2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557
merhaba herkese benim oğlum 7 haziran ..Şuan araba gittiiii demek en sevdiği şey olsa gerek sürekli araba gittiiii diyor :) . aç,ver,otur,gel,git falan sürekli söylüyor amaaaa Çok enteresan bir şekilde ısrarla bana teyze diyor
şöyle ki tüm kız olanlara (yaşı 2 de olsa 70 de olsa ) teyze
tüm erkeklere de (yaşı 2 de olsa 70 de olsa ) dede diyor.Düşünün 3 yaşında bir erkek cocuğa dede diyen bana dışarlarda teyze teyze diye seslenen bir oğlum var:KK61::KK61:

Deryafcim canim senin bebisin boyu kilosu ortalama degerlerde,hic uzulme.bizimkiler geliskin epey,kiyaslama her cocuk farkli biliyorsun.
Kitap soran arkadas,ben hobi yayinciliktan cikan ilk kelimelerimdi galiba, onlardan almistim.nesneler,tasitlar,oyuncaklar vs. Tanesi de 5 tl idi. Basta yirtip attilar,simdi oturup kendileri sayfalarini ceviriyor ya da bana getiriyorlar okuyayim diye.kalin kapaklilar.kizim epey sey ogrendi o kitaplardan,elmayi ayakkabiyi,treni arabayi telefonu gosterip taklit ediyor.

merhaba herkese benim oğlum 7 haziran ..Şuan araba gittiiii demek en sevdiği şey olsa gerek sürekli araba gittiiii diyor :) . aç,ver,otur,gel,git falan sürekli söylüyor amaaaa Çok enteresan bir şekilde ısrarla bana teyze diyor
şöyle ki tüm kız olanlara (yaşı 2 de olsa 70 de olsa ) teyze
tüm erkeklere de (yaşı 2 de olsa 70 de olsa ) dede diyor.Düşünün 3 yaşında bir erkek cocuğa dede diyen bana dışarlarda teyze teyze diye seslenen bir oğlum var:KK61::KK61:

Canim ya ne izlemisim buradaki muhabbeti..onceden ne guzeldi gercekten.masallah yavrucuguna.benim kiz da epey dillendi.bu aralar en cok hoppaciiik yapiyor.bir de beni bitiren babaciiii si var baba gelince ayakkabiligi aciyor elinden torbalari al diye bana azar cekiyor,babasinin montunu cikariyor cimcime,babamiz da dort kose tabii anne baba anane dede babaci dedeci alo dustu atti gitti bitti mama baslica kelimeleromiz.oglumda henuz bu kadar kelime yok.
Benim kiz da annen nerede deyince ananesini gosteriyor ananeyle cocuk buyutmenin cilveleri :) sen nasılsın? ?

Oglumun bitmek bilmeyen alerjisi yine tekrarladi kizlar.burnu tikali gozleri kirmizi devamli hapsuruyor.her ay hasta.iki gecedir hic uyumuyor,bu aksam doktora gosterelim diyoruz..buhar makinesi kullaniyorum,ventolin,alores,zaditen veriyorum,zespiva miydi neydi toz sase veriyorum alerjisi icin.bunlar hep onceki alerjilerinde kullandigimiz ilaclar.oglen uykusunu bile uyuyamiyordu bugun biraz uyudu.insallah toparlar,yalnizim evde,bitkin dustum vallahi.

Merhaba canim gerçekten bende hala mobil uygulamasını bulamadım o yüzden girmiyorum ne zamandır. Bizim de 3 azı disimiz patladı ve rahatladık. Bakımı da dediğin gibi bayağı kolaylaştı. Yatma ve uyanma saati belli gece de 1 ya da 2 kez uyanıyor. Az biraz kelime haznesi var kendince konuşuyor bitti gitti abi anne baba vs. Bizim kiz hala mama içiyordu artık normal süte geçtik ve anne sütünü bırakmak üzereyiz. Sadece oğluma ders calistirirken tepeme çıkıyor bizde ona kalem defter verip işi hallediyoruz.

Merhaba canim,azilariniz hayirli olsun omerde de 3 tane patladi humeyrada daha alttan onde 4. Daha yeni geldi toplamda 8 oldu.disleri cikmadan da toparlanmiyor uykulari.
Ben telefonumu degistirdim mobil uygulamasi yok sanirim cunku giris yaptim epey hizli kullaniyorum su an.eski telefonum yavasti ondan belki de.ama niye mobil uygulamasi yok anlamiyorum,o daha rahatti.

