2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557
Burcu hanım ben siteyi kullanmayıda gezmeyi bilmiyorum oyüzden yanlış yerde olabilirim.yönlendirirseniz sevinirim hangi başlığı yazmam gerekiyor

Canım napacağımı şaşırdım bir gün sabrediyorum ikinci gün ağlıyorum köfte patates makarna napsam olmuyo 2 ısırıp gidiyo sadece süt içiyo o da uykuda dişleri çıktı 2 yaş dişine daha var sabrediyorum ama icim acıyo gün gün eriyo yavrum kan idrar temiz çıktı neden yemediğini anlayamadık

canım biz de aynı durumdayız. zorladıkça daha kötü oluyor. ağzını hiç açmıyor. ama sorunun ne olduğunu anladım. kesinlikle dişten. çünkü normalde yiyen çocuk hiç bir şey yemez oldu. biz de parmağımızı ısırsın diye veriyoruz azcık ısırınca canı acıyor. bu bizim testimiz :) yoğurt, bebelac kavanoz mamaları (sebze) yiyor ve devam sütü içiyor. bunlar da şimdilik yeter zaten. bizde de kilo kaybı var ama bu geçici süreç. zorlamamak lazım diye düşünüyorum. bunların hepsi geçici ne de olsa... sevdiği şeyleri verirsen yeterli diye düşünüyorum. birde dr umuz youplus diye bir vitamin verdi ona devam ediyoruz.
bir de etinin bebek ekmeği var ya ona bayılıyor. sanırım onunla dişlerini kaşımış oluyor. o da vitaminli.devamlı elinde ekmekle geziyor. her yer kırıntı, devam sütü yetiştiremiyoruz ama olsun. nede olsa bir süre sonra geçecek. sabır sabır...
en iyi besin anne sevgisi ve ilgisi. sen ne kadar üzülürsen bebeğe yansıyor. senin durumunda iki bebeğine de yansıyor. rahat ol. hiç bir bebek aç kalmıyor, açlıktan hastalanmıyor (bizim durumumuzda olanlar)... bol bol sev, ilgini ve sevgini eksik etme, gerisini oluruna bırak bu süreçte. Önemli olan senin mutlu olman. sen mutlu olunca ona da yansıyacak :KK66:

canım biz de aynı durumdayız. zorladıkça daha kötü oluyor. ağzını hiç açmıyor. ama sorunun ne olduğunu anladım. kesinlikle dişten. çünkü normalde yiyen çocuk hiç bir şey yemez oldu. biz de parmağımızı ısırsın diye veriyoruz azcık ısırınca canı acıyor. bu bizim testimiz :) yoğurt, bebelac kavanoz mamaları (sebze) yiyor ve devam sütü içiyor. bunlar da şimdilik yeter zaten. bizde de kilo kaybı var ama bu geçici süreç. zorlamamak lazım diye düşünüyorum. bunların hepsi geçici ne de olsa... sevdiği şeyleri verirsen yeterli diye düşünüyorum. birde dr umuz youplus diye bir vitamin verdi ona devam ediyoruz.
bir de etinin bebek ekmeği var ya ona bayılıyor. sanırım onunla dişlerini kaşımış oluyor. o da vitaminli.devamlı elinde ekmekle geziyor. her yer kırıntı, devam sütü yetiştiremiyoruz ama olsun. nede olsa bir süre sonra geçecek. sabır sabır...
en iyi besin anne sevgisi ve ilgisi. sen ne kadar üzülürsen bebeğe yansıyor. senin durumunda iki bebeğine de yansıyor. rahat ol. hiç bir bebek aç kalmıyor, açlıktan hastalanmıyor (bizim durumumuzda olanlar)... bol bol sev, ilgini ve sevgini eksik etme, gerisini oluruna bırak bu süreçte. Önemli olan senin mutlu olman. sen mutlu olunca ona da yansıyacak :KK66:

