2012 ekim meleklerini büyütüyoruz

Canim altini degistirirken yapilan bi kac basit islemi var onun teyzosumun kizindada var yapisiklik ondan duydum laf arasinda telefonda gorusuyoruz tabi nasil bisey hic bilmiyorum demesine gore temizligini islak pamukla yapiyormus yaparkende yapismamasi icin araliyormus gibi bisey. Dr.bilgi vermistir muhtemelen. İlk kez benden duyduysan detayi ogrenip seninle paylasabilirim... Nasil oldu bugun daha iyi mi kuzun of canim ya ne zormus bebeklerin hastaligi allah beterinden korusun tum bebekleri cok.uzuluyorum hastaneye gittikce hasta bebislere :KK14: cok caresiz hissediyorum o an tum insanligi. Yavrularimiz allaha emanet bizim hastanede yatis maceramizin etkisindeyimde hala her an cok kotu bisey olcakmis gibi hissediyorum. umarim kuzularimizin yasadigi en kotu gunlerdir ve umarim gelmis gecmistir...

saol canım dr bize bilgi verdi şu şekilde kapandıkça hametanla papixle evde açıyorum evde bu seferki acaip yapışıktı bende şok oldum yinede bi bilgi edinebilirsen memnun olurum tatlım allahım çocuklarımıza sağlık versin inşallah...

saol canım dr bize bilgi verdi şu şekilde kapandıkça hametanla papixle evde açıyorum evde bu seferki acaip yapışıktı bende şok oldum yinede bi bilgi edinebilirsen memnun olurum tatlım allahım çocuklarımıza sağlık versin inşallah...

Tamam canim yarin teyzemle neler yaptigni gorusucem, buyuk ihtimal bu saatlerde paylasirim seninle.

Dedigin gibi toplu ciksa da her dis icin ayri sorun yasamak yerine toplu kurtulsak .
Bir de sunnet yaptirmayi dusunuyoruz bu aralar onun stresi sardi beni.nasil olur,kisa surede iyilesir mi iste bez rahatsiz eder mi falan filan :KK43: kafam bir milyon...

Bi kac arkadas yeni dogan sunneti yaptirmisti ve oldukca rahat gecirmislerdi tabii artik girmiyor onlar ama soylede bi durum var yeni doganin bezini acik tut yatir oyala simdi senin kuzun buyuk bezini acik tutmak ne derece mumkun bilmiyorum ama vardir bi yolu icini rahat tut en olmaz dedigim bile geldi gecti basimdan kizima olaki serum baglansa hayattaaa(!) durmaz diyordum oylede bi durdurdum ki insan mecbur olmaya gorsun :KK14: toplu dis skintisida baya baya toplu skintili oluyor calisiyor muydun sen cennet miydi ismin? Oglusundan iyi haberler bekliyoruz...

Selam kızlar nasılsınız ne zaman hareketlenecek buralar:KK1:

Bu aralar yoğunum biraz ev aldık 1 aya kadar taşınacağız Allah kısmet ederse gözümde büyüyor çocukla zor olacak:KK1:

Hayirli olsun canim ben 1 yil olcak mayista tasindim simdiki evime baya zor oldu o ara yurumuyordu haliyle hepte kucak isteyen bi bebekti elosum belki simdi daha kolay olur en azindan kucaginda degil pesinde dolanir sena da duskun sana o gunlerde kucak isteyesi tutar cimcimenin nasil kilo alabiliyor mu artik minnos emzirmeye devam mi

Selam kızlarr,
Eskiden ne güzel paylaşımlarınız vardı noldu size böyle? :KK43:( merak ettiğim zaman açıp okuyordum şimdi bakıyorum tık yok. Ben yazayım bari ara ara:) bu aralar tv ye çok düştü benim kelebeğim açmak istemiyorum ama bazen o kadar zorluyor ki en sonunda yarım saatliğine açıyorum mecburen. Doktorumuz her gidişimizde üstüne basa basa SAKIN TV IZLETME demesine rağmen....:KK43: etrafımda anneanne yada babaanne olsa biraz vakit geçiririz ama yok maalesef. Bakıcı anne ve baba üçlüsüyle idare ediyor yavrum. Esra bebeğine çok geçmiş olsun bizde bi ara hastalandık kahroluyor insan. Insaalah bir daha yaşamazsınız. Okuduklarımdan senin çook titiz davrandığını anladım biraz esnek olmaya çalış daha iyi olacak Allah'ın izniyle göreceksin. Haftanın üç günü parka götürüyorum ve inan bana kumun toprağın içinde o kadar mutlu ki hiç müdahale etmiyorum biraz bağışıklık edinsin diye. Eve gelince hemen bi banyo oldu bitti:)))
Bu arada evde dağılmadık dolap kurcalanmadık çekmece kalmadı hepsini de fotoğraflıyorum ileride göstermek üzere...:KK66:

