2013 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

evet canım... burnunu hergün aspiratörle temizliyorum da garip ses.. derdimi anlamanda çok mutlu etti beni fikrin için saol canım

ah o melekler kızımı sarhoş yapacaklar :))) babasıda sallanmaya alışık ya acaba kendisini mi sallıyor diyor :)))

Bizimki de yapiyo bazen bizimki de sallanmaya alisik olabilir valla:)

canım çok büyük geçmiş olsun gerçekten okurken ben de korktum bir şey oldu mu diye :/ Allah korumuş Melis kuzumu..

biz de bugün çıkıp bayramlık alcaz oğluma :) ee tabi anası da bakacak bişeyler ama vücudum şu an o kadar orantısız kiii bulabilirsem ne ala uygun bişey :KK43: kocaman göğüsler, hafif çıkık bir göbek ve ezelden beridir hiç olmayan bir popoo :KK1: böööööööö yaniii :)) kıyafetleri denerken sinir olmazsam iyidir :KK37:

bu arada bebikolarımızı bayramlıklarıyla fotoğraf çekip paylaşalım sonra kızlar :KK34: eminim çok şahane seyirlikler çıkacaktır ortaya :KK16:

canım maşallah kızın çok tatlı.. benim kızda hiç sevmiyor şapkayı.. ama hakkını yemeyeyim kuşum giyinip soyunurken hiç ağlamıyor maşallahı var okdar giysi deniyorum gıkı çıkmıyor :)

benim kızımda 13 ağustos doğumlu bizimde aşımız 24üne kaldı.. sanırım bu aşılar hep perşembe günü yapılıyor... dün akşam düşünüp durdum rota virüsü aşısı ile bir ay arası olması lazımmış kasım 24te biz 3.5 aylık olmuyormuyuz nasıl oclak bu iş nasıl hesaplanıyor anlamadım ben yaa..
Saol canim:)
Bizim kizi ben hizlica giydiriyorum. Disariya cikarken cogu zaman degistiremiyorum bile. Oyle cikariyorum disari.
Asiya gelince bizim doktorda ayni gun yaptirin yoksa etkisi olmaz dedi. Diger doktorda bir ay ara olsun dedi. Kafam karisti. Ama gec yapildigi icin ayni gun yaptircam..

bzde daha hiç yıkamadık :KK43: ben bi tutim dedim nasıl kaygan oluyo vücudu zor tuttum, hep baba babaanne yıkıyo, biz 3 güne bi yıkıyoruz cnm, öğleden sonra odaya güneş giriyo güneşin geldiği yere küveti koyuyoruz :) saat 15 oluyo hep. emiyo bi güzel uyuyo, gece de uykusu çk rahat oluyor.

Evet balık gibi kayiyorlar:-) biz zaten öyle teferruatlı yikamadik.1 kez şampuan hizlica suyunu döküp çıkardık.gözlerine ve kulaklarina şu gelmemesine özen gösterdim.
Birtek bizimki banyodan sonra uyumuyor sanırım.
Rahatlıyor emziriyorum gözler gidecek gibi oluyor ama sonra hoop uyanıyor.

Evet balık gibi kayiyorlar:-) biz zaten öyle teferruatlı yikamadik.1 kez şampuan hizlica suyunu döküp çıkardık.gözlerine ve kulaklarina şu gelmemesine özen gösterdim.
Birtek bizimki banyodan sonra uyumuyor sanırım.
Rahatlıyor emziriyorum gözler gidecek gibi oluyor ama sonra hoop uyanıyor.