Allah razı olsun canım yaa ilaç gibi geldin evet sanırım diş sütle beslendiğinden kanda kalsiyum fazla çıkmıştı tetikledi sanırım 2 yaş dişleri erken geliyo bişey yemediği için de ağır atlatıyoruz gözleri kızarık akıyo kulak kaşıyo ve çok huysuz aman razıýım hasta falan olmasın da aklıma hep kötü şeyler gelmişti inşallah diştendir ve geçicidir tekrar çok sağol ilgin için Rabbim hepimizin evlatlarımıza sağlık versin

Çok uzun zaman oldu yazmayalı. Nasılsınız kızlar?
Ben tekrar hamileyim 6+1 günlük :)
Şimdi kara kara düşünüyorum 2 minikle ne yapacağımı. İşi evden devam ettireceğim,zaten patronumla kavga ettim. Bir proje yüzünden tüm düzenim mahvoldu. Cumartesi git çalış bir de yetmiyor pazar günü evden çalış. yeter dedim artık. Kabul etti evden devam etmemi. Etmezse zaten ayrılacağım umrumda değil şu anda.
Oğlum 20 aylık oldu. Çok tatlı bıcır bıcır maşallah. Yemesi fena değil diş ağrısı yoksa. Sadece hala gazı devam ediyor. Uykusundan uyanacak kadar sancısı oluyor. Uzun zamandır doktora da götürmedik. Bu aralar götürmeyi düşünüyorum.
Dede,mama,meme,tahta diyor :) bunlardan başka anlamlı birşey söylemiyor. Kendi kendine anlamsız bir şekilde konuşuyor bazen. Her dediğimizi anlıyor ama. Uyku zamanı dediğim zaman kaçıyor benden uyumak istemiyor.
Gece artık uyanmak istemediğim için yanımızda yatırıyoruz feriti. Öyle deliksiz uyuyor. Bu aralar geç yatmaya başladı. Uyku fazla geliyor sanırım gece. Artık 12 saat uyumuyor.
Ben oğlumun doğumundan beri gram veremedim. Hala 78 kiloyum. Bu hamilelikte bari fazla kilo almayayım. Şimdiden yüzmeye,yürüyüşe gidiyorum. Yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum ama iştahım felaket açıldı. Yediklerimi 3 saat sonra öğütmüş oluyorum. Midem gurulduyor. :/ Henüz mide bulantısı yok. Sadece bel ağrısı, akşama doğru halsizlik uyku hali ve sık idrara çıkma var.
Şimdilik böyle kızlar. Sizde ne var ne yok?

Ben çok zor durumdayım bir aydır oğlum hiçbirşey yemiyor bir aya kadar sebze yoğurt et meyve herşeyini oyalayarak yedirdim çok şükür ama ne oyalama takla agıyodum resmen her kaşık için bir aydır tepkj geliştirdi ağzını açmıyo sadece uykusunda süt içiyo uyanıkken onu da içmiyo ben de sadece uykuda beslendiği için sütüne kek labne peynir bal tahin bıldırcın yumurtası muz falan ekledim dönüşümlü olarak ama ağır geldi sanırım alerji oldu gözü şiş şimdi yumurta tahin ve peyniri kesicem bakalım offff hamileyim bi de çok yoruluyorum Allah'ım bana güç ver

doktora götürdün mü canım? bence goturmediysen bir an once doktora gotür. bu iştahsızlığının sebebı nedir anlayın.ayrıca gece verdiklerin çok agır.zaten bu kadarlık çocukların artık gece beslenmemesi gerekiyor.doktorun ilk söyleyeceği bence gece beslenmesini kes olacaktır.çocugun gece yediklerine güveniyordur belki de.o kadar akıllılar ki.