Hayirli olsun canim ben 1 yil olcak mayista tasindim simdiki evime baya zor oldu o ara yurumuyordu haliyle hepte kucak isteyen bi bebekti elosum belki simdi daha kolay olur en azindan kucaginda degil pesinde dolanir sena da duskun sana o gunlerde kucak isteyesi tutar cimcimenin nasil kilo alabiliyor mu artik minnos emzirmeye devam mi

Sağol canım kayınvalidemle annem yardım edecekler zaten sena iş yaparken illa kucağıma gelmek ister birde kurcalayacak şeyde çok olur kurcalar :KK1:çok kilo almıyo canım yemekle arası iyi değil zaten biraz düşük kilosu emziriyorum canım 2 yaşına kadar düşlünüyorum inşallah iyileşti mi elif nasılsnız çalışmayı düşünüyordun başlayacak mısın ?

Selam kızlarr,
Eskiden ne güzel paylaşımlarınız vardı noldu size böyle? :KK43:( merak ettiğim zaman açıp okuyordum şimdi bakıyorum tık yok. Ben yazayım bari ara ara:) bu aralar tv ye çok düştü benim kelebeğim açmak istemiyorum ama bazen o kadar zorluyor ki en sonunda yarım saatliğine açıyorum mecburen. Doktorumuz her gidişimizde üstüne basa basa SAKIN TV IZLETME demesine rağmen....:KK43: etrafımda anneanne yada babaanne olsa biraz vakit geçiririz ama yok maalesef. Bakıcı anne ve baba üçlüsüyle idare ediyor yavrum. Esra bebeğine çok geçmiş olsun bizde bi ara hastalandık kahroluyor insan. Insaalah bir daha yaşamazsınız. Okuduklarımdan senin çook titiz davrandığını anladım biraz esnek olmaya çalış daha iyi olacak Allah'ın izniyle göreceksin. Haftanın üç günü parka götürüyorum ve inan bana kumun toprağın içinde o kadar mutlu ki hiç müdahale etmiyorum biraz bağışıklık edinsin diye. Eve gelince hemen bi banyo oldu bitti:)))
Bu arada evde dağılmadık dolap kurcalanmadık çekmece kalmadı hepsini de fotoğraflıyorum ileride göstermek üzere...:KK66:

Tv.konusu baslibasina skinti, ne iyi ne mutlu sana ki yarim saatle sinirlandirabilmissin bizim tv sabah kalkinca acilir ta ki gece yatana kadar hangi kanalda saat kacta hangi cizgi film var hepsini bilirim :KK14: tv.acmasam gunu geciremem bogulurum iyce cikicak bi yer yok oturdugum semtte derme catma bi park goruyorum mutfagimin camindan onunden bile gecicegimi sanmiyorum evin icersinde tv olmasa ne yapilabilir cok uzgunum ama yarin ilk islerimden biri yine tv.acmak olcak :KK14: istanbulda bu ara hava cok guzel parka guzel havalarda mi.cikiyorsunuz yoksa kalinca giydirip korunakli bi sekilde soguklarda da turlariniz oluyor mu? Dr.lar bunu oneriyor ama cesaret yok ki bende... Saol iyi dileklerin icin sizede gecmis olsun soguk alginligi mi yasadi minnosun? Her anini bende cekiyorum minnosumun, bugun yastigini pikesini almis mutfakta karanlikta ve yerde yatiyorken buldum kuzumu hemwn cektim resmini sipacik kafa dinliyordu sanirim :KK1: bi sure izledim gayet mutlu gorunuyordu cok tatlilar yaaa

Sağol canım kayınvalidemle annem yardım edecekler zaten sena iş yaparken illa kucağıma gelmek ister birde kurcalayacak şeyde çok olur kurcalar :KK1:çok kilo almıyo canım yemekle arası iyi değil zaten biraz düşük kilosu emziriyorum canım 2 yaşına kadar düşlünüyorum inşallah iyileşti mi elif nasılsnız çalışmayı düşünüyordun başlayacak mısın ?