Yok cnm bugun banyodan sonra bizimki de acti iyice gozlerini evde volta atiyoz

Günaydın can arkadaşlarım benim.az sonra Melis'imin babasıyla buluşup bayramlık alıcaz kızıma.çıkmadan bir bakayım istedim.Mucize'cim konu çocuklar ve hastalık olunca içim eriyor,ne kadar üzüldüğünü inan tahmin edebiliyorum.İnşallah hemencecik atlatırsınız şu hastalık denen illeti.senin içinde çok zor,hem üzüntü hem kahrolma.dualarım seninle ve bütün şifa bekleyen bebeklerle.aslında benimde gözyaşım şu an gözümde,dün akşam kv'lerden eve çıkarken Melis'imi pusetine koyup üstünü örttüm,tam puseti elime aldım pusetin kolu tam kitlenmeyip ters döndü ve kızım yüzüstü yere düştü.Allahım ölecektim nerdeyse,yerden alırken çıldırmak üzereydim ya boynuna yada kızıma bişey olduysa diye.ay Allahım ya hatırlamak bile gözyaşlarına boğulmama yetiyor.ömrümden ömür gitti,bi daha adam gibi kontrol etmeden mi??????ASLA.lütfen sizlerde çok dikkatli olun,aklıma hiç gelmezdi ve çok güvenli bulurdum,gerçi benim dalgınlığım heralde ama çok şükür battaniyeler korumuş yavrumu,bi de daha yeni yerden alıyordum.yüksek değîldi yani.ağlamadı bile yavrum ama direk parkenin üzerine düşünce yerden alınca nasıl bir manzarayla karşılaşacağını bilmemek kahredici.Allahım sana çok şükür bişey olmadı ve sen bütün bebekleri,benim yavrumuda koru.ben hazırlanıp çıkayım kızlar,babamızı avm önünde çok bekletmeyip ondan önce orda olmalıyım.ha bu arada dün akşam saçımı boyadım,kv sağolsun tuttu da öyle boyayabildim,size güzel resim verelimisredim.organik saç boyasıyla boyadım ve hiç koku yok,hiç saçımda dökülmedi.süper bişeymiş tavsiye ederim,hatta Melis'imi emzirmek zorunda kaldım boyayla ama koku falan hiç yoktu.zaten boyayı karıştırınca anlaşılıyor çok az kimyasal olduğu içinde.emzirirken boyamak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim,eczaneden almıştım

Cok buyuk gecmis olsun canim, puset ddigin nedir? Nasil ters dondu anlayamadim ben :s

kızlar masalım çok garip ses çıkarıyor tarifini biraz zor yapabilirim ama umarım anlatabilirim.. yüksek sesle hıhhh diye nefesini çekiyor gibi garip bi ses cıkarıyor. doktoruna kontrolünde soracagım ama kontorlümüze daha coookkk var ve adama sesle nasıl yaparım onu gülmez inş. bana :) ama bazen o sesi arka arkaya çok yapıyor aklım çıkıyor bişey oloyormuş gibi.. başınıza böyle birşey geldimi?? birde yeni huy edindik kafasını bi sağa bi sola 3-4 dakika durmadan çevirip duruyo. sanki birşey takip ediyor gibi ben tutuyorum kafasını dursun diye... daha neler göreceğim merak ediyorum

Ayni sesi benim kizimda cikariyor :) hatta bazn guclu cikarirsa horoz otuyor gibi bir ses oluyor :))) doktorumuz normal dedi.

Bütün hasta bebislere şifa diliyorum,kış geliyor hastalanmadan atlatmak sanırım çok zor.

Doğduğundan bu yana barışi annem veya kv yıkıyordu bugün ikiside olmayınca kocisle işbaşa düştü:-) yikadik,pakladik misler gibi oldu oğlum:-) artık kimseye ihtiyaç duymayiz.
Sizler kaç günde bir yikiyorsunuz ve sabah akşam hangisini tercih ediyorsunuz?

Arasta odanızi daha önce görmüş çok beğenmiştim şimdi idosla ayrı bir güzel olmuş maşallah.

Ben havalar iyiyse hergun, degilse 2 gunde 1 defa sabahlari yikiyorum.

kızlar masalım çok garip ses çıkarıyor tarifini biraz zor yapabilirim ama umarım anlatabilirim.. yüksek sesle hıhhh diye nefesini çekiyor gibi garip bi ses cıkarıyor. doktoruna kontrolünde soracagım ama kontorlümüze daha coookkk var ve adama sesle nasıl yaparım onu gülmez inş. bana :) ama bazen o sesi arka arkaya çok yapıyor aklım çıkıyor bişey oloyormuş gibi.. başınıza böyle birşey geldimi?? birde yeni huy edindik kafasını bi sağa bi sola 3-4 dakika durmadan çevirip duruyo. sanki birşey takip ediyor gibi ben tutuyorum kafasını dursun diye... daha neler göreceğim merak ediyorum

Canım sanırım ötüyormuş gibi bir ses dediğin
Benim kız da çıkartıyo
Hatta görümcemin 3 yaşında kızı var hoyozzz beyill diye bağırıyor kızım o sesi çıkardığında