merhaba kızlar ben de epeydir yazmıyorum nasılsınız?
biz ayın 5inde 20 aylık oluyoruz inşallah.vakit ne kadar çabuk geçiyor.
kızım artık tamame konuşmayı soktu diyebilirim.bana babasına ananesine dedesine dayısına kim olduklarını bilerek konuşabiliyor.pek cok fiili söyleyebiliyor.gitti geldi duştu attı yedi içti yaz çiz kedi lale ördek kopek havhav mıyav vb. maşallah hepsini anlıyor ve soyluyor.ama çok şımarık oldu.
oğlum ise hala konuşma konusunda çok geride.3 4 kelimeden oteye gidemiyor ve ben endişeleniyorum.çunku kızım güzel konuşuyor.ikizlerde kıyas olmaz biliyorum ama yine de endişeleniyorum.bitti gitti demeye yeni başladı mesela.dede baba diyor.mama diyor.bazen birşeyler ifade eden cümleler kuruyor ama her zaman değil.
kışın çocukları oyalamakta çok zorluk çekiyorum.ellerine kâğıt kalem veriyorum,ikisinin de ayrı ayrı defterleri var.karalıyorlar.kızımla resimler yapıyoruz hayvanlar nesneler çızıyorum.ama yine oyalayamıyorum mecbur tv açıyorum.
ıştahımız ne iyi ne kotu.oglumda zaten dogdugundan beri iştah konusunda çok sıkıntı çekmedim maşallah.16 kiloya yaklaştı,boyu 91 cm. ama kızım ara ara beni çok zorluyor.oglumun yanında ufacık kaldı 11 kılo ve 86 cm.etrafımdaki çok bilmişlere laf anlatamıyorum mallesef.oğlumu yediriyormuşum kızımı yedirmiyormuşum.
uykularımız hala ama halaaa oturmadı.artık beziyorum gerçekten.omer bu aralar gece uyanıp yatağın içinde oturup konuşmaya başladı.uyutamıyorum .ocugu.sallamak istemiyorum zaten sallanarak uyuyorlar,bir de her uyandığında sallarsam işim var zaten agır çocuk.ayakları ağzıma giriyor salladığımda.kızım da mızmız bu aralar.hadi o kopekleri çıkarıyor diyeyim,oglum hepsini çıkardı.acaba en arkadakı azıları mı çıkarıyor anlamadım.
bu arada ben de 2 aydır diyetisyen eşliginde diyet yapıyorum.toplamda 10 kilo verdim,124 kiloya kadar çıkmıştım.inşallah 80lere inene kadar durmayacağım. her gun 1 saat spor yapıyorum.çocuklarla zor olmuyor aksine onlar da çok eğleniyorlar.

sizler neler yapıyorsunuz?

Ben çok zor durumdayım bir aydır oğlum hiçbirşey yemiyor bir aya kadar sebze yoğurt et meyve herşeyini oyalayarak yedirdim çok şükür ama ne oyalama takla agıyodum resmen her kaşık için bir aydır tepkj geliştirdi ağzını açmıyo sadece uykusunda süt içiyo uyanıkken onu da içmiyo ben de sadece uykuda beslendiği için sütüne kek labne peynir bal tahin bıldırcın yumurtası muz falan ekledim dönüşümlü olarak ama ağır geldi sanırım alerji oldu gözü şiş şimdi yumurta tahin ve peyniri kesicem bakalım offff hamileyim bi de çok yoruluyorum Allah'ım bana güç ver

tesadüf başka birşeye bakarken yazınızı gördüm ve cevap vermek istedim...ben 2013 Ağustos annesiyim ve oğlum doğduğundan beri alerji ile mücadele ediyorum :KK43: gece beslenmesi bu dönemde sadece sütle bile ağır gelir zaten. ama heleki tahin, bıldırcın yumurtası, bal bunlar yüksek alerjenler. gün içinde verseniz bile yüksek ihtimal tepki verecektir. süt konusunu çok araştırmıştım ve oğlum 12 aylık olduktan sonra formülü de bırakıp sadece keçi sütü verdim. kesinlikle tavsiye ederim, sağlığını keçi sütüne borçluyum hiçbir vitamin takviyesi kullanmıyorum. gerçi keçi sütü yüzünden kiloyu abarttı :) şuan 18 aylık ve 15 kiloyu geçti

