöne çevirebiliyor bebek arabası gibi yani.
az kalmış canım Eylül ayına 7 yıla göre. aslında çok uzak ülkede sayılmazsın neden bu kadar uzun gelmedin tr ye?
Ben denedim dün oruçluydum ama 2 çocukla çok zor akşam oldu.enerjim ve tahammülüm sıfırın altında idi.Umarım senin sütünü etkilemezde tutabilirsin ramazan orucunu.

kızlar nasılsınız ?
pıtırcıklarla ramazan zor geciyor biraz :KK43:bende dün cok zorlandım aksam 6 dan sonra cocukların yanına yattım öyle kalakaldım rabbim kolaylık versin hepimize inşş
cuma günü kontrole götürdüm bende bebeklerimi çok sükür kilo alımları felan güzel dedi kız biraz ufak ama oglana göre saglık olsun pek takmıyorum bende kilo olayını
benim oglanın çiltini de yazmısdım pembe lekeler var diye süt ve süt ürünlerine karsı alerjı olabilme ihtimeli iel bu ürünleri gecici bir süre kestik bakalım ne olucak oldu ki gecmedi
çilt doktoruna gidicek :) bakalım ne olucak
doktor dedi yavaş yavaş köte yedirmeye basla dün yaptım bende inşş bugün yedirecegim bakalım sevecakler
bu bebe bisküvisi denemeye calısıcam hosuma gitti .

Bizde balkona salıncak aldık, çok seviyor benim zibidi, baya oyalıyoruz orada şundan Pilsan Büyük Salıncak - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com
Dün oruçluydum bende ama 2 den sonra susuzluk zordu birde her emişinde resmen dilim damağım yapıştı. 3 ten sonrada azaldı sütüm, bugün tutmadım bende. duss umarım önemli bişeyi yoktur oğlunun. İkizlerle uğraşanlar işiniz zor :KK9:. Allah kolaylık versin size.

Slm kiZlar benim kizlarda 7 aylik oldu hurma karistiran varmi meyvelerine falan ben meyvelerinin icine koymak istiyorumda 2 tane falan bakalim 30 temmuz kontrolleri var cok merak ediyom buyudulermi diye?
Bende orucum burda 22:00 de oluyo iftar dun pek zorlanmadim
Tr de tutmustum 2 sene once resmen aglamistim ama tr de daha zor gelmisti bana
Hehe buyudukce iyice tatlilasiyolar ama
Allahim mubarek gunler hurmetine herkese saglikli hayirli evlatlar nasip etsin
Sanki hic yasamamisim onlar dogmadan

Bizde balkona salıncak aldık, çok seviyor benim zibidi, baya oyalıyoruz orada şundan Pilsan Büyük Salıncak - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com
Dün oruçluydum bende ama 2 den sonra susuzluk zordu birde her emişinde resmen dilim damağım yapıştı. 3 ten sonrada azaldı sütüm, bugün tutmadım bende. duss umarım önemli bişeyi yoktur oğlunun. İkizlerle uğraşanlar işiniz zor :KK9:. Allah kolaylık versin size.

sagol inşş ama sanmıyorum gıda alerjısı olacagını dün bir bayanla tanısdım parkta aynısı cocugunda varmıs bir krem dedi onu 1 yıl kullandık gecti dedi ama almadım su 1 hafta bekliyorum bakalım süt ürünlerini bırakınca ne olucak kardelen siz cok gec acıyosunuz allah yardımcınız olsun

Slm kiZlar benim kizlarda 7 aylik oldu hurma karistiran varmi meyvelerine falan ben meyvelerinin icine koymak istiyorumda 2 tane falan bakalim 30 temmuz kontrolleri var cok merak ediyom buyudulermi diye?
Bende orucum burda 22:00 de oluyo iftar dun pek zorlanmadim
Tr de tutmustum 2 sene once resmen aglamistim ama tr de daha zor gelmisti bana
Hehe buyudukce iyice tatlilasiyolar ama
Allahim mubarek gunler hurmetine herkese saglikli hayirli evlatlar nasip etsin
Sanki hic yasamamisim onlar dogmadan