Ay birde sizde kalacaktı dımı . Şimdiden Allah sabır versin kedicik sinirlendikte kendini buraya atarsın Canim biz sana terapi yaparız

5+5 alıyorum şimdilik.bayraamdan sonra heyet raporu almayı denicem.hastalık olarak ne yazıyorlar valla hiç bilmiyorum.rastgele alıyoruz bakalım sonu neye varacak:KK5:

bayıldımmmmmm ellerine sağlık canımcım :KK9: :KK9: Arduş İdoşunu bunların içinde görmek için sabırsızlanıyorr :KK52: :KK1:

cık cık cıkkk Zerrecim azıcık kertiğe saygı canım yaaa :KK19: :)))

ohh miss valla sıhhatler olsun şekerimm yeni saçların da hayırlı olsun :KK34:

yerim ben seniiii güzel melekkk :nazar: :KK16:

kuzucuklarınla sana da iyi bayramlar süper annecik meltowski :))

eyvah eyvahh hakikaten yandın sen kedicik ön sinyalleri vermiş senin kv.
valla istedikleri kadar iyi niyetli olsunlar konu torunları olunca hiç anlamadığım bir şekilde gayet güzel saçmalamayı biliyolar tabiatları bozuluyo resmen yaa :KK37:

canım çok çok geçmiş olsun inşallah ilaçlar bir an önce etkisini gösterir de rahatlar kuzucuğun :/

Canım en iyi kvde bile torun soz konusu olunca tuhaf davranışlar sergileyebiliyor , sen daha iyi bilirsin yaşayan sensin ama sakınce söyle bence , icine atıp kendini yorma. Çünkü bisey deneyeceğim demis, belliki size kalmaya geldiginde barışa nasıl bakarım diye düşünüyor hazırlık yapıyor kendince heralde , insallah aranizda halledemeyeceginiz bi durum olmaz, iyiyse anlayışliysa sorun cikmaz seni anlar belki

Arkadaslarim iyiki varsiniz yaaaa
Rahatladim...
Teşekkür ederim...

canım çok büyük geçmiş olsun gerçekten okurken ben de korktum bir şey oldu mu diye :/ Allah korumuş Melis kuzumu..

biz de bugün çıkıp bayramlık alcaz oğluma :) ee tabi anası da bakacak bişeyler ama vücudum şu an o kadar orantısız kiii bulabilirsem ne ala uygun bişey :KK43: kocaman göğüsler, hafif çıkık bir göbek ve ezelden beridir hiç olmayan bir popoo :KK1: böööööööö yaniii :)) kıyafetleri denerken sinir olmazsam iyidir :KK37:

bu arada bebikolarımızı bayramlıklarıyla fotoğraf çekip paylaşalım sonra kızlar :KK34: eminim çok şahane seyirlikler çıkacaktır ortaya :KK16:

tam dediğin gibi oluyor canım.
moralini bozmak gibi olmsın ama hiç bir giydiğin yakışmıyor.
hamileyken dar gelse bile bi karizması vardı hamileydik yani.
ama şimdi bu göbek hiç karizma durmuyor

Günaydın can arkadaşlarım benim.az sonra Melis'imin babasıyla buluşup bayramlık alıcaz kızıma.çıkmadan bir bakayım istedim.Mucize'cim konu çocuklar ve hastalık olunca içim eriyor,ne kadar üzüldüğünü inan tahmin edebiliyorum.İnşallah hemencecik atlatırsınız şu hastalık denen illeti.senin içinde çok zor,hem üzüntü hem kahrolma.dualarım seninle ve bütün şifa bekleyen bebeklerle.aslında benimde gözyaşım şu an gözümde,dün akşam kv'lerden eve çıkarken Melis'imi pusetine koyup üstünü örttüm,tam puseti elime aldım pusetin kolu tam kitlenmeyip ters döndü ve kızım yüzüstü yere düştü.Allahım ölecektim nerdeyse,yerden alırken çıldırmak üzereydim ya boynuna yada kızıma bişey olduysa diye.ay Allahım ya hatırlamak bile gözyaşlarına boğulmama yetiyor.ömrümden ömür gitti,bi daha adam gibi kontrol etmeden mi??????ASLA.lütfen sizlerde çok dikkatli olun,aklıma hiç gelmezdi ve çok güvenli bulurdum,gerçi benim dalgınlığım heralde ama çok şükür battaniyeler korumuş yavrumu,bi de daha yeni yerden alıyordum.yüksek değîldi yani.ağlamadı bile yavrum ama direk parkenin üzerine düşünce yerden alınca nasıl bir manzarayla karşılaşacağını bilmemek kahredici.Allahım sana çok şükür bişey olmadı ve sen bütün bebekleri,benim yavrumuda koru.ben hazırlanıp çıkayım kızlar,babamızı avm önünde çok bekletmeyip ondan önce orda olmalıyım.ha bu arada dün akşam saçımı boyadım,kv sağolsun tuttu da öyle boyayabildim,size güzel resim verelimisredim.organik saç boyasıyla boyadım ve hiç koku yok,hiç saçımda dökülmedi.süper bişeymiş tavsiye ederim,hatta Melis'imi emzirmek zorunda kaldım boyayla ama koku falan hiç yoktu.zaten boyayı karıştırınca anlaşılıyor çok az kimyasal olduğu içinde.emzirirken boyamak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim,eczaneden almıştım
canım çok geçmiş olsun melise birşey olmamasına sevindim. bu konuda hepimiz dikkatli olmalıyız haklısın.