doktora götürdün mü canım? bence goturmediysen bir an once doktora gotür. bu iştahsızlığının sebebı nedir anlayın.ayrıca gece verdiklerin çok agır.zaten bu kadarlık çocukların artık gece beslenmemesi gerekiyor.doktorun ilk söyleyeceği bence gece beslenmesini kes olacaktır.çocugun gece yediklerine güveniyordur belki de.o kadar akıllılar ki.

İlgin için sağol canımDr a gittik ayrıntılı baktılar çok zor geçti ağla ağla mahvoldu yavrum bişey çıkmadı kan idrar bi problem yok yedirme şeklimi falan sorguladılar önüne koy elle kaşıkla istediği gibi yesin dağıtsın ağzını elini silme dediler dr mecburen gece süte devam dedi çünkü süt içmezse de hiçbirşey yemiyo uyanıkken de içmiyo sabrediyoruz bakalım

tesadüf başka birşeye bakarken yazınızı gördüm ve cevap vermek istedim...ben 2013 Ağustos annesiyim ve oğlum doğduğundan beri alerji ile mücadele ediyorum :KK43: gece beslenmesi bu dönemde sadece sütle bile ağır gelir zaten. ama heleki tahin, bıldırcın yumurtası, bal bunlar yüksek alerjenler. gün içinde verseniz bile yüksek ihtimal tepki verecektir. süt konusunu çok araştırmıştım ve oğlum 12 aylık olduktan sonra formülü de bırakıp sadece keçi sütü verdim. kesinlikle tavsiye ederim, sağlığını keçi sütüne borçluyum hiçbir vitamin takviyesi kullanmıyorum. gerçi keçi sütü yüzünden kiloyu abarttı :) şuan 18 aylık ve 15 kiloyu geçti

Canım çok teşekkür ederim rica etsem keçi sütünü hangi marka aldığını yazabilir misin ben sadece kecheese bulabildim ona da inek sütü katıyolarmış bi de paketin dibi hep tortulu tedirgin oldum açıkcası

Canım çok teşekkür ederim rica etsem keçi sütünü hangi marka aldığını yazabilir misin ben sadece kecheese bulabildim ona da inek sütü katıyolarmış bi de paketin dibi hep tortulu tedirgin oldum açıkcası

bende kecheese e hiç güvenmiyorum, zaten uht süt vermenin bir anlamı yok ama bu dönemde maalesef günlük süt bulmak çok zor :KK43: normalde AOÇ kullanıyordum, birde migroslarda Baltalı nın var günlük sütü ama her zaman bulunmuyor o da...peyniri de yine migrostan baltalı alıyorum, çok severek yiyor

bende kecheese e hiç güvenmiyorum, zaten uht süt vermenin bir anlamı yok ama bu dönemde maalesef günlük süt bulmak çok zor :KK43: normalde AOÇ kullanıyordum, birde migroslarda Baltalı nın var günlük sütü ama her zaman bulunmuyor o da...peyniri de yine migrostan baltalı alıyorum, çok severek yiyor

Anladım canım benim yaşadığım şehirde migros yok süt bulmakta zorlanıyorum çare aramaya devam :KK43: teşekkürler ilgin için

Anladım canım benim yaşadığım şehirde migros yok süt bulmakta zorlanıyorum çare aramaya devam :KK43: teşekkürler ilgin için

baltalının internet sitesinden alıyor arkadaşlar şişe sütü...ben hiç denemedim ama her seferinde çok düzgün paketlenmiş gönderiyorlarmış. min 20 tllik sipariş vermek gerekiyormuş. bir bak istersen sitesine, sütü güzel çünkü

baltalının internet sitesinden alıyor arkadaşlar şişe sütü...ben hiç denemedim ama her seferinde çok düzgün paketlenmiş gönderiyorlarmış. min 20 tllik sipariş vermek gerekiyormuş. bir bak istersen sitesine, sütü güzel çünkü
Ay çok iyi olur bi bakayım çok sağol