Canım ben 1 aydır yaptığım bisküviye ekliyorum hurma. Hiçbir sakıncası olmadı. Hergün değil ama 3-4 güne bir verdiğin meyveyle karıştırarak verebilirsin bence. Tek vermek için hurma biraz kıvamlı gelir bana göre. Saat 10 demek, Allah kolaylık versin. Dün çok zorlandım, sütümde azaldı diye bugün tutmamıştım, ama kendimide kötü hissediyordum ki demin adet olmuşum, vicdanım tahatladı :)). Son dönemlerini hatırlıyorumda ne zor geçmişti hamileliğin bunalımlardaydın, şimdi bu sözleri duymak ne güzel.... Eşin iş bulabildi mi? Dün ikiz annelerinde bir gününü okudum kızlarınla ne güzel düzene oturtmuşsun. Merak ettim sabah 6 da sen besledikten sonra kim bakıyor onlara?

sagol inşş ama sanmıyorum gıda alerjısı olacagını dün bir bayanla tanısdım parkta aynısı cocugunda varmıs bir krem dedi onu 1 yıl kullandık gecti dedi ama almadım su 1 hafta bekliyorum bakalım süt ürünlerini bırakınca ne olucak kardelen siz cok gec acıyosunuz allah yardımcınız olsun

Üst komşumun oğlunda egzema olmuş küçükken ve çok tedaviye rağmen geçirememişler en sonunda bir kitaptan şu tarifi bulmuş ve tamamen geçmiş. İsilik içinde aynı tarif geçerli ben kızıma yaptım, zararsız birşey. 2 yemek kaşığı buğday kepeğini ( marketlerde var) 1 cezve suda 10 dk. kaynat. Soğuyunca süz ve pansuman yap bebişine bu suyla. 3 saat arayla birkaç kez tekrarla. Geçmiş olsun.

Canım ben 1 aydır yaptığım bisküviye ekliyorum hurma. Hiçbir sakıncası olmadı. Hergün değil ama 3-4 güne bir verdiğin meyveyle karıştırarak verebilirsin bence. Tek vermek için hurma biraz kıvamlı gelir bana göre. Saat 10 demek, Allah kolaylık versin. Dün çok zorlandım, sütümde azaldı diye bugün tutmamıştım, ama kendimide kötü hissediyordum ki demin adet olmuşum, vicdanım tahatladı :)). Son dönemlerini hatırlıyorumda ne zor geçmişti hamileliğin bunalımlardaydın, şimdi bu sözleri duymak ne güzel.... Eşin iş bulabildi mi? Dün ikiz annelerinde bir gününü okudum kızlarınla ne güzel düzene oturtmuşsun. Merak ettim sabah 6 da sen besledikten sonra kim bakıyor onlara?

Canimsin ya cok hosuma gitti msjin unutmamissin beni...
Esim hala is ariyor neolur benim icin dua edin cok zor bi durum
Ama benim hayatim hep boyle gecti yinede coksuskur rabbime beterinden saklasin
Evet benim hamileligim gercekten berbatti basima gelmeyen kalmamisti kac defa olumun ucundan dondum ustune bide esimin depresyonu yuzunden hergun kavga hos hala depresyonda issizlikten hatirlamak bile istemiyorum simdi
Ama allahtan kizlarim fazla cadi degiller
Ben hollandadayim yalnizim ve yalniz bakiyorum canim bebeklerime onun icin 6 gibi yemek verdimmi yine uyuyolar odalarinda tabi bende :)

Ayrica iyiki adet olmussun :KK66:
Msjina tekrar tsekkurler
Allaha emanet olun
Kizlar su mubarek gunlerde esimin is bulmasi icin dua edin neolur

Canimsin ya cok hosuma gitti msjin unutmamissin beni...
Esim hala is ariyor neolur benim icin dua edin cok zor bi durum
Ama benim hayatim hep boyle gecti yinede coksuskur rabbime beterinden saklasin
Evet benim hamileligim gercekten berbatti basima gelmeyen kalmamisti kac defa olumun ucundan dondum ustune bide esimin depresyonu yuzunden hergun kavga hos hala depresyonda issizlikten hatirlamak bile istemiyorum simdi
Ama allahtan kizlarim fazla cadi degiller
Ben hollandadayim yalnizim ve yalniz bakiyorum canim bebeklerime onun icin 6 gibi yemek verdimmi yine uyuyolar odalarinda tabi bende :)