Elif su daha iyi yani rotasi gecti sukur ardindan oksuruk atlatti falan filan rotada 1kg yakin kilo kaybi oldu baya zayif dustu simdi toparlamaya calisiyoruz tekrardan.. Yok be canim ya nerdeee ben bos hayaller kuruyormusum elifi kimseye birakip calisamam ki.. Rahatlar cunku annemde kv.de de, cocugun atesi oluyor dokunup anliyorum kizimin atesi oldugunu yok yok vucut sicakligi o diyor ozellikle annem uzerine birde azar isitiyorum ta ki olcupte atesi oldugunu kanitlayana kadar, yani varolan atesi gormezden gelince herseyin daha yolunda gitcegne inaniyor sanirim buda benim mantigima hic uymuyor... Of karmakarisik semacim :KK14: tasincagin evi bi kac gun onceden isitirsan daha rahat edersiniz en azindan hastalancak derdi olmaz kuzunun..

Ya kizlar pamugum bir haftadir cok gazli... kendini kasiyor uykuda kivraniyornoluyor anlamiyordum az evvel uykuda gozu kapali kivrandi yattigi yerden dogruldu gozleri halen kapali ve caninin yandigi belli ardindan gaz cikardi yatti, 16.ayimiz doldu bu gaz da neyin nesi ben bugun gaz oldugna emin oldum dune kadar hastanedevgecen gunlerin korkusunu yasiyor saniyordum.. Napmaliyim sizce bebegi gaz sancisi ceken var mi aramizda tobe tobeee valla cildiracam evde her yer hali arti halilarin uzeri battaniyeyle kapli e d.gazda yaniyor ev sicak bu kiz nerde usuttu yemegine kimyon katin diye okudum var mi boyle duyumlariniz iyimidir kimyon bu aydaki bebege gaz damlasi kullanilir mi?

Tv.konusu baslibasina skinti, ne iyi ne mutlu sana ki yarim saatle sinirlandirabilmissin bizim tv sabah kalkinca acilir ta ki gece yatana kadar hangi kanalda saat kacta hangi cizgi film var hepsini bilirim :KK14: tv.acmasam gunu geciremem bogulurum iyce cikicak bi yer yok oturdugum semtte derme catma bi park goruyorum mutfagimin camindan onunden bile gecicegimi sanmiyorum evin icersinde tv olmasa ne yapilabilir cok uzgunum ama yarin ilk islerimden biri yine tv.acmak olcak :KK14: istanbulda bu ara hava cok guzel parka guzel havalarda mi.cikiyorsunuz yoksa kalinca giydirip korunakli bi sekilde soguklarda da turlariniz oluyor mu? Dr.lar bunu oneriyor ama cesaret yok ki bende... Saol iyi dileklerin icin sizede gecmis olsun soguk alginligi mi yasadi minnosun? Her anini bende cekiyorum minnosumun, bugun yastigini pikesini almis mutfakta karanlikta ve yerde yatiyorken buldum kuzumu hemwn cektim resmini sipacik kafa dinliyordu sanirim :KK1: bi sure izledim gayet mutlu gorunuyordu cok tatlilar yaaa
Bizim ki boğaz enfeksiyonuydu dişlerde gelince katmerlendi. Burun tıkalı emmemiyor uyuyamıyor sinirinden çatlıyordu. Uyurken nefessiz kalıp uyanıyordu hadi bakalım en baştan tekrar sakinleştir uyut. Otri bebeyle açma mücadelesi... Neyse geçti çok şükür Allah herkesin çocuğuna şifa versin.
Aynen dediğin gibi Dr ne olursa olsun kar yağmur çıkar diyor herzaman değil ama o havalarda da iyice giydirip tur atıp geliyoruz eve. Yeter ki hasta insanlardan uzak durun diyor elimden geldiği kadar yaklaştırmıyorum yabancılara. Ama benim ki tanıdık tanımadık herkesin kucağına gitmek ister o ayrı.
Dün bizim de babamız şehir dışındaydı ne yaptıysam oyalayamadım bizim bebekliğimiz böyle miydi ya. Annem bir iki masalla şarkıyla avuturmuş beni. Benim havada takla atmam eksik sadece:))) 20 ye yakın çocuk şarkısı bir sürü masal ( daha da ezberleyip repetuarımı genişletiyorum:))) söylüyorum dans ediyoruz ama iki dakika durunca mızırdanıyor hemen. Biraz da ben alıştırdım sanırım. Malum beyin gelişimi ilk üç yılda gelişiminin büyük bir kısmını tamamlıyor ne yaparsak kardır. Ee birde ben iki bebek daha istiyorum Rabbim nasip ederse o zaman ne olur ki halim???