Adana da oyun grubu oluşturmak istiyorum,,havalrda güzelleşti çocuklara aktivite yapalım diyorum parklarda

tatlım sgk ile anlaşmalı olduğu için muayene 42 lira yani son gittiğimde öyleydi ve daha 1 ay olmadı:) doktorumun adı Amanullah ÇAĞATAY canım istersen 444 44 84 randevu hattı ara oradan daha detaylı bilgi ve randevuda alabilirsin.
Ben de Amanullah Çağatay'a gidiyorum. Şuan 100 tl muayene :)

Herkese merhaba! Uzun zamandır buralara uğrayamadım. Malum artık bebekler büyüdü kocaman çocuk oldular :) Bizim için de yaz dönemi oldukça hareketli geçti. Eylül itibari ile ailemizin tatil dönemi bitti. Kızım 27 aylık oldu ve kreşe başladı. Henüz iki hafta olmasına rağmen oldukça olumlu etkilerini görmeye başladık. Hala yemek ile işi yok maalesef. Demek ki her çocuk kendi karakteri ile doğuyormuş :KK66: Artık pes ettim, etrafında koşturmuyorum... Bu foruma ilk dahil olduğumda hamileydim ve şimdi tecrübeli bir anne oldum. Çok olgunlaştım, artık aile kavramı daha bir anlam kazandı benim ve bizim için. Şu iki buçuk yıllık süreçte ne kararlar aldım, neler değişti... bu değişimlere nasıl ayak uydurduk hala şaşkınım...
Gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlarımızın ikinci bebekleri olacak. Ne kadar şanslısınız bu mucizeyi tekrar yaşayacaksınız zorluklarıyla, mutluluklarıyla... Hepinizi tebrik ediyorum güzel anneler! Keşke bu forum daha aktif olsa ve daha fazla haberleşebilsek...

Herkese merhaba! Uzun zamandır buralara uğrayamadım. Malum artık bebekler büyüdü kocaman çocuk oldular :) Bizim için de yaz dönemi oldukça hareketli geçti. Eylül itibari ile ailemizin tatil dönemi bitti. Kızım 27 aylık oldu ve kreşe başladı. Henüz iki hafta olmasına rağmen oldukça olumlu etkilerini görmeye başladık. Hala yemek ile işi yok maalesef. Demek ki her çocuk kendi karakteri ile doğuyormuş :KK66: Artık pes ettim, etrafında koşturmuyorum... Bu foruma ilk dahil olduğumda hamileydim ve şimdi tecrübeli bir anne oldum. Çok olgunlaştım, artık aile kavramı daha bir anlam kazandı benim ve bizim için. Şu iki buçuk yıllık süreçte ne kararlar aldım, neler değişti... bu değişimlere nasıl ayak uydurduk hala şaşkınım...
Gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlarımızın ikinci bebekleri olacak. Ne kadar şanslısınız bu mucizeyi tekrar yaşayacaksınız zorluklarıyla, mutluluklarıyla... Hepinizi tebrik ediyorum güzel anneler! Keşke bu forum daha aktif olsa ve daha fazla haberleşebilsek...

Selam canim, ayni duygular icindeyim....bu arada
hangi krese yazdirdin?

Selam canım bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim ☺️
Küçükşeyler e gidiyor kızım...
Cok tesekkurier canım :) ben de erse ye verdim yarım gun ilk birkacgun hic sesi cıkmadı 1 er saat gidiyordu sonraki 1 hafta falan cok agladı ..şimdi daha iyi umarım daha çok alışır sizde durumlar nasıl

X