Ayrica iyiki adet olmussun :KK66:
Msjina tekrar tsekkurler
Allaha emanet olun
Kizlar su mubarek gunlerde esimin is bulmasi icin dua edin neolur

canım ya ,inşş eşin bir an önce iş bulur maddi ve manevi çok zor anlıyorum :KK43: hiçbirseye odaklanamaz.
benim ablamın eşi de yıllardır issiz di bir iş buluyosa kısa sürüyodu ablam yıllarca cekti ama ne varki eniştem geldi 35 adamın rızkı acıldı su an kırk yasında 5 yıldır düzenli calısıyor simdi gecen ablamla konusuyodukta zavaalım oda cok cekti :KK43:

aman kızlar ya benim kayınpeder azarmir oldu psikolaga götürüp getiriyorlar ogulları yanında bakıyolar bugün eşimde sıra bu aralar yanlızım cok zor oluyor
yanlızlık rabbim kimseyi yanlız bırakmasın

Son düzenleme:
canım ya ,inşş eşin bir an önce iş bulur maddi ve manevi çok zor anlıyorum :KK43: hiçbirseye odaklanamaz.
benim ablamın eşi de yıllardır issiz di bir iş buluyosa kısa sürüyodu ablam yıllarca cekti ama ne varki eniştem geldi 35 adamın rızkı acıldı su an kırk yasında 5 yıldır düzenli calısıyor simdi gecen ablamla konusuyodukta zavaalım oda cok cekti :KK43:

aman kızlar ya benim kayınpeder azarmir oldu psikolaga götürüp getiriyorlar ogulları yanında bakıyolar bugün eşimde sıra bu aralar yanlızım cok zor oluyor
yanlızlık rabbim kimseyi yanlız bırakmasın

kayınpederine geçmiş olsun canım,yalnızlık yaşlılık çok zor inşallah çocuklarımızla güzel güzel yaşlanırız.
bizde 8 aylık olduk. yarından itibaren karar aldım umarım uygulayabilirim.bleandır kullanmayacağım.çatalla ezeceğim bir çok şeyi bakalım yiyecekler mi?
bizimkileri evde tutabilmek çok güçleşti hep dışarda olmak istiyorlar. sabah 1,5 saat 7:30 dan 9:00 a kadar akşam 18:00 den 20:00 ye kadar dışardayız.parka götürüyoruz çevreyi seyrediyorlar.

evde de hep odalarında oyun oynuyoruz neredeyse,
sağlık problemleri olmadığı sürece herşey çok güzel. sahi bunlar yok ken bizne yapıyor muşuz?

Son düzenleme:
kayınpederine geçmiş olsun canım,yalnızlık yaşlılık çok zor inşallah çocuklarımızla güzel güzel yaşlanırız.
bizde 8 aylık olduk. yarından itibaren karar aldım umarım uygulayabilirim.bleandır kullanmayacağım.çatalla ezeceğim bir çok şeyi bakalım yiyecekler mi?
bizimkileri evde tutabilmek çok güçleşti hep dışarda olmak istiyorlar. sabah 1,5 saat 7:30 dan 9:00 a kadar akşam 18:00 den 20:00 ye kadar dışardayız.parka götürüyoruz çevreyi seyrediyorlar.

evde de hep odalarında oyun oynuyoruz neredeyse,
sağlık problemleri olmadığı sürece herşey çok güzel. sahi bunlar yok ken bizne yapıyor muşuz?
sagol canım inşş cabuk toparlanır hepimiz için hayat zor olmaya başladı her seye tek basıma kosustuyorum ona bakıyorum o benden beter olmuş hiçbir sey diyemiyorum bekliyorum
ben artık blender kullanmıyorum bugün mesala ben köfte patetes yaptım cataalla ezdim içine cicibebe ekmegi attım öyle yedirdim.

yediler ama halen korku basıyo onlara yedirirken ben ter içinde kalıyorum bogazlarında kalıcak diye .
ah ah bu oyunlar sonu gelmiyo nerden ne cıkaracagımı sasırır oldum bu aralar oruçum ya ben kendimi iyi hissedemiyorum dısarıya cıkaramıyorum kötü oldu .günde 2 defa dısarıya cıkarıyosun ne güzel .
evet bizde kendimize ssoruyoruz ne yapıyoduk diye ne kadar cok boş vakit varmış simdi yemege zor fırsat kalıyor.
bu arada 3 kilo vermisim yediklerime dikkat ediyorum inşş su koca göbek eridicem rudi sen ne yapıyosun egzersize vakit buluyomusun ben ramazandan önce plates baslamısdım su ara yapamıyorum.