Ayyyyy okurken bile korktum cok buyuk gecmis olsun can yaaaa

Geçmiş o kadar birikmiş ki kime ne yazacağımı şaşırdım
Arasta tek kelimeyle süper olmuş hele de bilmeyen için baya bi iş yani ellerine sağlık
Yalova Allah korumuş çok şükür bişi olmamış
Bize de hastanede biri mutlaka kemerini bağlayın demişti biri öle merdivenlerden düşürmüş tutma koluyla tutarken :KK50:

Imm bi de resim ekleyenler bebişleriniz tam ısırmalık maşallah hepsine :nazar:

Ya ben bebeğime bayramlık alamadım daha 52 günlük e o gömlekler vs falan hep 3 aydan başlıo bizim sıpaya büyük yaaaaa:KK50:

Hı bi De banyo olayı
Biz iki günde bi yaptırıoz ama henüz sabit bi saatimiz yok
Olmalı aslında dimi:26:

Daha yazacaklarım vardı unuttum:KK50::KK50:

Tamam canim simdi oldu 13 saat kesintisiz zannedince sok olmustum walla :)) bizimki de ayni aksam 7 8 gibi uyur sabah 9-10 gibi uyanir.gece boyunca da 3-4 saatte bir emer ama bizimki emer emmez uyumuyor her zaman.bazen 1 saatte bazen 2 saatte daliyor uykuya o zaman cok yoruluyorum.

canım emzirirken uykusunun açılmamasına çok dikkat ediyorum, telsizin ninnisini açıyorum bide. ama geçen gece babası dayanamadı 5 dk sevdi, bende bişey diyemedim. tekrar uyuması 2 saat sürdü :KK43:

canım emzirirken uykusunun açılmamasına çok dikkat ediyorum, telsizin ninnisini açıyorum bide. ama geçen gece babası dayanamadı 5 dk sevdi, bende bişey diyemedim. tekrar uyuması 2 saat sürdü :KK43:

Benim oğlum da genelde 11:30 gibi uyuo gece
4 6 ve 8 gibi kalkıp emip uyuo tekrar
Bu durumda bizimki de 11:30 dan 9a kadar falan uyuo
Onlar kalkma sayılmıo mu yani acıktığı için uyanıo yani o saatlerde ben uyandırmıom:26:

Çok şükür hemen hemen bu düzendeyiz uzun zamandır:nazar:

Bi de evet 2. Aydaki o üçlü aşı sadece perş günleri yapılıyormuş ebe öle söylemişti bize
Biz De bayramdan sonra yaptırıcaz şimdiden kafama takılıo oğlumun üç yerden canı yanacak die :KK50:

Son düzenleme:
Yalovacim cok gecmis olsun.
Yazmaya bile mecalim kalmadi. Sanirim biz buyume atagi geciriyoruz. Iki gunde ben iki sene yaslandim, sipamda buyuyor herhlde. Uyku muyku yok arkadas, bayilazayim..

Merhabalar arkadaşlar
Ben aslında eylül annesiydim ama gebelik zehirlenmesi nedeniyle 17 ağustosta acil ameliyata alındım böylece ağustos annesi oldum size de bir selam vereyim dedim :)))

X