Kizlar bu arada benimkiler cok yemek secmeye basladi,degisik tariflerinizi bekliyorum.cocuklariniza kendi kendilerine yedirmeye basladiniz mı? Ben bir aydir kuru olanlari kendileri yesin diye ugrasiyorum. Kizim daha iyi,oglum cok agir henuz,sanirim tam hazir degil.kofte patates vs yiyorlar kendileri cok sukur.ama gec kaldim gibi geliyor bana.

Canim ya ne izlemisim buradaki muhabbeti..onceden ne guzeldi gercekten.masallah yavrucuguna.benim kiz da epey dillendi.bu aralar en cok hoppaciiik yapiyor.bir de beni bitiren babaciiii si var baba gelince ayakkabiligi aciyor elinden torbalari al diye bana azar cekiyor,babasinin montunu cikariyor cimcime,babamiz da dort kose tabii anne baba anane dede babaci dedeci alo dustu atti gitti bitti mama baslica kelimeleromiz.oglumda henuz bu kadar kelime yok.
Benim kiz da annen nerede deyince ananesini gosteriyor ananeyle cocuk buyutmenin cilveleri :) sen nasılsın? ?

gerçekten buradaki muhabbeti bende çok özledim:KK61::KK61:

buarada annesine teyze diyen de tek benim oğlumdur herhalde

Merhaba arkadaşlar.nasılsınız çok uzun süre oldu grmeyeli özledim sizleri kimler neler yapıyo

Ben ara ara bakiyorum ama kimse yazmiyor artik,hatta en son ben yazmisim.ben de buradaki muhabbeti cok ozluyorum.
Biz iyiyiz cok sukur,kizim herseyi anlayip tekrarliyor.neredeyse butun ogunlerini kendi yiyor.bundan cok keyif aliyor.henuz oglum kendi yiyemiyor,sanirim hazir degil daha.konusmasi da kizim kadar olamadi.bu hafta ikisi de hastaydi,tek basima ustesinden geldim cok sukur.

Sen nasilsin?

benim oglumda seciyor yemek yogurttan nefret ediuor cok konusmuyor gibi ama cok sıkıliyor evde abla okula gidiyo ne yapsam memnun olmuyo herseui kafama atiyor sanirim biraz yaramaz
ayy bu arada ne gunlerdi kac haftalik hamileyim ne ciciler aldik diue burdan yazardik cok sukur herkesinki sagliklidir insallah

herkese selam, bildiğiniz gibi çalışıyordum ve artık dayanamıyordum.işten ayrıldım, artık ev hanımı ve tam zamanlı bir anneyim :) o kadar mutluyum ki kızımla olduğum için. bu geçen 9 ayda kızım ile hiç ilgilenemedim, evimle nerdeyse alakam yoktu :KK43: tam diş çıkarma dönemine denk geldi maalesef bizi zorluyor. dün dra gittik geniz akıntısı var, ilaç verdi. dişler de çıktığı için (azı) zor bir dönemden geçiyor. hiç bir şey yemiyor. dr beslensin diye kek yapmamı önerdi. Allahtan tek sevdiği şey yoğurt bu ara. gerisi hak getire. maddi açıdan sıkıntıya girdik ama ileriyi düşüne düşüne kendimi çok yıprattım. şimdi sadece kızımla geçirdiğim güzel zamanlarımıza odaklanıyorum. gerisi Allah Kerim...

herkese selam, bildiğiniz gibi çalışıyordum ve artık dayanamıyordum.işten ayrıldım, artık ev hanımı ve tam zamanlı bir anneyim :) o kadar mutluyum ki kızımla olduğum için. bu geçen 9 ayda kızım ile hiç ilgilenemedim, evimle nerdeyse alakam yoktu :KK43: tam diş çıkarma dönemine denk geldi maalesef bizi zorluyor. dün dra gittik geniz akıntısı var, ilaç verdi. dişler de çıktığı için (azı) zor bir dönemden geçiyor. hiç bir şey yemiyor. dr beslensin diye kek yapmamı önerdi. Allahtan tek sevdiği şey yoğurt bu ara. gerisi hak getire. maddi açıdan sıkıntıya girdik ama ileriyi düşüne düşüne kendimi çok yıprattım. şimdi sadece kızımla geçirdiğim güzel zamanlarımıza odaklanıyorum. gerisi Allah Kerim...
Canım senin adına gerçekten sevindim. Bir dönem maddi olarak zorlansanizda geri gelmeyecek günleri yaşıyorsun belki bir süre sonra kizin kreş için uygun yasa ve olgunluğa gelince sende daha rahat bırakır ve ise dönersin. Anladigim kadari zor ve yoğun bir iş idi.
Biz dişleri çıkardık çok şükür bir süredir rahatsız yemek problemi bir dönem oluyor dış cikarirken sonra düzeliyor merak etme. Putürlü yiyeceklerden ziyade yoğurt ve pure gibi yiyecekler ise yarıyor bu dönemde