sagol canım inşş cabuk toparlanır hepimiz için hayat zor olmaya başladı her seye tek basıma kosustuyorum ona bakıyorum o benden beter olmuş hiçbir sey diyemiyorum bekliyorum
ben artık blender kullanmıyorum bugün mesala ben köfte patetes yaptım cataalla ezdim içine cicibebe ekmegi attım öyle yedirdim.

yediler ama halen korku basıyo onlara yedirirken ben ter içinde kalıyorum bogazlarında kalıcak diye .
ah ah bu oyunlar sonu gelmiyo nerden ne cıkaracagımı sasırır oldum bu aralar oruçum ya ben kendimi iyi hissedemiyorum dısarıya cıkaramıyorum kötü oldu .günde 2 defa dısarıya cıkarıyosun ne güzel .
evet bizde kendimize ssoruyoruz ne yapıyoduk diye ne kadar cok boş vakit varmış simdi yemege zor fırsat kalıyor.
bu arada 3 kilo vermisim yediklerime dikkat ediyorum inşş su koca göbek eridicem rudi sen ne yapıyosun egzersize vakit buluyomusun ben ramazandan önce plates baslamısdım su ara yapamıyorum.

canım blender kullanmaman çok iyi bende boğazlarına kaçacak diye korkarak da olsa blendıra veda etmek durumunda kalıyorum.köfte tarifini verirsen denemek isterim.
oruç tutabiliyorsun Allah kabul etsin ben 1 gün tuttum dayanamadım enerjim kalmadı o nedenle bıraktım.bende 4 kg verdim biraz toparladı vucudum fakat sanki diğer yerler toparlanınca göbek daha bir ortaya çıktı gibi. yediklerime dikkat ediyorum. cola beyaz ekmek abur cubur yemiyorum.bir de k.k. da egzersizler bölümünde jillian Michaeles isimli bir kadının egzersizleri var toplam 30 gün yapılıyor. 25 dakikalık bir video onu yapıyorum geceleri ancak.
61 idim şimdi 57 kg yum. hedefim 52 sonrada göbeciğimle vedalaşmak.

Kızlar yeme olayını bu kadar dert etmeyin. 6. ay başladık ek gıdalara sadece 2 hafta blendırdan geçirdim ondan sonra hep çatalla ezdim, hiç sıkıntı yaşamadık.

iyi geceler
rudi masallahın var kilon süpermis bak ben doguma girerken 85 kiloydum eve geldigimde 75 kilo sonrasında aldım 78 felan oldum simdi tekrar 75 kilo oldum eşim zayıf yanında baya bi iri duruyorum .)rahatsız oluyorum benim hedefim 60 kilo . inşş ulasabilirim ramazanda biraz zor olucak gibi bakalım .bu dediğin egzersiz programı rahat yapılıyomu arastırım bi netten
ne yaptın yemek olayını bugün yemegi catalla mı ezdin
valla köfteyi normal yaptıgım gibi yaptım sadece tuz ve baharat atmadım
bugün ben corbada içirdim tavuk sulu sehriye yedirdim yavas yavas artarnatif cogalıyo bu aralar usengec ne oluyo bana bilmiyorum.
bu arada oglumun disi cıktı .))))) biraz mızmız oldu zor idare ediyorum .

iyi geceler
rudi masallahın var kilon süpermis bak ben doguma girerken 85 kiloydum eve geldigimde 75 kilo sonrasında aldım 78 felan oldum simdi tekrar 75 kilo oldum eşim zayıf yanında baya bi iri duruyorum .)rahatsız oluyorum benim hedefim 60 kilo . inşş ulasabilirim ramazanda biraz zor olucak gibi bakalım .bu dediğin egzersiz programı rahat yapılıyomu arastırım bi netten
ne yaptın yemek olayını bugün yemegi catalla mı ezdin
valla köfteyi normal yaptıgım gibi yaptım sadece tuz ve baharat atmadım
bugün ben corbada içirdim tavuk sulu sehriye yedirdim yavas yavas artarnatif cogalıyo bu aralar usengec ne oluyo bana bilmiyorum.
bu arada oglumun disi cıktı .))))) biraz mızmız oldu zor idare ediyorum .