Ya kizlar pamugum bir haftadir cok gazli... kendini kasiyor uykuda kivraniyornoluyor anlamiyordum az evvel uykuda gozu kapali kivrandi yattigi yerden dogruldu gozleri halen kapali ve caninin yandigi belli ardindan gaz cikardi yatti, 16.ayimiz doldu bu gaz da neyin nesi ben bugun gaz oldugna emin oldum dune kadar hastanedevgecen gunlerin korkusunu yasiyor saniyordum.. Napmaliyim sizce bebegi gaz sancisi ceken var mi aramizda tobe tobeee valla cildiracam evde her yer hali arti halilarin uzeri battaniyeyle kapli e d.gazda yaniyor ev sicak bu kiz nerde usuttu yemegine kimyon katin diye okudum var mi boyle duyumlariniz iyimidir kimyon bu aydaki bebege gaz damlasi kullanilir mi?

Gaz damlasi tabiki kullanilir canim.idil dede oluodu taki gecen haftaya kadar anladimki lahana tursusu yediğinde oluodu geceleri kiwranio donup duruodu artik sofraya koymuorum tursu çok sewio istyio sipa yediği bisi dokunuo olabilir

Bi kac arkadas yeni dogan sunneti yaptirmisti ve oldukca rahat gecirmislerdi tabii artik girmiyor onlar ama soylede bi durum var yeni doganin bezini acik tut yatir oyala simdi senin kuzun buyuk bezini acik tutmak ne derece mumkun bilmiyorum ama vardir bi yolu icini rahat tut en olmaz dedigim bile geldi gecti basimdan kizima olaki serum baglansa hayattaaa(!) durmaz diyordum oylede bi durdurdum ki insan mecbur olmaya gorsun :KK14: toplu dis skintisida baya baya toplu skintili oluyor calisiyor muydun sen cennet miydi ismin? Oglusundan iyi haberler bekliyoruz...

Evet canim cennet oglus yasina girince tekrar ise basladim.insallah kolay olur bakalim.haklisin basa gelince geciyor iste hayirlisi diyelim.

Canim, krem olarak pisik onleyici kullaniyormus yanlizca, yapisiklik icin ekstra krem kullanmiyormus ilik su ve pamukla kapanmamasi icin gun icinde cokca mudahale ediyormus o kadar... Allah kuzucuguna sifa versin tekrardan gecmis olsun.

saol canım bilgi için hmn bnde aynısını yapıcammmmmm cok teşekkür ederim

Selam kızlar nasılsınız ne zaman hareketlenecek buralar:KK1:

Bu aralar yoğunum biraz ev aldık 1 aya kadar taşınacağız Allah kısmet ederse gözümde büyüyor çocukla zor olacak:KK1:

hayırlı osun canım.bende oturduğum evı bııyorsun orayı satıp normal bloklardan alıcaktım vazgectım.fıyatar cok yüksek.bırde sıfır evı satıp uzerıne 30-40 bın lıra koyup 20 yıllık bına almak mantıksız 200 lıra aıdat oduyorum ama sıfır ev otoparkı ve çocuk parkı var yazında 1-2 kere havuzuna gırıyorum zaten o para çıkıyor dıye duşunduk tamamen vazgectık..zor soğukta taşınmak...alah koaylık versın

X