Mrb arkadaşlar kimseler uğramaz olmuş artık inş herkesin bebeği sağlıklıdır eski günleri özledim desem yeridir bebeklerimiz artık neredeyse çocuk oldu 16sında ayın 18 ay aşımız var bu aralar epeyce buyuduk biz boy attık tombalak bişey olduk yemek seçmiyor çok şukur kendi kendine de yemeye başladı merdiven çıkmaya başlasa kendi başına tuvalet eğitimine başlıycam oğlum aceleci çıktı çişini soyluyo 1aydır ama dr erken diyor aramız çok iyi anlaşabiliyoruz paşamla inş her daim öyle gider 2. Bebeğide epeyce erteledim oğlum bezden kesilip tamamen bizim yaşantımıza uyum sağlayınca kardeş duşunucem herkes bebişlerine iyi baksın çok öpüyorum onları

Mrb arkadaşlar kimseler uğramaz olmuş artık inş herkesin bebeği sağlıklıdır eski günleri özledim desem yeridir bebeklerimiz artık neredeyse çocuk oldu 16sında ayın 18 ay aşımız var bu aralar epeyce buyuduk biz boy attık tombalak bişey olduk yemek seçmiyor çok şukur kendi kendine de yemeye başladı merdiven çıkmaya başlasa kendi başına tuvalet eğitimine başlıycam oğlum aceleci çıktı çişini soyluyo 1aydır ama dr erken diyor aramız çok iyi anlaşabiliyoruz paşamla inş her daim öyle gider 2. Bebeğide epeyce erteledim oğlum bezden kesilip tamamen bizim yaşantımıza uyum sağlayınca kardeş duşunucem herkes bebişlerine iyi baksın çok öpüyorum onları

Arkadaşım ben aranıza yeni katıldım buraya yazı nasıl yazılıyor onuda bulamadım en son yazandan yardım istemek geldi aklıma.benim kıprısta cinsiyet secimi yaptırmış bîrinden bilgî almam gerekiyor bana yardım edermisiniz.burada kîme nasıl ulaşacağımı bilemedim siz bilgili arkadaşlar birini bana yönlendire bilirmisiniz lütfen

Ben çok zor durumdayım bir aydır oğlum hiçbirşey yemiyor bir aya kadar sebze yoğurt et meyve herşeyini oyalayarak yedirdim çok şükür ama ne oyalama takla agıyodum resmen her kaşık için bir aydır tepkj geliştirdi ağzını açmıyo sadece uykusunda süt içiyo uyanıkken onu da içmiyo ben de sadece uykuda beslendiği için sütüne kek labne peynir bal tahin bıldırcın yumurtası muz falan ekledim dönüşümlü olarak ama ağır geldi sanırım alerji oldu gözü şiş şimdi yumurta tahin ve peyniri kesicem bakalım offff hamileyim bi de çok yoruluyorum Allah'ım bana güç ver

Arkadaşım ben aranıza yeni katıldım buraya yazı nasıl yazılıyor onuda bulamadım en son yazandan yardım istemek geldi aklıma.benim kıprısta cinsiyet secimi yaptırmış bîrinden bilgî almam gerekiyor bana yardım edermisiniz.burada kîme nasıl ulaşacağımı bilemedim siz bilgili arkadaşlar birini bana yönlendire bilirmisiniz lütfen
Canım sen çok yanlış yere gelmissin. Anasayfaya bir bak istersen... öyle seyler mi yapiliyormuş ne gerek var?

Ne kadar ısrar ederseniz o kadar geri tepiyor o yüzden biraz sakin olup zaman verin bence. Diş mi geliyor acaba.. bir de sütüne o kadar şey koyarsanız uzun süre tok kalır. Bir de çiğ yumurta çok zararlı lütfen vermeyin.

Canım napacağımı şaşırdım bir gün sabrediyorum ikinci gün ağlıyorum köfte patates makarna napsam olmuyo 2 ısırıp gidiyo sadece süt içiyo o da uykuda dişleri çıktı 2 yaş dişine daha var sabrediyorum ama icim acıyo gün gün eriyo yavrum kan idrar temiz çıktı neden yemediğini anlayamadık

X