hayırlı olsun dişiniz.biz bekliyoruz tüm belirtiler var ama diş hala yook.

aslında iki bebek bakıyoruz o kadar yoruluyoruz bu kilolar niye bu kadar inatçı terkedemiyorbizleri.rahat canım ilk 2 gün kas ağrısı oluyor hamlaştıklarından sanırım sonra vucut alışıyor.
meyveyi ezdim oğlum yediama kızım sürekli geri çıkardı.
şehriye çorbası verdim domates zeytinyağı ve tel şehriye iyi yediler.
uğraştıracaklar ama inşallah alıştıracağım.yürüteci hiç sevmem ama büyüklerden biri hediye almış günde 5 dakika olmak üzere 2-3 kez her birini bindiriyorum.köfteyi üşenmezsem bu hafta bir deneyeyim.:KK54:

Kızlar yeme olayını bu kadar dert etmeyin. 6. ay başladık ek gıdalara sadece 2 hafta blendırdan geçirdim ondan sonra hep çatalla ezdim, hiç sıkıntı yaşamadık.
inşallah bizde alıştırabiliriz canım.iki tane olunca yemek yedirme işi aceleye geliyor her biri ile 1 saat uğraşamadığımdan blendır olayını bu kadar fazla uzattım sanırım.

hayırlı olsun dişiniz.biz bekliyoruz tüm belirtiler var ama diş hala yook.

aslında iki bebek bakıyoruz o kadar yoruluyoruz bu kilolar niye bu kadar inatçı terkedemiyorbizleri.rahat canım ilk 2 gün kas ağrısı oluyor hamlaştıklarından sanırım sonra vucut alışıyor.
meyveyi ezdim oğlum yediama kızım sürekli geri çıkardı.
şehriye çorbası verdim domates zeytinyağı ve tel şehriye iyi yediler.
uğraştıracaklar ama inşallah alıştıracağım.yürüteci hiç sevmem ama büyüklerden biri hediye almış günde 5 dakika olmak üzere 2-3 kez her birini bindiriyorum.köfteyi üşenmezsem bu hafta bir deneyeyim.:KK54:

emziremedik ondan kaldı bu kilolar cevredekilerde diyo artık gitmez bu kilolar sinir oluyorum
bugün bende corba yaptım benim minik yemedi agzında biriktirdi sonra cıkardı bu aralar sebze corba yemiyo sinir oluyorum .
oglanda cilt doktoruna götürdükkrem verdi atar dedi 1 hafta içinde kızarıkları işte böyle herkesi öpt

meraba kızlar uzuuun bir zamandan sonra geçmiş sayfaları okuyup geldim.Oruç tutuyorum çok şükür.benim kız fazla ek gıda yemiyor bu aralar kaşığı görünce dudaklarını sıkmayı öğrendi.zorla ağzına tıksam da geri çıkarıyor.çorba hiç sevmedi.yoğurt,yumurta birde bisküvi yediriyordum şimdi o da yok sadece emiyor ara sıra da meyve veriyorum.bakalım bu yeme işini ne yapacağız.zorlayıp bıktırmak ve inatlaşmak ta istemiyorum.Birde 2-3 gündür gündüz uyumuyor yatırınca belini kaldırıp bağırmaya başlıyor.ben de kaldırıyorum ama akşam erken yatıyor artık.işte bizde durumlar böyle sizlere kolay gelsin....

meraba kızlar uzuuun bir zamandan sonra geçmiş sayfaları okuyup geldim.Oruç tutuyorum çok şükür.benim kız fazla ek gıda yemiyor bu aralar kaşığı görünce dudaklarını sıkmayı öğrendi.zorla ağzına tıksam da geri çıkarıyor.çorba hiç sevmedi.yoğurt,yumurta birde bisküvi yediriyordum şimdi o da yok sadece emiyor ara sıra da meyve veriyorum.bakalım bu yeme işini ne yapacağız.zorlayıp bıktırmak ve inatlaşmak ta istemiyorum.Birde 2-3 gündür gündüz uyumuyor yatırınca belini kaldırıp bağırmaya başlıyor.ben de kaldırıyorum ama akşam erken yatıyor artık.işte bizde durumlar böyle sizlere kolay gelsin....

Ravza Allah kabul etsin orucunu.
benimkide sımsıkı kapatıyor ağzını bir anda oldu.anlamadım gitti.

X